Welcome, Guest. Please login or register.
9 Jul 2020 - 19:43:35
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Hayvanlar Alemi 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 12
Author Topic: Hayvanlar Alemi  (Read 49106 times)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #45 on: 10 Mar 2003 - 17:27:51 »

olm denemeyide sole yaptılar Piston. Balonla çıktılar yukrı. Elinde bunun avladığı av varmı herzaman. Oyuncak işte. Neyse bunlar atladı balondan. Peşinde alaca atladı. Bakalım yetşişebilecekmi diye. Yetişti. Bırak yetişmeyi şöle etraflarında dolandı falan. Yuhh yuhhh

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #46 on: 10 Mar 2003 - 17:30:24 »

Çita avı havada kapıp yedi ve hakk'ın rahmetine kavuştu diyosun  Grin
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #47 on: 10 Mar 2003 - 17:37:40 »

olm ne çitası yaw alaca atladı. Hmen geyiğe vurma olm Grin Wink Ha çitayı havadan atsaydık okadar hızlı inemezdi heralde. Ama tabi ayrı hayvanlar. Fakat enhızlısı Çita değilmiş. Havada karada deriz ya Çitada sadece karada oluyor. Tongue Grin

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #48 on: 10 Mar 2003 - 17:45:48 »

Fizikte şöle bi kural vardır, ağırlık arttıkça düşme hızı da artar, alacadoğan dediğin kçıkırık gelse gelse 20 kg gelmicek bi hayvan çita'ya bak maşallah, b.k çuvalı gibi iner aşağı yeminossun  Grin Tongue

Geyik yapıyos bilader ne kızıyon?
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #49 on: 10 Mar 2003 - 17:49:58 »

olm benim bildiğim fizikte ağırlığın onemi yok. Yani ha aynı sekilde demir. Ha aynı sekilde plastik top. İkiside esit duser. Yani bilmiyorum piston. Bir arastırmak lazım. Cheesy

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #50 on: 10 Mar 2003 - 17:53:33 »

Denemesini kendin yap, 2. kattan bi plastik topla bi basketbol topunu kafana attır bak bakalım hangisi daha çok ağrıtıyor  Grin
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #51 on: 11 Mar 2003 - 15:51:11 »

olm Piston ne adamsın zorla denettireceksin kafayı gozu yardıracaksın bana ha Grin

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #52 on: 11 Mar 2003 - 15:59:39 »

Tamam başkasının kafasında dene o zaman  Tongue

Bilader hacim ile ağırlığı karıştırıyon sen, neyse konu dağılıyo, hayvanlık yapıp başlığa uyumlu olmayayım
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #53 on: 11 Mar 2003 - 16:09:49 »

sorma Pistonum konuyu dağıtmayalım. Neyse sırf konu dağlmasın diye yazıyorum. Roll Eyes

Geçen belgeselde izledim yine. Tukuren kobraları usta. Bole hayvanın veya işte canlıların gozune tukuruyor bu. Lak diye kor ediyor. Deli bişeydi yani. Hem ısırıyor hem tukuruyor. Zehiride en çok salgılayabilen kobralardanmıs. Yani peş peşe 20-30 kez tukurebiliyorlar. Allahtan yurdumuzda kobra yok

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #54 on: 11 Mar 2003 - 16:14:46 »

Yurdumuzda kobra var da zehirli değil, tükürseler de yola tükürüyo hayvanlar  Grin

Tükürmek dedin de aklıma geldi, avını tükürükle avlayan bi balık türü vardı, sudayken dışardaki sineğe böceğe uçan bilimum haşerata tükürüyordu, sersemleyen hayvanatları zıplayıp yakalıyor geri suya düşüyordu, feci zeki yaratık. Sudaki kırılma açısını bile hesaplıyodu şerefsizler ki ben daha çarpım tablosunu bile tam bilmiyorum.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #55 on: 11 Mar 2003 - 16:42:26 »

ewt dediğin balıkları bende biliyorum. Boyle ağızlarından ok gibi fışkırtıyorlar. Ya zıplıyorlr yada suya dusuruyorlar.

Ben bide şeyi gormustum karıncaları. Afrika kızıl ordu karıncaları. Ordu gibi onlerine ne geçerse yiyorlar. Merak ettiğim madem yiyorlar kameramanlar nasıl çekiyor peki bu goruntuleri?

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #56 on: 11 Mar 2003 - 19:08:13 »

Fizikte şöle bi kural vardır, ağırlık arttıkça düşme hızı da artar
Fizikte öyle bi kural yok ;)Lisede hiç fizik görmediniz mi Smiley
Seko yazdıklarınızı okursa yanlış öğrenecek bu kuralı Grin
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #57 on: 11 Mar 2003 - 23:56:08 »

Fizik dersinde öyle bir kural olmayabilir, kural demeyelim o zaman şöyle bir "tez" var diyelim, kütlenin düşüş hızı ağırlığına bağlıdır.

Fizik ilkokul-ortaokulda okutulandan ibaret değildir. Ben senin kafana bardak atsam kafan yarılır ama bardak boyutlarında plastik top atsam "ne atıyon lan" bile demezsin. Bu fizikle ilgili bişeydir ama kitapta geçmeyebilir. (Fizik kitabı yazmalıyım en kısa zamanda)
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #58 on: 12 Mar 2003 - 00:06:27 »

Kütlenin düşüş hızı ağırlığına da bağlı değildir.Fiziğe başlamışken devamını da getireyim bari.Foruma bi katkımız olsun Smiley
V=gt
Hız=yer çekimi ivmesi*zaman

Senin dediğin olay cisimlerin yoğunluğu ile ilgili bir olay.Ben de bi kitap yazmalıyım.Dışında da şiddetle tavsiye edilir yazmalı.Böylece kitabı döve döve satabilirim Cheesy
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #59 on: 12 Mar 2003 - 00:14:06 »

Yer çekimi ivmesi dediğin düşüş açısı ise bu kadar açmaya gerek yoktu, 90 derecelik açıdan bahsediyorduk yoksa dağdan aşağı çita yuvarlamanın mantıklı açıklaması da yok Smiley Aslında Çita'yı aşağı atmanın manasını da çözemedim, hayvan madem 4. bırakalım 4. kalsın ne gerek var 1. yapmaya, boş iş bunlar

(Tartışmayı başlatıp "ne kavga ediyosunuz olm" moduna sokarak ne kadar sinsi ne kadar Rick Fox biri olduğumu da göstermiş oldum ehe)

Biz beraber kitap yazalım, ben güldürürüm sen de düşündürürsün, Güldürürken düşündüren bi kitap olur, Nasreddin Hoca gibi meşhur oluruz.

olmayabiliriz de
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 12
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Hayvanlar Alemi « previous next »
    Jump to: