Welcome, Guest. Please login or register.
23 Feb 2020 - 06:46:01
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2006 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Dallas Mavericks - Phoenix Suns (Batı Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 3 4 5 [6] 7
Author Topic: Dallas Mavericks - Phoenix Suns (Batı Finali)  (Read 28872 times)
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #75 on: 31 May 2006 - 17:24:25 »

Evet hakemler çok kötü yönetti bence de. Ama bu kötü oynadığımız gerçeğini değiştirmez bence. Hakemler o kadar kötü yönetmeseler bile bu maçı kaybederdik hiç yakışmadı bize bu oyun. Ama bu seriyi 4-2 alacağız gibime geliyor...
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #76 on: 31 May 2006 - 17:26:06 »

arkadaşlar dooru maçı izlediinizden emin misiniz? bir kere dallas iki maçtır tempoyu acaip yavaşlatıyo ve bunda baya başarılılar da. maçın geneline yayılan hızlı hücumlar yok, top yarı sahada kalıyo ve phoenix yine mismatchlere karşı postup oynayarak yani hiç sevmedii bişeyi yapmak zorunda kalarak sayı bulmaya çalışıyo. ancak dün bi bölümde dallas kontrolü kaçırdı -ki bütün maç kontrolü tutmaları çok zor- ve barbosa'nın arka arkaya basketleriyle phoenix kendi basketbolunu oynadı bi süre.

bir de dallas'ın bu seride çok büyük bi handikapı var ki, phoenix'e karşı geri düşünce napıcaklarını bilmiyolar ve phoenix de hali hazırda kendilerine çok ters gelen bi hücum takımı olduu için toparlanmaları çok zor oluyo.

şu da var, bell sakat olmasaydı 2. ve 3. maçlar çok farklı olurdu diye düşünüyoum zira phoenix o maçlarda özellikle son çeyrekte normalde atabilicee bi sürü basit şutu kaçırdı, savunmada rakibini hareket ederek rahatsız edemedi falan. şimdi bell döndüü gibi -ki adamın gelmesi önemli bi moral motivasyon oldu- bi de kurt thomas rotasyona dahil oldu opsiyonlar çoaldı. josh howard sakatlandı, gerçi oynar oynamasına ama %100 performans koyamama ihtimali var bu durumda savunduu adam diaw ve fazlasıyla faydalanacaktır bu durumdan.

dallas'ın phoenix'e yenilmesi normal bişeydir ama yine onlara hiç kredi tanınmıyo. son olarak hakemler ne yaptı deloran arkadaşım anlat biz de bilelim. ben göremedim bi hakem etkisi dallas'ın oyununun üzerinde dün.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
DeLorean
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #77 on: 31 May 2006 - 17:36:59 »

göremedin mi? daha ilk atakta harrise çaldıkları faulle başladılar bikere. sonra nowitzki çok erken 2 faul aldı. 2. hareketin faulle alakası yoktu. 2.yarıda da nowitzkiyi resmen dövdüler. nash formasından çekti yere düşürdü 2 şut pozisyonunda da faul vardı. ama ben demiyorum dallas bu yuzden kaybetti. onlar da sadece bi etken. dallas bu maça tam konsantre olamamış bence biraz da yorgunluk vardı.suns da bell'in dönmesiyle iyice gaza gelmiş. Bu maçı alması kaçınılmazdı. Dallas bu maçı çok buyuk ihimalle kaybedecekti zaten ama hakemler de çok kötü yönetti. 5. maç da dallas lehine boyle durumlar olabilir.
« Last Edit: 31 May 2006 - 17:38:18 by DeLorean » Logged

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #78 on: 31 May 2006 - 17:39:04 »

Momentumu bi anda kendimize çevirdik gibi geliyo bana, Bell'in oynaması beklenmiyorken çıkıp oynaması, Thomas'ın da -aslında 3. maçta da bi sakatlığı olmamasına rağmen oynamadı- sonunda rotasyona yavaş yavaş girecek olması, bizim hem dinlenebilmemizi sağlayacak, hem opsiyonlarımızı çoğaltacak, hem de defasımızı kuvvetlendirecek. Şimdi Dallas'taki maç çok önemli, kazanırsak bu seri 4-2 biter ama biz alırız Smiley Kaybedersek de 7. maça gider ve ne olacağı hiç belli olmaz.
drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #79 on: 31 May 2006 - 17:53:46 »

bence dallas'ın dün akşam kaybetmesinde ki en büyük etken saha avantajını ele geçirmenin verdiği rahatlık oldu. phoenix ise tam tersi bell'in de takıma dönmesiyle büyük bi hırsla ölüm kalım maçını oynadı bu serideki ve evinde kazandı. 5. maçta işlerin böyle olmayacağı kesin dallas bu kadar kolay teslim olmayacaktır ve tempoyu yine olabildiğince düşürecektir tahminim suns'ı yine 90 sayı altında tutacaklar

bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #80 on: 31 May 2006 - 17:57:16 »

hakemlerin tarafsız maç yönettiklerini söylemek bana  göre biraz abes olur ama yinede  ,bu maç tamamen alman süperstar ın maça bu kadar az konsantrasyonla çıkıp takımı adına neredeyse katkıdan çok zarar yapmasıyla kaybedildi .
nowi yi yıllardır izliyorum ve bu kadar kötü başlayıp bu kadar kötü bitirdiği bir maç görmedim kötü başladığı şut atamadığı maçlar olurdu ama sonunda yine en el yakan topları sokardı , bu maçta ellerinden kayan belkide serinin en önemli maçını sadece izleyebildi ve çözüm üretemedi .(nazar değdi)

bu serinin 3-1 olmamasını sağlayan 2. faktörde tamamen harris in  ve stack in anormal korkak oyunlarıdır stack ne kadar sakatlık yaşamış olursa olsun bundan bi kaç yıl önce 29,8 ile oynayan ve star pozisyonunda sayılan bir skorerin maçları bu kadar kötü oynaması , en önemlisi şutuna güvenememesi ve dahada önemlisi içeriyi artık hiç zorlayamamsı .

avery nin sevdalısı (oyuncak dirk) van horn ise hala yokları oynuyor bakalım ne zaman adam akıllı bir maç çıkaracak merak ediyorum yoksa serinin kaybedilmesi durumunda asla vazgeçilemeyen van horn olayı çok büyük dert açacak  avery johnson ın başına .

maçta pho adına hoş bir sürpriz yaşandı  kurt thomas 2 ay aradan sonra ik kez maçın  sonuna doğru oyunda yer buldu kendine ama  bu seride gelse bile çok katkı yapamayacağı kesin gibi gözüküyor .

yinede dallas ın seriyi 4-2 alacağını düşünüyorum ve dirk in bir dahaki maçta kariyer maçlarından birini çıkarabaliceğini umuyorum ki bu kadar tecrubeli ve karekter olark kaybetmeyi çok sevmeyen bir adamın yapması gerekende budur .
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #81 on: 31 May 2006 - 18:46:37 »

bu hakem muhabbeti döndükten sonra türkçe anlatımına baktım biraz maçın. tahmin ettiim şey, yine bütün maç hakemden bahseden bir spiker yorumcu ikilisi. bize maç anlatan insanlar sürekli hakemlerden bahsederlerse tabi buraya yazan arkadaşların da aynı bakış açısını kullanmaları şaşırtıcı olmuyor. bu konuda başka yorum yapmayacam.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
mercutio
Guest
« Reply #82 on: 2 Jun 2006 - 08:25:30 »

bu hakem muhabbeti döndükten sonra türkçe anlatımına baktım biraz maçın. tahmin ettiim şey, yine bütün maç hakemden bahseden bir spiker yorumcu ikilisi. bize maç anlatan insanlar sürekli hakemlerden bahsederlerse tabi buraya yazan arkadaşların da aynı bakış açısını kullanmaları şaşırtıcı olmuyor. bu konuda başka yorum yapmayacam.

kesinlikle katılıyorum yorumcularımız türkiye liginden kalma alışkanlıkları sayesinde maçın yarısında hakem kararlarını tartışıyor. çoğu zaman haklı olabiliyorlar ancak maç yorumlanırken hakemden soyutlamak gerekiyor.

bu arada şu an izlediğim maçı da düşünerek söylemeliyim ki... van horn ısrarını hiç bir kılıfa uyduramıyorum. suns'ın hızlı basketboluna ayak uydurmak falan da yalan. ki van horn hiç bir zaman hızıyla bilinen bir oyuncu olmadı. 
Soul Forger
forum YİĞİT'i
Newbie
*

bende bir Musicopatim

View Profile
« Reply #83 on: 2 Jun 2006 - 14:44:45 »

oncelikle bu seriye yurrek dayanmaz Cheesy ...ilk devre bittikten sonra dallas macı kopartıcagını zannederken tım thomas'ın 6/8 uclugu ve suns'ın 7 sayı one gecmesı 3 ceyrek basında tahmın edıorum kı tum dallas taraftarlarını uzmus ve sıkıntı ıcıne sokmustur Embarassed ...ama bır oyuncu var kı onun ıcın ne denebılırkı sadece ızlenır sadece keyıf alınır onu ızlerken...ama dallasın bu macı evınde ılk yarıda bu kadar zora sokmasını sebebı benım fıkrım suns ın oyun tarzına uymasıydı cok hızlı hucum etmesı gelıp bos donmesı zaten bu serıyı sevmeyen bır kac oyuncu ve ınatcı bır koc ıle daha ne kadar zora sokulabılırse o kadar zora soktular macı dallas no ... dıop cok ıyı oynuyor bır bakıorsunuz sankı orda agresıf davranmıs atılmaya yakın bır o oyuncu muamamelsı gorup koc tarafında cıkarılıor  no hayır nasıl bır taktık anlayısıdır anlamadım ve anlayamayacagımda sanırım Undecided Lips Sealed Huh van horn denılen sahsıyet adeta bır ruh mısalı gezerken takımı 5 e 4 bırakırken sahada dıop kenardda anlamsızca oturyor Angry ...bunları neden yazıorum bunları aslında her mac ızlıoruz daha once de yazıldı ama bu mac ta artık işin suyu cikti yahu oyunu su sekılde ayırırsak farkı cok daha ıyı anlarız dıop lu dallas dıop suz dallas olarak Azn....eger bu serıden dallas cıkarsa kı dıger tarafta benım favorım miami cekismeli bir final serisi izleriz diorum Wink..ama suns cikarsa finalde supurulmeleri icten bile degil cunku ellerinde tek silah  olarak hızlı hucum olan ve koskoca playoff serısını steve nash in omuzlarında sırtlayan bır takımın fınal serısınde cok ıyı maclar cıkaracagını sanmıorum acıkcası Shocked..bunu ıle ılgılı cesıtlı teorılerde soylenebılır tabıı thinking...zaten serıden detroıt cıkarsa suns ıle fınalde kapısırlarsa belkı 1 mac alabılırler dıye dusnuyorum...sakın suns lı arkadasalarımız benı yanlıs anlamasın kımseyı kucuk gordugum falan yok sadece 8 kısı ıle bu kadar zorlu rakıplerı artık burdan sonra fazla zorluyamazlar dıye dusnuyorum Afro..neyse benım tek sevındıgım nokta allahtan bır dallas taraftarı degılım yada suns taraftarı cunku o macı ızlıyemezdım her halde bu kadar heyecan bu kadar hızlı ve guzel oyun ve yuzdelı sut atan ıkı takım varken gercekten yurek dayanmaz bu maca tekrar dallası ve dırk ' ı yanı sız sevenlerını kutlarım... smitten
« Last Edit: 2 Jun 2006 - 17:41:56 by Soul Forger » Logged

shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #84 on: 2 Jun 2006 - 15:07:07 »

4. maçtaki kötü oyununu öyle bi unutturdu ki dirk.. gerçektken harika oynadı.. uzun zamandır da bu kadar fazla ve isabetli üçlük de kullanmamıştı hafızam beni yanıltmıyorsa... dirk dün gece adeta şov yaptı.. son çeyrekte hatta crunch time dediğimiz kısımda azıttı resmen... bu noktadan artık seriyi vermez gibime geliyo ama bi 7.maç havası sezinliyorum...

white
Guest
« Reply #85 on: 2 Jun 2006 - 15:07:53 »

Evet Dirk büyük oyuncu gerçekten, maçtan sonra da " fark 7 sayıya çıktıktan sonra maçın elimizden kayıp gittiğini gördüm, ve sayıları atmaya başladım" demiş, bravo doğrusu
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #86 on: 2 Jun 2006 - 18:34:57 »

Evet fark 7 sayıya çıktığında Little General hemen mola aldı ve Dirk 2 dakika içinde 8 sayı kaydetti. Hakkaten eli öpülecek adam... Bu maç bence serinin en kritik maçıydı benim gözümde kazanan çok büyük avantajı eline geçirecekti ve bence bu avantajı elimize geçirdik. Burdan seriyi vereceğimizi pek düşünmüyorum artık konferans şampiyonluğumuza çok yakınız...
Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #87 on: 2 Jun 2006 - 19:29:53 »

Nowitzki'nin masaya yumruğunu vurup takımını toparlaması gerçekten çok etkileyiciydi. Bu adam kafasına şampiyonluğu koymuş, önüne çıkan bütün engelleri aşıyor. Dün gece bunun örneğini defalarca gördük.

DeLorean
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #88 on: 2 Jun 2006 - 20:33:59 »

nowitzki gerçekten inanılmaz bir oyuncu. maç içinde oyle anlar oluyo ki gireceğini hissettiği her şutu kullanıyo ve sokuyo.özellikle üçlükleri. sene başından beri yanlış tercih denebilecek tek kullandığı üçlük hatırlamıyorum. nowitzki bu sene spursu eleyebileceklerini hissetmişti. bakalım şampiyonluğu dallasa getirebilecek mi

bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #89 on: 2 Jun 2006 - 20:35:15 »

dirk in süper bir performans sergileyeceği çok açıktı ama ben bu süper performansı 50 li sayılara çıkacak kadar da düşünmemiştim . nba in en iyi 3 oyuncusundan biri olduğunu düşünüyorum .
dallas seriyi alır burdan ve son maçtada ne yapar eder bırakmaz, 7. maça çünkü phoenix in ne yapacagı belli olmuyor o gün atacakları tutar ve finalin adı bir anda değişir .
 ben nba finalinin adının detroit- dallas olcağını düşünüyorum ama o seride dirk in işi hayli zor olur ama buraya kadar gelmiş bir oyuncununda kolay teslim olmayacağı açık .
diop maçı dallas a getiren isimdi bana göre neden dolayı  van horn oynatıldıda seri bu kadar uzadı o nuda anlamak güç .
6. maç çok çekişmeli olcak umarım dallas phoenix in o koş koş temposuna aldanmaz .
Pages: 1 ... 3 4 5 [6] 7
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2006 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Dallas Mavericks - Phoenix Suns (Batı Finali) « previous next »
    Jump to: