Welcome, Guest. Please login or register.
31 Oct 2020 - 08:28:07
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Taşınabilir Bilgisayarlar 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 12 13 14 [15] 16 17 18 ... 35
Author Topic: Taşınabilir Bilgisayarlar  (Read 130660 times)
Arın
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #210 on: 26 Jan 2009 - 17:00:12 »

bu aralar böyle yanımda taşıyabileceğim, ekranı küçük(12 altı) şarj ömrü uzun olan ve oyun amaçlı kullanmayacağım, internete bağlansın, derslerde işimi görsün tarzı bir laptop arıyorum. malum derslerden dolayı hayattan kopmuşum. bilgisayarların özelleklerine bakıp "remi kaç lan bunun" la kalıyo bütün araştırmam. yardım edebilirseniz sevinirim. özellikle izmirde nereden ne alınır hakkında bilgi veren olursa çok güzel olur.

neyse sonuçlar bunlar iki tane beğendim:
ilki;
http://www.notebookcheck-tr.com/Inceleme-Asus-U2E-1P017E-Ultraportable.11703.0.html]http://www.notebookcheck-tr.com/Inceleme-Asus-U2E-1P017E-Ultraportable.11703.0.html]http://www.notebookcheck-tr.com/Inceleme-Asus-U2E-1P017E-Ultraportable.11703.0.html

"küçük ama asil" lafını görünce biraz kazık olduğunu düşündüm ama malesef fiyatı hakkında bi bilgi bulamadım. özellikleri de iyi ama pek bulacağımı düşünmüyorum. en azından daha satılmıyor olabilir türkiyede. bekleyelim.

ikincisi;
http://www.casperstore.net/pinfo.asp?pid=1841

bunda da kespır adı biraz ürküttü. minibook adıyla bişeyler çıkartmışlar. fiyatı da baya düşük. kalan para başka yerlere gönül rahatlığıyla harcanır ama emin olamıyorum kespır nasıl bir markadır almaya değer mi diye. özellikle bunun hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

cidden baya geri kalmışım teknolojiden. cahce bellek, wifi falan çok yabancı geliyor. Undecided

edit: bide şu var crea nasıl bir markadır?
http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=36334
« Last Edit: 26 Jan 2009 - 21:45:03 by Dominique » Logged
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #211 on: 31 Jan 2009 - 18:51:42 »

laptop'lar için nasıl daha hızlı ve bu hızın bize bir zararı dokunmadan nasıl kullanabileceğimize dair bilgiler verebilecek olan var mı ?

laptop hp, ve windows vista yüklü. format atmıştım, format attıktan sonra bir yavaşladı, bir yavaşladı. sonra virüs programları çok yavaşlatıyor falan diye duydum. yardımcı olabilecekler varsa güzel olur.

- he bir de bu topicle alakalı değil belki ama ayrıca post göndermiyim diye burada sorayım. şarkı indirebileceğim sağlam bir internet sitesi söyleyebilecek var mı ?
« Last Edit: 31 Jan 2009 - 18:53:39 by Early » Logged

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #212 on: 31 Jan 2009 - 19:31:24 »

Arın sadece ofis,internet uygulamaları için notebook alacaksan Intel Atom işlemcili, 1 GB Ram'li tüm notebooklar işini görür. PC Labs'ta bunların incelemeleri var, oraya göz atabilirsin. Klavyeleri ve ekranları ufak olduğundan almadan önce birebir karşılaştırmanı öneririm, teknomarketlerde bunlara gözatıp son kararını öyle ver bence. Ama bunlarla kesinlikle herhangi bir yeni oyunu oynayamazsın, bilgin olsun.

Eralp, Ram'in 2 GB'tan az ise Vista yerine XP'ye geç. İlla Vista kullanacaksan ince ayarlarla Vista'daki gereksiz uygulamaları kapat(onlarca kullanılmayan uygulama var, google'da araştırarak bunlardan işine yaramayanları kapatabilirsin), görünüm ayarlarını değiş. Yine de Ram'in 2 GB değilse önermem Vista'yı.
Şarkı indirmek için de internetteki paylaşım forumlarını kullanabilirsin.
« Last Edit: 31 Jan 2009 - 19:34:12 by BabyShaq » Logged
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #213 on: 8 Feb 2009 - 17:25:35 »

gökhana tavsiye yaptığınız sayfalara kadar okudum, hepsiburada dan verdiğiniz linkler ve ürünler uçmuş keşke linkleri verirken aletlerin isimlerini de yazsa idiniz Wink

bende notebook olayına girecem yakında, bakınıyorum sağa sola. 2 seçenek var önümde:

1. eee pc veya msi wind ile sadece net için kullanmak,
2. 1800 lira ya kadar adam gibi bişi almak, bu seçenekte de 1000 liradan başlıyorum sonra bir bakmışım 2200lere gelmişim a şu var aaa bu da var diyerek Smiley

şimdi esata hdmi filan bunlar ne için işime yarar ? notebooku tvye bağlamak gibi pek niyetim yok, öyle bişi olsa muyu nun 2-3 sayfa önce koyduğu asuslardan alırım...

ramler vista ile uçmuş gitmiş, ekran kartı olsun istiyorum oyun oynamak amaçlı değilde performansı düşürmesin die... birde numpad hastalığım var onunda ilacı msi gibi gözüküyor, ekran boyutunda da 13.3ler gözüme hoşgeldi...

çıkamadım işin içinden yani;

MSI EX600-086TR

LENOVO (IBM) 3000 N500

HP PRESARIO CQ60-135

bunlar arasından veya bu civarlarda birşeyler önerirseniz sevinirim...
Cantona
Metalurjist
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #214 on: 8 Feb 2009 - 20:57:48 »

öncelikle HP modellerinden uzak durmanı tavsiye ederim.çevremdeki HP kullanıcıların %90'ı en az 2 kez laptoplarını servise yollamıstır.MSI hakkında fazla bilgim yok ama linkini verdigin laptopun dizayni filan cok kötü.bu yaz kız arkadasima Toshiba A300-1MO modelini almistik.performansi filan gayet iyi(biz aldigimizda 1300liraydi simdi fiyati 1900 olmus). bende 4 yıllık bir toshiba notebook kullanıcısı olarak daha herhangi bir donanim sorunuyla karsilasmadim.sadece 3 yıl sonunda fan degisimi olmustu.

http://www.hepsiburada.com/toshiba-satellite-a300-1mo-core-2-duo-t5800-2ghz-3gb-160gb-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd73137

<br /> And God said, Let There Be Rock. And there was Led Zeppelin.
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #215 on: 8 Feb 2009 - 23:39:34 »

tasarım tabiki kişiden kişiye değişiyor Smiley
senin yazdığının benim hpden fazlası yok eksiği var; 100 lira fazla ve hpde 160gb taşınabilir disk var...
Cantona
Metalurjist
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #216 on: 9 Feb 2009 - 05:38:53 »

tasarım tabiki kişiden kişiye değişiyor Smiley
senin yazdığının benim hpden fazlası yok eksiği var; 100 lira fazla ve hpde 160gb taşınabilir disk var...

ikiside 160gb.çok küçük farklar var 2 laptop arasında.ayrıca 100 lira degil 500lira kadar toshiba daha pahali.yanlis yere baktin sanirim.  Smiley
« Last Edit: 9 Feb 2009 - 05:45:31 by LeBron #23 » Logged

<br /> And God said, Let There Be Rock. And there was Led Zeppelin.
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #217 on: 10 Feb 2009 - 16:12:32 »

Kayhan modellere bakamadım ama 1-2 şey yazayım.
Notebook'u TV'na bağlamıyorsan HDMI bir işine yaramaz. eSata da eğer bu arayüze sahip bir harici hdd'in yoksa veya almayı düşünmüyorsan bir işine yaramaz. İlerde yaygınlaşacak diyorlardı ama USB 3.0'da çıkacak, fiyat artıyorsa bunlar olmasa da olur bence.
Oyun oynamacaksan ekran kartına gerek yok. Ram fiyatları zaten çok uygun istediğin zaman arttırırsın. Bu arada Vista kullnacaksan RAM'in en az 2 GB olsun bence(Vista'yla arandaki sorunları unutup yepyeni bir başlangıç yapabilirsin yeni bilgisayarla).
Numpad olayı Packard Bell'lerde de var. Onlara da bakabilirsin.
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #218 on: 10 Feb 2009 - 17:28:15 »

yavuz'un soyledigi herseye katilmakla beraber bi tek packard bell olayina serh koyuyorum sadece Smiley

bunun yaninda butce ile alakali sebeplerden ex600 dusunuyorsan bence en iyi tercih. ama butce biraz daha var dersen ex620 ex630 gibi aletler var ki daha hos duruyorlar. bunun yaninda acer gemstone serisinde de keypad mevcut diye biliyorum.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #219 on: 10 Feb 2009 - 17:53:16 »

kayhanım satış sporum lan bana niye sormuyosun alırken bizim başımız kelmi, bizim sana bir borcumuzmu var yoksa ehehe

Şimdi ben biliyosun birbucuk yıl evvel aldım bilgisayarımı. Yukarda baktığın bilgisayarardan ilki olan MSI bilgisyarı ben hepsiburadan almıstım şimdide zaten ondan sesleniyorum. Bunun hakkında bilgi verebilirm sanırm istersen ama tabi istersen. Yoksa vermem. Murata bundan al dedim almadı satış yaptı adam bilmiyorum yani

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #220 on: 10 Feb 2009 - 19:06:21 »

p.bell düşünmem kesinlikle, msi olacak gibi muyu nun dediği gibi 620 buldum ama bu exa da taksit seçeneği az...
MSI EX620 046TR C2

hafta sonuna çözmem gerek artık...
shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #221 on: 10 Feb 2009 - 19:20:24 »

la kayhan hem 13.3" beğendim diyorsun gidip 15.4" şimdi 16" beğenion... git gide küçültüyorlar sen gidip büyük seçion.. 2.7 kg az değil yahu...

muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #222 on: 11 Feb 2009 - 01:05:01 »

http://www.pclabs.com.tr/2008/11/28/msi-ex620-incelemesi/

bu arada klavye yerlesimi ve touch-pad konusunda bir uyari yapma geregi hissediyorum. her ne kadar bu incelemede elestirilse de msi bugune kadar kullandigim en iyi hassasiyete sahip touch-padli urun-hatta hic kullanamayacagimi dusundugum touchpad yerine aldigim fareyi 3-4 aydir sadece bazi tasarim isleri icin kullandim-. bunun yaninda tus dizilimi ilk basta zor gelse de alisiliyor.eksi yonleri enter tusunun kucuk olmasi, home ve end tuslarinin fn tusu ile kullanilmasi.
« Last Edit: 11 Feb 2009 - 01:11:34 by MuYu » Logged
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #223 on: 11 Feb 2009 - 02:11:28 »

Edizcim haklısın ama böyle oluyor işte bu fiyata şu var o fiyata a bak bu da varken buralara geldik... Ağırlık olayı pek problem değil çünkü ya seyahatlerde otelde kullanılacak ya da evde, elde taşıma olayı pek olmayacak...

MuYu; msi çok kullandım ben ve bende pek sıkıntı yaşamadım tpad ile home ve end tuşları daha büyük problem dediğn gibi Sad
« Last Edit: 11 Feb 2009 - 14:54:59 by Kayrakli » Logged
FliPtiKal3
Guest
« Reply #224 on: 11 Feb 2009 - 02:15:27 »

ne diyorsun olm?
Pages: 1 ... 12 13 14 [15] 16 17 18 ... 35
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Taşınabilir Bilgisayarlar « previous next »
    Jump to: