Welcome, Guest. Please login or register.
16 Jan 2021 - 06:28:43
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Phoenix Suns  |  Topic: Play-off 2006 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 3 4 5 [6] 7
Author Topic: Play-off 2006  (Read 29494 times)
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #75 on: 11 May 2006 - 14:56:35 »

Tamam ben planına sadık kalmasını bi yere kadar anlıyorum, sezon boyu böyle kazandık da buralara geldik ama görünen köy de kılavuz istemez, adamlar resmen gang-bang yaptılar bizim pota altına, kim girdiyse dağıttı, D'Antoni de aynı bizim gibi izledi maçı. Genel oyun planın bu maçta tutmadı işte, sana Burke'ü ilk 5e koy demiyoruz ki, baktın eziliyoruz al oyuna bunların 1-2sini 10-15 dk oynat belki bi denge getirirler, bi zorluk yaratırlar. En azından fiziki olarak Diaw-Marion kadar ezilmezler. Ne kaybedersin ki şunu yapsan, ilk çeyrekte zaten yemişin 20 sayı, daha ne kadar kötü olabilirki durum???
uacaglar
Newbie
*

View Profile
« Reply #76 on: 13 May 2006 - 12:14:03 »

Marıon biraz kendi gibi oynayınca sonuç normale döndü..Tım Thomas'ta gözlerimi yaşartıyor..MM'ye kapak olsun..Bu seri 7 maça gidicek gibi gözüküyor.En azından K.Thomas olsaydı çok rahat olurdu ama yokluklarda bile gösterilen direnç mükemmel..
KHAN
Jr. Member
**

Sıcak...

View Profile
« Reply #77 on: 13 May 2006 - 13:45:37 »

Tim thomas iyi bir kontrat imzalamak için varını yoğunu ortaya dökerek oynuyor.Gerçekten çok iyi oyunlar çıkarıyor playofflar başladığından beri.Phoenix in can kurtarıcısı oldu adeta.Ayrıca çok da iyi savunma yapmış phoenix.Lac tempoyu yavaş tutmaya çalışmış ama son peryotta dayanamamış.Bu maç 7. maça uzarsa eğer suns götürür.

FOREVER HEAT

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #78 on: 13 May 2006 - 15:20:54 »

Bu maçta bi kez daha anlaşıldı ki ribaundlarda ezilmediğimiz ve Clippers da abartı yüzdeli oynamadığı sürece Clippers'ı yeneriz. Önümüzdeki maçta da ribaunda iyi konsantre olarak maçı alabilirsek Phoenix'te bu seriyi bitiririz.
frank
Guest
« Reply #79 on: 13 May 2006 - 18:59:19 »

Bu maçta bi kez daha anlaşıldı ki ribaundlarda ezilmediğimiz ve Clippers da abartı yüzdeli oynamadığı sürece Clippers'ı yeneriz. Önümüzdeki maçta da ribaunda iyi konsantre olarak maçı alabilirsek Phoenix'te bu seriyi bitiririz.
livingston kendisini gectikden sora kendisine celme takmaya calısan mvp steve nash'e burdan en cakal mvp ödülünü veriyorum
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #80 on: 13 May 2006 - 21:07:31 »

livingston kendisini gectikden sora kendisine celme takmaya calısan mvp steve nash'e burdan en cakal mvp ödülünü veriyorum

peki ver de benim yazdıklarımla alakasını çözemedim ben???
frank
Guest
« Reply #81 on: 13 May 2006 - 21:34:46 »

bi alakası yok tabi el alıskanlıgı quote'ye basmısım
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #82 on: 14 May 2006 - 11:06:16 »

ben de nash çelme takmaya ugrasırken, nash yerde bile savunma yapmaya çalısıyor diyen MK'ya en çakal spiker odulunu veriorum Tongue

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #83 on: 15 May 2006 - 10:11:20 »

Eh be kardeşim bi öyle bi böyle nereye kadar, gene yemişiz 20 ribaund farkı, tam da düzeldik demişken. Ayrıcana %27 üçlük yüzdesi de ne oluyor pek sevgili oyuncu kardeşlerim, siz bunları atamazsanız biz nası maç alıcaz? Raja'yle Diaw'ı ayrı tutuyorum ama helal olsun onlara güzel oynamışlar, Steve baba da şut sokamasa da asist yapmış ama takım olarak 3leri atamayınca maç gitti tabii... Neyse ki bu yenilgi bize saha avantajını kaybettirmedi, Phoenix'teki maçları alıp yolumuza devam edicez inşallah. Phoenix'te seyirci defence, defence yerine ribaund, ribaund diye çığırsın, belki bi faydası olur...
hawks6thman
Yazar
Jr. Member

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #84 on: 17 May 2006 - 16:33:07 »

Sabahın 7:30'unda Yahoo'dan Phoenix-L.A. maçının ikini yarısını takip ettim. İki takım da maçı birbirine altın tepside sundu durdu tüm maç boyunca. Suns maçı uzatmalara gitmeden alacakken 2 üçlükle maç berabere bitti. Birinci uzatmada maç Clippers'a gitti derken son saniyelerde gelen üçlükle suns hayat buldu. Ama burada eşşek Cassell'e veya eşşek coach Dunleavy'e laf etmeden olmaz.

Clippers maçı uzatmış ve uzatmada Suns'ın kafasını kopartacakken topu doğru dürüst içeri indirmedi. Brand 10/23 atmış gözüküyor ama 13/17 faul attı. Yani yapılan 8 faulden 6 basket kazandırdı. Kısaca onun istatistiğini 16/23 olarak okuyabilirsiniz. Gayet iyi bir istatistik, değil mi? Bir de top içeri indirilince rakip faul alıyor ve sonra bençe gidiyor. Yani rakip zayıflıyor.

İş böyleyken Cassell ne yaptı? Eline geleni potaya attı. Başlarda işi iyi götürdü. Radmanovic'le bayağı üçlük soktular. Hatta 1. uzatmada işi bitiriyorlar ve Cassell de attığı üçlüklerle kahraman oluyordu. İnanın Clippers kazansaydı da aynı şeyleri yazacaktım. Böyle abuk sabuk basketbol olmaz.

Bir de iki hafta önce NTV'deki NBA panaromada Murat Murathanoğlu Clippers-Suns serisini değerlendirirken "Orada Sam var" dedi. Yani?? Hayatının en iyi basketbolünü 1995'de Houston'da oynamış ve bir daha o seviyeye gelememiş, bencil, yaşı 37 olmuş bir oıyuncu. Sanki allame-i cihan! Kaan Kural da harikaydı doğrusu: "Clippers bu Suns'ı paramparça eder". Sebebi de pota altının çok daha güçlü olmasıymış. Gördük parçalamayı.

Suns oynadığı takımları kendine benzetiyor. Tabii bu hızlı oyunu kimse onlar kadar iyi oynamadığı için rakibi kalbura çevirebiliyorlar. Lakers bir nebze oyunu yavaşlatıp çare buldu bu soruna ama gerekli değişiklikleri yapıp Lakers'ı elemeyi becerdiler.

Sam Cassell hakkında nasıl o kadar iyi konuşulabilir anlamıyorum? Kötü bir oyuncu demiyorum ama bencil. Kötü bir oyuncu demiyorum ama yaşlı. Maç sonunda hala içeri doğru dürüst top geçmiyordu. Herifin işi güçü üçlük atmak. 5 asist yaptı. Yani Brand kadar. Olacak gibi değil. Koç Dunleavy'nin bunları görmemesi için kör değil yaşamaması lazım. Yahoo'dan streamline olarak dökülen yazılar körler alfebesinde yazılmış olsa okuyan problemin ne olduğunu anlar. O kadar barizdi herşey. Basketbolü çok bilmeye bile gerek yok inanın. Bunca dakika boyunca alınan molalar hiç para etmemiş anlaşılan. Ya da Cassell'in umurunda değil Dunleavy'nin dedikleri.

Clippers 14 asist yapmış tüm maç boyunca Suns 29. Ribaunt farkı 7 gibi gözükse de çoğunlukla 10 ve üstünde olmak üzere Clippers lehineydi. Kötü oynayan Nash 13 asist yapmış. Nash akıllı adam, şutlar girmeyince ya içeri girip attı ya da asist yaptı. O yüzden Nash iyi.

Tabii ki kadro olarak Clippers daha avantajlı görünüyor. Gariban Suns 7 kişiyle oynuyor, Clippers 9-10. Suns'un uzun oyuncusu yok, Clippers'ın çok. Ama işte bu oyun da diğerleri gibi kafayla oynanıyor. Kafasını kullanan Suns Clippers önünde çok avantajlı şimdi. Bu şunu parçalar gibi iddialı laflar edileceğine biraz daha sakin durmak daha doğru bence.
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #85 on: 17 May 2006 - 17:44:44 »

İyi de abi, Kaan Kural orda teorik bir yorum yapıyor daha çok. "Clippers, Suns'ı parçalar" derken, mantıklı olanı söylüyor. Sana göre de mantıklı olan bu ki, Clippers'a kızıp bu mesajı yazmışsın, keza ben de sabah anlam veremeden takip ettim maçı Yahoo'dan. Clippers'ın, üstünlüğü bu kadar açıkken ve point guardı ligin en iyi yarı saha oyun kurucularından biriyken bu kadar kendinden geçip, elinde tutma imkanı olan kontrolü kaybederek işi şansa bırakacağını; onca yıllık deneyimi olan, NBA'de final, konferans finali vs. görmüş Dunleavy'nin de bunu öyle izleyeceğini nerden bilebilirdi ki?
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #86 on: 17 May 2006 - 19:10:02 »

şaşırıyorum afallıyorum hatta ve hatta artık bu phoenix in  büyülü olduğuna inanıyorum .
çok rahat bir şekilde eleyeceğini düşünüyordum clippers ama ne oluyorsa 1,2 sayı farkla alıyor suns ribolarda clippers çok üstün  konu asist e gelince geri kalıyor ama  bunada anlam vermek çok zor brand in 5,5 la oynadığı bir seride (ast olarak ) clippers in bu kadar az  asist yapması çok kötü bir olay .
cassell  çok ama çok deneyimli hatta nba in en deneyimli guard ı ama bu seride hiç ama hiç düzgün oynayamadığını düşünmeye başladım  .bir point guard olarak biraz daha sakin olmalı set e set hücumda ezdiği aşikar clippers in ama bir türlü istediği hücumları yapamıyorlar .
savunma olarakta çok iyi olduklarını hiç mi hiç düşünmüyorum  diaw seride el kol sallayarak oynuyor ,marion biraz agresif olunca 30 sayı 20 ribo yapabiliyorki kaman ve brand  biraz daha sıkı savunma yapsa çok ama çok rahat maçlar çıkaracaklar .
bir seri daha alacak galiba phoenix lakers serisini şansa geçtiler ama bu seriyi tamamen clippers in bireysel hatalarından alıcaklar . dunleavy takımı biraz  toparlamalı ve seneye için livingston gibi bir değeri harcamamaya özen göstermeli ki o adam asla 2 sayı atacak adam değil yazım çok yazık oluyor .
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #87 on: 17 May 2006 - 20:25:23 »

bir seri daha alacak galiba phoenix lakers serisini şansa geçtiler ama bu seriyi tamamen clippers in bireysel hatalarından alıcaklar .

Peki bizim hakkımızla yaptığımız bişey var mı? Lakers serisini şansa geçmişiz(kobe buzzer beater atınca şans değil tim thomas atınca şans oluyo heralde), bu seriyi Clippers hata yaptı diye geçecekmişiz, lig 4.lüğünü de diğer 26 takım kötü olduğu için mi aldık? Biz aslında basketbol oynamıyoruz da kendi kendilerine mi oluyo o sayılar?
Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #88 on: 18 May 2006 - 13:35:41 »

Peki bizim hakkımızla yaptığımız bişey var mı? Lakers serisini şansa geçmişiz(kobe buzzer beater atınca şans değil tim thomas atınca şans oluyo heralde), bu seriyi Clippers hata yaptı diye geçecekmişiz, lig 4.lüğünü de diğer 26 takım kötü olduğu için mi aldık? Biz aslında basketbol oynamıyoruz da kendi kendilerine mi oluyo o sayılar?
Lakers serisini şansa geçmediniz ama yaptığın ''Önce umutlandırdık sonra yendik'' yorumu da çok saçmaydı ve ayrıca büyük saysısızlıktı.

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #89 on: 18 May 2006 - 16:09:53 »

sen heralde bi tek o mesajı okumuşsun ,ondan sonrasına da bi bak istersen, kimin ne demeye çalıştığını anlarsın...
Pages: 1 ... 3 4 5 [6] 7
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Phoenix Suns  |  Topic: Play-off 2006 « previous next »
    Jump to: