Welcome, Guest. Please login or register.
21 Nov 2017 - 03:52:12
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Playoff 2006 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [All]
Author Topic: Playoff 2006  (Read 14257 times)
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« on: 19 Apr 2006 - 17:34:25 »

son güne geldik hala rakibimiz belli değil.4 takım ile de eşleşme ihtimalimiz mevcut ancak büyük ölçüde Indiana ile eşleştik diyebiliriz maalesef.diğer 3 takım tam dişimize göreydi ancak Indiana epey bi zorlayacak bizi eğer ki eşleşirsek.Napalım kısmet.Zor bi seri bizi bekliyor olacak ama takımıma güvenim sonsuz ve turu geçecegimize inanıyorum.

İhtimallere bakacak olursak;

Indiana için;
Was W,Ind W,Chi W
Was W,Ind W,Chi L
Was L,Ind W,Chi W
Was L,Ind W,Chi L

Chicago için;
Was W,Chi W,Ind L

Washington için;
Was L,Ind L,Chi W

Milwaukee için;
Was W,Chi L,Ind L
Was L,Chi L,Ind L
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #1 on: 20 Apr 2006 - 00:44:29 »

eğer bişeyler yapmak istiyorsak,indiana was chi falan dert etmememiz gerekiyo,hadi hayırlısı diyelim,ama yinede was ve chi daha tercih edilebilecek rakipler...

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 20 Apr 2006 - 18:39:57 »

İhtimaller arasında en az istediğimiz takım geldi. Ancak olsun, asıl performansımızla oynadığımız takdirde çok çok fazla zorlanacağımız bir takım değil Indiana. Yani aslında öyle olsalar da mevcut performanslarıyla değiller. Eski sertliklerinin olmaması bizim için bir avantaj. Kısaları çok iyi savunmacılar değil. Bu onlar için problem olacaktır.

Bizim en büyük problemimiz de malum olduğu üzere Jermaine. Bire birde savunmak güç olacak, bir oyuncu yardıma gelse bu sefer de Peja veya Jackson boş şut bulabilir. Sezonun büyük bölümünü sakat geçirmiş olması ve asıl performansında oynayamamış olması avantajımız ama son dönemdeki kolay fikstürde yavaş yavaş form bulduğunu da görüyoruz.

Peja da büyük problem olacaktır ancak R-Jeff'in bire birde onu yavaşlatabileceğini düşünüyorum. Az önce de dediğim gibi R-Jeff pota altına yardıma gittiği zamanlarda boş kalabilir ve ritm bulabilir. Dolayısıyla Jefferson'ın onu bırakmayıp, maç boyu yakın alması iyi olacaktır bence.
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #3 on: 22 Apr 2006 - 11:00:51 »

şimdi takım olarak yıldızlarına odaklanacağız,ama asıl beni korkutan olay diğer oyuncuların patlama yapabilme ihtimali,evimizde oynadığımız son indiana maçında a.johnson ve f.jones bunu göstermişlerdi ama sonuçta o sıradan bir regular sezon maçıydı,playoff larda durum tabi ki farklı olacak umarım da öyle olur,çünkü eğer birşeyler yapmak istiyorsak bizim rakibimiz indiana değil...

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #4 on: 24 Apr 2006 - 00:02:26 »

New Jersey, sezonun sonlarında kötüye giden performansını, tam tersine performansı sürekli iyiye giden Indiana'ya yenilerek sürdürdü bu gece. Çok da kötü bi maç kaybetmişler. Maçta fena oynamayan Krstic'in son saniyede inanılmayacak dangalaklıkta faulü yüzünden maçı verdiler. Carter özellikle son çeyrekte resmen tek başına mücadele etmiş Indiana'ya karşı. Bu arada Carter, son çeyrekte belinin üstüne o kadar kötü düşmüş ki bi daha basket oynayamaz denecek kadar ama çıkıp maça devam etmiş buna rağmen.

Neyse maçı son dakikalarda ve özellikle son saniyedeki faulüyle veren Krstic de 14 yıl önce oynayan Sam Bowie'den sonra Jersey tarihinde 1000 sayı atan ilk pivot olmuş.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #5 on: 24 Apr 2006 - 00:13:43 »

New Jersey, sezonun sonlarında kötüye giden performansını, tam tersine performansı sürekli iyiye giden Indiana'ya yenilerek sürdürdü bu gece.

sezonun sonlarına dogru kotuye giden bir performansı nerden nasıl çıkardın anlamadım.14 maçlık seri cavs maçı ile sona erdikten sonra takım zaten miami'yi yakalayamayacagını anlayarak vites küçülttü.sonrasında sezon sonuna kadar kaybedilen 4 maçtan sadece bulls maçına ciddi anlamda asıldık.diğer üç yenilgide takımda aslar dinlendi,gazozuna maçlar oynadı.ilk beşi 40 dk civarı oynatıp play-off'lara gorunurde formda girebilirdik ama frank takımı dinlendirerek dogru olanı yaptı.

maça gelirsek;1-16 üçlük atıp,carter'ın 3 çeyrek,kidd'in bütün maç sıçtıgı bir maçı gerizekalı bi hakem kararıyla kaybetmek beni serinin geneli için umutlandırdı.
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 24 Apr 2006 - 00:30:46 »

Evde olmadığım için maçı netten takip edemesem de Box Score ve recap'e bakınca pek de üzülmedim. Çünkü hücum anlamında Krstic'in katkısı ve Carter'ın düşük yüzdesine rağmen ürettiği sayılar haricinde elle tutulur birşey yoktu. Ayrıca her maç en az 20-10 atacağını düşündüğüm Jermaine'in bundan uzak kalması da ayrıca memnun etti beni.

İlk maçı kaybetmek kötü, ancak seriyi alacağımız umudum hala sağlam...
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #7 on: 24 Apr 2006 - 01:17:31 »

Sezonun sonlarında o veya bu sebeple galibiyet serisi gibi oynayamayan bir Nets ve üst üste maç kaybederken doğrudürüst top oynamazken bir anda seri galibiyetler alan Indiana'yı görünce öyle yazdım. Çok yanlış değil, sebepleri tartışılır.

Ben de nitekim Nets'in hala daha şanslı taraf olduğu kanısındayım ama sonuçta ortada kendi evinde kaybedilmiş bir maç var ve rakip de öyle kolay lokma olacak bir takım değil, bunun gibi oynanmış bir kötü maç daha işi krize sokabilir. Her türlü şeye rağmen Nets gene de alabilirmiş maçı ki şanssız kaybetmişler.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #8 on: 24 Apr 2006 - 01:22:42 »

Sezonun sonlarında o veya bu sebeple galibiyet serisi gibi oynayamayan bir Nets ve üst üste maç kaybederken doğrudürüst top oynamazken bir anda seri galibiyetler alan Indiana'yı görünce öyle yazdım. Çok yanlış değil, sebepleri tartışılır.

yeri garantilenmiş bi takım neden gorunurde formda olmak için kendini kassınki?ben bunun için bi sebep göremiyorum.o veya bu sebeple demişsin,bahsedilen sebep takımın as oyuncularının tercihen oynamaması.bu da maç kaybetmek için yeterli bi sebep.takım istese sixers'ı ya da nyork'u yenerdi tahmin ettigin üzere.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #9 on: 24 Apr 2006 - 01:26:06 »

bu tip bi maçta kidd ve carter'ın ikisinin birden etkisiz kalması bence çok büyük bi sorun. gerçi carter maçın son bölümlerinde aarlıını koymuş ancak onlar da ikinci şans sayıları ve kolaylıkla önlem alınacak tehlikede. yine de nets'in hem hücum kurgusunda, hem o'neal savunmasında yaşadıı problemleri serinin ilerleyen maçlarında nasıl çözüceeni merakla izliyorum zira indiana hiçbi zaman yenmesi kolay bi takım olmamıştır, biraz da ertaş'ın bahsettii savunma gelenei sayesinde.

bir de son pozisyonu izledim özette, hafif denir aar denir ancak ortada bir faul var. kızılması gereken hakemler diil de kristic diye düşünüyorum.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #10 on: 24 Apr 2006 - 01:38:51 »

açıkcası carter'ın bu tip maçları sezon içinde mevcut ancak kidd'e şaşırdıgımı belirtmeliyim.tabi maçı izleyemedigim için net bi yorum yapamıyorum fakat alışık olmadıgımız şut tercihleri sezdim.bunun dısında r-jeff'i mutlaka oyuna katmalıyız.maçın en kritik yerlerinde yine unutuldu gitti.kidd ile jeff'in aynı sayıda şut kullanması sorgulanması gereken bir şey.

jermaine konusunda,son çeyreğe kadar çok iyi savundu collins.gerçi jermaine maçın buyuk bolumunde faul problemi yaşadı.son çeyrek collins 6'ladıktan sonra yanılmıyorsam 2 cok kritik basketi var.bu arada frank,jermaine kenardayken collins'i de oturtarak çok akıllıca bi iş yaptı.

bench konusunda ise beklenildigi gibi ezildik.fred jones ve croshere çok iyi katkı sağlarken,olmayan benchimiz buna karşılık veremedi.
« Last Edit: 24 Apr 2006 - 01:47:22 by Carragher » Logged
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #11 on: 24 Apr 2006 - 14:34:34 »

new jersey nets,jason kidd ile doğru orantılı bir takım herşey ona göre  belirleniyor bu yüzden herşeyi bir kenara bırakmak gerekirse maçın sonucunu belirleyen en büyük faktör bu,kidd in böyle bir maç çıkaracağını tahmin etmiyorum serinin geri kalanı için çünkü zaten karşısında durabilecek biri yok indianada...

kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #12 on: 25 Apr 2006 - 20:19:53 »

bu seride nba tvde ya da ntvde yayımlanacak olan maç var mı?

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 25 Apr 2006 - 22:43:52 »

İlk 4 maç içinde NBA TV'de yayınlanacak olan yok. NTV'nin programını bilmiyorum. Serinin uzama durumuna karşılık 5,6 veya 7. maçlardan biri yayınlanabilir...
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #14 on: 26 Apr 2006 - 13:37:06 »

2. maçı mutlaka kazanmamız gerekiyordu iyi bir galibiyet aldık ama uzun playoff maratonu için bu maçta bazı şeyler olması gerektiği gibi değildi,skor 3 kişi tarafından paylaşıldı,rotasyon 8 kişiydi hatta lamond murray in 9dk sını saymazsak 7 oyuncu ile oynadık,3lüklerde yine 15-2 gibi çok kötü bir yüzdeyle oynadık,jason kidd hücum anlamında bu maçtada kötüydü ama takımı oynatma konusunda muazzam oynadığı belli oluyor son olarak ise yıldızlarımızın dakikaları 3.çeyreği 20 farkla önde kapatan bir takım için fazlaydı biraz daha fazla dinlenebilirlermiş,sezon sonuna doğru kullandığı rotasyondan bu maçta biraz kopmuş frank..fakat sonuç olarak kazanmamız gereken maçı kazandık ve şimdi geriye saha avantajını tekrar ele geçirmek kaldı...LET'S GO NETS!!!

Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #15 on: 26 Apr 2006 - 13:59:06 »

valla sezon genelinde 3 kişi paylaştı zaten skoru.onun için pek dert etmiyorum.kidd'in 6 sayısı 13-14 olmalı aslında ama pek gerek kalmamış bu maçta onun skoruna.

dinlenme konusunda ise,4.çeyreğe 20 sayı onde girdik ama 1.5 dk'da fark 14'e inince adam mecburen dinlendiremedi.daha sonrasında fark 8'e kadar düştü zaten.ama pek sorun değil bu süreler.sezon sonu iyi dinlendik.oyuncuların hepsi çok iyi durumda olduklarını soyluyorlar bu konuda.

valla benç 8 kişiye düştü.ben onun yakında 7 kişiye düşecegini tahmin ediyorum.bu konuda frank'ten ziyade suçu yazın bu konuda dogru duzgun eklemeler yapamayan rod thorn'da aramalıyız diye düşünüyorum.frank'in elinde ligin en kotu bençlerinden biri var.onun da yapabilecek pek bişeyi yok bu konuda.ha gerçi marc jackson şu rotasyonda olsa hiç fena olmazdı dimi frank.
« Last Edit: 26 Apr 2006 - 14:03:09 by Carragher » Logged
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #16 on: 26 Apr 2006 - 14:07:04 »

neyse şimdi keyfimizi kaçırmayalım bunlarla takımda kazanmışken,rotasyonda yapacak bişi yok tabi elden gelmezde sadece süreler biraz daha aşağı çekilirse en azından bu turu geçersek daha zinde çıkabiliriz miami karşısına (yani öle gözüküyo artık),skor konusuna gelince valla krstic e nazar değmez inşallah,kidd te 13 tuttursa fena olmaz,cliff te 7-8 katkı yapabilir kenardan ama bakalım birde deplasmanda ne yapacağız...
« Last Edit: 26 Apr 2006 - 14:08:29 by amaru » Logged

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #17 on: 26 Apr 2006 - 18:18:22 »

Tabi şüphesiz süreleri aşağı çekersek ileriki turlar için iyi bir hamle olur. Ama unutmamak gerekir ki as oyuncuları sürelerini düşürüp, onları dinletelim derken, bu avantajı kullanacağımız bir "ileriki tur" olmaz. Sonuçta rakibimiz New York değil, Portland değil. Seri garanti olmadığı için de bu yolu denemek çok tehlikeli olur. Yedeklerimiz de o farkı kapatacak seviyede olmadıklarından bu konuda Frank'i çok suçlayamıyorum. En azından şu aşamada Wink
Shaun Voxx
Jr. Member
**

Dr. Emmett Brown

View Profile
« Reply #18 on: 30 Apr 2006 - 02:18:56 »

carter hayvani oynayarak(28 pts,6 reb,7 ast,6 stl) indiana nın ipini çekmiş.indiana-new jersey serisi de 2-2 ye gelmiş.boyalı alandan nets in 20 sayılık üstünlük kuracagı ve bu şekilde maçı kazanacagı açıkçası sürpriz oldu.
sürelerle ilgili frank e söylenecek söz bence de yok çünkü rakip indiana(geniş ve kuvvetli bir guard-forvet rotasyonu dielim). hani wright güvenilecek bi performans gösterse biraz ona verilirdi süre.

kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #19 on: 30 Apr 2006 - 14:21:26 »

savunmayla kazanıyoruz bunu anlamamız lazım. bunu devam ettirirsek bu turu daha fazla maç vermeden kazanırız. kidd'in yanında jeff'in jackson üzerine savunması önemliydi. sayıyı bir şekilde buluyoruz. kristicin orta mesafesi, carter'ın yaratııclığı r-jeffin katkısı ama savunma için her maç üst düzey konsantrasyon lazım.yalnız peja bu maç yoktu onu da unutmamak lazım.
« Last Edit: 30 Apr 2006 - 14:25:38 by kedi » Logged

Dr.Funk
Jr. Member
**

Zihuatanejo

View Profile
« Reply #20 on: 30 Apr 2006 - 14:24:51 »

Peja dün gece oynamadıki..??!!

kidd'in yanında jeff'in peja üzerine savunması iyiydi

SMAÇLARIMIZ,RUHLARIMIZ,VASFİLERİMİZ ve KARDEŞİLĞİMİZ SONSUZA KADAR YAŞAYACAK!!!
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #21 on: 3 May 2006 - 02:47:10 »

indiana maçı başladı ve carter gerçekten bomba gibi başladı daha 2. periyodun başı ve şimdiden tri_doubleyi koklamaya başladı büyük ihtimalle çok iyi bi tripı-dabıl yapacak eğer burdan yapamazsa  2. devre kötü bir maç çıkardı diyebiliriz (sayı harici istatistiklerde ) .
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 3 May 2006 - 07:09:17 »

Kesinlikle almamız gereken bir maçtı ve iyi oyunl aldık. Herşeydedn önce yine savunma iyiydi. Jermaine'i iyi durdurmuşuz. Collins'in foul problemine girmesine rağmen bunun olması da ayrı bir güzellik. VC cidden çok iyi rakamlar çıkarmış. Bunun yanısıra son anlarda da iyi oynamış, maçı koparmış. Bu maçta beni en çok mutlu eden şeylerden biri, Kidd'in oyunu oldu. Her ne kadar skora yaptığı katkı normalin altında olsa da, 15 asistle kendini bir nebze toparladığını gösterdi.

Şu son 2 maçın moraliyle önümüzdeki maçı da alırsak tadından yenmez. Bildiğim kadarıyla Peja'nın durumu belli değil. Eğer oynamazsa biraz daha rahat olacaktır. Ayrıca şu ana kadar 5 maçın 4'ünde Jermaine'i makul istatistiklerde ve oyunda tuttuk. Bu da takım ve özellikle de Collins için çok önemli bir artı puan. Umarım önümüzdeki maçı da alır ve işi son maça bırakmadan hallederiz....
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #23 on: 3 May 2006 - 21:24:21 »

Peja dün gece oynamadıki..??!!

ya gönderdikten sora fark ettim. sonra edit yaptım zaten. jackson'dan bahsetmek istiyodum..

Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #24 on: 5 May 2006 - 11:21:45 »

dün skorerlerimizin iyi oyunuyla kazandık ve seriyi bitirdik,heat te aynı şekilde bulls u deplasmanda yenip bitirdi işi bulls bir maç daha uzatıp yorsa daha güzel olurdu ama olmadı,yarı finalde heat ile oynayacaz ve açıkçası shaq ın son maçtaki 30-20 si gerçekten korkutucu,umalımda shaq orda yorulmuş olsun,diğer tarafta ise kidd in wade karşısında nasıl duracağı önemli olacak,krstic yine rjeff ve carter a odaklanan savunmada boş şutları kaçırmaz ve skorerlerimizde indiana karşısındaki gibi oynarsa heat le çekişmeli bir seri yaşarız...

Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #25 on: 5 May 2006 - 14:53:34 »

ve turu geçmeyi başardık.takım bizi hayal kırıklıgına ugratmadı cok sukur.

ilk yarısı dengeli geçen bi maçtı hem oyun hem skor anlamında.ancak 3.çeyregin ortasında yakaladıgımız 12 sayılık farkı maç sonuna kadar korumayı bildik ve bekledigimiz gibi turu geçtik.krstic 2.yarının daha ikinci dakikasında 4.faulunu alıp kenara geldi ve yaklaşık 15dk kenarda oturdu.ancak oyuna tekrar girdikten sonra öyle kritik iki basketi var ki şapka çıkarılır.ve yine son 15 saniyede 2 sayı ondeyken 2de 2 faul atarak maçı bitiren adam oldu.25 dakikada 17 sayı atarak esaslı bi tebriği haketti.

carter 3.çeyrekteki seride başı çeken isimdi ancak son çeyrek sadece 2 sayı atması maçı erken koparmamızı engelledi.neyseki kaza olmadı.

jefferson'ın 13 şutta 30 sayı atmasına diyecek bi şey bulamıyorum. zen

kotu bençimizin rakibin bençine kurdugu 17-0'lık üstünlük de galibiyetin bir başka anahtarı.

rakip miami.sezon serisini 3-1 önde tamamladık.seriden ümitliyim.shaq'ın RJ ve carter'ın drivelarına bol bol faul yapması dileğiyle. sappi
istanBULL
Jr. Member
**

www.batug.com

View Profile
« Reply #26 on: 5 May 2006 - 15:13:10 »

Nets-Heats eşleşmesi benim sonucunu play-offlar başladığı ve takımların yol haritaları belli olduğundan beri en ilginç olacağını beklediğim eşleşme... Bir tarafta geniş kadrolu ve doğu takımları içedisinde en dominant pota altına sahip Miami ve diğer tarafta pota altı hemen hemen hiç olmayan (haksızlık etmeyelim-Suns'ınkinden iyidir) ama yıllarca hiçbir play-off bayşarısı olmaması sebebiyle yıldızlığı tartışılan bir Vince Carter'ın sürüklediği Nets... Gönlüm Netsten yana ama 0-4 olursa bile şaşırmam..

No more tears
delyvaldes
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #27 on: 5 May 2006 - 18:04:35 »

öncelikle artık carter bir poster çocugu değildir bunu herkes gördü bunun tabi ki nedeni tek basına j.kidd buna kimse bir şey diyemez ayrıca krstic kimdir sorusunada en iyi cevap istatistik şeklinde verildi he bir de rj var dimi bu adama nedesek bilmiyorum hiç kimse 1.skorerken 2.skorerliğe gecerken bu kadar olumlu davrananak katkı yapamaz takımına gelelim efsaneye bu takımda oldugu surece kidd her zaman üst seviye basketbol oynatmaya devam edecek gönüllerin mvp sine yine selamlar he sonucmu ne oldu indiana yı zorlansakda gecmeyi basardık kolay bir iş deidi bunun altını çizmek gerekiyor sırada miami ile oynucagımız seri var bence bu senenenin süprize en açık serisi olucak ama yine normal sezonda oldugu gibi carter cıldırıp 30 lar 50 ler atmazsa....

nets nets nets
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 5 May 2006 - 18:11:03 »

Play-off öncesinde, Miami'yle eşleşmemiz durumunda seriyi alamayacağımızı düşünüyordum. Ancak biraz da Bulls'un galibiyetleri düşüncemi değiştirdi.

Şüphesiz ki Shaq pota altımız için büyük problem olacak. Her takım için oluyor şüphesiz ama bize daha büyük problem olması normal bir durum. Collins'in varlığı ve Indiana serisinde Jermaine'i yavaşlatmış olması biraz da olsa içimi rahatlatıyor. Collins çok ince bir oyuncu olmadığı için Shaq'ın karşısında hemen ezilmez umud ediyorum. Ayrıca yapılacak ve yaptırılacak fauller çok önemli. Yapılacak fauller biraz problem, çünkü uzun rotasyonumuz yalnızca üç kişi. Bu nedenle zaman zaman Shaq'ı faul yapma suretiyle durdurmak için rotasyon büyütülebilir. Aksi takdirde Collins'in Shaq'tan dolayı çabuk faul alacağını, Krstic'in zaman zaman çabuk faul problemine giren bir oyuncu olduğunu da düşünürsek iş kötüye gider.

Belki Shaq'ı durdurmak için en büyük avantajımız da Carter-Jefferson ikilisinin içeriye çok sık drive eden oyuncular olması. Bu pozisyonlarda Shaq'a faul aldırırsak ve bu sayede de süresini 30 dk'nın altında tutabilirsek çok büyük avantaj olur. Tıpkı Bulls'un aldığı iki maçta yaptığı gibi.

Her ne kadar ilk aşamada Shaq'ı düşünsek de geçen yılki seride bizi deviren Wade idi. Orada tabii Shaq'ın pek kasmamasının da etkisi vardı. Kidd'in Wade'i yavaşlatacağı belli birşey. Ancak problem ne kadar yavaşlatabileceği. Kidd kuvvet konusunda Wade'in etkisini sindirebilir, ancak ilk adımlarında problem yaşaması mümkün. Yine başka oyunculardan çok iyi savunacaktır bu noktada da ama Wade'in ilk adımının durdurmanın ne kadar zor olduğu belli. Savunmaya çok konsantre olursa, hücumda da yorgun olabilir, sonuçta yaşı 33'e geldi. Ancak yine de Kidd bir şekilde toparlar ve bu yorgunluğu çok hissettirmez diye umut ediyorum..

Hücumumuza bakacak olursak... Muhtemelen maç içerisinde Carter'ı Posey alacaktır. Bu şekilde Jefferson'ı da duruma göre ,Wade, Walker, küçük bir ihtimal Haslem alacaktır. Posey'nin Carter'ı yavaşlatması durumunda R-Jeff'in dervreye girmesi önemli. Ayrıca Carter'ı Wade ile de tutmaya çalışabilirler, o da işleri deeğiştirebilir. Geçen yılki seride Krstic sürpriz işler yapmıştı. Bu sezonun ikinci bölümünden itibaren de sıkça yapıyor bunu. Bu seride de sürdürürse avantaj olur.

İşimiz kolay değil, ama olmayacak iş de değil. Carter'ın sezon içindeki Heat maçlarındaki performansları ve 3-1'lik üstünlük umut veriyor...
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #29 on: 5 May 2006 - 20:57:39 »

geçen sene 3 sayılar da çok büyük faktör olmuştu. shaq'ı durduralım diye gömülüyoduk ancak dışarıdan yiyorduk bu sefer de. ancak bu sene savunma çok daha iyi olacak çünkü r-jeff var. en az 2 maç alacağımızı düşünüyorum. shaq ve wade'in sayılarını sınırlı tutalım tamam ama önemli olan ekstra katkıları durdurmak. bench'e önemli bi pay düşüyo bu seride.

Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #30 on: 6 May 2006 - 01:13:02 »

geçen sene 3 sayılar da çok büyük faktör olmuştu. shaq'ı durduralım diye gömülüyoduk ancak dışarıdan yiyorduk bu sefer de. ancak bu sene savunma çok daha iyi olacak çünkü r-jeff var. en az 2 maç alacağımızı düşünüyorum. shaq ve wade'in sayılarını sınırlı tutalım tamam ama önemli olan ekstra katkıları durdurmak. bench'e önemli bi pay düşüyo bu seride.
geçen sene eddie ve damon jones çok iyi yapıyolardı ceza şutlarını fakat bu sene 2side yok ve bu konuda geçen seneki kadar başarılı değiller,içerdende gözükara drivelarla shaq ı faul problemine sokmak işimize gelir ama bulls un yaptığı ve zaman zaman çok verim aldığı içeriye gömülerek wade in drivelarında kalabalığa takılmasını sağlamaya çalışmak faydalı olabilir ne kadar bocaladıklarını gördük,o tarz savunmaya karşı...

Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #31 on: 9 May 2006 - 10:36:57 »

hedef miami'den en az bir galibiyetle donmekti,bunu ilk maç itibariyle başardık ve saha avantajını ele geçirdik.bizim açımızdan çok rahat bir galibiyet oldu.fark bi ara 28'e kadar çıktı.

kotu haber 2.yarının basında r-jeff bilegini burktu ve maça bi daha donmedi.ancak pozisyon o kadar endişe edilecek bi durum gibi gelmedi bana.tedbir amacıyla donmedigini dusunuyorum.kendisi de oynayacagıma inanıyorum falan demiş 2.maç için.

maç donecek olursak tekrar,Big Three işini yine fazlasıyla yaptı.Ortalama olarak 23 sayı,7 rib,6 asist,3 top çalma şeklinde bitirdiler maçı.pota altımız ise faul problemiyle ugrastı butun maç.hem krstic hem de collins 5'er faulle bitirdi maçı.ikisi de 25'er dakika oynayabildiler.ancak bekledigimiz oldu ve shaq da faul problemi yaşadı.gerçi 30 dakikada 20-10'unu yapmış kocaoglan.wade de fena oynamamış.zaten esas stratejimiz bu iki oyuncuyu normal rakamlarında tutup,takımın geri kalanını oyuna sokmamak.bunu da fazlasıyla iyi yapmısız dun gece.sadece %34 ile attı geri kalanlar.

açıkcası iyi savunmamızı surdurdugumuz her maç bize çok yakın.ve bunu sıkça yapabilecegimizi dusunuyorum.çünkü gercekten iyi bir savunma takımıyız.bu kidd geldiginden beri böyle,hiç değişmedi.

çarşamba gecesi serinin 2.maçı nbatv'de.nihayet play-off'larda takımımızı izlicez.evet yanlış duymadınız ilk kez bir nets maçı veriliyor play-off'larda karete kazanacagımızı sanmıyorum çünkü kazanırsak seri başlamadan orada biter.
delyvaldes
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #32 on: 9 May 2006 - 14:58:49 »

hedefimiz bir bakıma gerceklesti kısacası işin önceliğini hallettiğimizi düsünüyorum.bundan sonraki kısım işin civciv li kısmı gercekten bu satten sonra iplerin bizim elimize gecmesi güzel 2.macta artık bu oyunun devamını beklemekten baska bir sey soyleyemiyorum ama r.jeff in oynucak olmasını duymam da ayrı bir sevindirici haber onun savunmasına ihtiyacımız var gercekten ikinci maç için tek sorun shaq yine erken faul problemine girermi gercekten girerse bizim macı kazanma sansımız bir hayli artar tabii ki bu macta ben wade in en az 30 sayı atıcagını hesaplayarak ve carterında ondan aşağıda kalmayacagını düsünerek sölüyorum ama gercekten su ana kadar izlediğimiz en iyi playoff maclarından biri olucaktır bu mac kazanırsak seri hemen hemen biter ama kaybedersek de 3. maç kritik önem taşıyor her şey kidd in BEYNİNDE

nets nets nets
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #33 on: 9 May 2006 - 17:48:37 »

Seri başlamadan önce faul probleminde Shaq'ın arkasında -en azından- durabilecek oyuncumuz yok demiştim. Hiç olmazsa John Thomas-Scott Padgett'tan biri olur diye düşünüyordum. Bugün John Thomas 16 dk oynamış ve 2 sayı, 5 rib, herşeyden öenmlisi de 4 faulle oynamış. Oynayan 4 uzunumuz toplam 18 faul yapmış, bunların büyük çoğunluğu Shaq'adır elbet. Hatta Murray de anladığım kadarıyla 4 numara oynamak zorunda kalmış bir süre. Onun yaptığı faulleri de sayarsak 5 kişiden 22 faul çıkıyor... Bu kadar faul yapılması doğru ama Collins-Krstic'in faullerini kısa sürede almaları kötü. Bu ilk maç olduğu için bi alışma dönemi şeklinde düşünebiliriz, en geç 4 veya 5. maçtan sonra bu düzen oturur umarım...

Diğer pota altında Shaq'ın aldığı fauller ve yalnızca 29 dk oynaması çok sevindirici. Son çeyrekteki farkı kapatan seride oyundaydı ve çok etkili olmuş o dönemde. Seri boyunca 53 dk'nın altında tutabilirsek çok iyi olur.

Kidd'in performansının çok etkili olacağı seri öncesinde de aşikardı. Bu maçla gördük ki Indiana serisindeki durumu üzerinden atmış. Her maç böyle oynamasa bile, buna yakın oynarsa işimiz çok kolaylaşır.

Önemüzdeki maçta yapmamız gereken, rahat bir galibiyet almalarına izin vermemek. Belki maçı almamız zor, ama kolay da vermemeliyiz. Çünkü kolay bir galibiyet alırlarsa o galibiyetin morali NJ'de de bizi etkiler...
delyvaldes
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #34 on: 10 May 2006 - 12:26:48 »

evet bence cok haklısın kolay mac vermemiz bizi yıpratır ama zorluk cıkarbilmemiz karşılarında durabilmemiz bize büyük bir avantaj sağlar bu da önemli bir nokta.bu macta hersey shaq a deilde wade bağlı biraz artık onun elinden cıkacak toplara bakıcaklar bizim açımızdan bu akşam ki maçta ki tek güzücümüzün carterın çıldırmıs olarak oynaması oldugunu düsünüyorum tabi ki kidd in bos alandaki performansı bu macı belileyecek en büyük etken olucak o yüzden biz yine oyunumuzu uynamlıyız bos alanda trio muz her ne olursa olsun içeri girebilirse bu macıda alabileceğimizi düsünüyorum  GO CARTER

nets nets nets
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #35 on: 13 May 2006 - 00:12:04 »

http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/40483/20060512/robinson_suspended_five_games/

John Thomas sen bizim herşeyimizsin karete

Aaaaa bir de Padgett var. Shaq'ın arkasında o durur artık

Zamanlama çok süper oldu. Hata Dede'de gibi görünüyor, ayrıntılı bilgi olmasa da ama böyle bir zamanda olması da cidden çok beter bir durum Lips Sealed
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #36 on: 13 May 2006 - 04:08:16 »

john thomas ilk yarı itibariyle 4 dk oynadı ve 3 faul bir top kaybı yapmayı başardı,allah sonumuzu hayır etsin,fakat aynı şekilde shaq ta 3 faul yaptı ve ribauntlarda ezilmiyoruz şimdilik heat e karşı...
« Last Edit: 13 May 2006 - 04:10:15 by amaru » Logged

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #37 on: 13 May 2006 - 12:45:07 »

Cliff olmayınca zaten dar olan rotasyonumuz iyice daraldı. John Thomas'ın süreleri artmadı, ilk 5 uzunları daha uzun süre oynamak zorunda kaldı ve gördüğüm kadarıyla da dönem dönem Lamond Murray ile 4 kısa oynamışız.

Uzunların dinlenememesi tabi ki çok büyük handikap. Buna rağmen Krstic'in kendini yalnızca 2 faulded tutabilmesi iyi, ancak Collins sonlarda 6'yı almış.

Genel olarak baktığımızda şu kesinlikle kaybetmemize sebep olmuştur denebilecek birşey yok. Ancak tabii ki bazı eksi noktalar olmuş. Kidd'in düşük yüzdesi, R-Jeff'in ilk çeyrek 10 sayı attıktan sonra 3 çeyrek 7 sayı atabilmesi gibi. Ancak bunalr olabilecek şeyler.. O kadar önemli deeğil. Eksiler arasında benim en çok dikkatimi çeken ve beni en çok üzen şey Krstic'in durumu. Geçen yılki serinin en iyilerinden biri olan ve sezon sonunu da harika getiren Krstic özellikle son iki maçta dökülüyor. Geçen maç normalde atabilecek olduğu şutların neredeyse hepsini kaçırmıştı. Bu maçta da yüzdesine bakınca buna benzer bir durumun olduğu tahmin edilebiliyor. Biraz kendini toparlaması lazım...

Deplasmanda kazandığımız avantajı kaybettik, şimdi herşey baştan başlıyor gibi... Seri öncesinde de dediğm gibi ibre küçük bir farkla Heat'i gösteriyor, ancak herşey bitmiş değil. Umarım bu eksiklikleri önümüzdeki maçlarda görmeyiz ve Cliff'i daha çok aramayız...
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #38 on: 14 May 2006 - 14:18:02 »

keşke cliff i aramayız diyebilsek,ama john thomas ın düştüğü durumu görünce pekte umutlu değilim,aslında yine bizi bitiren shaq olmadı 3. maçta ribauntlardada ezilmedik,3lüklerdede eşittik maçın son 4 dakikasına kadarda berabere geldik ama bu seferde maçın sonunu iyi oynayamadık carter skorda biraz yanlız kaldı bu maçta,rjeff ve krstic den beklenen katkı gelmedi,ve özellikle wade i son dakikalarda iyi savunamadık,neyse henüz herşey bitmedi ama avantajımızı kaybettik,bu gece kaybetmemiz gibi bir durum sonumuz olur zaten.ntv maçı 1de banttan verecek o yüzden netten uzak durmak lazım,dayanamayıp bakmamak için Smiley...
« Last Edit: 14 May 2006 - 14:19:04 by amaru » Logged

Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #39 on: 15 May 2006 - 02:56:08 »

3 1 oldu ve artık bu seri burdan dönmez,içerde hiç maç kazanamadık.4. maçta ipimizi yine wade çekti ve bu sefer yanında haslem de çok ii katkı yaptı,wade ilk çeyrek 14 attıktan sonra 2. çeyrek kidd aldı onu ve sadece 4 sayı atabildi ama sonra biraz saldı kidd yine attı atacağını wade,krstic in ise mükemmel oyunu boşa gitmiş oldu bu gece,sonuç olarak bu seri 4 1 biter diyorum artık,bu pota altıyla yinede shaqı çok iyi savunduk,inşallah seneye iyi bir pota altı ve benchle çok daha iddaalı oluruz...

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #40 on: 15 May 2006 - 03:00:27 »

Bugün oyunumuz 2. ve 3.  maçlara göre çok iyiydi. Jefferson'ın performansı ve Carter'ın düşük yüzdesi(aslında tüm takımın) haricinde göze batan çok eksiklik yoktu. Krstic'in hırsı da çok iyiydi. Ancak Miami'yi durduramadık. Esasında durdurduk Shaq ve Wade'i bu maçta durdurduk ama diğer oyuncuları durduramadık. Seri öncesinde sanırım Murat Shaq-Wade zaten her maç belirli birşey yapar, bizim yapmamız gereken diğer oyuncuları durdurup, ekstra sayı yememek deemişti. Bu maçta bunun tam tersini yaptık. Sonuca yaklaştık ancak olmadı.

Seri öncesinde Wade'i Kidd tutar demiştim ve bu maça kadar tutmamasına da şaşırmıştım. Bu maçta Frank'in aklına geldi bu ama ne yazık ki biraz geç oldu. Kidd Wade'i maçın genelinde durdurdu, ancak Wade maçın başında Kidd'in tutmadığı dönemde ve son çeyrekteki alan savunmasında attığı sayılarla yine 30'u buldu. Ama bu maçtaki performansıyla daha fazlaya gidebileceğini de düşünürsek Kidd'in yaptığı savunmanın önemini bir daha görürüz.

Şu andan sonra serinin dönmesi cidden çok zor. Umarım bu işi 4-1'de bırakmayız...

edit-
,inşallah seneye iyi bir pota altı ve benchle çok daha iddaalı oluruz...

Geçen yazki imkanlarla harika!!! geçirdiğimiz off-season'dan sonra bu kadar umutlu düşünemiyorum ben. Smiley Undecided
« Last Edit: 15 May 2006 - 03:02:34 by mtk » Logged
aNCHoRMaN
Newbie
*

www.batug.com

View Profile
« Reply #41 on: 15 May 2006 - 23:40:38 »

Bugün oyunumuz 2. ve 3.  maçlara göre çok iyiydi. Jefferson'ın performansı ve Carter'ın düşük yüzdesi(aslında tüm takımın) haricinde göze batan çok eksiklik yoktu.
pardon da bu saydıklarından olabilecek en büyük eksiklik zaten bunun dışında eksiklik olsa nolur olmasa nolur Smiley
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #42 on: 17 May 2006 - 05:51:28 »

Carter-Jefferson-Kidd ve Murray dörtlüsünün haricinde yalnızca 5 sayı bulabildik. Miami'de ise oynayan 8 oyuncunun 6'sı çift hanelere ulaştı. Seriyi kaybetmemizde en çok etkili olan farklardan biri de kadro derinliği ve hücum silahlarının sayısı idi. Miami bu maçta da önceki maçlarda olduğu gibi 2. plandaki oyunculardan çok iyi katkı aldı. İlk maç haricinde bariz üstünlükleri vardı ve haklı bir şekilde kazandılar.

Böylece sezonu bitirdik. Hayırlısı olsun. Önümüzdeki yazdan çok umutlu olmasam da en azından kadroda derinlik yaratmak amacıyla birkaç oyuncu takviyesi yapılabilir gibi geliyor bana. Oyuna direkt etki edebilecek oyuncu alabilmemiz zor belki ama bunu yaparsak da bir aşama katetmiş oluruz.
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #43 on: 19 May 2006 - 13:53:43 »

sezonu maç sonuna kadar çok iyi mücadele ettiğimiz bir maçı son saniyede kazanma fırsatı yakalayıpta kullanamadığımız bir maçla kapatmak kötü oldu,üstelik bu maçta 3lümüzün yardımcı skoreri krstic in 1sayı 2ribo ile oynadığınıda unutmamak lazım,miami ile new jersey arasındaki fark yıldızları haricindeki oyunculardanda çok ii katkı alabilmeleri,açıkçası shaq ı çok ii savunduk seri boyunca ama diğer adamlar shaq a odaklanmış bir savunma karşısında biraz rahat oynadılar ve bu da bizim sonumuzu getirdi,ilk 2 maç haricindeki 3 maçta hep çekişme maç sonuna kadar sürdü biz onlardan aşağı kalır bir takım değiliz ama işte bazı farklar ibreyi miamiye çevirdi.Açıkçası miamiyi bu şekilde gördükten sonra bana doğu finali için pek bir ümit vermedi miami,detroit te gelse cavs ta gelse ibre o 2 takımdan birini gösteriyor gibi kendi fikrimce.Bize de artık thorn efendi den yazın olumlu hamleler beklemek kaldı...

delyvaldes
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #44 on: 19 May 2006 - 15:18:27 »

bencede artık yazın olumlu bir hamle beklemekten baska caremiz yok artık su pota altı sorununu çözmemiz gerekiyor ayrıca birde carter ve jefferson a skorda zaman zaman yardım edebilecek bir bench elemanı da almamız yada elimzdekilere biraz daha süre vermemiz gerekiyor ama öncelik mutlaka bir pivot olmalı alabileceğimiz bir ribaunçuyla bu takım rahat kafaya oynar tabi ki yazın bir saçmalık yapıpta takımın dengelerini ve ahengini bozmazsalar bu takım daha da iyi yola girer diye düsünüyorum miami  serisinde carter ın tek basına oynamaya calısması ve kimseden yardım alamaması sonumuzu getiren baslıca neden di bence ama yinede potansiyeli olan bir takım oldugumuzu unutmayarak yazın gelecek haberlerle takımımız daha da iyi bir yere geleceğini düsünmekteyim inşallah yanıltmazlar beni...

nets nets nets
Pages: 1 2 3 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Playoff 2006 « previous next »
    Jump to: