Welcome, Guest. Please login or register.
23 Feb 2020 - 05:55:14
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2006 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Detroit Pistons - Miami Heat (Doğu Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 7 8 9 [10]
Author Topic: Detroit Pistons - Miami Heat (Doğu Finali)  (Read 39331 times)
drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #135 on: 3 Jun 2006 - 23:10:46 »

dün gece maçı seyrederken bir detroiti düşündüm bir beykozu gerçekten fazla bi fark yok Smiley billups'ın isolation hücumlarının aynısını dobie yapıyordu bizde ayrıca daha iyi fast breake çıkıyor beykoz, alan savunmasını da daha iyi yapıyoruz şut yüzdelerimizde pek bi benziyor. biz son maçta tbl'de kalırken detroit'in nba finali oynaması ayıp olurdu harbidende Smiley

white
Guest
« Reply #136 on: 3 Jun 2006 - 23:20:08 »

Bir görüntü var ki, serinin belki en meşhur görüntüsü 5. maçta Ben Wallace'ın Shaq'a yaptığı blok, seride beni bundan daha çok etkileyen bir görüntü... Shaq tüm sahayı 4 saniyede kat edip turnikeyle bitirirken, Ben Wallace ile ikili oyundan sonra pota arasında kimse yokken Wade topu arkadan blokluyor. 30 saniye içinde iki güzel görüntü arka arkaya... buyrun;

http://www.youtube.com/watch?v=_FbzLQHgOUA

Evet ya o pozisyon inanılmazdı, bir anda koşan iri bişey belirdi ekranda, önce walker zannettim, fakat Walker o kadar iri değildi gerçekten de, sonra Shaq olabilir mi diye düşündüm, uzun zamandır koşuşunu görmemiştik zaten, fakat kariyerinde hiçbir maçta o kadar hızlı koşmamıştı belki de, o pozisyondan sonra bütün salon ayağa kalktı zaten dakikalarca alkışladı herke ardından Wade'in bloğu geldi, gerçekten çok iyiydi ya:  Shaq fast break atıyo , Wade blok yapıyo, tam tersinin olmasını bekler insan yani Smiley
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #137 on: 4 Jun 2006 - 00:11:29 »

finalin adı miami oldu ama bu nasıl oldu  detroit nasıl bu kadar basiretsiz ve silahsız yakalandı bilmiyorum  . hadi seri bitti pistons için sezonda bitti ama bunun gelecek sezonuda var bu yazdıklarım itici gelebilir ama artık 5 kişilik kemik kadro safsataları  ve detroitin defans olayı bana çokta inandırıcı gelmiyor . seneye ligin basit takımları çatır çatır oynayacaklar pistons a karşı ve sezon  kötü gececektir detroit için (eğer bir değişiklik olmassa).prensip belli her topa el uzatacaksın ve zor şuta iteceksin bana göre bu taktiği uygulayan her takım detroitten korkmadığı sürece galibiyete yakın takımdır .
koç la yeni sezonda anlaşılırmı bilmiyorum ama gelenin gideni playoff larda arattığı bir sezon geçirdi pistons halbuki inanılmaz oynuyordu ve hatta süper bir playoff girişi yapmışlardı ama cavs karşısında zorla alınan seri ve miami karşısında alınan 4 ağır mağlubiyet pistons düzeninin ve koçun sonu oldu diye düşünüyorum .
gelelim miami ye  kasarlarsa her takımı yenebiliyorlar çok açık finalde dallas ile karşılaşacaklarını düşünüyorum bakalım dampier i bu kadar bekleten johnson un formulu tutacakmı bana göre diop ve dampier  shaq ı bir nebze zayıflatacaklardır ama içeriye penetre eden bir wade finalde  çok iş yapar .
« Last Edit: 4 Jun 2006 - 00:16:25 by bob_marley » Logged
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #138 on: 4 Jun 2006 - 01:27:39 »

NBA  TV'me kavuşmanın verdiği sevinçle izlediğim ilk maçla ilgili tek bi şey söylemek istiyorum: İşte J-Will bu! Adamı yerden yere vurdular play-off boyunca, ama en gerekli yerde, Wade gibi bi adam hastayken, finali getiren 2 oyuncudan biri oldu. Miami bu maçı kaybetseydi, büyük ihtimalle finale çıkamazdı.  Tabii Shaq'in muhteşem oyununu da göz ardı etmemek lazım. Darısı bizim başımıza...
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #139 on: 4 Jun 2006 - 06:25:04 »

j-will için beklemek gerekio.. dengesiz adam, şimdi böle olur 10 15 maç sonra özüne döner.. adamın karakteri bu..
FliPtiKal3
Guest
« Reply #140 on: 4 Jun 2006 - 15:52:52 »

abi  j will ne yazıkki 70-80 maçta 1 oynayacağı oyunu oynadı o maçta. Bir kere kesinlikle istikrarlı bir sutor diil. Orta mesafeden bile  diil yani o biçim. Savunması zayıf.billups sırtı dönük yakaladığı her pozisyonda jwill i potanın altına kadar iteledi nerydeyse.Fizik olarak güçlü diil.Pas yeteneği tartışılmaz ona bişi diyemem. Ama lige girdiği ilk 1-2 yıldan sonra acaip bir düşüş yaşadı. Şanslı ki Pat Riley'i tarafından takıma dahil edildi. Bu sayede bir yüzük alma sansı oldu.Tüm bunlara rağmen severiz jwill i o ayrı Smiley özellikle kings zamanlarında ,hızlı hucumlarda verdiği abik gubik pasların tadı hala damağımızda Cheesy
kaaca
Newbie
*

View Profile
« Reply #141 on: 4 Jun 2006 - 16:37:22 »

İşte J-Will bu! Adamı yerden yere vurdular play-off boyunca, ama en gerekli yerde, Wade gibi bi adam hastayken, finali getiren 2 oyuncudan biri oldu. Miami bu maçı kaybetseydi, büyük ihtimalle finale çıkamazdı.  Tabii Shaq'in muhteşem oyununu da göz ardı etmemek lazım. Darısı bizim başımıza...
Bence böyle en gereken anda oynadı türünden totemler biraz abartı.40 yıllık j-will gider ilk maç triple-double yapar ertesi gün 3-14 oynar bilemezsin yinede alkış tabi

Pğojeci Kağaca
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #142 on: 4 Jun 2006 - 23:40:22 »

flip haklısın abi adam eskisi gibi değil ama onu çok engelliyolar bence, yani doğru basketbol oynamak uğruna özellikle Memphis'te onun basketboldan zevk almasını sağlayan o artistik hareketleri yapmasını bayağı engellediler. Şimdi biraz biraz kendine geliyo, bi yüzüğü taksın daha iyi olacak abisi Smiley
Yine de bu kadar kritik bi maçta böyle oynadı ya yeter bana Smiley
Bi de şampiyonluğu getirsin tamam Smiley
The DieseL
FoRuM SHaQ'ı
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #143 on: 4 Jun 2006 - 23:54:12 »

flip haklısın abi adam eskisi gibi değil ama onu çok engelliyolar bence, yani doğru basketbol oynamak uğruna özellikle Memphis'te onun basketboldan zevk almasını sağlayan o artistik hareketleri yapmasını bayağı engellediler. Şimdi biraz biraz kendine geliyo, bi yüzüğü taksın daha iyi olacak abisi Smiley
Yine de bu kadar kritik bi maçta böyle oynadı ya yeter bana Smiley
Bi de şampiyonluğu getirsin tamam Smiley
Bırak kritik maçta böyle oynamayı,bu oyununa biraz bile yaklaşsın gidelim omuzlarda taşıyalım.Sene başında çok ümitliydim J-Will den ama çötü oynuyordu, ama dediğin gibi en kritik yerde ortaya çıktı,umarım gerisini getirirde ona söylediklerimden dolayı beni utandırır...

ThE WoRLd is YoURs!!
Iron Maiden
Guest
« Reply #144 on: 8 Jun 2006 - 13:27:55 »

Bu serinin sonu,bence koç Saunders'ın da sonu olabilir.Uzun uzun anlatmaya gerek yok,normal sezonda ligin tozunu dumanını tüm takımlara yediren Psitons play-offlarda resmen sınıfta kaldı.Detroit daha önce hiç böyle bir duruma düşmemişti bu beş kurulduğundan beri.
Flip Saunders'ın play-off karnesi zaten çok iyi degildi ama Detroit gibi bir takımın burda veda etmesinde onun payı var bana kalırsa.Gecen seneki final serisindeki Pistons'a bakıyorsunuz,arada gercekten mental cok fark var..
Bu sefer  de Joe Dumars yine en iyisini düşünecektir bence.
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #145 on: 8 Jun 2006 - 17:15:35 »

Bu serinin sonu,bence koç Saunders'ın da sonu olabilir.Uzun uzun anlatmaya gerek yok,normal sezonda ligin tozunu dumanını tüm takımlara yediren Psitons play-offlarda resmen sınıfta kaldı.Detroit daha önce hiç böyle bir duruma düşmemişti bu beş kurulduğundan beri.
Flip Saunders'ın play-off karnesi zaten çok iyi degildi ama Detroit gibi bir takımın burda veda etmesinde onun payı var bana kalırsa.Gecen seneki final serisindeki Pistons'a bakıyorsunuz,arada gercekten mental cok fark var..
Bu sefer  de Joe Dumars yine en iyisini düşünecektir bence.
Dumars takımdan hiçbir oyuncunun gönderilmeyeceğini ve koçunda yeni sezonda takımın başında kalacağını açıkladı zaten. Olasılık yazacağına biraz haberleri oku...

Iron Maiden
Guest
« Reply #146 on: 9 Jun 2006 - 01:01:29 »

İyide olasılık olarak görmemin nedeni Detroitte bazı seylerin KAan Kural'ın da dedigi gibi Cleveland serisinin ikinci macından sonra cok ciddi anlamda degistigiydi.Sonucta Spurs2un Dallasa elenmesinden cok Detroitin Miami ye elenmesi süpriz oldu bence.
Detroitin şampiyonluga en uygun sezonu buydu bana kalırsa ,bi daha bu sekilde Spurs'suz ve gaz sezondan sonra bir playooff yaparlar mı orası meçhul?
Bana kalırsa Detroit'in kesinlikle takviyeye ihtiyacı var.En azından koç takviyesi en faydalısı oluR.Playoff takımı olarak görülen ,tanınnan ,bilinen,oynayan Detroite Saundersın ne kadar uygun oldugnu Miami serisi yeterince gösterdi
Pages: 1 ... 7 8 9 [10]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2006 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Detroit Pistons - Miami Heat (Doğu Finali) « previous next »
    Jump to: