Welcome, Guest. Please login or register.
25 Jun 2019 - 13:33:42
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Hayvanlar Alemi 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 12
Author Topic: Hayvanlar Alemi  (Read 43972 times)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« on: 15 Oct 2002 - 16:58:39 »

doğada kendi gözlerinizle gördüğünüz veya belgesellerde izlediğiniz ilginç bulduğunuz imrendiğiniz hayvanlar hakkında bilgi verilmesi için açıyorum arkadaşlar bu konuyu. Yani maksat hem öğrenelim hem tartışalım.

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #1 on: 15 Oct 2002 - 17:03:11 »

Ben trt 3 te izlemiştim. Lemanyaktada yazmıştı galiba bunu. Böle bir balık var arkadaşlar bulunduğu zeminin rengini alıyor. Yani altı kırmızıysa kırmızı oluyor kahverengiyse kahverengi. Bu gavur bilimadamları napıyor peki. Zeminni temizliyorlar alt taraf bole kare kare mermer. Siyah beyaz. Balık gidiyo geliyor biriki dakika. Sonra rengini uyduruyor. Biterafı siyah bitarafı beyaz oluyor. Pek anlatamadım ama yani baya guseldi goruntu vayanasını dedim beah balığa bak.

Wolver
Forum Sorunsalı
Pro. Member

Aldığı Nefes Zarar

View Profile
« Reply #2 on: 15 Oct 2002 - 19:06:58 »

Evet gelelim bu Wolver'in hikayesine..Kendisi Kuzey Amerika'nin nesli tukenme tehlikesi altinda olan etcil bir hayvani, aslinda kendisi en iri kemirgen hayvan olarak un salmistir. Gorundugu gibi sabit bi hayvan felan zannediyorsaniz cok aldanirsiniz, sirf bir Wolverine'in yasama alani 1500 km2  'dan daha fazla olabiliyor. Bu kadar buyuk bir alani kullanan baska tek kayitli hayvanda kutup ayilari, ee nede olsa kutuplar baya bi buyuk bombosh felan :p . Asil adi Wolverine olmasina ragmen ben sagolayim ismini kirptim biraz kisalttim. Icinizden bazi arkadaslar peki senle ne alakasi var bu hayvanin diyebilir dese de hakli zaten..Allahin Wolver'inin ne alakasi olabilir ki benimle? Kahveden arkadas felan desek bile mumkun deil idare edemeyiz durumu yani, bi kere bunda bu kadar kil yun varken mumkun deil arkadas olmamiz baksaniza sunun haline...
   Bu isimle ilk kez bir Tv belgeselinde karsilastim, sanirim cok etkilendim ki odur budur takma ad yani nickname olarak bu adi kullandim. Baska bisey kullanmadim bu nickname disinda. Iste bu zavalli nesli tukenme tehlikesi altindaki hayvanin benle olan tum alakasi bundan ibaret, kotu emellerime alet ettim ismini birazcik, o yuzden kendisinden burda sizlerin huzurunda tekrardan ozur dilemek istiyorum, soz valla bir daha kullanmiycam Wolverine abi...

Bu arada soylemeden gecemeyecegim bir nokta var, Wolver olarak kullandigim lakap her zaman karistirildi, wolves olarak algilanip kurt murt diye cok konusuldu ama alakasi yok sizinde gordugunuz uzere, iste hayvan yukarda resim gayet acik ve net, kurt murt hikaye :)

Tabi tekrar hatirlatmama gerek yok sanirim timberwolves sevgisi bir baska :p
« Last Edit: 15 Oct 2002 - 19:34:53 by MuYu » Logged

Batug Member Since 2002
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #3 on: 16 Oct 2002 - 01:30:06 »

Valla imrendiğim hayvanlar;
Vahşi yaşayan doğadaki atlar,özgürlükleri yüzünden.
Atlar ruhani yönden...

Bir de fiziksel manada imrendiğim iki hayvan var...Biri baykuş
Özellikle bir baykuş türü var.Karanlıkta gündüz gibi rahat görebilmesi için yıldızlardan gelen ışık bile yeterli oluyormuş hayvana.trt de seyretim bende adam deneme yaptı.karanlık bir odaya sağlı sollu çaprazlı düzlü bir sürü tahta monte etti.Eğitimli olan bu baykuş hiç bir tahtaya çarpmadan mükemmel manevralarla odanın bir ucundan diğerine geçti.(kuşun eğitimi insanlara alışıık olması)

Bir de tabii ki çitaların hastasıyım,güçsüz ama inanılmaz hızlı zaten karadaki en hızlı hayvanmış çitalar.saatte 125 km/s hız yapıyormuş çitalar.Yvaş çekimde bile avını kovaşarken ne kadar hızlı,normal çekimde ayakları seçemiyosun zaten:)avına belli bir mesafede yaklaşıp ona ne kadar zamanda ulaşabileceği hesabını yaptıktan sonra saldırıyo.Yalnız güçsüz olmasını yanında başka bir zayıflığıda,koşma esnasında vücut ısısı sürekli yükseliyo,ve belli bir noktaya geldiğinde koşmayı bırakmazsa ölüyo çünkü vücut aşırı ısınıyor.zaten avını yakalayıp öldürdükten sonra belli bir süre hızlı hızlı nefes alarak vücut ısısını normale çeviriyo.Bunun zayıf yönü olmasının sebebi,o vücut ısısını normale çevirirken,avını almak isteyecek düşmanları avını elinden alabilir.

Rappelz fan..
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #4 on: 16 Oct 2002 - 01:48:28 »

walla hem çok takdir ettigim hemde pek sewmedigim haywan sirtlan dir.tam bi les yiyicisi.bunlara sirt dönmeye hiç gelmez walla aninda dibinde biter ler senin tüm emegini elinden alip götürürler.hele bide 3-5 tanesi yan yana geldimi alemin en delikanlisi bunlar olur.aslan a kafa tutar,trene çelme takar,uçaga kafa atarlar.anliccaniz haywan aleminin adana esrafindan gelir bu kardesler

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #5 on: 16 Oct 2002 - 13:58:19 »

Çita'ların bir diğer zayıf yönü de ayakları eklem yerlerinden kırıldığı zaman hiçbir şekilde iyileşememeleri. McDyess gibi hayvanlar (Ya da McDyess onlar gibi)

Kgee biladerime katılıyorum, sırtlanlar kadar şerefsiz bir hayvan yoktur şu dünyada (bi de akbabalar) eklemeden geçemiycem bu hayvanların surat ifadesi de kendisi gibi şerefsizdir, sürekli sırıtırlar  Grin şeklinde

Benim en sevdiğim hayvan ise gerçek Tazmanya şeytanıdır. Bu hayvan minicik olsa da çenesi en güçlü etçil hayvanlardan biridir, 3-5'i biraraya gelip bir leyleği 1 dk içinde bitirebilirler. Çizgi filmindeki gibi sevimli değillerdir. Latince Sarcophilus Harrisii imiş adı.

Canım, canııım... Kiss
Wolver
Forum Sorunsalı
Pro. Member

Aldığı Nefes Zarar

View Profile
« Reply #6 on: 16 Oct 2002 - 14:54:49 »

Simdi sirtlanlara ole serefsiz felan filan demeyin kendisi dogal mekanlarin aranilan simalarindandir, ayni zamanda ornek bir aile babasi ve coluk cocuk sever hayirsever bi varliktir..Siz biliyo musunuzki cogu yirtici hayvanda olmayan cocuk sevgisi bu hayvanlarda var? Hani shu hemen hemen cogu seyde ornek gosterdigimiz aslan varya aslinda pekte ole kral mral sayilmaz sirtlan yaninda, dusunun simdi erkek aslan grubunda kendinden olmayan yavrulari direk oldurebiliyo kafasina gore, diledigi disiyi saapabiliyo icabinda, ondan sonra yemek felan icin avlanmaya cikmiyo paso yan gelip yatio..Elemanin gorevlerini siralamak istersek yavru oldurmek, yan gelip yatmak, avlanan disilerin avlanmalarina engel olmak ve uremeyi sayabiliriz..(bkz. meydan larusse cilt bilmemkacsifironüch) Halbuki sirtlan biladerime bakarsaniz kendisi cok gusel bir aile yasantisina haiz, yavrulariyla bir o kadar hashir neshir, avda olsun zorda olsun kolayda olsun her zaman sosyallikten yana ve en onemlisi kadin-erkek haklarini savunuculuguna dalalet olan hersheyi beraber yapma ilkesinden hareket eden hayvancagizlar..

Ayrica etcillere, surungenlere ve kemirgenlere laf eden karsisinda beni bulur :P

Batug Member Since 2002
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #7 on: 16 Oct 2002 - 15:11:48 »

Bu demektir ki sırtlanlar Türk tipi erkek değiller abi, ne o öyle çocuk sevgisi, aile bağları falan, erkek dediğin sarmalar, sarmalar sarmalaaar. Aslan abimiz en doğrusunu yapıyor, ye iç yat (başkalarıyla anlamında da kullanılabilir) eğlen. Hayvansın kardeşim sonuçta ne ailesi ne sevgisi, bulduğunu yiyeceksin, yedikten sonra uyuyacaksın, uykunu alınca sevişeceksin, utanmasalar işe gidecek sırtlan efendiler, aile geçindiriyolarmış, peh!.. Kadın erkek eşitliği demişsin abi delikanlıyı bozar  Grin

(Bu yazıyı ciddiye alan şöyledir böyledir)
Whizz7
Veteran
Sr. Member

View Profile
« Reply #8 on: 16 Oct 2002 - 16:21:54 »

abi ben tilkiyi oldum olası sevimişimdir...
havanın ölüsü bile para ediyo zaten..
bi de biraz kurnazdır ya kendileri...
zaten sahada da  bi tilki olmak gerek fln dermişim.. euhe
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #9 on: 16 Oct 2002 - 16:25:16 »

Bi de bu Şeker işe yarar bi başlık açarsa kafamı kesicem.
Wolver
Forum Sorunsalı
Pro. Member

Aldığı Nefes Zarar

View Profile
« Reply #10 on: 16 Oct 2002 - 17:11:05 »

Abi siz kendinize bakin tamam ona bishey demedik, hayvanat alemine ne el atiyosunuz ya, hayvan bu senin diledigin seyleri yapmazki, zaten ole olsa neden sivrisinek hayvani gelsin soksun bizi dimi ama :P Bakma simdi kedi kopek ciftlikleri var egitiyolar felan hayvanlari yok ordan atla burdan gec hesabi ama olmaz..hayvan dogasina ters bi kere bu olaylar..onu birakicaksin kendi haline o oole yashiycak kafasina gore..

seker kardesim negsel bi topicti aslinda bu anlatamam ama once biz insanlari ele alsaydikta sonra hayvanlara gecseydik, bak biz burda tilkiydi atti esekti aslandi sirtlandi kaplandi citaydi derken birbirimizi tirmalamaya basliycaz nerdeyse :P

P.S: Sakayla karisik harbiden cok seferim hayvanlari ben, hatta belkide cogu insandan daha fazla :)

Batug Member Since 2002
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #11 on: 17 Oct 2002 - 20:15:22 »

dunyada yuzemeyen tek hayvanın zurafa oldugunu biliormuydunuz?HuhHuhHuh?? Grin

Son Turnuva Şampiyonu
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #12 on: 17 Oct 2002 - 21:39:37 »

Bu arada bir fare susuzluğa bir deveden daha fazla dayanabilir..bunu biliyor muydunuz?? Kiss

Rappelz fan..
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #13 on: 18 Oct 2002 - 01:15:39 »

alim televole izleyenleri takip etmek te zararli  Grin

fare nin kendi kuyrugunun geçebildigi her yerden geçebilmesi gerçekten bayyaa ilginç bisey bence.bide fare ye sewimsiz diyenlere the green mile filmindeki küçük fareyi görmelerini öneriyorum.

whiz sahada tilki degilde çakal olmak daha iidir belki  Grin

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
extremex
Guest
« Reply #14 on: 18 Oct 2002 - 19:49:15 »

benim etkilendiğim, hatta saygı duyduğum bir hayvan varsa o da porsuk'tur. ciddiyim...
N. Geographic de arasıra çıkar, "honey b...(porsuğun ingilizcesi)". hayvan ozellikle yılan ve bal yiyor. kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim denk gelirseniz.
Pages: [1] 2 3 4 ... 12
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Hayvanlar Alemi « previous next »
    Jump to: