Welcome, Guest. Please login or register.
9 Jul 2020 - 19:10:30
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Hayvanlar Alemi 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 12
Author Topic: Hayvanlar Alemi  (Read 49102 times)
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #30 on: 8 Nov 2002 - 21:14:21 »

Deminki fotoğraf küçük olmuş aha daha detaylı bi tane

Form a Fuckin\\\' Wall
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #31 on: 9 Nov 2002 - 01:17:50 »

bende geçen gün bi programda izledim.balikçilar fakan saglam bi köpek baligi(saglam olmayani yok ama) yakalamislar.neyse kameralar falana war.bi tanesi arislik yapmaya basladi.yok iste agzina kolu falan sokuodu.bizim elemanda çeneyi bi kapadi.megerse ölmemis.elemanin elde bayaa büyük yara olmustu.lan ne sewinmistim ama

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #32 on: 9 Nov 2002 - 17:56:34 »

Yaav bende belgeselde izledim etraf beyaz kaynıyor. Herif yuzeye çıkan beyazların burnuna elliyor. Manyakmıdır nedir arkadaş ben urperdim beah Embarassed

piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #33 on: 9 Nov 2002 - 21:16:41 »

Gençliğinde bir büyük beyazın saldırısına uğradıktan sonra 2 yıl hastanede yatıp bikaç yıl da fizik tedavi görmüş biri vardı bir belgeselde. Tedavi olduktan sonra önce o kinle büyük beyaz avına çıkmış ve yüzlerce köpekbalığı öldürmüş. Sonra bakmış ki yaptığı şey yanlış. Çünkü hayvan yaptığı şeyi bir içgüdüyle yapıyor kimseye zarar vermek gibi bir niyeti yada amacı yok. Tek derdi karnını doyurup hayatını sürdürebilmek. Üstenlik insanoğlu menusunde bile değil. O sadece fok olarak algıladığı için saldırıyor ve yanlışı anlayınca da bırakıyor. Yoksa normal şartlarda bir beyaz saldırıından hiçbir insanın kurtulması sözkonusu bile değil oysa saldırıların %60 ında kurbanlar hayatta kalmayı başarıyor geriye kalan %40 sa köpek balığı onları tamamen parçaladığı için değil kıyıya uzak oldukları için kan kaybından ölüyorlar.

Şimdi bu adam Avustralya'nın en ünlü köpekbalığı koruyucularından biri. Özellikle de büyükbeyazların nesli tükenmesin diye uğraşıyo. Smiley

Form a Fuckin\\\' Wall
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #34 on: 10 Nov 2002 - 01:10:50 »

delikanli adammis wesselam.hak yolunu bulmus demekki.

bi programda daha izlemistim aslan bakicisiyla birlikte oturuo.yanlarindada muhabir war.aslan böle sakin sakin etrafi kesio.aslan haywani bi anda killanio kimse niye oldugunu anlamadan we muhabire bi atilio.walla zor ayirdilar ama harbi çok ii görüntüydü

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
FliPtiKal3
Guest
« Reply #35 on: 10 Nov 2002 - 15:09:20 »

köpekbaligi olayini bir kaç dk ligina bir kenara birakip favori hayvanima bi göz atalim arkadaslar  Grin
 Benim en sevdigim hayvan ayidir! evt yanlis duymadiniz asagida resimde görülen sahsiyet!

Bakmayin miskin miskin yattigina...Ayilar oldukça zekidirler  !Ayrica muazzam hizli kosuculardir ve cüsselerinden beklenmeyecek derecede çeviktirler!agaç falan dinlemez,istedikleri yere kasmadan tirmanabilirler!

Eger bir ayi size dogru kosuosa kendinizi kaçmakla hiç yormayin Roll Eyes direk son duanizi edin!Gerçi kurtulma sansinizda yok degil! Tabi eger karni toksa...Sizden önce birilerine rastlayip Grin karnini doyurmussa bi kaç pati darbesi koyaraktan sizinle sadece oynar ve oyun bitince birakir tabi okadar da düsüncesiz bi canli diildir Grin bu durumdayken herhangi bir uzvunuz kopmadiysa ,kan kaybindan ölmesseniz  belki kurtulabilirsiniz...
  Ama ne yalan söyleyeyim öle pozlari wardirki söle bi yanak uzatta makas aliim diesiniz gelir  Grin

PS: Bu arada köpekbaligi memeliler gibi üremez! Evt görünüsde canli dogum yapiyormus izlenimi verir ama aslinda olay döllenmis yumurtalarin disinin rahminde kirilip yavrularin disari çikmasindan ibarettir!Akvaryumu olanlar bilir Lepistes te bu sekilde yavrular!!

SAYGI&SEVGI Cool
« Last Edit: 10 Nov 2002 - 19:16:44 by flip » Logged
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #36 on: 10 Nov 2002 - 21:30:02 »

Geçen haberlerde çıkmıştı,üşütük bir bilim adamı iddia ediyomuş köpekbalıkları insanlara bişi yapmaz diye(hemde büyük beyazlar) bi de kanıtlamak için korumasız suya dalmış...yanında kamera da var başka biri çekiyo herifi.
Neyse çok geçmeden şöyle baba bir tane çıkageldi,yavaş yavaş yaklaştı herife.(dalgıç arkadaşlarımın söylediğine ve belgesellerde seyrettiğime göre sen su da abuk abuk çırpınmazsan yani bi şekilde ilgisini çekmezsen saldırmıyolarmış)Balık adama bir daldı arkadaş aman yarabbi ben adam 2 ye felan bölünmüştür dedim.yaralandı ama çok bişi olmadı.eleman yavaştan uzaklaşmaya başladı.ama balık bir daha geldi bu sefer sadece korkuttu sonra bıraktı gitti.herif güç bela karaya çıktı.Sonra adamı hastanede gösterdiler adamın suratında mors olmuş bir ifade vardı ne gülmüştüm yaaa Grin Grin (hay senin gibi bilim adamını!!!!!nasıl insana saldırmaz be öküzaleyhisselam!!)

Rappelz fan..
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #37 on: 11 Nov 2002 - 01:14:16 »

walla ayilar gerçektende ilginç haywanlardir.ayrica bu haywanlarin awlanma içgüdülerine hastayim.özelliklede nehirlerde selale baslarinda durup,i.güdüleri sebebiyle ewlerine dönmek için nehri tersine dogru yüzüp selale kisminda ziplayarak dewam eden baliklari yakalayislari mükemmel bi görüntü

ayrica bu ayilarin öldürülmeleride çok güçtür.yani bu ayilari wurmak için tek sansiniz wardir.tek wurus yanii.oda gözüyle kulagi arasindaki sakak kismidir.yani o kisimdan wurdunuz wurdunuz wuramazsaniz haywanin akil almaz wucüt yaglari kasilip kask görewi görüo we hemen yanindan ates etseniz bile hiçbisey olmuo.eger haywani tek wurusta öldüremezseniz iste sorun o zaman baslio.mecburen taban kuwwet werip kaçmaniz lazim yoksa haywan aninda yaninizda bitip sizi tokat manyagi yapip döwerek öldürüo.  Grin Grin

zaten halk arasinda bu ayilara "ne dedin sen,ne dedin sen?" haywani da denio  Grin

Reflector
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #38 on: 11 Nov 2002 - 17:28:38 »

Ya normal ayıları bilmiyorumda bu kutup ayıları zevkine oldurebiliyormus arkadaşlar. Nolur nolmaz siz pek ormana girmeyin ehehe E ayı bu bugun dover yarın ..... Grin

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #39 on: 13 Nov 2002 - 00:42:34 »

Lan şeker alem adamsın, hem kutup ayısı diyorsun hem ormana girmeyin diyosun, kutuplarda meşe mi yetişiyo nedir  Grin
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #40 on: 14 Nov 2002 - 15:28:59 »

Yok olm anlatamadım galiba. Hani diyorum kutup ayıları zevkine öldürüyor ormandakilerde zevke gelipte saldırmasın millete Grin

FliPtiKal3
Guest
« Reply #41 on: 14 Nov 2002 - 15:38:57 »

puahaha olm şeker alem adamsın walla!!  Grin
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #42 on: 17 Nov 2002 - 16:56:44 »

Yav benim bilgisayarda turkce karakter sorunu varmıs. Insallah duzelmistir.

Neyse efendim gecen bilim teknikte okudum. Hayvanların kendi halkı ugruna hayatlarını feda etmelerine alturizm deniliyomus. Mesela karıncalar ve arılar buna giriyormus. Olume gitmelerine ragmen halklarını kurtarıyorlar. Bununla ilgili bir hikaye var ama onuda deneme topigine yazıcam okuyun diye.

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #43 on: 10 Mar 2003 - 17:19:16 »

geçen belgeselde izledim dunyanın en hızlı hayvnı hangisi diye.

Ben Çita biliyordum. Dorduncu çıktı anasını satayım. Üçüncu kılıç balığı
İkinci bir martı turu. Birincide Alaca doğan çıktı. Çita 90-100 yapıyor. Alacadoğan 180 mil. Yuh anasını satayım.

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #44 on: 10 Mar 2003 - 17:23:41 »

Çita'yı da o yükseklikten aşağı bırak bak kaç mil yapıyor  Grin
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 12
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Hayvanlar Alemi « previous next »
    Jump to: