Welcome, Guest. Please login or register.
24 Oct 2019 - 01:28:03
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Unutulmaz maçlar 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 ... 6 [All]
Author Topic: Unutulmaz maçlar  (Read 26526 times)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« on: 29 Oct 2002 - 15:14:45 »

Hani şöyle oturursunuz ekran başına veya gidersiniz bir maca izlemeye. Maç bir gider bir gelir iki takım içinde. Yada açılan buyuk fark kapanmış heyecan son haddine çıkmıştır. Maçtan sonra dersiniz ne maçtı beah tekrar olsada izlesek. İşte böyle maçlar baya enderdir. Sağa sola anlatacağınıza yazında bizde hatırlayalım (tabi izlediysek) eğlenelim çoşalım.

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #1 on: 29 Oct 2002 - 15:25:14 »

Yaw şöle yedi sekiz yıl evvel bir maç izlemiştim Efes fener maçıydı. Yarı finaldi sanırım Efes 2-1 öndeydi mactada fark yapmıştı. Birden kapattı fener farkı üç sayıya kadar. Son altı saniyede hatırlıyorum Hüsnü Çakırgil attı çembere topu girmedi aha gitti dedim maç ama bir hücüm ribantu tekrar Hüsnüye çıkarılan top. Hava da attı bitti süre. Basket oldu uzatmaya gitti maç. Sonuçta Fener yendi omaçı. Sonraki maçıda alarak finale çıkmıştı. Ne maçtı beah çookkk güzeldi çoookkk

savage
Guest
« Reply #2 on: 29 Oct 2002 - 17:14:11 »

Fener-Stefan Trieste (o zamanlar Trieste'de idi o takım)
Trieste Tanjevic'le o sezon Avrupa'ya oyunu "farklı" ebatlarda oynamayı ööretiodu
Bodiroga-Fucka ikilisi ile herkese üstten bakarak oynuodu, ki Korac'ın o zamanki kalitesi çok çok yüksekti
Harun 26 sayı ile oynuodu, maç 81-80 s,Stefanel lehine, son 3 saniyede Harun fade-away üclük attı, top potada dolandı ve çıktı. Harun ağlıo, ben adamın ağlamasına üzülüorum, maçın gittiğine değil. Ne maçtı be
Zaten Tanjevic o maçtan sonra "tüm takımı Harun'u savunmaya dayalı olarak organize ettim, ama o gene de zorlanmadan 26 sayı attı, o muhteşem vs vs" türü laflar etmişti, ki her İstanbul'a geldiğinde mutlaka Harun'la görüşürmüş, adamın saygı duyduğu nadir oyunculardandır Harun'umuz
Muhteşem birçok maç izledim, ama aris-efse ve bu anlattığım maç beni bayağı etkilemiştir
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #3 on: 29 Oct 2002 - 18:33:35 »

BREZİLYA-TURKİYE MACI DERSEM YETER HERHALDE  Cry

Son Turnuva Şampiyonu
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #4 on: 29 Oct 2002 - 20:06:01 »

bi düzeltme;sekeford biladerimin dediği maç fener-efes maçı değil ülker maçıydı.hüsnünün o attığı üçlüğü unutmak mümkün değil.walla benim unutmadağım yine bi ülker - fener maçıydı.harunun fenerdeyken  paniniosa 44 sayı atıığı maçda harunun bugüne kadarki en iyi performansıydı kesinlikle

herneyse bunlar nba ile ilgili değilde daha ziyade turk basketbolu ile ilgili oldu.bari nba ile ilgili olarakda favori maçımı söyliyim.tabiki reci babanın nyk'e 8 saniyede 2 üçlük 2 denede faulden toplam  8 sayı atıp maçı kazandırdığı unutulmaz maç.bakınız alttaki resme.spike lee ve seyircinin son atıştaki tepkisi  resme baktıkça beni koparyıor.resmi daha ayrıntlı görmek isteyenler buraya tıklasın
http://www.nba.com/media/pacers/1024_reggie_knicks.jpg

hey gidi spike lee
« Last Edit: 29 Oct 2002 - 20:15:44 by PaulPierce34 » Logged

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #5 on: 29 Oct 2002 - 21:09:58 »

benim unutamadığım en büyük maç 88 Finalinin 6. maçıdır. Lakers'la oynadığımız bu maç bir NBA final maçından beklenebilecek herşeyi fazlasıyla verdiği gibi kolay kolay unutulamıyacak dramatik sahnelerle doluydu.  İlk  5 maç sonunda  Pistons seride 3-2 öndeydi ve LA de oynanacak 2 maçtan birini kazanması bile şampiyon olmasına yetiyordu.  Maçın 3. periyoduna kadar Lakers için işler iyi gitti ve bir ara farkı iyice açtılar işte tamda bu anda Isıah Thomas sahneye çıktı ve ardarda sayılarla periyot sonunda Pistons'a 2 sayılık üstünlüğü getirdi. Bu periyodda Isıah tam 25 sayı attı (ki bildiğim kadarıyla bu hala NBA finallerinde bir periyotta atılan en yüksek sayı.) Fakat periyodun sonlarına doğru Cooper'ın ayağının üstüne düşen Thomas bileğini kötü şekilde burktu. Buna rağmen maça sekerek devam etti ve bu vaziyette tamamladığı periyodta 6 da asist yaptı. 4. periyot tam bir çekişme içinde karşılıklı sayılarla geçti Thomas'ın sakat sakat oynamasına rağmen Detroit oyunu bırakmadı ve son 1 dakikaya 3 sayı farkla önde girdi. Artık şampiyon olmak için sadece 60 saniye kalmıştı. Maçı veren NBC televizyonu Detroit'in soyunma odasındaki kutlama hazırlıklarını gösteriyor, Davidson'la maç sonu röportajları için hazırlık yapıyordu. Ama.. aması Lakers'ın son dakikadaki müthiş savunması. Thomas ve Dumars'ın iki zorlama atışı kaçırması. şimdiki Nets koçu Scot'un bir jumpshot'ı ve 40'lık Kareem'in skyhooku ve sonuçta 1 sayıyla maçı kaybedişimiz. Bu hayalkırıklığı ve Thomas'ın sakatlığı ile son maçı da kaybettiğimizi de eklememe gerek yok sanırım.
 Bu maçı canlı seyretmedim ama o zamanlar takip ettiğim dergilerden okurken bile çok heyecanlanmış ve üzülmüştüm. Yıllar sonra ancak iki sene önce digiturkte Greatest Games kuşağında seyredebildim

Form a Fuckin\\\' Wall
seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 29 Oct 2002 - 21:35:59 »

walla ge.en gün nba.com TV'de gördüm son 4 saniye ididi takımlardan biri Rockets ve sanırım 1-2 sayı fark ile geridleler b,ir alıo topu yarı sahadan sallıo potaya basket 1 sn var olajuwon flalan aldık lan maçı die sseviniolar sonra 1 sn kala alıo dier takımsallıo ordan üçlüğü basket alıolar maçı 4 sn de 2 yarı saha üçlüğü   Shocked

Bi de Fenerbahçe_Antep maçını kim unutabilir Grin Grin
jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 29 Oct 2002 - 22:23:50 »

ya nba den olmicak ama idare edin. ben de fener in su abdulrauf-ibo-milic-mcrea-tabak 5iyle oynadigi ilk iki avrupa macini unutamam. bi zalgris i bi de tau ceremica yi dagittiydik we ben mest olmustum yani avni kupeli nin anlatimina ragmen, ne gunnerdi be off offff

bu arada kucuk bi not harun o panionios macindan soora polis tarafinda cewrilmis emniyet kemeri takmadigi icin mi ne. agzini acip iki kelime etmemis iste ben milli basketiciyim suyum buyum die, pasa pasa cezasini odemis fln. cok super adam ya..

Richard Hammond
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #8 on: 29 Oct 2002 - 22:59:41 »

bide burası nba bolumu olduguna gore nba macı yazim walla robert horry nin attıgı uclugu herhalde omur boyu unutmıcam adi herif nası attı yaa gece gece delirtti

bende galiba son saniye ucluklerini unutamıyom

ayrıca harunun barcelonaya son saniyede attıgı 3lukle kazandıgımız macta ii cosmustum

bu arada jason o sene fener maclarını seyretmek valla nba maclarından bin kat zevkli idi yani zevkten deliye donerdik

milic mcrea tabak rauf way bee aslında bole seyleri vcd falan olarak satcaklar alacaksın gaza gelcen

Son Turnuva Şampiyonu
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 29 Oct 2002 - 23:14:33 »

unutamadığım maclar houston - new york final serileri

türkiyede ise

ülker - charloleoi(ole bişi mi ne)
tüm sınıf abdi ipekcideyiz. Ülker ilk macı 17 mi 21 mi ne ole bi farkla kaybetmiş kazanması gerekiyo
harun 5 faul kenarda orhun 5 faul kenarda halukta aynen sanırım 1 kişi daha ama kim hatırlamıyom gene ülker macı 23 mü ne farkla alıyo tabi biz coşuyoz filam Smiley
bi de fenerin bi avrupa macı var gene abdi ipekci gene sinifca gittik herkes salonu terketti fener artık kaybetti die fakat 1 dakkadan fazla var. Mac dönüyor. Uzatmaya gidiyor. Fener macı kazanıyor. Hala belleğimdedir Smiley  
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 29 Oct 2002 - 23:49:25 »

gila yazmış zaten Smiley
hayatımda bundan daha heyecanlı bir 5-6 dakika yaşadığımı hatırlamıyorum.

bir de şu video ya bakınız.
http://media.nba.com/media/cc1123_murray_l_winner_1.avi
cavaliers-nets maçı 0,5 sn var maçın bitimine. durum:97-97. andre miller topu yandan oyuna sokacak. ama nets oyuncularında çok fazla bir aksiyon yok. ''1 sn bile kalmadı, nasıl olsa maç uzuyo Roll Eyes'' şeklinde... tam o sırada miller köşeye doğru koşan lamond murray'i görüyor. fırlatıyor topu murray'e... o da potaya... basket!! özellikle spiker ve  olayı seyreden nets'li oyuncular çok şeker Cheesy

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #11 on: 30 Oct 2002 - 01:59:07 »

efesin koraçı aldığı sene...
yarı finalde rakip teamsystem(o zamanki adı farklı olabilir) ilk maçı farklı kazanmışız 25 sayı civarı. deplasmanda maç bi başlıyo tam bir kabus. hakemin kararları berbat, seyirci inanılmaz ateşli potayı falan sallıyolar sahaya kutu kola gibi garip şeyler atılıyo, naumoski 3 faul almış durumda. fark 20'ye fırlıyo. sonra bi anda volkan aydının soukkanlı oyunu takıma yansıyo ve efes toparlanıp turu geçiyo..

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #12 on: 30 Oct 2002 - 05:29:35 »

bende bundan bi kaç yıl önceki euroleague maçındaki deplasmanda 3 uzatmaya gidip efesin kazandığı cibona-efes maçını unutamıom.
az önce izledigim we her zaman büyük keyif duyduğum we inanılmaz bi kadroya sahip olan 88 allstar game

ülkerin deplasmandaki pau maçında sol dipten thierry gadue nun 3 lük buzzer ıyla yenildiği we ewde kahrolduğum maçı

tofaşın koraç kupası finalinde 11 sayılık galibiyetin rövanşında bursada arise yenilerek elendiği maç şimdilik aklıma gelenler

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #13 on: 30 Oct 2002 - 12:16:43 »

anaa cidden ne kotu gundu TOFAS ın ve EFES in yenildigi KARA PERSEMBE !! off bide o zaman ben bi olu evindeydim o evdeki 2.olude ben oldum hani

o gun basketbolu sevmeseydim hic dedim igrenc bi gundu

Son Turnuva Şampiyonu
MoHiKan
Guest
« Reply #14 on: 31 Oct 2002 - 19:32:47 »

BC Zalgiris Kaunas - Fenerbahce Istanbul 84-99 (Edney 14, Stombergas 3,Bowie 11, Masiulis 14, E.Zukauskas 5, M.Zukauskas 17, Adomaitis 13, Zidek 5, Maskoulinas 2 - Abdul Rauf 19, Kutluay 33, Milic 24, McRae 7, Tabak 11, Serdar 3, Zaza, Kalamiza, Levent 2)

Varmı bu maçı izleyipte unutabilen arkadaşlar Smiley varsa çekinmeden söylesinler hayatımda izlediğim en güzel maçtı marco milic ilk maçında dağıtmıştır ortalığı adamlar şok olmuştu rezil etmiştik onları.
Wizardsfan
Guest
« Reply #15 on: 1 Nov 2002 - 09:32:02 »

yine o fenerin senesiydi galiba cibona zagreb deplasmani 2 sayi ondeyiz serdar apaydin 5 saniye kala iki serbest atis kullaniyo kaciriyor. sonra ki hucumda cibona uzatmaya gitsin diye bi ikilik deniyo kaciyor tabak alacagi ribaundu topa vuruyimda gitsin gibilerinden dokunuyor top adini hatirlamiyorum bucur bi amerikaliya geliyor. son saniye ucluguyle kaybediyoruz. ben odamda agladim butun gece. ibrahim de sakat sakat 40 civari sayi atmisti.

kara persembe ve uc uzatmali efes-cibona maclari da hala aklimda. birde meysunun bi korac kupasi macinda taraftarlarin rakip takim ne zaman sut atsa potaya uzanip salladiklarini hatirliyorum. hatta eski fenerli smith de onlardaydi o donem.

ve efesin korac kupasini aldigi o inanilmaz mac. 'faul yapmadan bi ucluk atsalar bile yetmiyo yetmiyo yetmiyo'

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #16 on: 1 Nov 2002 - 15:04:49 »

o büzür yanlış hatırlamıyorsam şimdi pistonsda oynayan chucky atkins di.
ehueheh
harbiden unutalacak maç değildi.bide fenerin bi israil takımına  ilk maçta 13 sayıyla verdiği maçın rövanşında son 10 saniyeye 13 sayı önde girerken erdal koşan efendinin yaptığı fauller sonucu  elendiği maçda unutlmaz bence
ya shackelfırd ın son saniyede soktuğu faul e ne  demeli
o faulu ben atmadım demişti
ehuehhe

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #17 on: 1 Nov 2002 - 17:07:37 »

ewet o 3lugu atan eleman chucky atkinsdi ayrıca buyuk pg erdal kosanın hata yaptıgı macda Hapoel Jarussalem macıydı

o meysu macı da ilgincti ama benim en unutamadım maeysu macı ibrahim yılmaz adlı milletvekilinin macta hakeme kızıp silah cektigi mactı  Grin

Son Turnuva Şampiyonu
jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 2 Nov 2002 - 03:05:20 »

ibo o cibona acinda inanilmazdi ya, ilk yarinin sonunda sakatlanip soyunma odasina gitmesine ragmen o gece 51 sayi atmisti yannis hatirlamiosam..

Richard Hammond
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #19 on: 2 Nov 2002 - 17:41:24 »

Yaw ben Edney diye hatırlıyorum son ucluğu atanı ama neyse.
Yaw butun macları yazmışsınız arkadaşlar eheh. Fenerin zalgiris macı çok guseldi yaw mele Rauf ile Mcrea Aleyup yaptılar ya Mc rea ters gommuştu havada. Hatta İsmet badem demişti Euro ligteki ilk ters alyp diye. Ulan nerden nereye geldi fener beah ahh ahh

Bide unutumayacağım maç var aslında iki tane. İkisindede oturup ağlamıştım vallaha. Ülker kiminle oynadı hatırlamıyorum ilk yarı attı 20 sayı fark. Maç bitti 10 sayı farkla yenilmiştik. Kocaaaa ikinci yarı Ülker oyuncular sadece bir tane basket atmıştı sanırım altı sayıda serbest atıştan gelmişti. Bu nasıl bir oyundur ya bu nedir kardeşim. Daha sonrada aynı şekilde bir maç daha verdi bçyle Ülker. Anlamak mumkun değil. Ben macların adlaını hatırlamıyorum varsa bilen yazsın buraya. Bak yine efkarlandım yav. Hayır insanın mal olması lazım ikinci yarıda bole macmı verilir. Ha verilir verilirde boyle verilme. Maca fırtına gibi gir 20 25 sayı fark at ikinci yarıda 10 sayı fark ye ahhhh Angry

AbYss35
Guest
« Reply #20 on: 3 Nov 2002 - 03:29:02 »

yılını tam hatırlayamadım ama Bulls & Jazz final serisiydi.maç kafa kafaya Malone ile jordan kapışıyo.Bir Utah atagında Top Malone da iken jordan topu çalmıstı ve gidip smacı vurmustu ve Bulls o maçı kazanmıstı.büyük oyuncu olmak diye büyük maç diye ben buna derim iste
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #21 on: 3 Nov 2002 - 03:55:55 »

olm seker gel inat etme kabul et iste ch1cky atkins ti o buzzer i atan.adim gibi eminim çünkü hala göümün önüne gelio o 3 lük.sol taraftaki potaya hafif sol çaprazdan yazmisti.tüm takim atkins in üstüne atlayip yumak olmuslardi.bende tv nin karsisinda dagalmistim tabii.az da küfretmemistim hani.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #22 on: 3 Nov 2002 - 17:51:00 »

Tartışmasız Chucky Atkins'ti o üçlüğü atan. Zaten Tyus Edney maçlar dışında Hırvatistan'a uğramadı bile, ne Cibona Zagreb'i...  
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #23 on: 4 Nov 2002 - 00:25:33 »

geçen gün izledim maçı sanırım 89 play off 1 tur phi-nyk idi...

son 1 dk içinde phi 2 sayı önde cbarkley - p ewingden jump ball ı kazanıyo. sonra nyk faul yapıyo eleman 2 faulüde kaçırıyo ardından 3 lükle maçı ve seriyi kazanıyo nyk...

maçtan sonra nyk oyuncuları paspas alıp yerde yaatan c barkley in yanını süpürüyolar manyaktı yaw...

bizi zamanlar onurlu bir nyk varmış Angry
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #24 on: 4 Nov 2002 - 17:00:32 »

Tamam tamam da arkadaşlar ben o maçı zalgiris maçı diye hatırlıyorum. Yani oradan dedim Edney diye. Benim beyinmi kısa devre yaptı anlayamadım beah  Huh

extremex
Guest
« Reply #25 on: 4 Nov 2002 - 19:23:10 »

1. cska-efes, play-off 2.maçi: bu maci hatirlayanlariniz olacaktir. o zaman ayni saatlerde cine5 türkiyedeki ülker macini verdiginden o maci yayinlamiyordu, ancak ülker maci bitiminde rusyadan telefonla efes macinin son anlarini anlatmaya baslamisti bir eleman, " son 10 s, fark 4 sayi, hüseyin faul atiyor. ilki basket, ikincisi kaciyor ve hüseyin hücum ribaundunu aliyor ve faul. yine ilkini atip ikincisini kaciriyor ve... yine hücum ribaundunu alip sayiyi atiyor ve maci uzatmaya götürüyor". sonra efes maci da alarak 2-0 la cskayi elemiiti. bu macin görüntülerini hiç izleyemedim ama o an telefonla anlatilirken bile heyecandan kalbim duracakti.

2. fener-zalgiris maci gercekten dehsetti de ben daha cok fenerin 16 sayi geriden gelip maci cevirmek üzereyken, macin en heyecanli yerinde TRT nin 20.00 haberlerine baglanisini hatirliyorum. sonra tepki telefonlari falan yagmisti galiba da haberleri kesip maci vermislerdi.  

3. cibona 98- efes 102: önceden de bahsedilen 3 uzatmaya giden mac. o macin sonunda da skor 98-100 iken yine c. atkins bombos bir turnikeyi ve sonra da aldigi hücum rebaundunu kacirip faul yapmistida ancak oyle bitebilmisti mac.
« Last Edit: 4 Nov 2002 - 19:44:59 by extremex » Logged
extremex
Guest
« Reply #26 on: 4 Nov 2002 - 19:42:23 »

nba'den;

2000 blazers-lakers play-off serisi 7. macı.  

2002 lakers- sac serisinin galiba 4. macı. sac 20 sayı civari öndeyken lakers (galiba) 40 saniyede 14 sayı atmıstı.

bi de yine gecen yıl hornets-pistons play-off macı. nba play-off tarihinin en düsük skorlu macı, 66-64. komedi gibi bir mactı, hiç şut girmiyordu. hatta son ceyrekte biraz acılmasalar 50 li bir sonuc olacaktı.
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #27 on: 4 Nov 2002 - 20:55:28 »

ülkerin yukarıda bahsedilen maçı herhalde benimde unutamadığım aek maçı olsa gerek.ikinci yarıda tam 17 dakik sayı atamamıştı ülker.benide maça gittiğime pişman etmişlerdi.maçın tek iyi yanı tek kişi girip 2 kişi çıkmamdı.saolasın ülker
ehuehhe

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #28 on: 5 Nov 2002 - 02:38:47 »

türk takimlari için klasik sanirim ama gene bi cska deplasmani we tofasin yenildigi maç.o maçta ilahlarimdan biri olan rivers 34 sayi atmisti ama adam resmen tek basina 5 kisiye oynuodu.hatirliom son dakkalarda abarip 3 lükten basket faul falan yaptiriodu.kaybetmistik maçi yazik olmustu.
bide efesin ibo lu hido lu mulali kadrosuyla abdi ipekçiden teamsystem e 35 sayi fark attigi maç.walla o maç doru düzgün sut kaçirmamistik sanirim.eline gelen çaf çaf atiodu

Reflector
Wizardsfan
Guest
« Reply #29 on: 5 Nov 2002 - 06:06:02 »

bide hatirlarmisiniz efes in cska deplasmaninda mucizelerle cevirdigi bir mac vardi ama maci vermiyodu kimse. zannedersem cine5 o saatlerde ulker macini veriyodu ve telefonla moskovadan murat murathanoglu galiba maci anlatiyordu falan. faul kacirip ribaundlari alip basket faul yapip maci inanilmaz bi sekilde cevirmislerdi. var mi bole bisi hatirlayan. bi de o fenerin son saniye maci cibona maciydi. ama ucluk u atan hala aklima gelmedi ama dediginiz ginbi atkins olabilir.
extremex
Guest
« Reply #30 on: 5 Nov 2002 - 18:11:30 »

bahsettigin maci yukarda yazmistim, okumadin demek ki... ama hatirlayan birinin daha cikmasina sevindim cünkü kendi arkasdaslarima inandiramiyordum bazen, rüya görmemisim demek ki!
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #31 on: 6 Nov 2002 - 02:32:17 »

o maçi bende hatirliom we doru 2-0 la elemistik elemanlari.hayir o maç yenilsek her sey bitmicekti ama olay son maça kalcakti.

Reflector
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #32 on: 6 Nov 2002 - 16:55:33 »

Yav kg senin dediğin temsistem maçı neydi oyle beah kardeşim. O gün eniştemler geldi hiçte sevmez maçı falan. lan dedim kesin haber izler bunlar. Bole şansına yakalamış gibi yaptım aha dedim efesin maçı Grin Eniştem dursun bakalım napacaz dedi. Benim hatırladığım kadarıyla herkes atmıştı atmıştıda İbo dehşetti o maç. 9/8 üçlük atmıştı oyle hatırlıyorum. İki tanede üçlükte basket faul olmuştu sallağıdı giriyodu deli etti karşı takımı eheheh

Wizardsfan
Guest
« Reply #33 on: 7 Nov 2002 - 08:03:54 »

kusura bakma extremex atlamisim.  Embarassed Undecided Cry Roll Eyes
FilmGibi
Guest
« Reply #34 on: 8 Nov 2002 - 22:46:56 »

ülkerin deplasmandaki pau maçında sol dipten thierry gadue nun 3 lük buzzer ıyla yenildiği we ewde kahrolduğum maçı

o buzzer fathoux'nundu...
bence geçen seneki nets-celtics ve nets-pacers serilerinde de süper maçlar vardı...
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #35 on: 9 Nov 2002 - 03:17:32 »

walla 2 sezon önce air canada center daki kanal d nin werdigi maçta kings le raptors in mai baya iidi.3 uzatmaya gitmisti.maç nerdeyse 4 saatte bitmisti.artik 3. uzatmada yeter laa bitsin su maçta yatayim diye düsünüodum  Grin

Reflector
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #36 on: 9 Nov 2002 - 17:01:50 »

Bikerede indiananın macı uzatmaya gitmişti ole. Gerçi recinin olduğu macta normal ama  Wink

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #37 on: 2 Jan 2003 - 19:21:08 »

2000 portland lakers serisi manyaktı daha doğrusu pippen manyaktı. adam kobeyi bütün seri deli etmişti bi sağa bi sola.. ama pippen ın da insan olduğunu unutmayalım adam 6 maç+ 3 çeyrek lakers a tek başına direndi...

bi de tofaşın deplasmanda verdiği cska maçı. rivers 38 atmıştı 20si son çeyrekte. tek başına alıyodu maçı..

son olarak benim unutamadığım bi toronto new york vardı ilk tur 5. maç.. son çeyrekte bi spree atıyodu bi carter her hücum sayı oluyodu enfes bi maçtı.. carter hakkaten etkilemisti beni o mac.. o ralliyi hic unutamiyorum..
« Last Edit: 19 Jul 2004 - 14:48:18 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Gameover3
Sr. Member

You can't find an ateist in a war ...

View Profile
« Reply #38 on: 2 Jan 2003 - 22:14:51 »

Geçen sene reggieni orta sahadan koyduğu ve iki uzatmaya giden nets indiana maçı süperdi reggie alıyodu maçı öle olsa belki şu anda lakers şamp değildi ama kader
ayrıca philly celtics serisinn son maçında pierce 50 mi ne atmıştı

1.000.000=Number of people whose life changed after the Tsunamı in South Asia
2= Number of people whom you can change their lives by your help.

BE A PART OF IT !!!
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #39 on: 3 Jan 2003 - 01:50:05 »

ayrıca philly celtics serisinn son maçında pierce 50 mi ne atmıştı
8'i üçlükten(8*3=24) 46 atıp ivy'i ağlatmıştım. Grin
gerçi elemanda 30 küsür attıydı ama nafile
« Last Edit: 3 Jan 2003 - 01:55:09 by PaulPierce34 » Logged

Hornacek
Bjk6thman
Pro. Member

View Profile
« Reply #40 on: 3 Jan 2003 - 02:33:51 »

şüphesiz hiç unutamayacağım ve şu ana kadar en sevindiğim maçi harunun orta sahadan barcaya attığı üçlükle yendiğimiz maçtı.
jazzın 6. maçta bulls a yenildiği maç ise maalesef unutamayacağım bir maçtı.
stocktonun bizi ,ilk finallere goturen son saniye basketi harikaydı.
woolridge'in ksk'ya orta sahadan attığı basket de çok guzeldi benim için.
bir de 62-60 biten hiç unumayacağım bir bjk-gs maçı var.
2.yarı fark 10 kusur sayı gs onde evin telefonları hiç susmuyor tum gsliler arıyor kızdırmak için,evde yok dedirtiyorum hepsine.son 5 dakka maça asılıyoruz ve fark 10 saniye kala 1 sayı,turabi genç bir 3lük atıyor girmiyor 3 saniye var rüçhan ribaundu alıp bir daha turabiye veriyor son saniyede turabi sokuyor ve bjk maçı alıyor, ve ben telefona sarılıp gslileri arıyorum.
o gun çok eğlenmiştim:))) Grin Smiley

bunların hepsi de son saniye basketleri oldu hep(jordan hariç) ama maçları unutulmaz kılan genelde hep son saniyeler olur.
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #41 on: 3 Jan 2003 - 05:36:42 »

stocktonun bizi ,ilk finallere goturen son saniye basketi harikaydı.

benimde en kıl olduğum baskettir bu. herkesin beklediği finali yıktıydı stockton. ulan hadi attın üçlüğü adam gibi sevin yaw. o ne öle acaip acaip zıplıyolar Huh
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #42 on: 3 Jan 2003 - 06:10:18 »

Quote from: WhiteChocolate
benimde en kıl olduğum baskettir bu. herkesin beklediği finali yıktıydı stockton. ulan hadi attın üçlüğü adam gibi sevin yaw. o ne öle acaip acaip zıplıyolar Huh
[/quote

yaw garibanların yüzü gülmemişki.Ne yapacağını bilemedi eleman.Her zaman başlarına gelen birşey değildiki. Tongue

BoldpiloT
Guest
« Reply #43 on: 4 Jan 2003 - 04:23:30 »

Yasimizi belli edecek ama kimsenin yazmadigi uc macida ben yazayim.  Grin Grin Grin

Ilk mac MJordan'in BCeltics'e bir playoff macinda atmis oldugu 63 sayi. Mac sonrasinda LBird "Bugun Tanri bizimle beraber salondaydi" demisti. Maci ve seriyi ise BCeltics kazanmisti.

Ikinci mac BCeltics ile DPistons'un dogu finalinde oynadiklari 7nci mac. Oyunun son 2-3 saniyesi, 1 sayiyla onde olan DPistons kenardan topu oyuna sokarken LBird top arasi yapip sonrasinda da DJohnson'a verdigi pasla BCeltics'i finallere tasimisti. Ama finalde LA'a 4-2 kaybetmislerdi. Zaten daha sonra BCeltics bir daha finallere yukselemedi.

Son mac ise bir CCavaliers CBulls playoff ilk tur 5inci maci(kusura bakma Murat kardes). Macin son 1,5 saniyesi civari. CCavaliers kendi salonunda 1 sayi ondeyken CBulls sahanin ortasindan SPippen ile oyunu topa sokacak. CCavaliers ise adam paylasimini yapmis MJ'in basinada buyuk savunmaci CEhlo'yu dikmis savunmada bekliyor. Ama herkes gerekirse MJ'a double team yapmak icin tetikte cunku herkes topu MJordan'in kullanacagindan emin. HAkem isaretini verip 5 saniyeyi saymaya basliyor. "PIP" topu bir CBulls oyuncusuna atarken MJ kenar cizgiye dogru pesindeki CCavaliers savunma adamlariyla hareketleniyor. Savunmanin dengesini bozan MJ yari yolda 2nci UJazz serisinin 6nci macinda BRussell'a yaptigi hareketin topsuz olanini CEhlo ve CCavaliers savunmasina yapip geri donuyor ve faul cizgisinin iki adim gerisinde topla bulusup havalaniyor. Arkadaslar; bu olayin sonucunu ve kendisini NBA maclarinin arasinda yayinlanan goruntulerde bulabilirsiniz. Unutmadan bu olaya "THE SHOT" adi verilmis olup bir efsane olarak anlatilmaya devam edilmektedir hala.
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #44 on: 4 Jan 2003 - 04:31:30 »

yokbe abi yaşın belli olmadı maçların hepsini bende biliyom Wink 19 yaşındamısın yoksa??
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #45 on: 5 Jan 2003 - 15:31:36 »

pohahah bende biliyorum bu maçlarıda canlı izlemedim hiçbirini. Ama sen 19 olduğunu nereden çıkardın len kayhan. Belliki eskilerdenim demeye getiriyor arkadaş.

piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #46 on: 5 Jan 2003 - 22:46:00 »

Doktor, seninle ayni yasdayiz sanirim. O maclara eklenecek daha cok mac var o yillardan.  Keske simdiki canli yayinlar o zamalar olsaydi super olurdu. O maclari canli seyredebilmis olmayi cok isterdim.
Gencler evet canli seyredemiyorduk belki ama yerli yabanci dergilerden gazetelerden gunu gunune takip ediyorduk. Ben kendi hesabima taksim ve istiklaldeki dergicilerin mudavimiydim.

Form a Fuckin\\\' Wall
Gameover3
Sr. Member

You can't find an ateist in a war ...

View Profile
« Reply #47 on: 5 Jan 2003 - 22:58:47 »

nba greatest games saolsun yaş belli olmadı

bu arda bundan bi 10 sene sonra falan millet horrynün saca attığı üçlüü
'' Ya Horry die bi adam vardı ne üçlük attı varya'' die anlatcak
işte bu bana çok koyuyo:)

1.000.000=Number of people whose life changed after the Tsunamı in South Asia
2= Number of people whom you can change their lives by your help.

BE A PART OF IT !!!
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #48 on: 5 Jan 2003 - 23:13:54 »

Bu arada kucuk bir duzeltme yapiyim o mac Celtics-Pistons serisinin 5.macidir 7.maci degil. Ama Isiah o topu kaptirmasa (ya da Bird ucup gelip kapmasa o topu) biz cikacaktik o sene finale seriyi 4-2 yapip. 6. maci kazanmistik cunku sonra. Belki de sampiyon bile olurduk o sene. Hatta hatta topicin basinda anlattigim 88 finali 6.maci vardir. Thomas'in sakat sakat oynadigi o maci da son saniyelerde kaybetmesek belki de 4'de 4 yapardik. Yani herneyse halamin ....... hesabi Tongue

Form a Fuckin\\\' Wall
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #49 on: 6 Jan 2003 - 00:05:15 »

forumun sazanlık ödülünü seker e veriyorum Wink
pistonr o dediğin sakat maç bileğini burktuğu maç mı???
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #50 on: 6 Jan 2003 - 00:16:39 »

Evet o mac. Cooper'in ayaginin ustune dusup de ayagini burkmustu. Maci da seke seke tamamlamisdi. Birde Dantley'le Vinnie Johson'in kafa kafaya carpisip ikisinin birden maci terk etmeleri vardir. Yalniz bak simdi tam hatirlayamadim o hangi serideydi. Sakatliklardan cok cekmistik o zamanlar

Form a Fuckin\\\' Wall
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #51 on: 6 Jan 2003 - 00:24:24 »

bende biliyom o maçı. yani özet filan gördüydüm. o zmnlar kısa şort ayakkabılar acayip filan olduğundan bilek tamamen sırıtıyodu. yani kafam kadar filandı bileği...

kendisini hiç sevmesem de bu maçta saygımı kazandıydı thomas...
morcayl
Newbie
*

Only God Can Judge Me

View Profile
« Reply #52 on: 6 Jan 2003 - 12:34:49 »

unutulmaz maç olarak aklıma gelen çok var ama bunların en güzellerinden biri yılını hatırlayamadım ancak olayı çok iyi hatırlıyorum  isiah'lı dertoitle kigli knic'in play of macıydı ikiside mükemmel bir oyun çıkarttı ancak asıl unutulmayan unutulmaz olay maçın son 96 sn inde oldu   geride olan detroit isia'la son bir ataga kalktı ve isiah 94 sn'yede 16 sayı attı gerçekten mükemmel bir maçtı tekrar tekrar izlemek aha bir zevk veriyor insana nedemek 94 sn'yede 16 sayı mükemmel bir şey

Mj MoRcAyL  Only god can judge ME...
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #53 on: 6 Jan 2003 - 17:57:35 »

way çok şanslısın.İsiah-King maçı daha dün nba jam de çıktı.Umarım kaçırmamışsındır  Grin Grin Grin

Hornacek
Bjk6thman
Pro. Member

View Profile
« Reply #54 on: 6 Jan 2003 - 21:08:04 »

nbaden olmayacak artık kusura bakmayın

efesin koraç yolunda aklıma gelen çok kritik 2 maç var.
biri gruplardaki panionios maçı.efes onceki maç vareseden fark yemişti,panioniosa da yenilirse buyuk ihtimalle 3lü averajla çıkamayacaktı,ona rağmen deplasmanda yenip gruptan 1 çıkmışlardı
bir de finalin ilk maçı istanbuldaki maçın sonlarında fucka bomboş smaç kaçırmıştı
seri 1 farkla bittiği için bu gerçekten buyuk bir şanstı bizim için
sonrası ise malum
kupa bizim kupa bizim!!!... Smiley
BoldpiloT
Guest
« Reply #55 on: 6 Jan 2003 - 23:20:35 »

Doktor, seninle ayni yasdayiz sanirim. O maclara eklenecek daha cok mac var o yillardan.
...silindi

Olabilir valla piston'r kardes. Mac konusunda da haklisin ama bende yazayim diyince klavyeden bunlar dokuldu ekrana.

Canli seyretmis olmayi gercekten ben de cok isterdim. Aynen senin gibi ben de dergi alirdim. Hatta eski BASKET dergisinin 7. sayidan sonra yayinlanan tum sayilari, FASTBREAK dergisinin tum sayilari, FANATIKBASKET gazetesinin tum sayilari ve bilumum yabanci dergi alip her bir sayilarini defalarca okumus sonrada onlari saklamistim. O dergilerde okudugum her mac anlatim yazisini hayalimde olusturur ve bir guzel seyrederdim bu maclari defalarca. Son 2 seneye kadarda mevcuttular elimde ama artik yoklar.  Sad Sad Sad
BoldpiloT
Guest
« Reply #56 on: 6 Jan 2003 - 23:21:36 »

nba greatest games saolsun yaş belli olmadı

Valla sizlerin isi cok kolay arkadaslar. Bizler '80lerin basindan itibaren nelecektik NBA'yi takip edecegiz diye. Simdi NBA Greatest Game'i seyrederken eski anilari yad ediyoruz. Ama ne yalan soyleyeyim; o maclari simdi seyretmek degil de okudugumuz zamanlarda hayalimizde canlandirarak oynattigim maclar seklindeyken cok daha guzeldi.
BoldpiloT
Guest
« Reply #57 on: 6 Jan 2003 - 23:23:35 »

Bu arada kucuk bir duzeltme yapiyim o mac Celtics-Pistons serisinin 5.macidir 7.maci degil.

Hehe;

Yaslilik iste boyle birsey kardesim, demek ki kafa kagidimizi degistirmemiz gerekiyor yakin zamanda. Insan karistiriyor iste 15 sene onceki macin 5inci mi yoksa 7nci mac mi oldugunu?  Grin Grin

Bu arada DPistons'in finallerde LALakers'a kaybettigi finallerdeki o sakatlik furyasini cok iyi hatirliyorum. Sanki Tanri resmen BadBoys'un sampiyon olmasini istememisti. Herhalde oyunlarini begenmiyordu.  Grin Grin Grin
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #58 on: 6 Jan 2003 - 23:37:12 »

Valla sizlerin isi cok kolay arkadaslar. Bizler '80lerin basindan itibaren nelecektik NBA'yi takip edecegiz diye. Simdi NBA Greatest Game'i seyrederken eski anilari yad ediyoruz. Ama ne yalan soyleyeyim; o maclari simdi seyretmek degil de okudugumuz zamanlarda hayalimizde canlandirarak oynattigim maclar seklindeyken cok daha guzeldi.

Kesinlikle haklisin o basket dergisinin mac yazilari harikaydi. Kim yaziyordu hatirlamiyorum ama o 87 Boston-detroit dogu finali serisini oyle bir yazmisti ki eleman seriyi seyretmis kadar olmustum. Gecen sene NBA tv'de seyrettim o maci. Ayni gozumde canlandirdigim gibi. (yani maalesef aynen)

Form a Fuckin\\\' Wall
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #59 on: 6 Jan 2003 - 23:48:23 »

Bu arada DPistons'in finallerde LALakers'a kaybettigi finallerdeki o sakatlik furyasini cok iyi hatirliyorum. Sanki Tanri resmen BadBoys'un sampiyon olmasini istememisti. Herhalde oyunlarini begenmiyordu.  Grin Grin Grin

Yaa evet o carpismada o final serisinde olmustu tamam bak simdi hatirladim. Yani bu kadar talihsizlik mi olur kardesim. Hem en skorer elemaninla en iyi 6.adamin bir mac oynuyamasin.ustelik de bunlar birbiriyle carpissin yani olacak is degil Hem de takimin beyni herseyi en kritik macta sakatlansin. Dedigin dogru valla Tanri kesin istemiyordu bizim o yil sampiyon olmamizi.

Ama o seriden sonra Lakers'lilarin soyledigi laflari hic unutmam. Yok iyiler kazanmis da,yok bizimkiler basketbolcu degilmis sokak serserisiymis de bir suru abuk subuk laf.  Angry Angry

Form a Fuckin\\\' Wall
Hornacek
Bjk6thman
Pro. Member

View Profile
« Reply #60 on: 8 Jan 2003 - 16:59:25 »

5-6 sene once portland-phoenix maçını veriyodu televizyonda 4 uzatmada anca bitmişti maç 140-139
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #61 on: 9 Jan 2003 - 17:21:45 »

ya pistnr cim. Ben tam hatırlamadım maçı ama Tomasın bileğini burktuğu maçı biliyorum. Burkuk bilekle zıplaya zıplaya bir periyota tam 26 sayı atıştı sanırım ve rekor ondadır hala.

Yalnız Birdunde performansını unutmamak gerek. Attığını sokmustu omaç. Keşke bir daha izleyebilseydim omaçı. Birdu gorseydiniz alıyor atıyor patır patır. Hepside suttu heralde. İşin ilginç yanı sırayla ikisi atıyordu. Diğerleride oyle bakıyorlardı. Grin

kek
Newbie
*

Bu forumu seviyoruuum!

View Profile
« Reply #62 on: 9 Jan 2003 - 17:47:28 »

Hayret kimse mia-nyk playoff serilerinden bahsetmemis. Butun Heat ve Knicks oyuncularinin birbirine girmesi JVG'nin yere dusup Zonun bacagina sarilmasi falan unutulur gibi degildi.

jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #63 on: 10 Jan 2003 - 02:45:13 »

o portland-phoenix macinda rex chapman in maci sanirim ikinci uzatmaya goturen uclugu nba teaser larinda sıkca gorulur hatta..

Richard Hammond
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #64 on: 10 Jan 2003 - 03:23:39 »

alla alla o portland maçımıydı yaw ben seattle die hatırlıyodum ama???
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #65 on: 10 Jan 2003 - 06:00:39 »

bencede seattle idi.
o aralar zaten seattle paso buzzer yiyerek eleniyordu.
uleyn karl gül gibi takımı mahvetmiştin

Hornacek
Bjk6thman
Pro. Member

View Profile
« Reply #66 on: 10 Jan 2003 - 14:59:18 »

larry bird-wilkins in the duel diye bilinen bir maçları var daha once yazan oldu mu bilmiyorum ama gecen gunlerde nba jamde bir daha seyrettim o ne 4. periyot oyle ya
Кириленко
Forum Postacısı
Yazar
Pro. Member

View Profile
« Reply #67 on: 11 Jan 2003 - 15:10:53 »

alex english,şimdi ki denver gm'i kiki'nin ve isiah thomas'ın zmanında denver detroit maçı 3 uzatma sonunda 186-184 bitmişti kiki ve alex 51'er sayı çakmıştı ve maç boyunca sedece iki 3'lük basket olmuştu bu maç halen nba tarihinin en yüksek skorlu maçıdır..

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #68 on: 14 Jan 2003 - 01:29:25 »

hakaten su celts-nets maci da inanilmaz bisi, 21 sayidan donmus, hem de dogu finalinde... greatestta izledim, agzim acik kaldi..
« Last Edit: 19 Jul 2004 - 15:04:06 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
El C3m0
Guest
« Reply #69 on: 14 Feb 2006 - 00:31:37 »

Benim unutamadığım maç knicks in indiana yı play-off larda  larry johnson ın son saniyelerdeki 4 sayılık oyunla yendiğimiz maç ve tabiki kobe nin 81 sayı attığı maç.Kobe yi çok sewmesemde gerçekten inanılmazdı!!!
buzzer
Guest
« Reply #70 on: 15 Feb 2006 - 00:25:11 »

hemen hemen tüm bulls-kincks playoff maçları her zaman müthiş olmuştur ve maalesef Jordan her seferinde Patrick Ewing ve arkadaşlarının yüzük umutlarını çökertmiştir. Ancak benim en unutamadığım maç 93'teki Suns-Bulls finaliydi. Barkley'in yüzük kazanmasını çok istiyordum ancak acemi çaylaklar Valley'de 3 maç oynayıp tek maç kazanamadılar. Suns seriyi 3-3'e getirmek üzereyeken son 4 saniyede John Paxon'ın inanılmaz üçlüğüyle maçı Suns kaybetmişti. O üçlük sırasında tüm Suns Jordan'ın olası bir clutch şutuna kilitlenmişken Paxon'ın herkesi uyutup üçlüğü sokması müthiş bir oyundu. Gaddar majestelerinin Barkley'e bir yüzük taktırmaması gerçekten beni epey üzdüydü. İşte o Phoenix Suns-Chicago Bulls maçını ve hata tüm seriyi asla unutamam.
karambita
Newbie
*

View Profile
« Reply #71 on: 1 Mar 2006 - 02:37:14 »

Yılını hatırlamıyorum ama Magic'in son saniyede attığı basketle Lakers'ın Celtcs'i 114-113 yendiği maç benim için unutulmaz.

1987-88 sezonu. All-Star arasından kısa bir süre önce oynanmıştı. Bu maç aynı zamanda ülkemizde yayınlanan ilk NBA maçıydı eğer hafızam yanıltmıyorsa.

Sezonu doğru olmalı ama yanlış hatırlamıyorsam ilk yayınlanan NBA maçı o değildi.
« Last Edit: 1 Mar 2006 - 11:44:51 by karambita » Logged
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #72 on: 1 Mar 2006 - 03:13:23 »

1987-88 sezonu. All-Star arasından kısa bir süre önce oynanmıştı. Bu maç aynı zamanda ülkemizde yayınlanan ilk NBA maçıydı eğer hafızam yanıltmıyorsa.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
gazel
Newbie
*

View Profile
« Reply #73 on: 5 Mar 2006 - 18:32:26 »

Bugün NBATV 2002 de  R.Horry'nin son saniye üçlüğü ile kazanılan Sacromento-Lakers maçını veriyor. Kader denen şey bu olsa gerek; son posizyon Kobe potaya yöneliyor atışı çemberden dönüyor ribondu Shaq alıyor topu titriyor yine çemberden dönen topu Divac tutabileceği halde tokatlıyor top Horry'nin ellerinde. Ne kadar tesadüf üstüste gelmiş...
« Last Edit: 6 Mar 2006 - 15:02:45 by gazel » Logged
mvpatakan
Newbie
*

View Profile
« Reply #74 on: 28 Dec 2006 - 01:17:52 »

detroit-lakers final maçı...bende o zamanlar kobe sempatizanlığı daha oluşmamış  daha bi shaq'cıyım

saatimin alermini kurdum ve kalktım maça...ara-sıra kalktıgımda böyle geceleri bazen maç bitmeden uyuya kalırım..

bunda kalmamak için 2-3 kere yüzümü yıkadım malum maç final maçı....5-6 bardakta nescafe içtim garantiye almak adına...

benim için asıl  önemli olan olay ise 2 gün sonra o zamanlar LGS (liselere giriş sınavı) şimsiyse OKS (bunun açılımını bilmiyorum)

diye bilinen küçük çaplı ÖSS ye girecek olmam...2 senedir dersaneye falan gidmişim çevredekilerin beklentisi fazla!!!

hocalar 2 haftadr uyku düzeninize dikkat edin falan diye basbas bagırıyolar  tabi hepsi hikaye     ben dikkate almadım

Maçın başını --- ortalarını --- sonuna yakın olan bölümü---hatta uzatmanın büyük bir bölümünü hatırlamıyorum...

Ama o uzatmaya götüren üçlük !!!!!!  unutmam mümkünn  değill  .çok gerilerden ve çok yükseklerden bir şut...

şuttan  sonra   kendi kendime 5-10  kez    -- nasıl olur ya   --1 dakka abi nasıl girer o şut  --aboooov   naptın KOBE yaa   diye yüksek

sesle saydım...uzatmadanda hatırladıgım  kobe  nin 3 kez içeri yüklenip sayı bulmasıydııı...Unutamadım  unutamam.... smitten
« Last Edit: 28 Dec 2006 - 01:21:54 by mvpatakan » Logged
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #75 on: 28 Dec 2006 - 15:23:28 »

Eheh, diğer maçları iyiki izlememişsin. Kobe sevginde bi azalma olabilirdi. Hatta Ben Wallace'ı, Chauncey Billups'ı filan sevmeye başlardın, o zaman ne olurdu NBA'in geleceği, aman aman düşünmek bile istemiyorum.

kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #76 on: 11 Jan 2007 - 15:09:06 »

geçen sene bi ara nba tv üst üste bu unutlumaz maçlardan bazılarını vermişti. işte 3 uzatmalı sea-ohx gibim. onlar ne zaman olmuştu hatırlayan var mı? ya da onları oylayabilioz mu? nets-phx maçı bu seneki müthiş bişey olması lazım.

lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #77 on: 11 Jan 2007 - 19:09:05 »

Tercüme edebilecek biri var mı?

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #78 on: 11 Jan 2007 - 19:19:47 »

NBA TV gecen sene üst üste unutulmaz maclardan vermişti. stop. ornek: 3 uzatmalı sea-phx. stop. Bu maclar ne zaman olmustu?[?- benden bu kadar]. stop. Bu maclara oy verebilioz mu. stop. bu seneki nets-phx sahane olmalı. stop.

herhalde oylama varsa oy verecek kedi nets- phx macına
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #79 on: 11 Jan 2007 - 20:51:48 »

Tercüme edebilecek biri var mı?
abi gayet açık işte. geçen sene maç olmadığı bir gün nba tv o sezzonki mütiş maçlardan bir kaçını vermişti. örneğin 3 uzatmalı sea-phx gibi. bu sezonda veriliyo mu veya oylama yapılıyo mu bu maçlar için diye sordum. anlaşılmayacak bir tarafı yok. sadece uzun açıklamadım hatırlarsınız die.

Brent Barry
Newbie
*

View Profile
« Reply #80 on: 28 Jun 2007 - 22:03:31 »

kesinlikle bu senenin bence açık ara en unutulmaz maçları arasında doğu finali 5. maçı cleveland - detroit maçı.Lebron gerçekten bu maçta nasıl bir oyuncu olduğunu kanıtladı.Yanılmıyorsam son 30 sayının 29 unu ,son 25 sayınında hepsini tek başına attı.Ayrıca bu sayıları herhangi bir maçtada atmadı.Rakip ligin en iyi savunma yapan 2-3 takımından biri ve maçta doğu finali sıradan bir normal sezon maçında deil.Bu maçtan sonra gerçekten Lebrona saygım tavan yaptı...
oktopus
Newbie
*

View Profile
« Reply #81 on: 9 Jul 2007 - 20:29:44 »

2004 yılında kobe nin 2 inanılmaz 3 lükle lakers a kazandırdığı portland maçı ki bu maçtan sonra lakers sacramento nun önünde pasific grubunu lider tamamlamıştır.
sac_kings
Guest
« Reply #82 on: 12 Jul 2007 - 01:30:09 »

2004 yılında kobe nin 2 inanılmaz 3 lükle lakers a kazandırdığı portland maçı ki bu maçtan sonra lakers sacramento nun önünde pasific grubunu lider tamamlamıştır.
o maçta theo ratliff'in bir bloğu var ki ben top yere indiğinde anca anladım bloğu.ayrıca o maç çok zevkliydi.3 periyot portland öndeydi.hatta d-miles alley up filan yapmıştı maçın başnda.güzel maçtı gerçekten
İvy
Iverson fan
Newbie
*

This is my life homie you decide yours...

View Profile
« Reply #83 on: 20 Aug 2007 - 02:15:30 »

Yanlış hatırlamıyorsam 2004-2005 senesi,Phily-Wizards maçı zaten maç bir uzatmaya gitmiş 1.uzatmanın son 4-5 saniyesi maç berabere top Wizards ta,top oyuna sokulurken İvy topu çalıyor ve gidip Wizards potasına basketi bırakıyor.O maç gerçekten unutulmaz.

İverson'un ya çaylak ya da 2. sezonu Jordan'a karşı oynuyor ve son saniyelerde Jordan'a crossover ı yapıp şutu gönderiyor.O maç ta harika maçlardan biri.

Her sokakta kavgamız,her duvarda yazımız,her karakolda namımız,her gönülde adımız,her ağızda ismimiz vardır...
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #84 on: 20 Aug 2007 - 14:31:56 »

Yanlış hatırlamıyorsam 2004-2005 senesi,Phily-Wizards maçı zaten maç bir uzatmaya gitmiş 1.uzatmanın son 4-5 saniyesi maç berabere top Wizards ta,top oyuna sokulurken İvy topu çalıyor ve gidip Wizards potasına basketi bırakıyor.O maç gerçekten unutulmaz.

İverson'un ya çaylak ya da 2. sezonu Jordan'a karşı oynuyor ve son saniyelerde Jordan'a crossover ı yapıp şutu gönderiyor.O maç ta harika maçlardan biri.

o topu çalıp potaya bıraktığı basket görüntüsü nba.tv de hala jenerik olarak dönmekte.

jordan a yaptığı crossover olan basket ise son saniyelerde olan bir olay değil maç içinde gelişen bir hadise, o maç değil ama o hareket unutulmazdı gerçekten.
« Last Edit: 20 Aug 2007 - 14:33:06 by ai#3 » Logged

İvy
Iverson fan
Newbie
*

This is my life homie you decide yours...

View Profile
« Reply #85 on: 20 Aug 2007 - 17:18:32 »

o son saniye değil 24 saniyenin bitimine son 7 saniyeymiş çok özür

Her sokakta kavgamız,her duvarda yazımız,her karakolda namımız,her gönülde adımız,her ağızda ismimiz vardır...
The GodFather
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #86 on: 22 Nov 2007 - 01:58:52 »

2001de final serisinin ilk maçı Smiley gerçi sonrada kaybettik ama,olsun.. o maç güzeldi..
« Last Edit: 22 Nov 2007 - 01:59:30 by The GodFather » Logged
gunner
Newbie
*

View Profile
« Reply #87 on: 16 Dec 2007 - 04:36:36 »

2004 final serisinden beri nba'i takip ediyorum en unutamadığım maç t-mac'in son 35 saniyede 13 sayı attığı ve 8 sayı geriden gelip takımına maçı kazandırdığı houston-san antonio maçıydı..maç sonunda tony parker'ın tim duncan'ın ve greg popovicin suratları o bakışları hala aklımda Smiley tabi daha büyük şeyler olmuş mudur bilmiyorum ama sanırsam nba tarihi boyunca olabilecek en büyük mucizelerden biri..
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #88 on: 16 Dec 2007 - 04:51:08 »

2001 finallerinin ilk maçı unutulmaz.. finaldeki tek mağlubiyetimiz olsa da, 11-0'lık serimizi bozsa da unutulmaz.. tyronn lue 2.yarı boyunca iverson'ı kilitlemiş, uzatmalarda tekrar coşan ai öyle bi bakış atmıştır ki yerdeki lue'ya..
aynı sezonun play-offlarında sixers-raptors serisinin her maçı da izlenmeye değerdi.. carter-iverson düellosu tüm seri boyunca sürmüştü..
« Last Edit: 16 Dec 2007 - 04:53:11 by kobeornottobe » Logged

ajan
Jr. Member
**

Do it Yourself !!

View Profile
« Reply #89 on: 16 Dec 2007 - 21:44:45 »

Geçtiğimiz günlerin birinde geçen sezonki efsane Nets-Suns maçını izledim. Kesinlikle unutulmaz bir maç. Kidd ve Nash'in düellosu, Marcus Williams, Mikki Moore, Carter ve R-Jeff'in yardımcı rolleriyle galibiyeti bir türlü son şutu sokamayarak veya 3 sayı farkı koruyamayarak maçı kaybeden müthiş bir Nets.. Nash'in 42 sayısına, Raja Bell,Marion ve özellikle Diaw'ın muhteşem yardımcı rolleriyle maçı hep kazanamayacak gibi gözüküp müthiş bir inat ve beceriyle maçı alan bir Suns. Basketbola tekrar doydum!

Smart bombs and precision guided armament --> " a more sophisticated way to end up dead !! "
Pages: 1 2 3 4 ... 6 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Unutulmaz maçlar « previous next »
    Jump to: