Welcome, Guest. Please login or register.
23 Feb 2020 - 06:49:09
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2006 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers (Doğu Yarı Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: 7. maçı kim alır?
Pistons - 18 (60%)
Cavaliers - 12 (40%)
Total Voters: 27

Pages: [1] 2  All
Author Topic: Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers (Doğu Yarı Finali)  (Read 12504 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« on: 21 May 2006 - 21:39:24 »

maça az kaldı ama maç sırasında ve takibinde yorumlar da buraya yapılabilir. bonus olarak bir de anketimiz var. ama ankete verdiiniz oyu deklare ederken bi de ufak açıklama düşün, herkes okusun, bilgilensin.
« Last Edit: 4 Jun 2006 - 12:31:03 by BabyShaq » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1 on: 21 May 2006 - 21:46:54 »

Hala seriyi Cleveland'ın alacağına inanıyorum. Bir Miami - Cavs finali harika olur Wink

6. maçta Detroit'in hala "şampiyon" gibi oynamadığını gördük. Cleveland son dakikada yaptığı hatalarla verdi maçı ve büyük bir fırsat tepti. Biraz da tecrübesizliğn kurbanı oldular. Şimdi maç The Palace'da ve işleri çok zor. Ama daha önce yapmadıkları bir şey değil, Pistons'u The Palace'da yenmek. Dilerim bunu başarırlar...

Miami'den Cavs'e mi kayıyorum ne Smiley

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 21 May 2006 - 21:52:07 »

Yarı finalleri fazla takip edemedim.Klasik olacak ama saha avantajı ve tecrübesi sayesinde Detroit'in finale çıkacağını düşünüyorum.LeBron'u sevmesem de Cavs'ın ve LeBron'un saygı duyulacak bir seri geçirdiği söylemeylim.Bu arada Pistons rehavete mi kapıldı bilemiyorum ama takım sezon boyunca yakaladığı havayı kaybetmiş gibi.Seriyi 2-0'dan buraya getirdiği için tüm rakiplerinin çekindiği Pistons artık eskisi gibi korkutucu gelmiyor bana.Miami de bu seriden sonra maçlara daha büyük bir özgüvenle çıkacaktır.Finalleri merakla beklemekteyim hyper
gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 21 May 2006 - 22:00:47 »

Detroit buralardan çok geçti.Cavs'in ise Detroit'la kıyaslanmayacak kadar az bir play off tecrübesi var.Detroit'in alacağını düşünüyorum ama gönlüm Cleveland'dan yana.Bir Wade-LeBron çekişmesi izlemek çok zevkli olur.
cavsfan
Newbie
*

View Profile
« Reply #4 on: 21 May 2006 - 22:03:02 »

Bence LeBron hayatında ki bütün ilk maçlarda olduğu gibi, ilk 7. maçındada ortaya koyacağı muhteşem bir performansla maçı Cleveland'a getirecektir. (inşallah) Tek korkum Detroit'in maça deli gibi başalyıp ilk periyotta çift haneli fark açması. Eğer maç sonuna kadar başbaşa giderse "you know who's hitting the game-winner..." Smiley
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #5 on: 21 May 2006 - 22:14:50 »

Aklım da kalbim de Detroit diyor. Detroit hala NBA'in en iyi, en komplike takımı. Bu maçta, sezon içindeki Detroit gibi oynayacaklarını düşünüyorum. Ölümüne savunma yapacaklardır, muhtemelen LeBron'a one and box yapacaklar ve onu bunaltacaklardır. LeBron'dan faydalanamayan bir Cavs'in Detroit karşısında kazanma olanağı yok.

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #6 on: 21 May 2006 - 22:30:46 »

Açıçası bu maçta takımın ortaya koyacağı performans turu geçersek gelecek turlardaki rakiplerimize mesaj olabilir. O neden özellikle işin savunma yanında bizi şampiyon yapan takım savunmasını sonuna kadar yapmalıyız. Ancak ve ancak bu şekilde bu turu geçebiliriz.
Açıkçası üst üst üste kaybedilen 3 maç ve serinin bu kadar zora girmesi sonrası seyircininde desteği ile takım oalrak uyanamazsak bu turu geçsek bile doğu finalini kaybetme ihtimalimiz çok artar. Cidden Detroit'in ve Flip hocanın bu yılki en önemli ve en hatai maçı olduğundan bu maçta takımdan çok üstün bir performans bekliyorum (umarım iyimserlik olarak kalmaz bu beklenti)

Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #7 on: 21 May 2006 - 22:56:01 »

Bu maç öncesi kesin konuşmak o kadar da kolay değil. Çünkü son maçta çok ufak farklarla bitti. Yani ilk iki maçı bir kenara bırakırsak Pistons'ın bu seride öyle ezici falan oynadığıda yok. Kendilerini şampiyon yapan süper savunmalarınıda unuttular. Bu yüzden Cavs karşısında zor durumlara düştüler.Detroit oyuncuları bu akşam masaya yumruklarını vurmak isteyeceklerdir. Bu da üzerlerinde ekstra bir baskı yaratacaktır. Bu nedenle Cavs'i daha avantajlı görüyorum. 

fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #8 on: 21 May 2006 - 22:56:28 »

"you know who's hitting the game-winner..." Smiley
Yes, i know. Big shot Billups.
Bu pası değerdirmemek olmazdı Smiley

İster polyannacılık dersiniz, ister fanatiklik. Takım rakibi küçümsediği için bu hallerdeyiz. Rakip bizi yenmek için elinden geleni yapıp değişik taktiklere başvuruyorsa, 4 senedir konferans finaline kalmış tecrübeli bir ekibin 2-3 taktik değişikliğiyle cevap verebilmesi gerekiyordu. İlk beşin bu kadar kötü olduğu, konsantrasyonda sorun yaşadığı bir seride, rakibin alternatiflerine göre çokda kalitesiz durmayan bench'i daha fazla kullanmamız gerekiyordu. Klasik Lebron'u savunmada yor, hücumda etkisiz kalsın taktiğinin işe yaramadığını ise hala göremedi Flip dayı. Neyse, gereken ders alındı bana göre. Bu maçı alıp Miami serisinde daha konsantre bir Detroit takımı seyredeceğimizi umuyorum. Bundan sonraki seriye bir giriş yapmak açısından bana göre yorgunluk faktörünün olmadığını belirtmek isterim. Bu serinin ilk 4 maçı temposuz, takımları yormayacak maçlardı.

signoria
Full Member

View Profile
« Reply #9 on: 21 May 2006 - 23:00:47 »

rakibi küçümsemenin,profesyonelliğe ne kadar aykırı olduğunu ve nelere kaadir olabileceğini göstermiş oldu detroit bize.
yeter artık da diyorum onlara.aynı düşünceyi detroitli elemanlarda düşünüyodur heralde.
bu maç phx-lakers serisinin 7. maçını farklı formalar üzerinde tekrar izleyecez gibi geliyo bana.detroit gerçek detroit olursa, james'in oyunu ne olursa olsun cavs'ı yenecektir.
billupsın bu takımın lideri olduğunu göstermesinin zamanı geldi heralde.billups'ın iyi oyunu detroite galibiyeti bir o kadar yaklaştıracaktır.bu maçtaki oyunu onlar için çok önemli.prince ve rip  istikrarlı oyunu sürdürüyolar lakin aynı şey rasheed ve billups için geçerli değil.bu maçta parlayın artık da.
artı olarak tabiki surları kuracaktır bu maçta detroit.wallace*2 üzerinde james'e geçiş yok diye bi yazıyla çıkarlarsa çok makbule geçer.
cavs'a değinmiyorum,detroit alır diyorum.ezer diyorum.

MdbK!
Newbie
*

View Profile
« Reply #10 on: 21 May 2006 - 23:21:28 »

Yıllardır detroit taraftarıyım.bazıları nefret edio bu takımdan ama detroiti takım olduğu için seviorm ben.Serinin ilk maçı mıydı yada ikinci maç mıydı neydi tam hatırlıyamıorm fark 30'u geçmişti ve sahada full bench oyuncularından oluşan bi 5 wardı.Benchte rasheed ile rip baya bi eğleniyolardıki kaan kural hemen yorumlarına başladı: "burası playoff karşıdaki takımın durumu ne olursa olsun bu kadar gülmek, eğlenmek iyi değil..." gibi şeyler söyledi.Ve maç ne zmn clevelanda gitti detroit çöktü.Detroit artık eskisi gibi bir takım gibi oynıyamıordu,makine gibi işlemiyordu hücumda.Biri birine pas atıo şut pozisyonu bulunca da direk potaya sallıyolardı resmen.Ve durum 3-2'ye geldi anladılarki artık toparlanmak zorundalar, konsantre olmalılar çünkü iş artık ciddiye binmişti.3-3'ten sonra da hele ki maç detroitteyken lebrona ve cavs'e pek de şans tanıyamıorm.Yaklaşık bir saat sonra maç başlıycak artık seyredip görücez Smiley Umarım kazanırız

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #11 on: 21 May 2006 - 23:29:50 »

seri 2-2'ye gelene kadar rakibi küçümsemek bahanesi kullanılabilir, ama özellikle 5. maçta ve tabii ki 6. maçta olayın son toplara kalması ve halen bu topların çok kötü kullanılması küçümsenmemesi gereken hatalar. bunu daha önce başka bi yerde söyledim uzatmak istemiyorum, ancak pistons'ın kenardan bir problemi olduu ortada. cavs'a ben de bu maçta fazla şans vermiyorum ve hatta bu kadar oy almasına şaşırdım. yine de çok başarılı oldukları gerçei deişmiyo.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
MineField
Forum Mayını
Pro. Member

Dikkat Mayın Var!

View Profile WWW
« Reply #12 on: 22 May 2006 - 00:27:25 »

Pistons bu maçta tecrübe ve saha avantajına sahip durumda. Bu açıdan bakıldığında Pistons ağır basıyor ama ben Cleveland'ın kazanmasını istiyorum açıkçası. Smiley Pistons takım oyununu çok iyi oynuyor. Cavs ise haliyle sürekli James'in eline bakıyor. Gerçi serideki maçları izleme şansım olmadı. Ezbere de konuşmuş olmayalım ama Pistons ilk maçtan sonra biraz fazla rahatladı ve Cavaliers da bu açığı iyi değerlendirerek seriyi eşitledi. Bence de altıncı maçın kaybedilmesi rehavet dolayısıyla değildi.  Bu akşam Hughes da oynayacakmış sanırım. Onun da performansı çok önemli bence. Sonuçta ben Cavs geçsin istiyorum. İyi oynayan kazansın diyelim heheh

gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #13 on: 22 May 2006 - 01:07:39 »

Ya dikkatimi birşey çekti.Top Rasheed'e gelince yuhluyorlar mı Huh?Eğer öyleyse neden? Huh
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 22 May 2006 - 01:24:46 »

Ya dikkatimi birşey çekti.Top Rasheed'e gelince yuhluyorlar mı Huh?Eğer öyleyse neden? Huh

rasheed'in mac garanti etmesine yonetimden tepki geldi, rasheed de bunun uzerine "Detroit bu kafayla 10 yil daha sampiyon olamaz" dedi de o yuzden

Pages: [1] 2  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2006 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers (Doğu Yarı Finali) « previous next »
    Jump to: