Welcome, Guest. Please login or register.
28 Feb 2020 - 00:47:43
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Los Angeles Clippers  |  Topic: Playoff 2006 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2  All
Author Topic: Playoff 2006  (Read 10517 times)
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« on: 19 Apr 2006 - 16:04:37 »

"öteki takım" artık başarılı bir takım hüviyetinde. bunun en önemli sebebi cassell'in takıma katılması olabilir ama brand'in cassell ile daha iyi olduğu ve takımı sırtladığı ortada. ayrıca kariyerinin ilk playoff maçını da bu sezon oynamış oluyor. bir nevi abdur-rahim vak'ası.
« Last Edit: 19 Apr 2006 - 16:05:23 by Raymond » Logged
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #1 on: 19 Apr 2006 - 17:59:36 »

hehe aklima jaricin sezon oncesi mete abiye verdigi roportaj geliyo. Jaric, Los Angeles`in havasi romatizmali bacaklara iyi gelir demisti Cassell icin. Harbiden de iyi geldi.

El salla Jaric el salla itele

edit:duzeltiriz ismail nolacak
« Last Edit: 19 Apr 2006 - 18:17:39 by blastrula » Logged

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #2 on: 2 May 2006 - 19:25:41 »

arkadaşlar clippers bugün itibari ile nuggets i elemiş bulunuyor ama beni en çok sevindiren olay (LİVİNGSTON) 14 ast yapması ve yaptığı astlerin bir kaç tanesini görme olanağı bulmama rağmen bu astlerin  kidd, magic  misali olmasıydı .
nba yeni bir süperstar kazanıyor bana göre daha çokmu erken bilmiyorum ama adam daha 1985 doğumlu ve  bir kaç olumsuz olayını düzeltirse(çok sakatlanmak,bazen heyecan  yapmak gibi)  çok büyük bir potansiyel olabilir ve ilerde lebronla gerçek anlamda baş edebilecek bir adam haline gelir . bu yaz vicuduna biraz kas ekleyeceğini düşünüyorum ve güç sorununu çözerse  tam bir bomba olacak .
istatistik kağıdının her yerini dolduruyor olması ve cassell in elinde olması müthiş bir fırsat onun için . bence clippersin yolu çok açık .bir çok genç oyuncusu var ve her yerde nba in en kalite oyuncularına sahip . şimdiden tebrikler...
darius
Guest
« Reply #3 on: 6 May 2006 - 18:19:26 »

phx-lakers serisinden kim gelirse gelsin ''öteki takim''ezicek! sam I'm,brand,kaman,mobley.magette iyileşti ama brand ile kaman coşcaklar çünkü gelicek iki takiminda pota alti yok nerdeyse tim thomas marion un yapamadiklarini yapmaya çalişiyo,mvp çok yoruldu diğeri ise daha beter parker yok nerdeyse kwame çocuklarin yapmadiği fauller yapiyo.ama kobe hala dinç ve savaşa hazir.bakalim neler olacak...
ajan
Jr. Member
**

Do it Yourself !!

View Profile
« Reply #4 on: 6 May 2006 - 19:52:40 »

nba yeni bir süperstar kazanıyor bana göre daha çokmu erken bilmiyorum ama adam daha 1985 doğumlu ve  bir kaç olumsuz olayını düzeltirse(çok sakatlanmak,bazen heyecan  yapmak gibi)  çok büyük bir potansiyel olabilir ve ilerde lebronla gerçek anlamda baş edebilecek bir adam haline gelir . bu yaz vicuduna biraz kas ekleyeceğini düşünüyorum ve güç sorununu çözerse  tam bir bomba olacak.

bence livingston'un hepsinden önce şutunu düzeltmesi gerekli.üçlüğü geçtim,orta mesafesi felaket.kesinlikle yazın şut çalışmalı.ztn fizik olarak ligin en uzun oyun kurucularından biri ve oyun görüşü de mükemmel.lebron olayında biraz fazla heyecanlı düşünmüşsün gibime geldi:) ama iyi bir oyuncu olacağı kesin,o potansiyel var.

Smart bombs and precision guided armament --> " a more sophisticated way to end up dead !! "
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #5 on: 7 May 2006 - 19:04:38 »

şahsen ben  coştuğumu hatta abarttığımı düşünmüyorum tabiiki bir lebron olmak kolay değil ama livingston bana göre eşit potansiyelde reggie millerde hiç bir zaman jordan olamadı ama onun en baba rakiplerindendi maçlarda onların eşleşmesi çok ilgi toplıyordu.anlatmak istediğim oydu tam olarak .şut olayına gelincede bunu aşacağını düşünüyorm ki nba de bir yere gelmek istiyorsa bunu zaten aşması gerekir.
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #6 on: 13 May 2006 - 19:28:38 »

arkadaşlar seri 2-1 oldu anlayamadığım bir olay var bu phoenix ne acayip bir takımdır gerçek bir 4 numarası yok bırakın 5 numarayı ama riboundlarda clippers i yakalıyor ilginç bir azim ve uyum bu.
gelelim  clippers e bu seriyi çok kolay almalarını bekliyordum ama kimse gerektiği gibi oynamıyor brand atıyor ama hep aynı hücum  şekli topu alıyor ve potaya hiç bir değişik varyasyon hücumda ayrıca maggatenin son maçta ne kadar yardımcı istatistik yapsada portlanddaki miles gibi takımla ayrı tellerden çaldığını düşünüyorum .
mucize adam olma yolunda tek adam çıktı son maç radmanovic ama nefesi yetmedi onunda ,livingston da yeterli tatkıyı veremiyor , kafaları başka yerde galiba yoksa lakers i beklerken bir anda phoenix le karşılaşmanın şaşkınlığını atamadılarmı hala bilinmez ama bir an önce toparlanmalılar .
kaman ne kadar kilit oyuncuysa bu seride cassellde kilit adamlardan biri ama sanki çaylak gibi oynuyor gibi geliyor bana, çok hızı şut atıyor daha takım oturmadan şaşırıyorum bu duruma .
phoenix in 2 los angles takımınıda elemesini açıkçası istemiyorum ve hadi clippers diyorum.
KHAN
Jr. Member
**

Sıcak...

View Profile
« Reply #7 on: 15 May 2006 - 14:17:45 »

LAC manyak bir savunma yaparak Phoenix'in tüm hücum silahlarını kullanmış.Karşı tarafın kısa olmasını kendi lehine çok iyi kullanmış.Radmanoviç ve livingston zaten kendi pozisyonları için yeterince uzun oyuncular.(Burda radmanoviç'in SF oynadığı zamanları kast edyorum) Phoenix'in berbat yüzdelerle oynamasını sağlamışlar.
Ayrıca bu savunmanın üstüne zaten fix bir e.brand oynamış.Maggette 'de  sonunda 5'te başlayıp iyi bir dönüş yapmış.
Sonuç olarak LAC çok iyi bir oyun oynayıp phoenix'i çok iyi bir taktikle alt etmeyi başarmış.

FOREVER HEAT

bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #8 on: 15 May 2006 - 19:37:41 »

valla ozzy çokta iyi bir taktikmi yoksa phoenix te nash in artık bu tempo ve koş koş tan yorulmasımı tartışılır bana göre 2. si .
taktik olarak yine riboundlara konsantre ve nash i ara  ara livngston a tutturarak onu yorma işini bu maç iyi yaptılar .
chris kaman oynamamış olması takımın bazı gereksiz top kayıplarını önledi ve birazda hız  kazandırdı aslında .
ama unutulmaması lazımki cassell  hala nba de ilk k 5 pg içinde ne kadar acele şut  seçimleri kullansada hala  tecrubesini  ve akıl oyunlarını kullanmayı çok iyi biliyor .
brand zaten çok rahat bir seri geçiriyor .
taktik olarak 1,2,3 . maçın aynısını kullandı radmanovic  ve maggateyi ilk 5 e alarak  radmanovic zorunlu olarak oynadı,  maggatede phoenix in o ilk dakikalardaki bombardımanına karşı biraz daha skoru eşit tutabilmek için kullandı .
batı finali  için büyük konuşmamak lazım (kendi adıma tabii) bu yıl lakers ve nets konusunda bayaa bi hayal kırılığı yaşadım  phoenix  clipperside elerse hayal kırıklıklarım daha da çoğalacak  .... saygılar.
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #9 on: 15 May 2006 - 20:52:43 »

Clippers iyi savunma yapmadı, Phoenix atamadı. Clippers savunması bildiğimiz bloklara bağımlı savunmaydı, Kaman'da olmayınca potaya gitme şansları daha fazlaydı Phoenix'in. Potaya yönelenler birkaç basit turnikeyi kaçırınca, dışarı kaçtı, çizginin gerisinde kötü günlerinde olmalarına rağmen inatla 3'lük denemeye devam ettiler. Bütün bu kötü oyuna rağmen maçın bitmesine 40 saniye kala, tim thomas'ın üçlüğü girse maç berabere olacaktı.

AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 15 May 2006 - 22:47:30 »

Bizim yapamadığımızı yapıyorlar, helal olsun.

Nash'i biraz boğup hücum opsiyonlarını zorladığın zaman görüldüğü üzere Pheonix her an çaresizleşebiliyor. Ben o rahat maçtan sonra Clippers için daha kolay olabilir demiştim ama Shawn Marion'ın devasa istatistik yaptığı 3. maçta nedense birşey yapamadılar. İlginç...

Bizim forumda Şansal (the mechanic) "bizim kwame, cook, walton ile paspas ettiğimiz pota altına bir numara çekemeyen clippers'a ne desek boş" demişti. Çekmeye başladılar gibi aslında ama Kaman (bu maçta olmasa da) hala beklediğimden daha pasif oynuyor. O da katılsa biraz iyice dağıtcaklar boyalı alanı.

Seri 7. maça gidecek gibi görünüyor ama 7. maça giderse Suns vermeyebilir.

edit: Ha bu arada Corey Magette'nin istatisiklerini çok beğendim. zen
« Last Edit: 15 May 2006 - 22:53:26 by Jr. Kobe » Logged
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 16 May 2006 - 00:40:34 »

Lakers tempoyu Clippers'tan çok daha iyi kontrol etmişti, P-Jax'in taktikleri bizi daha çok zorlamıştı. Clippers ise bizimle aynı tempoyu oynamaya çalışıyor hala. Serinin bu durumda olması onların bizden çok üstün bi pota altına sahip olmasından kaynaklanıyo. Şöyleki onların aldığı 2 maçta ribaundlarda bize 30 ve 20 gibi inanılmaz farklar attılar, bizim kazandıklarımızda ise 5 civarında farkla öndeydiler. Bu bile bizim niye maç kaybettiğimizi ve nasıl kazanabileceğimizi gösteriyo. Biz ribaund alabildiğimiz sürece Clippers'ı yeneriz, çünkü Nash'i boğabilmelerinin sebebi de ribaund alamamız. Ribaund alamayınca onların geri dönmesini rahatlatıyo.
varyor
Jr. Member
**

warriors of the world united

View Profile
« Reply #12 on: 16 May 2006 - 01:07:52 »

Yok Clippers denedi ilk mac yavas tempoyu  da beceremediler, ikinci mactan sonra saldilar tempoyu. Sunu solemeden gecemiyecegim, kazandiklari maclarda Nash'i bitirdiler resmen. Gerci nash'te cok yoruldu.

Son olarak bir ek: D'antoni cok buyuk coach. Nash in'pasif oldugu bir durumda bile kotu sut yuzdelerine ragmen su takim hala basabas mac goturuyorsa bravo! Cok saygi duyuyorum adama.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 16 May 2006 - 01:36:46 »

Yok Clippers denedi ilk mac yavas tempoyu  da beceremediler, ikinci mactan sonra saldilar tempoyu. Sunu solemeden gecemiyecegim, kazandiklari maclarda Nash'i bitirdiler resmen. Gerci nash'te cok yoruldu.

Son olarak bir ek: D'antoni cok buyuk coach. Nash in'pasif oldugu bir durumda bile kotu sut yuzdelerine ragmen su takim hala basabas mac goturuyorsa bravo! Cok saygi duyuyorum adama.

D'Antoni büyük koç ama bi türlü şu ribo sorununa çözüm getiremiyo, kendisini çok sevmeme rağmen bu seride ribaund olarak ezildiğimiz maçlarda uzun oyunculara şans vermeyerek kafamdaki saç sayısını azaltıyo. Örneğin play-off tarihinin 2. en büyük ribaund farkını yediğimiz maçın son 5 dakikasına kadar Grant, Burke veya Tsikitishvili'den hiç birini oyuna almayarak zaten gitmiş olan maçı çevirmek için herhangi bi hamle yapmadı...
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #14 on: 16 May 2006 - 02:50:55 »

Yok Clippers denedi ilk mac yavas tempoyu  da beceremediler, ikinci mactan sonra saldilar tempoyu.

ilk maçı izlemedim de, becermeleri lazım abi. cassell zaten yarı saha guardı, ligin en iyilerinden bu konuda, pota altı durumları malum. ilk maçı 10 dakika kadar izleyebildim, 3. çeyreğin ortasında clippers salak gibi haldır haldır koşup hücum ediyordu, sürenin bitimine 15 saniye kala şutlar atarak. lakers da ilk maçın ilk çeyreğinde neredeyse 40 sayı yedi ama kendini kaybetmedi ve oynamak istediği oyuna devam etti, neredeyse kazanıyordu da. clippers'ın daha ciddi silahları var, oyunu böyle oynama konusunda dirençli olmalılar.
Pages: [1] 2  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Los Angeles Clippers  |  Topic: Playoff 2006 « previous next »
    Jump to: