Welcome, Guest. Please login or register.
21 Mar 2019 - 14:31:24
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Sticker Albümleri 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 8
Author Topic: Sticker Albümleri  (Read 29594 times)
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« on: 16 May 2006 - 00:35:33 »

Bildiğiniz ya da şu anda öörenmekte olduğunuz gibi Dünya Kupası geliyor ve belli bir jenerasyonun altındaki kişiler 94 Dünya Kupası'ndan beri sticker albümlerinden haberdardırlar. bir, iki turnuvalık bir aradan sonra, Almanya'da düzenlenecek bu organizasyonun albümünden bir adet edindim. Eminim ki pek çok kişinin bu albümlerle ilgili anısı vardır, burada onlar paylaşılabilir. Ancak, daha da önemlisi kimler bu seneki albümden edindiini belirtirse, takas board'u altında alışveriş yapılabilir.

Btw; albüm bedava, bir paket sticker da 75 yeni kuruş. Ayrıca, takım kadroları eski bazı versiyonlarda olanın aksine, çok çakma değil. Tabii ki, iyice düşünüldüğü takdirde eksikler bulunabilir; ancak benim gözüme "oha, bunu nasıl koymazlar" dedirtecek bi durum çarpmadı. Öte yandan, badge olayında gelişme saalanmış, daha albenili tasarımlar yapılmış. Takım sayfaları dışında da stadlar ve kupa, maskot gibi klasikler var.

Yannız, çirkinlikleriyle albümün harika görüntüsünü bozan Carles Puyol, Lucio, Abdulaziz Khathran, Locco gibi adamlarla baş etmenin yolunu hâlâ geliştiremedi, Panini...

Türkiye Ligi albümünün tek eksik parçası, Serkan Dökme'ye de buradan selamlar.
« Last Edit: 16 May 2006 - 00:52:03 by XXX » Logged
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #1 on: 16 May 2006 - 00:52:47 »

benim ilk hatırladığım 90 senesindeki transformers'tı. ben çok geç almıştım, epey eksik kalmıştı haliyle. tam yazarken tamamlamış olabileceğim aklıma geldi. yaldızlılar vardı, ayrı değerliydi.

92 avrupa şampiyonası'na takıldık sonra, onda epey eksiğim vardı.

94 dünya kupası albümü pek popüler olmadı, zaten kupa da sıkıcıydı.

96'yı tamamladım ya da eşiğinden döndüm. muhtemelen tamamladım. türk takımı fotomontajdı. ertuğrul beşiktaş'taydı, en sevdiğim topçuydu, milli olma ve attığı gol sayısını güncelliyordum. yanlıştı zaten ordaki.

98'de iran çıkmadı, çıkmadı, çıkmadı.

özellikle 96 ve 98'e takriben 2 milyon dolar civarı bir para yatırdım.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 16 May 2006 - 00:59:40 »

Orta okul yıllarında hurafeler dönerdi; Kadıköy'de şu kıta aarlıklı, karşıda bu kıta diye. Bugün, bunun denemesini yaptık Alp ile, Togo takımı eksik kalanlar Bakırköy'de Altın Büfe'nin karşısından alsınlar, Meksika ve Çek Cumhuriyeti isteyenler ise Bakırköy'deki İş Bankası'nın oradaki bayiden alsınlar. Acıbadem Nokta Kırtasiyesi'nde ise Polonya favori. Öte yandan, İran ve Avustralya şu ana kadar aldıım 28 pakette rastlamadıım iki ülke.Sad
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #3 on: 16 May 2006 - 01:07:34 »

2002'deki baya güzeldi. Herkesten geç almıştım. Hergün ala ala, 2 haftada tamamlandı. Biriktirenler hatırlar, İrlanda basılmadığı için baya bir geç gelmişti. İrlanda geldikten 2 gün sonra onu da ala ala, gerekirse adamlardan parayla almıştım. Sona kaldı bir Kamerunlu Kanu, 3 gün her yeri aradım yok. Sonra bir arkadaştan çıktı, yapıştırılmış bir biçimde. İki saatlik açık arttırmadan sonra onu da alıp tamamladım. O zamanın çocukluğuyla uydurulan, "ilk bitiren on kişise top veriyorlarmış" dedikodusuna inanarak, dergiyi tam takım halinde nike'a adidas'a götürdüm ve top istedim. Mağzadan zarla zorla kovdular tabii. O olaydan sonra da pek biriktirmek istemiyorum. Zaten bittiğinde de o uyduruk sayfaların yarısı yırtılmıştı!

98'de haya meyal hatırlıyorum, yarısında bırakmıştık. Hep aynı adamlar çıkıyordu. Arkadaşla beraber yapıyorduk. Yine 2000'lerde bir "4 Büyükler" bir de "Birinci Lig" diye Türkiye takımlarını kapsayan iki dergi bitirmiştik arkadaşla. Bu arada Tunus'da da albümü bozan adam çok. İnsan bari Dünya Kupa'sında kıllarını keser...

Çok güzel bir topic olmuş, eline sağlık.

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
Factotum
Veteran
Full Member

hersey lakers icin.

View Profile
« Reply #4 on: 16 May 2006 - 01:31:29 »

en çok tamamladığım ve sanırım en popüler olanı euro 96'nınkiydi. bizimkileriyle olsun, efsaneler kısmıyla olsun enfesti. skorları falan bile yazmıştım. 94'ün kapağında dino baggio vardı, başka bişey hatırlamıyorum. 98'de bulgar takımını tamamlayabildim sadece. euro 2000'de albümü alıp hiç ilgilenmedim. 2002'de almadım. 2006'yı alacam. dedemin anlattığına göre 38 de acaipmiş.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #5 on: 16 May 2006 - 01:38:31 »

96-04 arası eksiksiz aldım. inanılmaz bi para tuzaa, onu belirteyim. başta şirin bi hobi gibi gözüküyo. sonra hırs bütün bedeninizi sarıyo, etrafta sizden daha fazla albümü doldurmuş, daha fazla sticker almış insanlarla karşılaşıp hırs yapıyosunuz ve bi süre sonra günde 10 paket sticker almaya falan başlıyosunuz. işin en kötü kısmı, baamlılık arttıkça manasız albümleri de alıyosunuz, 00-01-02 şampiyonlar ligi albümlerini almıştım mesela. tavsiyem, hiç bulaşmayın, eski albümler tatlı bi anı olarak kalsın dimaanızda.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #6 on: 16 May 2006 - 03:03:51 »

ilk aldığım albüm 90 dünya kupasıydı. daha doğrusu babamla beraber almıştık.benden büyük birine (marcel'di çocuğun adı) caniggia karşılığında 14 kart vererek kazıklanınca annem albüme el koydu. el koyarken de "maradona'yı bile ben 3 karta kapatmıştım" demişti. albümü 3-4 gün görmedim ben. sonra bi gün babam beni odaya çağırdı. zannettim ki kazıklandığım için bana kızacak. albümü çıkardı "bak yasin arjantinin flamasıyla gullit çıktı. bi de bi çocuktan van basten'i aldım" diyerek beni sevince boğmuştu. ondan sonra da edepli edepli biriktirmeye devam etmiştim. son iki kart yuslavya'dan darko pancevle avusturya'dan anton polster'dı. darko'yu yugo bi arkadaştan (adı igor'du) 1,5 frank karşılığında satın almıştım. anton polster de (albümde 71 numarları yerdeydi) çok alakasız birinden çıkmıştı. hatta çocuk hiç bişey istememişti karşılığında.

1992'de iki albüm doldurdum. benim albümüm olduğunu gören samed kişisi zırlamaya başlayınca bizimkiler "ona da doldur"dedi. kendisi hiç bişey yapmamıştır. ama örnek bi olarak onun albümünü de doldurdum.

1994 albümünü adabazar'da görememiştim. türkiye'den nefret etmem için bi sebep daha olmuştu o benim için.

1996 albümününde 20-30 eksik vardı. çok kasmamıştım ama doldurmak için.

1998-2000-2002'de sadece albümleri aldım.

2004'te samedle mahmud bi şeyler yapmışlardı. kuzen elindeki kartları getirmişti. 250-300 tane vardı herhalde. onların bayası da yoktu bizimkilerde.

ben bıraktım artık. hiç heyecan vermiyo. muhtemelen bi tek isviçre'nin maçlarını seyrederim yani maksimum 4 maç Sad

« Last Edit: 16 May 2006 - 13:31:03 by blastrula » Logged

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
cavsfan
Newbie
*

View Profile
« Reply #7 on: 16 May 2006 - 03:44:00 »

Transformers çıkartması alabilmek için babamın cebinden 5000 lira almıştım.(çalmıştım  Embarassed ) Sanırım 2 paket alınıyordu 5000 liraya Smiley
« Last Edit: 16 May 2006 - 03:44:31 by cavsfan » Logged
cantstandya
Timberwolf
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #8 on: 16 May 2006 - 04:18:32 »

Ben de İtalya 90 la düştüm bu tuzağa, ne turnuvayı hatırlıyorum, ne albümü ama kupayı alan Almanya herhalde son efsane Alman takımıydı.

92 avrupa şampiyonası, ilkokul yılları.. hiç unutmam Hollanda milli takımında hep iki kardeşten bi tanesi çıkardı, diğeri efsaneydi kimsede yoktu. De Booer kardeşler olamaz o yıllarda muhtemelen Koeman kardeşlerdir.

94 ne albüm aldım ne maçları izledim doğru dürüst.. bi finali, bi salak roberto baggio’ yu, bi de isveç milli takımını hatırlarım.

96 albümü herhalde Türkiye’ de en çok satan sticker albümüdür. Efsaneler kısmı çok iyiydi, uzun süre Gerd Müller’ in arkasındaki çalılık mıdır ağaç mıdır çözemediğim şeyi Müller’ in saçı sanmıştım. Sergen’ in resmi acayipti. Albümü 3 eksikle tamamlamıştım, eksiklerden biri Romen takımından Selymes, bir diğeri şehirdi, sonuncusunu hatırlamıyorum.

Fransa 98, tüm futbol ve çizgi film albümlerim içerisinde bitirebildiğim yeganesidir. Van Basten-Gullit’ ten beri her turnuvada desteklediğim Hollanda’ nın yarı finalde penaltılarla elenmesi sonucu albümü yırtma girişimim kuzenim tarafından engellenmişti. Kupadan aklımda kalan şeylerden biri de hayatımda izlerken en çok keyif aldığım maçlardan Arjantin-Hollanda maçıydı. Bu albüme harcadığım para yıllar sonrasında içimde evlat acısı gibi durur.

2000 pas. 2002 albümünü bitmeye yakınken eski tadı alamadığım için bıraktım. En unutulmaz maç bence Portekiz-Usa maçıydı. Maç başlı başına muhteşemdi ama Orhan Ayhan’ ın sunumuyla daha bi acayip oldu.

Son olarak genç arkadaşlara tavsiyem paranız varsa gidin içki alın, sigara alın, karıyla kızla yiyin, kumar oynayın, ne halt ederseniz edin ama şu albümlere para harcamayın  Smiley .. yazıktır günahtır..
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #9 on: 16 May 2006 - 11:16:52 »

Ben 96'ya cok para kaptırmısım derken imdadıma  NBA oyuncu kartları yetismisti de parayı oraya harcamaya baslayıp kurtulmustum...

cidden hastalık ayrıca Kayseride satılan co kyer olmadıgı icin (suandan haberim yok) iice zorlanıyonuz

Son Turnuva Şampiyonu
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #10 on: 16 May 2006 - 13:42:50 »

euro96 ve wc98'inkileri çıkartmaları ile birlikte tamamlamıştım diye hatırlıyorum. fakat ondan sonrakilerin hepsinin albümleri elime geçmesine rağmen sadece albüm şekliyle kaldı. bilemiyorum, hakkaten para tuzağı olduğu kanaatine vardım ya da ilgi alanlarım değişti. yine büyük ihtimalle albüm elime geçer ama, sticer'a ayıracak vakit bulacaımı zannetmiyorum. yine güzel bir hadisedir, eğlencelidir dooru ama işte bağımlılık gibi bir şey.
Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #11 on: 16 May 2006 - 13:49:45 »

ben de acaip sarmıştım 96'da. bir arkadaşımla beraber deliler gibi koştururduk bir o yana, bi bu yana. takas olaylarına fln girerdik. gerekirse 5 verir 1 alırdık, ama alırdık. gerçi tamamlayamadım 96'yı. 98'e hiç girmedim, 2002'yi almıştım. 1-2 paket aldıktan sonra sarmamıştı, bi de maliyeti yüksek gelmeye başlayınca bıraktım. bu sene alır mıyım bilmiyorum ama heves ettim ulan şimdi Smiley
berdush
Newbie
*

View Profile
« Reply #12 on: 16 May 2006 - 14:48:00 »

Euro Cup 84 ile başlamıştım. O zamanlar ilkokula yeni başladığım ve pekte aklı selim olmadığım bir dönemdi. Belli ki babam önayak olmuştu. Zaten elimdekiler içinde parça parça olmuş tek albüm o dur. Sonra Mexico 86 geldi ve o dönemde artık bilinçli bir stickercıydım. 90ların ortalarına kadar aynı hızda devam etti bu merak. Sadece futbol da değil, Formula 1 albümüm bile oldu bir dönem. Alain Prost'lar, Emerson Fitipaldi'ler... Çocukluk yıllarımın en keyifli hobisiydi ama bi yaştan sonra da anlamını yitiriyor. Bir de kalite düştü sanki yıllar geçtikçe. Şöyle bir bakınca en iyi albümlerin en eskileri olduğunu görüyorum.

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #13 on: 16 May 2006 - 17:50:36 »

ilk kez 1965'teki afrika nations cup'la başladım sticker işine. ve işte şimdi burdayız, yeni bir albüm yeni bir heyecan. para tuzağı olduğuna katılıyorum ancak bu bir hobi ve hobilere para yatırmak beni rahatsız eden bir durum değil.

seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 16 May 2006 - 21:37:46 »

İlk kez Euro 96'da briktirmeye başlamıştım,o zamanlar sanırım coca cola promosyonu olarak kartlar açıktanda veriliyordu,bizim evin altındada bir tekel bayii vardı,oraya albümümü götürüyordum,ordaki adamla bende olmayanlara bakıyorduk,o albümü tamamlayamadım.
Fransa 98'de ise İran dışındaki bütün takımları tamamlamıştım,hatta bende olmayanlar için form doldurup yollamıştımda,gelmişti bende olmayan kartlar.
Euro 2000'de ise pek kasmamıştım,birçok takımı tamamlamıştım,ama boşlarda vardı.
Dünya Kupası 2002'nin çoğunu tamamlamıştım,ama kalanlar içinde pek kasmadım.
Euro 2004 albümünü nedense almadım.
Bu sene ise Dünya Kupası 2006 albümünü aldım,arkadaş albümü dün tamamladı. Artanların bir kısmını bana verdi,albümün yarısından çoğu bitti, şu anda elimde 50-60 tane artan var.
Pages: [1] 2 3 4 ... 8
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Sticker Albümleri « previous next »
    Jump to: