Welcome, Guest. Please login or register.
2 Aug 2014 - 02:22:10
Google
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Basketbol Diğer  |  Topic: Fanatik Basket 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3  All
Author Topic: Fanatik Basket  (Read 15289 times)
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« on: 22 Mar 2006 - 16:07:20 »

Sevgili arkadaşlarım, kardeşlerim,
Malumunuz bu ülke topraklarında yaklaşık 10 yıldır (486 haftadır) her salı yayınlanan haftalık bir basketbol gazetesi var: Fanatik Basket.
Sadece Türkiye'de değil aynı zamanda dünyada haftalık olarak yayınlanan tek basketbol gazetesi olan Fanatik Basket batug.com camiasına yabancı bir gazete değil. Bugüne kadar aramızdan bir çok dostumuz (Kerem Yılmaz, Ali Umut Yorulmaz, Gökhan Özşahin, Ozan Aydın, Anıl Çelebi, Selçuk Ormancı, İsmail Şenol) gazetede çeşitli dönemlerde yazarlık yaparak başarılı çalışmalara imza attılar.
Bu topic'i açma nedenine gelirsek. Türkiye'deki en elit basketbol okurlarını ve yazarlarını bünyesinde barındıran batug.com okur ve yazarlarının görüşleri şahsen benim için çok önemli. Bu geniş kitle içinde Fanatik Basket'i düzenli şekilde okuyanlar olduğu gibi, basketbolu yaşam biçimi haline getirmelerine rağmen Fanatik Basket'e göz ucuyla bile bakmaktan kaçınanların da olduğunu biliyorum. Topic'i açarken düşüncem özellikle ikinci kategoride yer alan kişileri Fanatik Basket'ten uzaklaştıran, ilgilerini kestiren nedenleri öğrenmek olduğu kadar  okuyuculardan da feedback alarak gazetedeki eksikleri görmek ve göstermek. Özetle Fanatik Basket'i basketbolseverlere daha çok hitab eden bir gazete haline getirebilmek için nelerin yapılması gerektiğini öğrenmek. "Biraz geç kalmadınız mı?" diye sorabilenleriniz olabilir. Yanıtım biraz klişe olacak ama "zararın neresinden dönülse kardır".

Topic görüş, eleştiri, övgü ve yergilerinize açıktır diyor ve vatana millete hayırlı olması temennisiyle açıyorum. Söz sizde...
« Last Edit: 22 Mar 2006 - 18:23:37 by BabyShaq » Logged

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
gordon
Forum Libor+1'i
Sr. Member

Ben forumu seviyorum da o da beni seviyor mu?

View Profile WWW
« Reply #1 on: 22 Mar 2006 - 16:39:36 »

Eh Mete abi , izninle topa gireyim ufaktan;

Fanatik basketi baya uzun yıllardır takip ediyorum, taa Ali Özsoy'un yazdığı zamandan beri. LAkin gerçekten de artık sizin yazılar dışında pek okunası birşey kalmadı, açıkçası sadece istatistikler için alıyorum.

Şimdi ilk sayfa kocaman bir kartal- aslan- kanarya kafası bilmemne eşliğinde kocaman bir reim ve başlık. Okunacak hiçbirşey yok. 2. ve 3 sayfalarda yine sayfanın en az yarısı kadar bir resim ve dev bir başlık var, peşine bir de efes kızları nefes kesti resmi var. Yani oralarda okunacak bişi yok. E zaten bir sayfa panel ve " Kim böyle cici bir öğretmenden resim dersi almak istemez ki?" haberi var , yani yine yeni birşey yok. Yarım sayfayı da Reha Erus'un üste köşe yazısı şeklinde yazdığı haberleri alta haber olarak yazmasıyla veriyor. E bir sayfa da Mas-Daf bilmemne yazısı var. Kusura bakma ama lakayıtlık o kadar büyüt boyutta ki kaç haftadır haftanın oyuncusu bilmemne sayfasında puan durumu yok! 1 sayfayı da öyle kaybettik. Onun dışında da koca koca resimler var. E Cem Atabeyoğlu gibi yazarlardan çok haz etmediğimize göre geriye birşey kalmıyor çok fazla.

Sözün özü kanımca insanlar Fanatik Basket okumuyorlar, çünkü okunacak birşey yok. E resimlere bakmak için de alınmaz. Ne yapayım Fatih Solak'ın koca kafasını.

Ol maşuk ki gezer yar peşinde diyar diyar

Maşukluk olma ise içte har, neyleyim yarı  hardır bana kar
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #2 on: 22 Mar 2006 - 16:59:41 »

Benim için fanatik basket ilk başlarda her hafta sabırsızlıkla beklediğim bir dergi idi.Hatta benim sayemde tüm sınıf okurdu.Az aramazdım bulmak icin bunun en önemli sebebi o zamanlar internet vs olmadığı için gerek NBA olsun gerek TBL olsun her haberi istatistiği bilgiyi oradan alırdık.Tabi birde CNN TEXT 570 nolu sayfa vardı... Bir çırpıda okurdum ki hatırlarsan zamanında sana da bir teşekkür yazısı yazmıştım.(ki galiba ekim er ile beraber yazıyodunuz) Şimdi seninde bildiğin gibi bu gibi istatistiklere saniyede ulaşıyoruz hatta çok daha detaylısına.Hatta F.Basket bazen istatistikler gelmediği için son istatistikleri bile yayınlıyamıyor.
           Bu durumda geriye Köşe yazıları ve NBA bölümündeki yazıların kalıyor.Ki onların durumunu da biliyoruz.Mesela Bursa'yı yazan yazar genelde Futbol maclarını baskete tercih eden birisiydi.Bursa'dayken az sinir olmuyodum adamın Tofas ve Oyak maclarına pek gitmemesine ki ben Mako maclarına bile gitmeye calısırken....

Ayrıca bu panel sayfası bıktırdı..Tama güzel birşey olabilir.Amerikan usülü yeminler dahi hoş olabilir ama bıktım açıkcası.Bu amigo kız vs olayına hiç girmiyorum.
Ayrıca bu sene bayan basketbolunu daha iyi takip ettiğimden dolayı(TED Kolej) o konudaki eksik de gözüme çarptı.GErçi o eksik sadece F.Baskete has bir eksiklik degil.

Ben baızları gibi İ.Badem veya F.Basketi sevmeyen biri değilim tam aksine hizmetinin de çok olduğunu düşünüyorum ama F.Baskette artık bir yenilenme olması gerekiyor.

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 22 Mar 2006 - 17:30:19 »

Aslında ilk yıllarında her hafta düzenli olarak alır ve bi sonraki sayıyı merakla beklerdim. Belki bunun o zamanlar tek basketbol yayını olması, internetin bu kadar yaygınlaşmaması gibi sebepleri vardı ama yine de beğenerek okurdum. Fakat fanatik basket artık slam, pivot, 6. adam gibi dergilerle boy ölçüşecek durumda değil. İçerik olarak sadece yetersiz değil çok da gereksiz. Zaten sayfa sayısı sınırlı olan bi basketbol yayınının efes kızlarından, ismet bademin stand uplarından daha önemli şeylere değinmesi lazım. Son zamanlarda aldığımda sadece bazı köşe yazılarına ve nba sayfasına bakıp bırakıyorum ki zaten toplamda 3 sayfayı geçmiyo bu yazılar. Basketbolun en önemli noktası olan nba'e sadece 2 sayfa ayrılıyor ve bi sayfanın yarısı da genelde fotoğraf falan oluyor. Açıkçası ismet bademin magazin mentalitesiyle fanatik basketin eski günlerine dönemeyeceği kanaatindeyim...

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #4 on: 22 Mar 2006 - 17:33:49 »

Bence Fanatik Basket'in en temel sorunu haftalık bir gazete olmasına rağmen habere ağırlık vermesi. Oysa internet çağında zaten bu bilgiler haftalık periyot içerisinde çoktan elde edilmiş oluyor. Fanatik Basket okurları arasında bir anket yapılsa en çok ilgi gören 2 bölüm Mete Abi'nin köşesi ve (eğer o hafta varsa) tam sayfa röportajdır. Çünkü bunları herhangi bir yerde bulamazsınız. Fakat diğer sayfalarda sadece bir sürü maçın box score'u ve yazısı, haftanın panoraması ve dediğim gibi hemen herkesin zaten biliyor olduğu haberler var. Ve Gordon'un da söylediği gibi resim boyutları acayip. Ya da 12 sayfayı doldurmak için öyle olması gerekiyor, bilemiyorum.

Aslında esas sorun tam olarak gazetenin haberler, maç yazıları ve box score'dan oluşması değil. Elbette bunlar olacak, ama açıkçası bu bölümler çok sıradan. Maç yazıları ''Mrsic'in sayılarıyla 2. çeyrekte Fener öne fırladı'' gibi ilgiye değmez birkaç satırdan ibaret. Haberler konusunda hemen hiç yorum yok. Köşe yazarları ikiye ayrılıyor: ''Babalar'' ve konusu belli olanlar. Konusu belli olanlar yerleri sınırlı olduğu için genellikle kendi konularında haftanın olaylarını derliyorlar, bir başka deyişle ''report'' yazıyorlar. Diğer taraftan babalar ise zaten kaydadeğer bir şey yazmıyorlar, sanırım hepimiz bu konuda hemfikiriz. Aslında bu tablodan benim çıkardığım gazetenin biraz laf olsun, bir tane basketbol gazetesi çıkarıyoruz demek için çıkarıldığı. Ya da gerçekten ortaya çıkanın yeterli olduğu düşünülüyor, bilemiyorum. Tabii Mete Abi'yi ayrı tutuyorum burada, o kendine ayrılan bölümde çok iyi bir iş çıkarıyor ama 1 sayfa işte. Sadece Mete Abi de değil aslında, diğer çalışanlar da birinci derecede sorumlu değil bu konuda. Bu konuda yetkili kişiler gazeteyi yönetenler, karar alanlar... İsmet Badem, Necil Ülgen vs...

Naçizane önerilerim ise, biliyorum ki ütopya derecesinde olmakla birlikte şudur: Esat Yılmaer'lere falan teşekkür edilsin, jübile yapılsın. Gazetenin büyük bir bütçesi olmadığını biliyorum ama burada, diğer NBA sitelerinde falan scout'luk yapılarak ve gazeteden duyurularla hevesli, kalemi iyi ve basketbolla ilgili genç insanlar bulunabilir. Bunlarla her hafta 1. ligdeki her maç, diğer liglerdeki önemli maçlar falan izlensin. Bu adamlara skor değil spor yazmaları, yorum yapmaları söylensin, teşvik edilsin. Gazete rutin ve birbirinin aynı maç raporlarından kurtulsun, maç ''yazısı'' ve yorumuyla donansın. Yine her hafta en az 1 adet tam sayfa röportaj olsun. NBA sayfaları 3'e çıkarılsın, Mete Abi'nin tek sayfası kalsın, diğer 2 sayfada da haber artık ağırlıkta olmasın, haftanın panoraması da öyle gereksiz bir yer işgal etmesin, inciler köşesi dönsün, yine yorumlar olsun. NBA'de ya da Türkiye'de ya da Avrupa'da haftanın önemli bir olayı seçilsin, gazete kadrosunda olmayan ama bir telefon edildiği takdirde fikrini esirgemeyecek otoriteler (Yiğiter Uluğ, Kaan Kural, Batuğ Evcimen, Murat Murathanoğlu, Murat Kosova, Gökhan Özşahin ...) ve gazete yazarlarının bu konular üzerine kısa kısa fikirleri alınsın, böylece ilginç bir köşe oluşturulsun. Önemli maçlar arefesinde bu maçlar için özenli preview'lar yapılsın, örneğin Beşiktaş-Fenerbahçe oynuyorsa bu takımların taraftarlarıyla internet yoluyla temasa geçilip fanatizm içermeyen, aklıbaşında fikirler alınsın, bunlar gazetede yer bulsun. Hatta bu gibi şeyler Efes-Panathinaikos maçı öncesinde de yapılsın. İnternet çağında bunlar gayet rahat elde edilebilecek şeyler.

Bence bu tip bir revizyonla, internet erişimim yokken sektirmeden aldığım fakat daha sonra benim için pek fazla enteresan yönü kalmayan Fanatik Basket tekrar ihtiyaç duyulan bir yayın haline gelebilir. Çok da güzel olur.
« Last Edit: 22 Mar 2006 - 17:35:19 by Majere » Logged
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #5 on: 23 Mar 2006 - 00:33:52 »

gazete ciktigi ilk gunden itibaren alir ve okurum. onceki zamanlarda aliskanlikti ama artik biraz rutinlikten biraz da mete abi ve ismail'in yazmasindan dolayi aliyorum(ki ismail ayrildi). bu iki isim disinda gazetede haz ederek okudugum altyapi bolumu ve biraz da mehmet palabiyik'in bolumu var. donem donem iyi isler yapan kisiler vardi ama yazar sirkulasyonu cok fazla isim isim saymayacagim.

sorunlara gelecek olursak, ornekler uzerinden hoslanmadigim seyleri elestri dozajini yavas yavas artirarak yazayim:

- herkes gibi ilk sayfanin o sacma dizaynindan rahatsizim. koca sayfada tek bir resim cok garibime gidiyor. sanki 12 sayfa zar zor dolduruluyor havasi veriyor.
- haftalik bir gazete olsa de bence sekli standart bir gazete gibi olmamali. su ingiliz gazeteleri gibi olsa hem okuma rahatligi, hem de sekil itibariyle hos olur.
- toplar ile poz vermis yazarlardan artik tiksindim. mumkunse topsuz ve guzel arka planlarda vesikalik resimleri olan yazarlar istiyorum.
- bende isin habercilik bolumun artik bittigini dusunenlerdenim. internet sayesinde herkes skorlara, istatistiklere ve mac yorumlarina rahatlikla ulasiyor. eger gazete bunlara ulasamayanlar icin cikiyorsa orasini bilmiyorum. ama bu kendini tekrar eden tarz hic hos degil.
- ismet badem'in hatira albumunu andiran panel sayfalari artik yavas yavas gazeteden elini ayagini ceksin.
- ismet badem'in oglunun dugunu mumkunse tam sayfa yayinlanmasin. ayni hafta olan milli basketbolcularin dugunleri tam sayfa belki olabilir. guzel magazin resimler gormek hos olur(gulsah, saziye vb)
- ismet badem'in oglunun oynadigi universite veya kulup takimlarina ara ara preview yapilmaktan artik vazgecilsin.
- ismet badem'in kuluplere yalakalik yapmasi engellensin. mesele ulker berbat giderken ne udugu belirsiz bir sekilde mas-daf'tan en iyi takim odulu almasin. yada 2-3 haftada bir banvit ile alakali abarti haberler, roportajlar yapilmasin.
- yazarlari ismet badem secmesin.
- aslinda ismet badem hic olmasin.
- yazar diye gazetede koseleri olan insanlar icerisinde(topla poz verenleri kastediyorum) ne yazik ki keyif aldigim veya imrendigim kimse yok. hatta son yillarda o koselerde keyif alarak okudugum yazi bile hatirlamiyorum. bircogu recap tarzi yazilar yaziyor, turgay bicer birseyler anlatmaya calisiyor felan. yani bence o koseler gercekten yazabilecek insanlara tahsis edilmeli ve gundemi belirlemeli. yoksa kose yazari ne ise yarar ki ? bu gazetenin koselerine bakinca her biri ayri telden calan bir hal goruyorum ki bu cok sacma...
- umit avci'nin kendi basina yaptigi isler ve roportaj gercekten iyi. fakat ismarlatilmis isleri cok belli oluyor. kendisinin istemeyerek yaptigini hemen anliyoruz. bence bu gazetede en az ismet badem kadar yetkili olmasi ve isine asla karisilmamasi gerekiyor. zaten bu saglanirsa bircok sey ciddi manada duzelecektir.
- slam dergisinin satislari her ne kadar reklam destekli olsa da, bize bu isin habercilik olarak degil ozgun bir sekilde yapildiginda ne kadar kaliteli olabilecegini gosterdi. bence fanatik basket yetkilileri bunun uzerinde bir hayli ciddi sekilde dusunmeli ve bence tarzlarini degistirmeli. ayrica yeri gelmisken belirteyim; sadece fanatik basket degil, all-star haric diger tum dergilerin bu konuya bence ciddi olarak egilmeleri gerekiyor.
- fanatik basket gazetesi haber gazeteciligi yapmasina ragmen bence bu konuda da oldukca basarisiz. ligin en kritik maclarindan biri oynaniyor. surpriz bir sonuc cikiyor ama maca iliskin haber sadece 2-3 paragraf ile sinirli kaliyor. bu nasil is anlayamiyorum.

neyse aklima gelenler kabaca boyle. zamanla ekleyecek seylerim olacak diye tahmin ediyorum.
« Last Edit: 23 Mar 2006 - 00:37:45 by MuYu » Logged
Factotum
Veteran
Full Member

hersey lakers icin.

View Profile
« Reply #6 on: 23 Mar 2006 - 01:32:27 »

ben de internete geçmeden önce sektirmeden alırdım, çoğumuz alırdık. sonra bir dönem almayı bıraktım, orda yazar olana kadar almadım. yazarlığa başlayınca haftada 4-5 tane almaya başladım, yazarlığı bıraktıktan beri de almıyorum. aslında mete abinin yazılarını ve hatta cem atabeyoğlu'nun 1300'lü yıllara uzanan anılarını bile özlediğim oluyor. şu an elime geçse sadece son iki sayfasına göz atarım heralde.

bence bu gazete basketbolu sevdirme ve yayma konusundaki misyonunu tamamladı. bu misyoner kimliğinden sıyrılıp yeni bir strateji edinmeli. ki sanırım amaç da bu. bi revizyon için geç kalındı ama. eksiklerin çoğu söylenmiş, ekleyeceğim pek birşey yok. yazar kadrosu 2-3 isim dışında tamamen değişmeli mümkünse.

Point God
The Diesel
Organizatör
Full Member

MIMI lover

View Profile
« Reply #7 on: 23 Mar 2006 - 13:11:47 »

Ben bu gazeteyi uzun zamandan beri aralıksız takip ediyorum.Her hafta gazeteyi aldığımda ilk önce (herkesin yaptığı gibi)Mete Aktaş'ın yazılarını okuyorum.Daha sonra diğer NBA sayfasını okuyorum.Sonrasında ise TBL istatistiklerine bi göz atıyorum bu kadar.Gazeteyi diğerlerinin yanına bırakıyorum.Özetle çoğu kişi gibi 2 sayfa için alıyorum denebilir.Bunu değiştirmek için ne yapılabilir,mesela İsmet Bağdem gazete sınırları içine alınmaz,haftanın incileri köşesi(ki okurken acayip zevk alıyordum)kesinlikle tekrar yayınlanır,NCAA köşesi vardı bi ara iki haftada bir yazılıyordu yanılmıyorsam o bölüm kaldırıldı,niye?olsa daha iyi olmazmıydı saçma haberlerin,yorumların yerine. Biraz ütopik bir fikir olabilir ama İsmet Bağdem'in bu işten gerçekten artık elini ayağını çektirip yerine daha fazla basketbolla alakalı yorumlar yapan,bu işe başını koymuş genç yazarlar getirilebilir.Ayrıca boxscoreların altına 2 satırlık yazı yazılacağına  hiç yazılmasın"fener yendi gitti bitti işte"gibi bi anlam çıkıyor sanki istemeye istemeye zorla yazdırılmış yazılar izlenimi veriyorlar.Daha özenli yapılsa diyeceğim ama bu özen NBA sayfalarının dışında pek bir yerde yok maalesef..
« Last Edit: 23 Mar 2006 - 13:15:48 by pointgod #2 » Logged
gordon
Forum Libor+1'i
Sr. Member

Ben forumu seviyorum da o da beni seviyor mu?

View Profile WWW
« Reply #8 on: 23 Mar 2006 - 13:16:35 »

O arada ufak bir notu belirtmeden geçmeyeyim, Deniz Yengin'in sanırım 4 sene sonra geri dönüşü Avrupa Sayfasını biraz hareketlendirmiş gibi görünüyor.

Ol maşuk ki gezer yar peşinde diyar diyar

Maşukluk olma ise içte har, neyleyim yarı  hardır bana kar
Spudd Webb
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #9 on: 24 Mar 2006 - 15:35:32 »

FAnatik basketle ilgili sorunum var.Her gazetecide bulunmaması.Yani almak için 5 durak yürüyecem.Çok ince fazla doyurucu değil.Özelikle NBA sayfası.4 sayfa insanı pek tatmin etmiyor.Ama güzel gazete.Özellikle köşe yazıları İsmet Badem hariç güzel.Bide eski sayıları daha güzel gibiydi oyuncuların hayat hikayeleri kısmı.Bu gazeteye üyelik var mı?
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #10 on: 24 Mar 2006 - 19:45:17 »

Hakikaten Mete Abi uzun yıllardır harbiden güzel bir basket dergisi çıkarıyorsunuz. Şimdi şunu diyeceğim arkadan bu bir basketbol dergisi , hepsi olması lazım diyeceksiniz kabul. Ama tamam belki sizin elinizde olan bir şey değildir ama bu 2 sayfalık Nba bölümünün sayfası biraz daha artamaz mı?

frank
Guest
« Reply #11 on: 25 Mar 2006 - 01:37:47 »

benim aklıma geldi ne kadar begenirsiniz bilmem ama.nba tv'de,amerikan nba  dergilerin de gördügümüz gibi nba genc oyuncuları ne kadar  gündeme getimeye calısırsada,eski efsanevi yıldızlarını,eski güzel macların hikayeleri ile gündemde tutuyor ve yeni nesile eskiyi ögretiyor bi nevi unutturmuyor.fanatik baskette de böyle bi sayfa yapılabilir eski iyi yerli oyunculardan yada turkiyeye gelmis iyi yabancıları konu alan yazılar yada efsanevi denebilicek macları anlatan güzel hikayeler, yazılar vs. yazılabilir -he günümüz gencligi sever mi bilmem- .bence cok güzel bi sayfa yada köşe olabilir hemde güzel yazılarla eski oyuncuları yeni nesil tanıyıp sevmiş olur.ya hep denir ya eskiden salonlar dolardı seyirci böle kaliteliydi falan diye belki o günleri hafta da bir anlatarak basketbolumuzun bu günlere nasıl geldigini anlatıp belki tekrar o zaman ki atmosferi hissetmelerini saglayabilirsiniz
« Last Edit: 25 Mar 2006 - 01:39:18 by frank » Logged
Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #12 on: 1 Jun 2006 - 17:19:27 »

Eskiden bayiye büyük bir hevesle gidip aldığım bu gazete artık benim için önemsiz bir basketbol yayınına dönüştü. Tabi bunların çeşitli nedenleri var.

Öncelikle bu ilk sayfadan herkes gibi ben de  aşırı rahatsızım. Saçma sapan başlılar kocaman bir resim...  Bunun değiştirilmesi lazım. Çünkü artık kusacak duruma geldim doğrusu.

Daha sonra da her hafta bize Antalya'dan , Adana'dan, Bursa'dan sevgiler gönderen abilerimize sesllenmek istiyorum. Yani başka işiniz gücünüz yok mu? Ne yapalım biz Bursa amatör üçüncü ligini... Tabi onların konuşulduğu yerler de olacak ama sayfa sayısı sınrlı bu gazetenin o yer olmadığı da kesin.

Üçüncü olarak da İsmet Badem'in bu gazteden elini eteğini çekmesi galiba en hayırlısı olacak. Ona Türk basketbolu adına yaptıkları nedeniyle teşekkür edilmesi gerek ama bu gaztenin atık daha dinamik bir ekiple çıkması gerek. Çünkü özellikle son 2 senedir çok kan kaybetti bu gazete... Toparlanması gerekiyor.

Umarım bu dediklerim bir an önce gerçekleşir ve bizde bu gazteyi yine zevkle okuruz.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #13 on: 24 Nov 2006 - 12:20:40 »

sabah eski gazeteler dergiler falan vardı onları atarken bi fanatik basket geçti elime, bi bakim dedim neler olmuş nba'de tarihte bugün hesabı. çok eğlenceli bi yazı vardı, jordan bırakıyo, tahtı kime geçicek tarzı bi şey. böyle kare as gibi resimler. adaylar da çok fena. yanılmıyosam kobe, kukoc, gerald wallace ve corliss williamson. (hehe corliss) hepsini okuyamadan attım. bu haber kimin öğrenme şansımı var mı mete abi, biraz makara yapsak.

kadir coban
Newbie
*

Harun Erdenay

View Profile
« Reply #14 on: 24 Nov 2006 - 12:29:16 »

ben hatırlıyorum o haberi.yanılmıyosam ali özsoy olması gerekiyo yazan.
Pages: [1] 2 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Basketbol Diğer  |  Topic: Fanatik Basket « previous next »
    Jump to: