Welcome, Guest. Please login or register.
28 Feb 2020 - 01:36:57
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2006 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: San Antonio Spurs - Dallas Mavericks (Batı Yarı Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: 7. maçı kim alır?
Spurs - 17 (39.5%)
Mavericks - 26 (60.5%)
Total Voters: 40

Pages: 1 2 3 [All]
Author Topic: San Antonio Spurs - Dallas Mavericks (Batı Yarı Finali)  (Read 13163 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« on: 21 May 2006 - 21:45:18 »

bu maçın sonucu hakkında hiç bir tahmin yapamıyorum desem yeridir. dallas 6. maçta terry'nin cezası sebebiyle baya yaralıydı bu yüzden maça çok agresif başlayacaktır. 7. maçın tüm olayının ilk çeyrekte olduunu düşünüyorum. san antonio çok tecrübeli bi takım tabi ve maçın tamamını çok iyi ve farklı silahlara sahip oyuncularla oynadıkları için rakibin durumuna göre çok özel önlemler almalarına gerek kalmıyor.

2 maçtır kısa oyuncuların savunmasına karşı son topları çok kötü kullanan dirk'ün performansı çok önemli. dirk ilk çeyrekte sergilemeleri gereken agresif basketbolun önderliini yapabilirse dallas bu maçta hiç kopmaz ve biz de acayip bişey izleriz ama öbür türlü san antonio'yu daha şanslı görüyorum. çok iyi oynaması garanti 2 oyuncuları var sonuç olarak.
« Last Edit: 4 Jun 2006 - 12:30:50 by BabyShaq » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Ole
Forumun Arıza'sı
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 21 May 2006 - 22:10:38 »

Spurs'un kazanmaya daha yakın taraf olduğunu düşünüyorum. Özellikle geçen maçın kahramanı Gino ağadan bu maçta da çok agresif bir oyun bekliyorum. Duncan zaten seri başından beri iyi oynuyor. Bowen da özellikle 5.maçın son topunda Dirk'e yaptığı savunmayla işin savunma tarafı güvende mesajı verdi. Bence kilit nokta Parker'ın oyunu. Eva'nın da gazıyla kendi sahasında iyi oyun çıkarabilirse Parker, maçı Spurs'e getirir. Bunun için de bol bol drive etmesi, bizi gözyaşlarına boğması gerekir
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #2 on: 22 May 2006 - 00:22:02 »

Ozan'ın dediği gibi Dirk bu maçın kritik adamı. Dirk tek başına yetmez ama takımı ateşlemesi ve maçın eşit güçlerin çarpışması şeklinde ilerlemesi için bu şart. Ne yazıkki bundan önceki sınavlarda bunu başaramadı. Dallas takımında yaş olarak tecrübeli oyuncu çok ama bu seviyedeki gergin (elenme durumundaki) maçlarda eski performansını devam ettiren oyuncu malesef yok. En büyük avantajları, gençleri şimdiye kadar bu baskılardan uzak tutmayı becerebilmiş Küçük General ama onunda bu gerginliğe daha fazla set çekebilmesi zor. San Antonio ise bu açıdan 2,5-0 önde. Duncan, Ginobili ve Horry daha önce bu aşamada kendini kanıtlamış 3 oyuncu. Horry'nin şu andaki form durumu yüzünden buçuk verdim ama Horry'nin hangi anlarda ortaya çıktığını bi biz biliriz birde Sacramento.

Sözün özü takım setlerinin sene içindeki düzende işlemeyeceği, şut atarken eli titremeyenin, hücumda insiyatif almaktan kaçmayan oyuncusu fazla olanın ve en önemlisi sahada duruşuyla rakibine gözdağı verebilenin kazanacağı bir maç bizi bekliyor. Bence bu takım Spurs olacak.

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #3 on: 22 May 2006 - 10:52:53 »

gönlüm tabi ki spurs tan yana ama herşey olabilir... mavs e oy atanlar yorumda yazsa güzel olurmuş  Undecided

6. maçtan önce gino-finley in daha çok zorlaması gerektiğini yazdıydım ve öyle olunca parker ın kamikaze dalışları bile etki etmedi maçı aldık... aynı şekil devam etmeli bence...
çünkü iki tarafta TD ve Dirk e çözüm bulamıyor, bu noktada bu 2 oyuncunun yanına katkı edecek diğer kişi çok önemli bence... bu durumda gino-finley farkı çıkıyor mavs te bu oyunculardan 2sine birden çözüm bulabilecek bir kadro yok...
blackfish
Full Member

View Profile
« Reply #4 on: 22 May 2006 - 14:42:42 »

son yılların belkide en güzel playoffu geçiyor ve bu seride  aslında bu playoffun en güzel ve en hırslı çekişlmeklerinden biri 6. maçta Terrynin olmaması Dallası baya bir zorladı görüldüki D.Harris ne kadar yetenekli bir oyuncu olursa olsun tecrübe farklı birşey istikrarsız bir oyun sonucu sadece savaşan dirk kalınca dallasa evinde seriyi sonlandırma şansını kaçırdı ama 7. maçta terryninde dönüşü ile dallas 1 numara opsiyonunda baya rahatlamış olacakki terry kritik anlarda sayı potansiyeli bakımından da Dirke gerektiğince yardımcı olabiliyor.
Kayhanın söylediği gibi 2 takımda TD ve Dirk eşleşmelerine çözüm bulamıyor bunların yanında ginobili ve finley gibi 2 silahınıda iyi savunacak oyuncumuz yok ama birde  A.Johnson  Dirk'ü içerden oynattığı zaman uzunsuz oynıyan spurs savunmasının yardımla buna karşılık vereceğinden ve dirkün dışardan oynadığında da yardımlı savunalacağını sanıyorum buda stackhouse terry gibi oyunculara daha çok şut imkanı verecek bunları iyi kullandığında (ki ben kullanacağımızı zannediyorum ) dallasın zorda olsa bu maçı alabileceğine inanıyorum.
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #5 on: 22 May 2006 - 15:14:01 »

ben bu maçı dallas alsın istiyorum çünkü yeni bir heyecan ve spurs- detroit finali  bana göre çok katı ve sıkıcı finaller oluyor ama dallas -detroit  daha açık ve iyi bir   final olur .
 dallasta tabiiki en kilit isim  nowi ama  yanındaki isimler çok daha önemli örneğin howard onun performansı seriyi dalasa gertirir tabii terry nin olmasının avantajı çok fazla özelliklede çok kötü bir seri yaşayan stack i düşünürsek .
tim duncan 2,3 yılki oyununu oynuyor 30 sayının üstünde 6 maç oynaması onun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor ama parker gerekli patlamayı bir türlü yapamadı son maçtada ondan çok umutlu değilim açıkçası .
gasol e pota altını zehir eden  dampier ve diop  duncan konusunda çok başarılı gözükmüyorlar ama ikisininde  top kesme özellikleri olduğu için pota altını biraz daha geçilmez yapıyorlar .
ginobili nin yine 25+ sayıyı zorlayacağını düşünüyorum ama  esas patlamayı horry yaparsa maç spurs undur  bu kesin ,,
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #6 on: 22 May 2006 - 18:54:21 »

Bu seriyi bence alacağız. Tamam onlar kadar tecrübemiz şuan yok playoffta ama onlardan daha çok istiyoruz bu işi. Kendi evimizde Terry olmamasına rağmen fena oynamadık. Topları hep Harris kullandı ve kaçırınca da maçı verdik. Ama Terry olacak bu maç bence çok farklı olacak. Ayrıca bu maçta da Dirk'ün Bowen'ı falan dinleyeceğini pek sanmıyorum...
belgarion
Newbie
*

...

View Profile
« Reply #7 on: 22 May 2006 - 19:22:16 »

bende bizim alıcağımızı dusunuyorum ve caın gonulden istiyorum.Dirk bastan sona bu mac iyi oynuyacaktır.Terry 6 macın acısınıda cıkarıcaktır Smiley 6 mac guard pozisyonunda cok sorun cektik buna rağmen iyi dayandık. terry bu acığı kapatık ustune bide sayı ekler. Sonra bu mac nedense icime doğdu stackhause cok iyi oynucak van horndan da katkı alıyoruz  baya benc  katkısıda geliyo. Birde devin harris iceri  ilk 2-3 giriste turnikeyi sokarsa alırız. Manu-Duncan ve finley gene iyi oynucaktır ama parkerın sahadan silinmesini bekliyorum. En azından su ana kadar butun macları boyleydi.  ayrıca bu mac dirk un bowen falan dinlemiyeceğini dusunuyorum nasılsa silahı cok birinden biriyle katkısınıı yapar spurs u vurur. Bide manuyla duncan dursa  fark bile atarız Deli

Hornacek
Bjk6thman
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 22 May 2006 - 19:52:41 »

terrysiz gecen maçı dallas kafa kafaya götürdü hatta uzun süre de öndeydi
bu sefer terry de var ama bu kez deplasman
ha dallas deplasmanda 2. maçı 20+ ile kazanmıştı , ama sana antonio da çok tecrubeli dallasa göre
çok bilinmeyenli denklem gibi
gönlümden gecen dallas açıkçası
Dr.Funk
Jr. Member
**

Zihuatanejo

View Profile
« Reply #9 on: 23 May 2006 - 00:42:44 »

Seri başlamadan önce 4-3 dallas demiştim..Şimdi de oyumu dallas'a verdim..Olayın guard rotasyonunda çözüleceğini düşünmekteyim..6.maçta karşılıklı kötü oynayan parker-harris ikilisinden eli az titreyen ibreyi takımı lehine çevirir..Cezası biten Terry ile birlikte Dallas düşüncem ağırlık kazınıyor..

ben bu maçı dallas alsın istiyorum çünkü yeni bir heyecan ve spurs- detroit finali  bana göre çok katı ve sıkıcı finaller oluyor ama dallas -detroit  daha açık ve iyi bir   final olur .

geçen yıl finaller öncesi aynı şeyleri düşünmüştüm ama izlediğim en iyi final serisiydi sas-det .. 7.maça gitmesi bile sıkıcı mı oldu Huh

SMAÇLARIMIZ,RUHLARIMIZ,VASFİLERİMİZ ve KARDEŞİLĞİMİZ SONSUZA KADAR YAŞAYACAK!!!
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 23 May 2006 - 01:07:45 »

geçen yıl finaller öncesi aynı şeyleri düşünmüştüm ama izlediğim en iyi final serisiydi sas-det .. 7.maça gitmesi bile sıkıcı mı oldu Huh

NBA tarihinin en düşük rating yüzdesine sahip finaliydi desem yeterli olur mu?

Edit: Pardon, 2. en kötüymüş  Smiley
« Last Edit: 23 May 2006 - 01:25:07 by Kensai » Logged
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #11 on: 23 May 2006 - 03:36:59 »

aslında olay sadece şut yüzdesi ve atılan sayıda değil en basit örneği cavs -det maçlarında yaşandı çok az skorluydu ama çok zevk verdi . insanlar aynı senaryoları izlemekten sıkılıyor ama cidden büyük çekişmeye sahne olan maçlar olsa da   ,o kadar profesyonel ve tecrubeli takımlarki insan biraz amatör ruh istiyor (cavs ) gibi veya phoenix in gecen yılki hali gibi.
aynı hçcumlar çok katı defans da  final= başarı anlayışını açığa çıkarıyor ama ben   final=kahramanlık =estetik  anlayışını daha iyi buluyorum .
iki takımdada çok estetik oyuncuların olmaması atletizm olarak   güzel hareketler izlenmemesi  ve bunun her yıl tekrarlanması bana haz vermiyor .
The DieseL
FoRuM SHaQ'ı
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #12 on: 23 May 2006 - 04:04:00 »

ben bu maçı dallas alsın istiyorum çünkü yeni bir heyecan ve spurs- detroit finali  bana göre çok katı ve sıkıcı finaller oluyor ama dallas -detroit  daha açık ve iyi bir   final olur .

Detroit bi miami'yi eleyebilsinde sonra heyecanlı olsun final...

ThE WoRLd is YoURs!!
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #13 on: 23 May 2006 - 08:18:51 »

Ben 2.yarının başında uyandım ve maçı izlemeye başladım. İzlediğim dönemde o kadar dengesiz ve organizasyondan uzak Dallas hücumları, o kadar çaresiz bir savunma vardı ki fark 10'a indiğinde Spurs'ün kesinlikle bu maçı alacağına inanmıştım. Hele o kadar fark da eriyip kafa kafaya gelince Dallas'ın o berbat halden döneceğine inanasım gelmedi.

Neyse bir de üstüne üstlük Ginobili üçlüğüyle 104-101 öne geçince maç artık bitti, Spurs burdan da verecek değil ya deyip bilgisayarı açtım, ama o işi başaran Manu akıllara ziyan bir basket faulle maçın da gitmesine sebep olan etmenlerden biri oldu. Dallas'ın o ağır darbelerden kurtulması da ayrıca takdir isteyen birşey.

Maçta faul, hakem diye çok konuşuldu ama bakıyorum box-score'lara arada sadece 7 faul ve kullanılan 9 serbest atış farkı kalmış.

Ben özellikle Duncan'a hayran kaldım özellikle izlediğim 2.yarıda, nerdeyse 10 yaşında çocuklarla oynayan 20 yaşında biri gibiydi, hiçbir oyuncu(galiba Diop dışında) karşısında dikilemediler bile.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #14 on: 23 May 2006 - 08:22:14 »

İlk yarıyı açıkçası gayet güzel oynadık. 2. yarı durdu remen takım bende artık gitti dedim maç ama uzatmalarda enfes oynadı takım (Özellikle Diop) böylece çok istediğimiz konferans finaline çıktık.
The DieseL
FoRuM SHaQ'ı
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #15 on: 23 May 2006 - 08:24:07 »

Ben hayatımda hakemler tarafından bu kadar(küçücük dokunmayla hatta rüzgarmı desem) lehine faul çalınan adam  gormedim(bide iverson var).Ayıptır ya Duncan denilen adama ne zaman dokunsan faul çaldılar,tamam çok sağlam maç çıkardı ama bu kadar da olmaz ya.Diğer tarafta dirk'e yapılan her ffaul ancak 3. darbede geldi,eğer dallas kaybetseydi çok yazık olurdu.Ama işte dirk farkı ortaya çıktı.Bu sene geçekten kendini aştı ve aşmayıda sürdürüyor.Artık %90 nba finallerinde izleriz dallas'ı.Helal olsun.Tebrik ederim.(iki takımıda)...
« Last Edit: 23 May 2006 - 08:25:24 by {ThE DieSeL...}} » Logged

ThE WoRLd is YoURs!!
belgarion
Newbie
*

...

View Profile
« Reply #16 on: 23 May 2006 - 08:48:56 »

ohh ya sonunda  bitirdik seriyi Cheesy ne seridi ama son macta bu serinin geneline yakısır bir mac oldu. İlk yarı farkı 20 bile yaptık cok iyi oynadık ama 2. yarı oyun planından koptuk 2. yarı oyunun kontrolu spurste olsa bile hep ondeydik. bende manu nun ucluk girince bitti dedim ama ardından dirk tekrar macı esitledi. her iste bir hayır vardır  ya bowen a faul calsalar dirk yuklenirken 2 atıs top onlarda olcak ve buyuk olasılıkla kaybedicektik . Çalmadılar basket faul oldu. Dampierla van horn 6 lamasaydı diop hic girmiyecekti ve duncan takır takır atmaya dewam edecekti. Bu arada Duncan ne kadar buyuk oyuncu olduğunu gosterdi. Neyse spurs e tebrikler çok guzel bir seri oldu  biz yolumuza dewam ediyoruz insallah kupayı texas a getircez Cheesy

varyor
Jr. Member
**

warriors of the world united

View Profile
« Reply #17 on: 23 May 2006 - 09:01:23 »

oyumu verdim sonunda .bu kadar cekismeli bir serinin sonunda ancak oyu verebildim..
hakemlere ragmen mi desem hakemler sayesinde mi desem cok zevkli bir mac oldu hakedende kazandi..

dirk'un gece rahat bir uyku gecirmeyecegi kesin, o kadar dayaktan sonra her tarafi mosmor olmustur adamcazin..
kobe61
Guest
« Reply #18 on: 23 May 2006 - 12:38:44 »

S.Antonio sezona iyi kadrosuna güzel yararlı takviyeler yaparak başladı.Ama sezon içinde maçlara pek asılmadılar bile, belkide zorlayan gerçek bir rakipleri yoktu....Kadroda maç kazandırabilecek o kadar çok eleman vardı ki nasılsa biri çıkıyor maçlar kazanılıyordu.Ama play-off'lar mücadele edilmeden kazanılmıyor.En acı olarak bunu yaşayarak öğrendiler ki çok deneyimli bir kadronun bunu bilmesi gerekiyordu.Biliyordurlar da....O zaman playoff dışı kalmalarına sebep ne olabilir? Motivasyon eksikliğimi var? yoksa bazı oyuncularda bir Doyum mu söz konusu?
üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #19 on: 23 May 2006 - 12:57:24 »

play offta hangi maçta mücadele etmediler? özellikle bu dallas serisinde. sonuçta basketbol tek taraflı bir oyun değil. dallas da gayet iyi bir takım ve spurs çok iyi bir takıma elendi. play off dışı kalmalarının sebebi de bu zaten.

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #20 on: 23 May 2006 - 13:13:50 »

efsanevi maçlardan biri oldu benim için...

spurs sonunda ters forvetten ikili sıkıştırma getirmeyi akıl etti ve farkı eritti ama vezir eden ginobili rezil etti  Cry

parker ayip

dallas ı tebrik falan etmiyorum, inşallah finale kalırlar detroit le eşleşirler de orada iyi bir şamar oğlanı olurlar... suns içinde temennilerim farklı değil...
gazel
Newbie
*

View Profile
« Reply #21 on: 23 May 2006 - 13:56:04 »

Sas'ın elenmesine hiç şaşırmadım, bazen mücadele etmek de yeterli olmaz daha çok istemek diye bir şey vardır, daha çok isteyen Dallas Batı Finaline çıktı ve büyük ihtimalle de şampiyon olacak, Dirk gerçekten hak ettiği saygıyı artık görmeli, Sas maçın sonunda seriyi kazanma şansı yakaladı ama Duncan ve Cinobilli hariç pek yürekten isteyen yoktu İşte Playoff, küçük farklar büyük sonuçlar doğuruyor. 
« Last Edit: 23 May 2006 - 13:56:36 by gazel » Logged
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #22 on: 23 May 2006 - 16:27:57 »

evet spurs çok fazla istemiyordu şampiyonluğu 82 maç ve play-off ları geçtim bu son maçı 20 sayıdan çevirmeleri de can sıkıntısından ibaretti...

hariçten gazel okumak gibi olmuş sanırım senin yazdıkların...
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #23 on: 23 May 2006 - 17:07:52 »

efsanevi maçlardan biri oldu benim için...

spurs sonunda ters forvetten ikili sıkıştırma getirmeyi akıl etti ve farkı eritti ama vezir eden ginobili rezil etti  Cry

parker ayip

dallas ı tebrik falan etmiyorum, inşallah finale kalırlar detroit le eşleşirler de orada iyi bir şamar oğlanı olurlar... suns içinde temennilerim farklı değil...

basket faul pozisyonunda ginobili günah keçisi oldu ama o pozisyonda bowen zaten öncesinde 5-6 tane faul yapmıştı bile. halen bu adamın iyi savunmacı olduunu düşünenler şu maçın kasedini alıp bana gelsin ve oturup izleyelim. reputation'ını bu kadar kötü yiyen bi oyuncu yoktur heralde. ikinci yarı boyunca dirk topu her aldıında hakemlerin gözü önünde alttan üstten çalıştı ve faul bile çalınmadı. iki tane süperstarın gördüü saygı arasındaki fark beni şaşırttı açıkçası.

gino üçü yolladıktan sonra maç bitti demiştim çünkü bi önceki pozisyonda dirk potaya saldırmak yerine saçma bi fadeaway kullanarak önceki 6 maçtan hiç ders almadıını gösterdi. ama yanılmışım, herif meerse geri düşmeyi bekliyomuş son topu düzgün kullanmak için.

spurs de artık parker'ı beklemeye devam eder mi, bilmiyorum. çok yalancı bi kahraman bence, kontratının adamı diil.
« Last Edit: 23 May 2006 - 17:19:58 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #24 on: 23 May 2006 - 17:24:47 »

şu bruce bowen'ın dayakla karışık savunmasını daha ne kadar izlicez merak ediyorum. dirk nowitzki'ye hakaten helal olsun, herif ağzını açmadan topunu oynadı, normal herhangi bir insan,  çalınmayan 8. faulden sonra çileden çıkardı. nowitzki çok büyük iş başardı, gözümdeki değerini 2-3 kat arttırdı şu seride, özellikle de şu maçta.

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #25 on: 23 May 2006 - 18:46:54 »

üstte yazan posttumda mavs ve suns a laf attım ama dirk e lafım yok, büyük topçu...
ben sevmem ayrı...
gazel
Newbie
*

View Profile
« Reply #26 on: 23 May 2006 - 18:51:03 »

evet spurs çok fazla istemiyordu şampiyonluğu 82 maç ve play-off ları geçtim bu son maçı 20 sayıdan çevirmeleri de can sıkıntısından ibaretti...

hariçten gazel okumak gibi olmuş sanırım senin yazdıkların...
Ben mücadele etmediler demedim zaten, sen böyle bir anlam çıkardıysan, ben içinde bulunduğun hayal kırıklığına bağlıyorum bunu
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #27 on: 23 May 2006 - 19:12:29 »

Sas'ın elenmesine hiç şaşırmadım, bazen mücadele etmek de yeterli olmaz daha çok istemek diye bir şey vardır, daha çok isteyen Dallas Batı Finaline çıktı ve büyük ihtimalle de şampiyon olacak, Dirk gerçekten hak ettiği saygıyı artık görmeli, Sas maçın sonunda seriyi kazanma şansı yakaladı ama Duncan ve Cinobilli hariç pek yürekten isteyen yoktu İşte Playoff, küçük farklar büyük sonuçlar doğuruyor. 
evet sende "mücadele etmediler" demedin, bende öyle birşey demedin Wink
benim hayal kırıklığım filan yok ama sende sevincinden ne yazdığını bilmiyorsun sanırım...
gazel
Newbie
*

View Profile
« Reply #28 on: 23 May 2006 - 19:26:28 »

Evet Lakers elenince böyle şeylerde teselli buluyoruz,galiba çok abarttım bu sevinç gösterilerini, diğer takım taraftarlarını rencide ettim, kusura bakma
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #29 on: 23 May 2006 - 19:27:21 »

çok süper bir seri bitti geçen yıl müthiş bir dallas-phoenix eşleşmesi izlemiştik ama bu sefer olay biraz daha farklı olacak çünkü dallas gecen yıl hücumunla  nba den varoluyordu bu yıl ise hem hücum hem savunma  olarak nba in açık ara en iyi takımlarından .
duncan inanılmaz bir son maç oynadı 41 sayı 15 ribo ama maçın kilit adamı diop oldu uzatamalarda duncan  çok iyi savunarak nowinin 37 sayı 15 rib performansını adeta ödüllendirdi,
spurs de maç sonunda bile çok büyük bir yıkım olmadı sanki sezon içersinde bir maç kaybedilmiş gibi ama burda tecrubenin yanında doymuş olmakta çok önemli .
gino bu maçta gecen maçın aksine çok kayıp oynadıysada 12 sayıyı son çeyrekte bulması takımını ateşledi ama parker genel olarak iyi bir sezon ve kötü bir playoff geçirdi . spurs un çok büyük bir değişim içine gireceğini sanmıyorum ama (finley,barry,exel,horry,nesterovic,) takıma daha çok katkı yapacağına inanmıyorum .
dallasın yoku açık olsun phoenix serisinde  açık ara çok üstün olacaklarını düşünüyorum .
mercutio
Guest
« Reply #30 on: 23 May 2006 - 20:59:22 »

bruce bowen'ın toplamda 15 faul yapmasına rağmen fevkalade bir performans sergileyen dirk, marion karşısında yorgun olacak gibi görünüyor. bu ilk maçı hatta belkide 2. maçı etkileyebilir. ancak genel anlamda dallas'ı finalde göreceğiz gibi görünüyor.

genel çerçevede duncan ve dirk'ün inanılmaz oyunları, son maçlarda tutarsız performans sergileyen stackhouse'un nefis uzatma oyunu ve yorumcuların aksine bence diop'un maç boyunca duncan karşısında ezilmesi engellenerek tam gerekli olduğu anda oyuna girmesi (başarılı değil şanslı bir karar) nefis bir 7. maç izlememize olanak sağladı.

fakat her şeyin ötesinde son saniyede ribaund mücadelesinde duncan'a yapılan faul çalınmalıydı gibi geldi bana...
Pages: 1 2 3 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2006 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: San Antonio Spurs - Dallas Mavericks (Batı Yarı Finali) « previous next »
    Jump to: