Welcome, Guest. Please login or register.
21 Nov 2017 - 03:52:04
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Playoff 2006 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3  All
Author Topic: Playoff 2006  (Read 14256 times)
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« on: 19 Apr 2006 - 17:34:25 »

son güne geldik hala rakibimiz belli değil.4 takım ile de eşleşme ihtimalimiz mevcut ancak büyük ölçüde Indiana ile eşleştik diyebiliriz maalesef.diğer 3 takım tam dişimize göreydi ancak Indiana epey bi zorlayacak bizi eğer ki eşleşirsek.Napalım kısmet.Zor bi seri bizi bekliyor olacak ama takımıma güvenim sonsuz ve turu geçecegimize inanıyorum.

İhtimallere bakacak olursak;

Indiana için;
Was W,Ind W,Chi W
Was W,Ind W,Chi L
Was L,Ind W,Chi W
Was L,Ind W,Chi L

Chicago için;
Was W,Chi W,Ind L

Washington için;
Was L,Ind L,Chi W

Milwaukee için;
Was W,Chi L,Ind L
Was L,Chi L,Ind L
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #1 on: 20 Apr 2006 - 00:44:29 »

eğer bişeyler yapmak istiyorsak,indiana was chi falan dert etmememiz gerekiyo,hadi hayırlısı diyelim,ama yinede was ve chi daha tercih edilebilecek rakipler...

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 20 Apr 2006 - 18:39:57 »

İhtimaller arasında en az istediğimiz takım geldi. Ancak olsun, asıl performansımızla oynadığımız takdirde çok çok fazla zorlanacağımız bir takım değil Indiana. Yani aslında öyle olsalar da mevcut performanslarıyla değiller. Eski sertliklerinin olmaması bizim için bir avantaj. Kısaları çok iyi savunmacılar değil. Bu onlar için problem olacaktır.

Bizim en büyük problemimiz de malum olduğu üzere Jermaine. Bire birde savunmak güç olacak, bir oyuncu yardıma gelse bu sefer de Peja veya Jackson boş şut bulabilir. Sezonun büyük bölümünü sakat geçirmiş olması ve asıl performansında oynayamamış olması avantajımız ama son dönemdeki kolay fikstürde yavaş yavaş form bulduğunu da görüyoruz.

Peja da büyük problem olacaktır ancak R-Jeff'in bire birde onu yavaşlatabileceğini düşünüyorum. Az önce de dediğim gibi R-Jeff pota altına yardıma gittiği zamanlarda boş kalabilir ve ritm bulabilir. Dolayısıyla Jefferson'ın onu bırakmayıp, maç boyu yakın alması iyi olacaktır bence.
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #3 on: 22 Apr 2006 - 11:00:51 »

şimdi takım olarak yıldızlarına odaklanacağız,ama asıl beni korkutan olay diğer oyuncuların patlama yapabilme ihtimali,evimizde oynadığımız son indiana maçında a.johnson ve f.jones bunu göstermişlerdi ama sonuçta o sıradan bir regular sezon maçıydı,playoff larda durum tabi ki farklı olacak umarım da öyle olur,çünkü eğer birşeyler yapmak istiyorsak bizim rakibimiz indiana değil...

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #4 on: 24 Apr 2006 - 00:02:26 »

New Jersey, sezonun sonlarında kötüye giden performansını, tam tersine performansı sürekli iyiye giden Indiana'ya yenilerek sürdürdü bu gece. Çok da kötü bi maç kaybetmişler. Maçta fena oynamayan Krstic'in son saniyede inanılmayacak dangalaklıkta faulü yüzünden maçı verdiler. Carter özellikle son çeyrekte resmen tek başına mücadele etmiş Indiana'ya karşı. Bu arada Carter, son çeyrekte belinin üstüne o kadar kötü düşmüş ki bi daha basket oynayamaz denecek kadar ama çıkıp maça devam etmiş buna rağmen.

Neyse maçı son dakikalarda ve özellikle son saniyedeki faulüyle veren Krstic de 14 yıl önce oynayan Sam Bowie'den sonra Jersey tarihinde 1000 sayı atan ilk pivot olmuş.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #5 on: 24 Apr 2006 - 00:13:43 »

New Jersey, sezonun sonlarında kötüye giden performansını, tam tersine performansı sürekli iyiye giden Indiana'ya yenilerek sürdürdü bu gece.

sezonun sonlarına dogru kotuye giden bir performansı nerden nasıl çıkardın anlamadım.14 maçlık seri cavs maçı ile sona erdikten sonra takım zaten miami'yi yakalayamayacagını anlayarak vites küçülttü.sonrasında sezon sonuna kadar kaybedilen 4 maçtan sadece bulls maçına ciddi anlamda asıldık.diğer üç yenilgide takımda aslar dinlendi,gazozuna maçlar oynadı.ilk beşi 40 dk civarı oynatıp play-off'lara gorunurde formda girebilirdik ama frank takımı dinlendirerek dogru olanı yaptı.

maça gelirsek;1-16 üçlük atıp,carter'ın 3 çeyrek,kidd'in bütün maç sıçtıgı bir maçı gerizekalı bi hakem kararıyla kaybetmek beni serinin geneli için umutlandırdı.
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 24 Apr 2006 - 00:30:46 »

Evde olmadığım için maçı netten takip edemesem de Box Score ve recap'e bakınca pek de üzülmedim. Çünkü hücum anlamında Krstic'in katkısı ve Carter'ın düşük yüzdesine rağmen ürettiği sayılar haricinde elle tutulur birşey yoktu. Ayrıca her maç en az 20-10 atacağını düşündüğüm Jermaine'in bundan uzak kalması da ayrıca memnun etti beni.

İlk maçı kaybetmek kötü, ancak seriyi alacağımız umudum hala sağlam...
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #7 on: 24 Apr 2006 - 01:17:31 »

Sezonun sonlarında o veya bu sebeple galibiyet serisi gibi oynayamayan bir Nets ve üst üste maç kaybederken doğrudürüst top oynamazken bir anda seri galibiyetler alan Indiana'yı görünce öyle yazdım. Çok yanlış değil, sebepleri tartışılır.

Ben de nitekim Nets'in hala daha şanslı taraf olduğu kanısındayım ama sonuçta ortada kendi evinde kaybedilmiş bir maç var ve rakip de öyle kolay lokma olacak bir takım değil, bunun gibi oynanmış bir kötü maç daha işi krize sokabilir. Her türlü şeye rağmen Nets gene de alabilirmiş maçı ki şanssız kaybetmişler.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #8 on: 24 Apr 2006 - 01:22:42 »

Sezonun sonlarında o veya bu sebeple galibiyet serisi gibi oynayamayan bir Nets ve üst üste maç kaybederken doğrudürüst top oynamazken bir anda seri galibiyetler alan Indiana'yı görünce öyle yazdım. Çok yanlış değil, sebepleri tartışılır.

yeri garantilenmiş bi takım neden gorunurde formda olmak için kendini kassınki?ben bunun için bi sebep göremiyorum.o veya bu sebeple demişsin,bahsedilen sebep takımın as oyuncularının tercihen oynamaması.bu da maç kaybetmek için yeterli bi sebep.takım istese sixers'ı ya da nyork'u yenerdi tahmin ettigin üzere.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #9 on: 24 Apr 2006 - 01:26:06 »

bu tip bi maçta kidd ve carter'ın ikisinin birden etkisiz kalması bence çok büyük bi sorun. gerçi carter maçın son bölümlerinde aarlıını koymuş ancak onlar da ikinci şans sayıları ve kolaylıkla önlem alınacak tehlikede. yine de nets'in hem hücum kurgusunda, hem o'neal savunmasında yaşadıı problemleri serinin ilerleyen maçlarında nasıl çözüceeni merakla izliyorum zira indiana hiçbi zaman yenmesi kolay bi takım olmamıştır, biraz da ertaş'ın bahsettii savunma gelenei sayesinde.

bir de son pozisyonu izledim özette, hafif denir aar denir ancak ortada bir faul var. kızılması gereken hakemler diil de kristic diye düşünüyorum.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #10 on: 24 Apr 2006 - 01:38:51 »

açıkcası carter'ın bu tip maçları sezon içinde mevcut ancak kidd'e şaşırdıgımı belirtmeliyim.tabi maçı izleyemedigim için net bi yorum yapamıyorum fakat alışık olmadıgımız şut tercihleri sezdim.bunun dısında r-jeff'i mutlaka oyuna katmalıyız.maçın en kritik yerlerinde yine unutuldu gitti.kidd ile jeff'in aynı sayıda şut kullanması sorgulanması gereken bir şey.

jermaine konusunda,son çeyreğe kadar çok iyi savundu collins.gerçi jermaine maçın buyuk bolumunde faul problemi yaşadı.son çeyrek collins 6'ladıktan sonra yanılmıyorsam 2 cok kritik basketi var.bu arada frank,jermaine kenardayken collins'i de oturtarak çok akıllıca bi iş yaptı.

bench konusunda ise beklenildigi gibi ezildik.fred jones ve croshere çok iyi katkı sağlarken,olmayan benchimiz buna karşılık veremedi.
« Last Edit: 24 Apr 2006 - 01:47:22 by Carragher » Logged
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #11 on: 24 Apr 2006 - 14:34:34 »

new jersey nets,jason kidd ile doğru orantılı bir takım herşey ona göre  belirleniyor bu yüzden herşeyi bir kenara bırakmak gerekirse maçın sonucunu belirleyen en büyük faktör bu,kidd in böyle bir maç çıkaracağını tahmin etmiyorum serinin geri kalanı için çünkü zaten karşısında durabilecek biri yok indianada...

kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #12 on: 25 Apr 2006 - 20:19:53 »

bu seride nba tvde ya da ntvde yayımlanacak olan maç var mı?

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 25 Apr 2006 - 22:43:52 »

İlk 4 maç içinde NBA TV'de yayınlanacak olan yok. NTV'nin programını bilmiyorum. Serinin uzama durumuna karşılık 5,6 veya 7. maçlardan biri yayınlanabilir...
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #14 on: 26 Apr 2006 - 13:37:06 »

2. maçı mutlaka kazanmamız gerekiyordu iyi bir galibiyet aldık ama uzun playoff maratonu için bu maçta bazı şeyler olması gerektiği gibi değildi,skor 3 kişi tarafından paylaşıldı,rotasyon 8 kişiydi hatta lamond murray in 9dk sını saymazsak 7 oyuncu ile oynadık,3lüklerde yine 15-2 gibi çok kötü bir yüzdeyle oynadık,jason kidd hücum anlamında bu maçtada kötüydü ama takımı oynatma konusunda muazzam oynadığı belli oluyor son olarak ise yıldızlarımızın dakikaları 3.çeyreği 20 farkla önde kapatan bir takım için fazlaydı biraz daha fazla dinlenebilirlermiş,sezon sonuna doğru kullandığı rotasyondan bu maçta biraz kopmuş frank..fakat sonuç olarak kazanmamız gereken maçı kazandık ve şimdi geriye saha avantajını tekrar ele geçirmek kaldı...LET'S GO NETS!!!

Pages: [1] 2 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Playoff 2006 « previous next »
    Jump to: