Welcome, Guest. Please login or register.
23 Feb 2020 - 05:25:04
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2006 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers (Batı Yarı Finali) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3  All
Author Topic: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers (Batı Yarı Finali)  (Read 13470 times)
Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #15 on: 21 May 2006 - 20:03:22 »

Ben bu maçı L.A'in alacağını düşünüyorum. Her ne kadar bütün oklar Suns'ı göstersede Clippers seneler sonra geldiği bu noktada kazanır ve batı finaline çıkar. Tabi belirleyici etken ribauntlar ve tempo olacak. Eğer Clippers Suns'ın hızlı temposuna ayak uydurmaya çalışırsa kötü olur. Bunun yerine kendi tempolarında oynarlarsa ribauntlarıda domine ederlerse dediğim gibi finale yakınlar....

CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #16 on: 21 May 2006 - 20:32:40 »

Bu maçta kilit rol bence Kaman'ınki olacak. Eğer riboları iyi toplar ve hücumda Bran'e eşlik edebilirse Suns'ın onlara karşı yapabileceği fazla bir şey yok gibi görünüyor. Bir diğer önemli nokta ise burda herkesin belirttiği Cassell'in neler yapacağı mevzuu. Bu kadar tecrübeli bir oyuncunun normalde takım için bu kadar stresli maçta liderlik etmesi beklenir. Fakat konu Sam i am olunca insan emin olamıyor. Birde Ross veya Livingston'dan beklenen üstü bir katkı gelirse Clippers çok rahat kazanabilir.

Suns cephesi ise tüm sezon yaptıklarını yapmaya yani tempoyu yükseltmeye çalışacaktır. Nash bu maçta asist ve oyunluruculuk kimliğinin yanına yüksek yüzdeylede şut sokarsa (ki mevzu Nash olunca bu çok olası bir olay) o zmnda ibre Suns'a döner.

Sonuç olarak her play off yedinci maçı gibi buda çok heyecanla beklenen bir maç olacak

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #17 on: 21 May 2006 - 20:50:35 »

Ben uzunlarıyla Clippers'ın alcağına inanıyorum. Ayrıca uzunsuz Suns da acayip yoruldu.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #18 on: 21 May 2006 - 21:35:15 »

suns yoruldu doorudur ancak 4 gün dinlenerek çıkacaklar maça. bunu da unutmamak gerek. yorgunluk faktör olmaz bu maçta.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #19 on: 21 May 2006 - 22:26:01 »

Buyrun cenaze namazina: Kurt Thomas Might Be Available For Game 7

signoria
Full Member

View Profile
« Reply #20 on: 21 May 2006 - 22:42:36 »

açıkçası serinin buraya kadar geleceğini bile düşünmüyordum.zorlu 7 maçlık bi seriden sonra , üstüne bi 7 daha maç ve bu kadar hızlı oyun helal olsun diyesi geliyo insanın phx'e.
http://www.azcentral.com/sports/suns/articles/0521suns0521.html
biraz önce maç hakkında yorumları okurken kurt thomas'ın oynabileceğini gördüm.yani söylentiler varmış ama kesin birşey yok.sakatlıktan dönen bi oyuncu için hemen büyük beklentilere girmek yanlış olur.fakat ribaundlarda katkısı olabilir.en azından pnx'in ezilmesini önleyebilir.

kilit oyuncular clippers adına kaman,cassel phx adınada marion olur heralde.
marion'ın çok çok iyi oynadığı maçlarda ve ribaundları topladığı maçlarda yenilmedi phx.marion'ın iyi oyunu şart.+ribaundlar..
clippers adına kaman kilit oyuncu olacaktır.onun oyunu çok önemli.brand iyi oyununa devam edecektir onda bi sorun olmaz fakat kaman'ın ona eşlik etmesi phx'in yenilgisine neden olabilir.
phx alıştığımız hızlı oyunlarına devam edecektir.raja belll,thomas,  diaw'dan en az ikisi nash+amare(böhühü allah yazdırmış yaw tabiki marion) ye eşlik etmesi lazım maçı kazanması için.
clippersda her şeyi yapan oyuncuların bulunduğunu biliyoruz. topu ne kadar içeri indirirlerse ve ne kadar set hücumunu oynayıp oyunu yavaşlatırlarsa maçı o kadar rahat kazanacaklardır.
başta clipper rahat geçer diordum ama her şey beklendiği gibi olmadı açıkçası.3 ihtimalli bi maç diyip tahminden kaçayım en iyisi.
« Last Edit: 21 May 2006 - 23:07:27 by signoria » Logged

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #21 on: 21 May 2006 - 23:04:07 »

bu aralar pek tutmasada içimden bir ses clippersın zoru başararak maçı kazanacağını söylüyor.Kalbimde clippers'dan yana.Her iki takımında kendine göre silahları var ama serilerin son maçlarında savunmalar sertleşir,çemberler daralır ve şut sokmak zorlaşır(her ne kadar her iki takımda pek savunma yapmayı sevmeselerde).Bu durum içeride daha etkili elemanları olan clippers'ın şansını arttırıyor.
  Cassell tabiiki önemli bir faktör ama ben mobleyden extra bir performans bekliyorum.Bu seride 2. maç hariç çok kötüydü.onun sokacağı şutlar ,brand ve kaman içinde önem arzediyor.
« Last Edit: 21 May 2006 - 23:04:53 by The Chief » Logged

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 21 May 2006 - 23:55:06 »

kensai  clippers minnesotadan çok daha iyi ve yönlü bir takım bana göre gerek bench gerekse ilk 5 olarak  nba deki en dolu takılardan eğer yedek olarak maggateyi tutabiliyorsa bana göre süper bir kadro yapısı var demektir .
brand şu anda bir garnett kadar değerli nba de ve nba in en iyi hücum ribaundcusu çok iyi dış oyunculara sahip bir clippers da pota altını karartacak ve  2. şans toplarını toplayacak brand in garnett in minnesotaya yaptığı katkıdan , kendi takımına yaptığı katkıyı daha çok ve daha önemli buluyorum ki bu yorumu yaparken garnettin kariyerinin en uçuk yılını geçirdiini ve istatistiklerinin ne demli aşmış olduğunu unutmuyorum .
 bu yorumumun asıl nedeni brand in takım içindeki mütevazi süperstar  rolünün nowi den sonra en bariz örneği olmasıdır .
ve garnett in bazen dış şut kullandıktan sonra  hücum riboundlarını kovalayan bir oyuncu olmamasından dolayı 2. şans sayılarında çok başarılı olamadıklarını düşünüyorum  ki bu seriyi clippers in hücum riboundlarıyla bu kadar sürüklediğini düşünürsek çok önemli bir katkı olduğu gerçeği ortaya çıkıyor .
 ben bu seriyi clippers alır diyorum ama içimden bir ses son saniye basketinin seriyi noktalayacağını söylüyor umarım bu  atış clippers den gelir  madem atış clippers den gelsin diyorum bari livingston atsın da hem adamım sevinsin hem clippers .

Clippers, o zamanki Minnesota'dan daha derin bi kadroya sahip olabilir ama şu bir gerçek ki, o dönem Garnett inanılmaz bir oyun oynuyordu ve takımının her noktasına hakimdi. Brand'in bu karakteriyle, kadroda Sam I am, Mobley gibi oyuncular varken asla başaramayacağı bi olay bu. Bi süperstarın takım içinde illa da mütevazı olması gerekmiyor, hatta biraz baskın, korkutucu olması çok daha iyidir bana göre. O zamanki Minny'de Garnett'in bir bakışı her oyuncuya çeki düzen vermeye yetiyordu ki bu oyuncuların arasında Spree, Cassell gibi abartı egoya sahip oyuncular da vardı. Nowitzki'nin mütevazılığıyla Brand'inki biraz farklı o yüzden. Nowitzki de takımına hakim bi oyuncu ama Brand değil. Brand'in mütevazı davranarak bunu yapamıyor olması övünülecek bişey değil bence. Hatta bu bence Brand'in önemli bi eksiği, onu süperstar seviyesine getirebilecek önemli bi adım olurdu böyle bir yönünün olması.

Son olarak Garnett'ten çok daha iyi hücum ribaundçusu dediğin Brand'in bu seneki hücum ribaundu ortalamasıyla, Garnett'in batı şampiyonu olduklarındaki sene aldığı hücum ribaundu ortalaması aynı, ayrıca Garnett'in toplam ribaund ortalaması daha fazla.
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #23 on: 22 May 2006 - 03:39:12 »

Clippers, o zamanki Minnesota'dan daha derin bi kadroya sahip olabilir ama şu bir gerçek ki, o dönem Garnett inanılmaz bir oyun oynuyordu ve takımının her noktasına hakimdi. Brand'in bu karakteriyle, kadroda Sam I am, Mobley gibi oyuncular varken asla başaramayacağı bi olay bu. Bi süperstarın takım içinde illa da mütevazı olması gerekmiyor, hatta biraz baskın, korkutucu olması çok daha iyidir bana göre. O zamanki Minny'de Garnett'in bir bakışı her oyuncuya çeki düzen vermeye yetiyordu ki bu oyuncuların arasında Spree, Cassell gibi abartı egoya sahip oyuncular da vardı. Nowitzki'nin mütevazılığıyla Brand'inki biraz farklı o yüzden. Nowitzki de takımına hakim bi oyuncu ama Brand değil. Brand'in mütevazı davranarak bunu yapamıyor olması övünülecek bişey değil bence. Hatta bu bence Brand'in önemli bi eksiği, onu süperstar seviyesine getirebilecek önemli bi adım olurdu böyle bir yönünün olması.

Son olarak Garnett'ten çok daha iyi hücum ribaundçusu dediğin Brand'in bu seneki hücum ribaundu ortalamasıyla, Garnett'in batı şampiyonu olduklarındaki sene aldığı hücum ribaundu ortalaması aynı, ayrıca Garnett'in toplam ribaund ortalaması daha fazla.

aslında bi bakıma aynı kapıya çıkıyoruz çok yüksek ego ya sahip oyuncular olan spree, garnett  ve cassell in sonu ne oldu hüsran çünkü 3 egolu oyuncu ve sonunda çok başlılıktan takımda çatırdamalar başladı ve batı finali oynayan takım bu yıl playoff göremedi ama o takımdan ayrılan cassell konferans finali  oynamak için son maçını oynayacak .
brand in daha çok katkı sağlıyor dediğim konu ise şu ki pota altından oynayan bir oyuncu olan brand kendi attığı toplardan girmeyenleri rahat rahat alabiliyor olması ama garnett daha dışardan  oynadığı için çoğu topta ribaund mücadelesinin dışında kalıyor ve takımın başka ribound cusu olmadığı için ribo larda ezici bir üstünlk sağlayamıyor .garnett in iyi yaptığı iş savunma r.bounları ama brandher zaman ofansif riboundda daha etkili olmuştur . garnettin ribo ortalamasının çok olması çok normal aslında takımda başka ribo kovalayan oyuncu yoktu ama brand in takımında 9,6 ile oynayan kaman vardı ve bu 2 oyuncu pota altını paylaşıyodu .
valla hocam spree de cassell de öyle bakışla falan korkacak oyuncular pek değil aslında ama o ara öyle gözüktüğü doğru sonunda çıkan anlaşmazlıkların nedenide cassell in her gittiği takımda bir dönem sonra kimseyi takmayıp kafasına göre takılması  ama cassell bu işi  milvaukee de yapmamıştır çünkü takımın yönetimi ve saha içi lideri konumunda o vardı  ama minnesotada  sonuçlar ortada .
Shaun Voxx
Jr. Member
**

Dr. Emmett Brown

View Profile
« Reply #24 on: 22 May 2006 - 06:17:10 »

aslında bi bakıma aynı kapıya çıkıyoruz çok yüksek ego ya sahip oyuncular olan spree, garnett  ve cassell in sonu ne oldu hüsran çünkü 3 egolu oyuncu ve sonunda çok başlılıktan takımda çatırdamalar başladı ve batı finali oynayan takım bu yıl playoff göremedi ama o takımdan ayrılan cassell konferans finali  oynamak için son maçını oynayacak .
brand in daha çok katkı sağlıyor dediğim konu ise şu ki pota altından oynayan bir oyuncu olan brand kendi attığı toplardan girmeyenleri rahat rahat alabiliyor olması ama garnett daha dışardan  oynadığı için çoğu topta ribaund mücadelesinin dışında kalıyor ve takımın başka 'ribound cusu olmadığı için ribo larda ezici bir üstünlk sağlayamıyor .garnett in iyi yaptığı iş savunma r.bounları ama brandher zaman 'ofansif riboundda daha etkili olmuştur . garnettin ribo ortalamasının çok olması çok normal aslında takımda başka ribo kovalayan oyuncu yoktu ama brand in takımında 9,6 ile oynayan kaman vardı ve bu 2 oyuncu pota altını paylaşıyodu .
valla hocam spree de cassell de öyle bakışla falan korkacak oyuncular pek değil aslında ama o ara öyle gözüktüğü doğru sonunda çıkan anlaşmazlıkların nedenide cassell in her gittiği takımda bir dönem sonra kimseyi takmayıp kafasına göre takılması  ama cassell bu işi  milvaukee de yapmamıştır çünkü takımın yönetimi ve saha içi lideri konumunda o vardı  ama minnesotada  sonuçlar ortada .

Öncelikle çirkef Spree ve fırsatını gördü mü çirkeflikten geri kalmayan Cassell e sadece egolu deyip,minnesotada yaşananları bir ego çatışmasına dönüştürdügün için bilhassa şaşkınlıklarımı iletmek isterim.
Spree ve Cassell bu takıma ikinci ve üçüncü opsiyon olarak geldiklerini ve yapmaları gerekeninde o rolleri benimseyerek başarıyı getirmek oldugunun farkında gelmişlerdir bu takıma.Dolayısıyla bu takımda "Ben! Hayır Ben!! " tarzı bir ego sorunu yaşanmamıştır.Yaşanan şey Spree nin karakter özelligi olan çirkefligini ve açgözlülügünü ortaya koyması bunun üstüne "aha fırsat çıktı" deyip o güzelim çenesini açmayı bilen Cassell in yumurtlamaları sayesinde takım kimyasının bozulması ve devamında yaşanan üstün Gm başarısıdır(!!!!!)
Cassell in Milwaukee de saha içi lideri oldugunu gerçekten inanarak söyledigini düşünmüyorum.Buna inanarak Minnesota da lider konumunda degildi ondan böyle oldu demeni ise anlayamıyor,lütfen! izah etmeni istiyorum.
Garnett in yanında şu zamana kadar oynamış en yetenekli pivotun ismini zikredersen sevinirim.Garnett in yanında ribo konusunda mal insanlar oynuyor ondan rebosu yüksek demek lafta kolay bence. Bi koy bakalım Garnett in yanına Kaman ı nooluyor görelim?
Hatta ben direk söyleyeyim sana ne olacagını savunmaya ve savunma rebolarına  kendini parçalamak zorunda kalmayacak olan  Garnett in hücum reboları paşa paşa artar.
Kensai nin dedigi gibi; Garnett in Batı finaline çıktıgımız seneki hücum rebo performansı ile Brand in bu seneki performansı aynı.Eger Brand daha iyi hücum rebocusu diyeceksek tane tane bu nasıl oluyor anlatalım... rica ediyorumm
Garnett in bakışı yeter buna emin ol! Bunu anlamayan adamlar ya soyunma odasında ya da idmanda her zaman zılgıtı yemiştir.NBA in en hırslı oyuncusuyla oynuyorlardı ve o sene içinde(Batı finali) Spree nin ya da Cassell in mızıktıgını gördün mü,duydun mu? Sene bitti çirkefler çiçek açtı hatırlarsan

bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #25 on: 22 May 2006 - 13:30:48 »

Öncelikle çirkef Spree ve fırsatını gördü mü çirkeflikten geri kalmayan Cassell e sadece egolu deyip,minnesotada yaşananları bir ego çatışmasına dönüştürdügün için bilhassa şaşkınlıklarımı iletmek isterim.
Spree ve Cassell bu takıma ikinci ve üçüncü opsiyon olarak geldiklerini ve yapmaları gerekeninde o rolleri benimseyerek başarıyı getirmek oldugunun farkında gelmişlerdir bu takıma.Dolayısıyla bu takımda "Ben! Hayır Ben!! " tarzı bir ego sorunu yaşanmamıştır.Yaşanan şey Spree nin karakter özelligi olan çirkefligini ve açgözlülügünü ortaya koyması bunun üstüne "aha fırsat çıktı" deyip o güzelim çenesini açmayı bilen Cassell in yumurtlamaları sayesinde takım kimyasının bozulması ve devamında yaşanan üstün Gm başarısıdır(!!!!!)
Cassell in Milwaukee de saha içi lideri oldugunu gerçekten inanarak söyledigini düşünmüyorum.Buna inanarak Minnesota da lider konumunda degildi ondan böyle oldu demeni ise anlayamıyor,lütfen! izah etmeni istiyorum.
Garnett in yanında şu zamana kadar oynamış en yetenekli pivotun ismini zikredersen sevinirim.Garnett in yanında ribo konusunda mal insanlar oynuyor ondan rebosu yüksek demek lafta kolay bence. Bi koy bakalım Garnett in yanına Kaman ı nooluyor görelim?
Hatta ben direk söyleyeyim sana ne olacagını savunmaya ve savunma rebolarına  kendini parçalamak zorunda kalmayacak olan  Garnett in hücum reboları paşa paşa artar.
Kensai nin dedigi gibi; Garnett in Batı finaline çıktıgımız seneki hücum rebo performansı ile Brand in bu seneki performansı aynı.Eger Brand daha iyi hücum rebocusu diyeceksek tane tane bu nasıl oluyor anlatalım... rica ediyorumm
Garnett in bakışı yeter buna emin ol! Bunu anlamayan adamlar ya soyunma odasında ya da idmanda her zaman zılgıtı yemiştir.NBA in en hırslı oyuncusuyla oynuyorlardı ve o sene içinde(Batı finali) Spree nin ya da Cassell in mızıktıgını gördün mü,duydun mu? Sene bitti çirkefler çiçek açtı hatırlarsan

abi ne cirkefliğinden bahsediyosunuz anlayamadım  ilk önce ben garnetti sevmiyorr değilim  ama o yılki olay çok abartıldı yok baktı deldi, gözünden ateş çıktı falan  bana bunlar sadece ütopyadan ibaret geliyor o yıl o takımın başarılı olması için tek faktör cassell di garnett zaten her yıl 3 şağı 5 yukarı performanslar veriyor .takımda  (ben) sorunu yaşanmaması  konusunda bana göre yanılıyorsun cassell atmak konusunda çok arzulu bir oyuncudur spree nin zaten bu konuda nba in en önlerde gelmesi  ne kadar çok atmayı sevdiğini gösteriyor .

abi cassell milvaukee nin her ne kadar allen densede çekip çeviren adamıydı bunu inkar etmeyin adının saha içi lideri veya kaptanı olması bana göre çokta önemli değil aslında .sadece biraz düz mantıkla baktığın zaman gittiği takımları uçuran bir adam ve bu yıl ciddi anlamda liderlik yapma olanağı bulunca gecen yıl playoff a kalamamış clippers i bu yıl batıda final adayı yaptı ki yanında oynayan adamlarında istatistik ve nba de gördüğü saygının artması da cabası .

abi allah aşkına bu nasıl bir görüş savunma ribolarında kendini parçalamassan hücum ribolarını daha iyimi topluyorsun bana göre hücum ribaundu nu toplamak isteyen oyuncu ilk olarak pota altından oynamalı ve kendiside  pota altından sayı bulmalı ama garnett dışardanda şut attığı için çoğu zaman o mücadelenin dışında kalıyor .

başarı varken kimse mızıtmaz zaten ama başarısızlık biraz baş gösterince ne garnett iin sonsuz karizması nede o bakışları kaldı işte  susan ve takas dedikiodularında adı gecen bir adam oldu ,abi gerçek anlamda bir lider vasfını taşısaydı bana ilk olarak szczerbiak olaytını hallederdi  nba de gerçek liderlerin hiç bir zaman takım arkadaşlarıyla sorunu olmamıştır  ve liderliğini takım arkadaşlarıda onaylamışlardır (bird,jordan )
abi tane tane anlatayım sana o zaman  dinle brand in daha iyi hücum riboundcusu olduğunu   garnett in kariyer ortalaması sadece 2,8  brand in ise 4  .
daha nba e geldiği ilk yıl 3,9   ofansif ribo almıştırki daha sonra 4,6 , 5 gibi uçuk rakamlara ulaşmıştır brand in bu konuda usta olduğunu duymamış olman imkansız aslında .
Shaun Voxx
Jr. Member
**

Dr. Emmett Brown

View Profile
« Reply #26 on: 22 May 2006 - 14:21:13 »

abi ne cirkefliğinden bahsediyosunuz anlayamadım  ilk önce ben garnetti sevmiyorr değilim  ama o yılki olay çok abartıldı yok baktı deldi, gözünden ateş çıktı falan  bana bunlar sadece ütopyadan ibaret geliyor o yıl o takımın başarılı olması için tek faktör cassell di garnett zaten her yıl 3 şağı 5 yukarı performanslar veriyor .takımda  (ben) sorunu yaşanmaması  konusunda bana göre yanılıyorsun cassell atmak konusunda çok arzulu bir oyuncudur spree nin zaten bu konuda nba in en önlerde gelmesi  ne kadar çok atmayı sevdiğini gösteriyor .

abi cassell milvaukee nin her ne kadar allen densede çekip çeviren adamıydı bunu inkar etmeyin adının saha içi lideri veya kaptanı olması bana göre çokta önemli değil aslında .sadece biraz düz mantıkla baktığın zaman gittiği takımları uçuran bir adam ve bu yıl ciddi anlamda liderlik yapma olanağı bulunca gecen yıl playoff a kalamamış clippers i bu yıl batıda final adayı yaptı ki yanında oynayan adamlarında istatistik ve nba de gördüğü saygının artması da cabası .

abi allah aşkına bu nasıl bir görüş savunma ribolarında kendini parçalamassan hücum ribolarını daha iyimi topluyorsun bana göre hücum ribaundu nu toplamak isteyen oyuncu ilk olarak pota altından oynamalı ve kendiside  pota altından sayı bulmalı ama garnett dışardanda şut attığı için çoğu zaman o mücadelenin dışında kalıyor .

başarı varken kimse mızıtmaz zaten ama başarısızlık biraz baş gösterince ne garnett iin sonsuz karizması nede o bakışları kaldı işte  susan ve takas dedikiodularında adı gecen bir adam oldu ,abi gerçek anlamda bir lider vasfını taşısaydı bana ilk olarak szczerbiak olaytını hallederdi  nba de gerçek liderlerin hiç bir zaman takım arkadaşlarıyla sorunu olmamıştır  ve liderliğini takım arkadaşlarıda onaylamışlardır (bird,jordan )
abi tane tane anlatayım sana o zaman  dinle brand in daha iyi hücum riboundcusu olduğunu   garnett in kariyer ortalaması sadece 2,8  brand in ise 4 .
daha nba e geldiği ilk yıl 3,9   ofansif ribo almıştırki daha sonra 4,6 , 5 gibi uçuk rakamlara ulaşmıştır brand in bu konuda usta olduğunu duymamış olman imkansız aslında .

Unuttun galiba Garnett o sene MVP oldu.Bunun yanında Cassell de  iyi bir asist ortalamasını yakaladı,her ne kadar şutu sever desekte kariyerine bakarsak Cassell in saha görüşünün de yüksek oldugunu söylemekte yarar var.O sene All-Star oldu kariyerinde ilk kez.
Bu oyuncular zaten atsınlar diye alındılar,hücumun kuvvetlendirilmesi için alındılar.Kimse Cassell e Brevin Knight çılık oyna demedi.Amaçlanan Garnett in all-around oyununa katkıda bulunacak skorerler kazandırmaktı takıma ve o sene için de başarılı olundu bunda.
Abicim inan bana Garnett in gözünden ateş de çıkıyor bizzat ben gördüm yahu Wink.ÇOk hırslı ve yenilmeyi hiç te gururuna yediremeyen bir adam ve buna ragmen sahada yaşanan basiretsizliklere hiç bir zaman direk tepki vermemiştir herşeyin kapalı kapılar arkasında olmasını saglamıştır ki bu alkışlanası birşeydir.
Niye düz mantıkla bakıyoruz onu anlamadım.Cassell tek başına hangi takımı uçurmuştur? Clippers taki Brand,Mobley gibi adamlar bu sene mi ligin saygısını kazanmıştır?Maggette necidir bu durumda? Clippers ın takım yapısı tecrübeli bir veteran guarddan başka ne istemektedir ki sezon başında? Elton Brand bu sene mi önemli oyuncu olmuştur?
Rebo odaklanmak ile alakalı birşey bunun yanında yorulmanın da reboya negatif katkısı var.Savunma rebolarını daha az düşünmek zorunda kalan bir Garnett hücum rebolarına daha fazla odaklanacaktır tabii ki ve bunda başarılı olması o fiziki yapı ile çok basittir
Ya güzel kardeşim ne istiyorsun Garnett ten özellile son bölüme gerçekten kızdım.Senin tuttugun takımın Gm i kim coach u kim?bak bi de benim takımımın Gm ine coach una.Ne kadar saygı duyuyorsun bu adamlara.Casey takıma müthiş bir oyun oynatıyor da ben mi göremiyorum.Garnett her takas dedikodusuna cevap verecek olsaydı medya maymunu olur senin karakter analizini yaptıgın adama dönüşürdü.Ama bütünüyle yanlış yorumladıgın bu adamı bu şekilde kötü göstermek hiç ama hiç olmadı.Garnett zaten Wally olayını halletmiştir ,o dedigin halledilmemiş bir problem degil.
Garnett gerçek anlamda bir takım lideri degil diyerek abesle iştigal de bulundugunu da söylemek isterim.Hani istesen bu kadar kötüleyemezdin herhalde Garnett i;Steve Francis ten farkı yokmuş Garnett in yahu.Bana takım arkadaşları ile hiç problem yaşamamış bir süperstar gösterirsen sevinirim.Süperstar dedigimiz oyuncular her zaman büyük egolara sahiptir;gösterir ve ya göstermez ama kalitesini bilen oyuncu ona göre muamele ister.Zaten onların egoları,egolarını tatmin etme istekleri onların süperstar olmasını saglayan faktörlerden biridir.Burda kastettigim ego; bencillik ve benzeri anlamlarda degil gerçek anlamında kullanılmıştır ;bunu da belirteyim
Jordan ın Kerr ile yumruklaştıgını unuttun sanırım.
Garnett in takım liderligini onaylamadı Cassell,Spree ondan bu hale düştünüz savını ısrarla bırakmıyorsun.Buna nasıl bu kadar sarılabiliyorsun anlayamıyorum.
Brand ve hücum rebo performansını anlattıgın için teşekkür ederim.Ama benim tespitlerimde Brand hücum rebosunda uzman degildir diye birşey yok.Sadece KG nin hücum rebolarında da uygun kadroyla başarılı olabilecegini anlatmak istedim farkındaysan

----> konuyu özelden halledecez offtopice gitti biraz;pardon!
« Last Edit: 22 May 2006 - 18:39:24 by Shaun Voxx » Logged

blackfish
Full Member

View Profile
« Reply #27 on: 22 May 2006 - 14:53:41 »

Bu sefer galiba Clippers bu seriden mutlu ayrılacak yani uzun sıkıntısı yüzünden reboundlarda baya bir sıkıntı yaşayan Suns baya bir zorlanacak clippers karşısında aslında clippers savunmada ne kadar iyi geriye koşar ve suns hücumlarını iyi savunursa geçerler gibime geliyor.

işte bu yüzden (açıkcası teksastan bir takımla daha bir seri oynamak istemediğimden  Wink)  clipper bu seriyi geçebilir diyorum ama buna ne kadar ben inanıyorum onuda bilemiyorum çünkü her ne kadar ibreler clippers yönünü göçstersede Sunsta Nash efendi istediği zaman neler yaptığı yada iyi oynadığında neler yaptığı ortada  Huh
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #28 on: 22 May 2006 - 22:40:49 »

bugün siteye bi yazı yolladım ancak geciktiimden dolayı suns - clippers maçını deerlendirdiim son kısım yetişmemiş. güncelliini yitirmemesi açısından buraya paste ediyorum:

Suns neredeyse her seride rakiplerinden daha güçsüz takım olarak gözüküyor, ama bir şekilde kendi oyunlarını kotarıp maç kazanmayı başarıyorlar. Geçtiğimiz sezon çok kritik bir Mavericks maçı kazanmışlardı mesela, normal şartlarda bir takım maçı kaybettiğini kabul edebilir ve evinde oynayacağı yedinci maç öncesi gereksiz zorlamalara girmek istemeyebilirdi. Bu onların karakterinde var, ne olursa olsun pes etmek istemiyorlar.

Bu seride de benzer performanslar izledik Suns’dan. İlk maçta Clippers son dokuz dakikaya önde girmişti ve istediği basketbolu oynuyordu, kalan sürede 30 sayı attılar. Üçüncü maçta toplam sayı baremi epey aşağı çekildi ancak Nash çok zor bir şutu sokarak maçı aldı. Dördüncü maçta fark üç dakika kala 13 sayıydı ancak arka arkaya 12 sayı atıp maçı almaya yaklaştılar. Beşinci maç elden gitmiş gibi gözüküyordu ama Raja Bell inanılması güç bir şut soktu.

Peki nasıl oluyor bu işler? Uzunları yok, derin bir kadroları da yok, en iyi ikinci oyuncuları müthiş istikrarsız, nasıl maç kazanıyorlar? Herşeyden önce, en değerli oyuncuya sahip olmak müthiş bir avantaj. Nash çok kötü bir gününde bile olsa dikkat bir an onun üzerinde olmazsa maçın seyrini takımı lehine çevirebilen bir oyuncu. Çok çabuk ve çok doğru karar veriyor. Etrafındaki adamlar maç içinde inanılmaz çıkışlar gösterebiliyorlar. Kime nerde topu vermesi gerektiğine daha top eline gelmeden karar verebilen özel bir oyuncu. En önemlisi, takım arkadaşları her açıdan ona inanılmaz güveniyorlar ve yardım ediyorlar. Nash’in takımı yakacak bir yanlış yapmayacağından hepsi emin. Zaten öyle olmasaydı Suns bu kadro yapısı ve oyun ile bu kadar sert bir takım olamazdı. Hani Billups geçtiğimiz sezonun final serisinde altıncı maç sonrası kendi takımına “tough as rock” yakıştırması yapmıştı ya, bu ünvanı ben Suns’a veriyorum kendimce.

Maçı değiştirecek iki önemli unsur var. Birincisi, Kurt Thomas’ın oynama ihtimali. Eğer sahaya çıkmayı başarabilirse, süresi önemli değil, muhakkak takıma pozitif katkı yapacaktır. Zaten ona hücum alanında ihtiyaç yok ancak Brand’i zorlayabileceği beş dakika Suns için çok değerli, çünkü geride kalan altı maçta gördük ki bu oyuncuya verebilecekleri başka bir cevap yok.

İkincisi, bu serinin son maçı Perşembe akşamı oynandı, yani takımlar dört gün dinlendiler. Clippers’ın sekiz kişilik rotasyonu sayesinde bu nefeslenmeye pek ihtiyacı yoktu ancak Suns’ın sahada yürüyecek hali kalmamıştı. Şimdi yorgunluk faktör olmaktan çıktı.

Maçı belirleyecek etmenlerden biri, her zaman hakettiği değerden fazlasını görmüş bir oyuncu olduğunu düşünmeme rağmen Cassell’in takınacağı tavır olacak. Kendisi bu maçlara hakim bir isim ve geride kalan kariyerinde yedi kez çıktığı yedinci maçlardan sadece bir kez mağlup ayrıldı (2001 Doğu finalleri, @ Philadelphia). Gelgelelim adam artık 37 yaşında, fena bir bel ile oynuyor, eskisi kadar kuvvetli değil. Şu savunmacısına bacağını dayadıktan sonra hafif geri çekilerek attığı şutlarını eskisi kadar yüzdeli sokamıyor. Burada ona dikte edilmesi gereken şu: Senin takımında MVP adayı Brand var ve rakipte onu tutacak bir oyuncu yok. Pota altında çok üstünüz ve sen bu adamlara topu geçirmeyi asıl görevin adledeceksin, gerekirse Rockets günlerindeki gibi tamamlayıcı olacaksın.

Cassell bu mottoya uyar mı uymaz mı, bence Clippers için iş bundan ibaret. Cassell yine iyi oynayacaktır ancak bencillikle doğru şut kullanmak arasında fark var, Cassell’in toplamda atacağı 15 şut bile zararlı olabilir, eğer tercihleri yanlış olursa. Bir de karşısında bu maçı kaybetmemek için herşeyi yapacak bir oyuncu var. Ekstra oynaması gereken, baskıyı üzerinde hissedecek takım Clippers.

Tecrübeyi ve saha avantajını da düşününce, Suns’ın kazanma ihtimalini daha fazla görüyorum. Geride kalan maçlarda Clippers takımının Lakers’ın becerdiği tempoyu kısma işini de bütün maç yapamadığını gördük, zira Suns’a karşı disiplini iki dakika kaybetsen potanda 10 sayı görüveriyorsun, hiç boşlamaya gelmez. Yüksek tempo oynamak en hayırlısı onlar adına, elde malzeme mevcut.
« Last Edit: 22 May 2006 - 22:42:07 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #29 on: 23 May 2006 - 10:29:26 »

Maçın başında öne geçtik ve bi daha da hiç geri düşmedik. Peki buraya kadar zorlandığımız seri niye böyle 20 sayı fark attığımız bi maçla bitti? Çok basit, çünkü bizde MVP var Smiley Ribaund sorununa da çok ilginç bi çözüm bulduk, şut kaçırmadık Cheesy %60 saha içi, %55 üçlük ve %84 faul yüzdemiz var ve ribolar 32-32 Shocked marion da en iyi yardımcı oyuncu ödülünü 30-9'la aldı. Takımımı verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum, gururluyum, mutluyum... yahoo sappi Clippers'a da önümüzdeki sezonda başarılar dileyip Dallas-Phoenix maçlarını beklemeye koyuluyorum.
Pages: 1 [2] 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2006 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers (Batı Yarı Finali) « previous next »
    Jump to: