Welcome, Guest. Please login or register.
17 Oct 2019 - 01:42:04
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: İş 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 15 16 17 [18] 19 20 21
Author Topic: İş  (Read 81160 times)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #255 on: 26 Dec 2013 - 16:46:38 »

abi o değil de neden istifa ettin ?

benim de benzer bir pozisyonda işe girme durumum var da ondan soruyorum.

Şöyle kısaca açıklayayım benim iş hayatını; İşyerinde bir sürü skimdirik şeyler olur. Genelde iyi fabrikalarda bile "yolla gitsin" havası vardır kalitede çalışanlar bunu bilir. ISO çalışmaları kağıt üzerindedir ve standartlar falan fasa fisodur çoğu zamanda.

Ve bu işleri bu şekilde olduğu gibi gönderdikten sonra müşteriden şikayet geldiğinde durumu bildiğin halde "ya aslında anlayamadık bakalım nedir problemler efendim çok üzgünüz" denir ama eşşek gibi sebebi bilinir.

Nasıl diyim mesela benim eski çalıştığım yerde SMC polimer hamur alıyorduk ve rögar kapaklarını güzel güzel basıyorduk bir firmadan aldığımız. 3-4 ay sonra lan bastığımız kapaklar şişmeye falan başladı. Kokuları değişti bende aradım "ya ne oluyor mnkym arada şişiyor bu meret" diyerek onlarda "vallahi billahi iki gözümüz önümüze aksın ki bilmiyoruz biz size aynı malı veiryoruz ama bilmiyoruz yaaa" diye cevaplar verdiler. Neyse fazla çıkmayınca boşverdik ama gittikçe bunlar artmaya başladı. Patrona "abi bunlar bir denk ucuz malzeme bulmuşlardır kaptırıyorlardır bize bak geri gönderelim bu malı" dediksede dinlemedi bizi. Sonra 10 ton aldığımız ki yaklaşık 50 bin liralık malımızın hepsi şişik geldi hemde öyle böyle değil. Tabi patron açtı ağzını yumdu gözünü ben soruyorum yok. Herkestekiler sağlammış bizdekinde sorun oluyormuş sorun bizdeymiş tarzı cümleler alınca bende madem öyle başka firmadan alalım deneyelim şişerse bizdedir dedim. Aldık denedik düzgün çıkınca sesleri kesildi. Elbette hata kabul etmiyorlar çünkü ortada yaptıkları baya mal var 10 tondan başka alıcaz yani onları yaklaşık yarım trilyon civarında. Ben dedim kendim üreticem hammaddelerini araştırdım yaptım mnkym malzemeyi denedik şişmedi.

E ibneler dedim madem böyle durum verdim adamlara (daha doğrusu kalitedeki işte bu müşteri şikayetteki kıza). Her malda arayıp ayarı verdim vermek zorunda kaldık.

Neyse bu küçük bir örnek. Fabrika büyük 10.000 parça mal üretiyorlar hangi parça nerede üretiliyor orada 5 yıl çalışan adam bilmiyor. Baktım "gönder gitsin" mantığıda var işçisinde kalitedeki personeline. Eee arıyorlar bildiğin ayarı veriyorlar telefonda adama. Sende başlıcaksın anlatmaya "aaa neden olmuş bakalım falan".

Birincisi bu iş için olayı hiç umursamayan "amaaann ben ne yapayım ulan adamlar yapamıyor banane bilader" diyen bir adamın çalışması lazım bu pozisyonda. Tam tersine ben orada durdukça muhtemelen gönderilen bu mallardan dolayı kavga edicektim ve fabrikadaki düzensizliği müşteriye yalan atmadan anlatacaktım kendimi biliyorum "başka yerden alın abi burdan bir skim olmaz" derim yani. Bu sebeple kalitede kontrol üzerine çalışmak istesemde buraya adam lazım dediler falan bıraktım zaten canım sıkkın.

Şu iş güvenliği sınavı yeni bitti ona bakayım diyorum olmadı napıcam bilmiyorum fidan işine falan girelim diyor arkadaş. Param olsa altılı dükkanı falan alırdım burdan.

İş hayatında yöneticiye yakın müdürlük kıvamındaysanız biraz umursamaz olacaksınız arkadaşlar onun hakkı yenmiş vay efendim sendika kurmaya çalışıyorlar atılsınlar tabi abi tarzı çıkışlarda bulunmanız lazım. Mesai var ske ske kalacaksınız veyahutta beğenmiyorsanız aha yol orda diyerek tehditlerde bulunmanızda sizin iyi bir müdür olduğunuzun göstergesi oluyor.

Yoksa benim gibi davranırsanız işçilerin sevdiği sonrada suistimal ettiği bir adam oluyorsunuz. Sonuçta ben ne askerde subayken, ne okulda yüksek yaparken ve akademisyenliği düşünürken nede özel sektörde bu yavşaklığı kaldıramayacağımı anladım onun mutsuzluğu var. Cidden çok mutsuzum beyler görüşmüyoruz ama doktora gittim Zanax verdi bana. İçmedim onalrında ne tür ibnelikleri var bildiğimden.

O sebeple benim dediklerimi dikkate alın ama yaptığımı yapmayın diyebilirim Smiley

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #256 on: 26 Dec 2013 - 17:56:56 »

Mert, senin de gözün amma korkmuş haa. Niye hemen ev alıyorsun ki? 20000-25000 aralığında da gayet işgörür arabalar var. Özür hediyesi, yıl dönümü hediyesi diye tutturan kadından zaten hayır gelmez. Bİz hiçbir yıldönümünü kutlamıyoruz misal. Bir takvim yaprağına gereksiz anlamlar yüklemeler filan. Hele de sevgililer günü saçmalığı falan...

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
GalileoScr
Forum Van Horn'u
Veteran
Pro. Member

turnuva mantarı

View Profile
« Reply #257 on: 26 Dec 2013 - 20:00:07 »

Şeker içme olm zanax çok uyku yapar, kafa iyice giderse veya içki yoksa gidecek bi ilaç.

Bende hayatta evlenmem işim olmaz diyordum. Maddiyatın elbette önemi var ama bekarken kredi kartı borçlarım sağlamdı, evlenirken ailelerinde yardımı çok olamadı ama şimdi evimde, arabamda var çok şükür. Kredi ile ev alacaksan alacan beylikdüzünden 70-80 bine ev sonra kredi bittikce daha iyisine geçersiniz olm 300-400 bin'e villa var (çatalcada). Bekarken para biriktirmek zor, evliyken bir şekilde birikiyor çocuk desen aslında masraf diye birşeyi olmuyor 1 yaşına girecek daha giyecek birşey almadık.

Çokta kasmanın alemi yok yanında mutluysanız birinin evlenmek istiyorsanız evlenin, ilerde değişirse size mutlu günler ve kel başınız kâr kalır...
(18.000 e honda city var)

Comeback...inş...
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #258 on: 26 Dec 2013 - 21:41:58 »

Mert, senin de gözün amma korkmuş haa. Niye hemen ev alıyorsun ki? 20000-25000 aralığında da gayet işgörür arabalar var. Özür hediyesi, yıl dönümü hediyesi diye tutturan kadından zaten hayır gelmez. Bİz hiçbir yıldönümünü kutlamıyoruz misal. Bir takvim yaprağına gereksiz anlamlar yüklemeler filan. Hele de sevgililer günü saçmalığı falan...

abi göz korkması değil, etrafımda olanları gördükçe mantıksız buluyorum. ayrıca 20-25 bine sıfır araba anca çin malı alırsın yasincim Smiley gidip ülkemizin en mediocre arabası focuslardan aldım 49 bin bayıldım(gerçi daha tam bayılmadım, her ay bayılmaya devam ediyorum). ayrıca dediğim gibi evliysen bi noktadan sonra ev almak bi zorunluluk oluyor zira türk kadınlarında 30'undan sonra başlayan bi "başımıza sokacak evimiz olsun" sendromu var, kafayı yedirtene kadar dırdır edip bi şekilde o krediye sokuyolar seni. şimdi burdaki evliler genelde eskişehir, kayseri falan gibi görece olarak daha insani0 yerlerden örnekler vermişler ama istanbul'da veya ankara'da düzgün bi semtte 300-400'den aşağı ev bulmak çok zor. anca işte beylikdüzü, kurtköy veya ne bileyim ankara için yapracık, bağlıca falan gibi merkeze çok uzak yerlerden daha altında fiyatlara bişeyler alabilirsiniz. yoksa emlakçılar ve müteahhitler birlik olup sizi düdüklemek için ellerinden geleni yapıyolar büyük şehirlerde.

yasincim ayrıca o yıldönümü hediyesi olayları falan daha ilerleyen yıllarda ortaya çıkan bi olay gibi gözlemliyorum. zaten kadınlar 30'una kadar falan gayet düzgün gözüküyolar, ilk yıllar son derece tamahkar, tutumlu ve ciciler, sonra yavaş yavaş erkeğin işini ilerletmesi, elinin biraz para tutması sonucu bi tık daha rahat yaşama geçince başlıyolar. yani bi 5-10 sene geçsin, 35-40'lara gelince cozutma başlıyo.

@tansu abi 1 yaşında daha çocuk masrafı yok diyosun Smiley 5-6 sene sonra başına geleceklerin preview'ı için bi özel okul fiyatlarına bak derim Smiley
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #259 on: 26 Dec 2013 - 22:38:46 »

zaten kadınlar 30'una kadar falan gayet düzgün gözüküyolar, ilk yıllar son derece tamahkar, tutumlu ve ciciler, sonra yavaş yavaş erkeğin işini ilerletmesi, elinin biraz para tutması sonucu bi tık daha rahat yaşama geçince başlıyolar. yani bi 5-10 sene geçsin, 35-40'lara gelince cozutma başlıyo.

Kendinden zengin bir kadınla evlenme olasılığı yok mu bırak cozutsun.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #260 on: 26 Dec 2013 - 23:36:12 »

6 aydır, 7/24 temposunda, annemle esdeger seviyede sevdigim biriyle, 20-25 metrekare bir evde yaşayan biri olarak ben de sunu söyleyeyim: cok yakında bombayı patlatirim umarım. şimdilik hedefimiz de anaokulu acmaya yetecek sayıda cocuk yapmak. hayırlısı. beca bazen "ne anaokulu, ordu kuracagiz diye beni kandirdin" diye takılsa da, ayaklarımız da yere sağlam basmalı. 1.80 kusur kara kuru bir turkle, 1.75 kusur yeşil gözlü, acik tenli sırpın cocukları neye benzeyecek diye merak içindeyiz.
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #261 on: 27 Dec 2013 - 00:38:44 »

Deneysel takılmak iyidir.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #262 on: 27 Dec 2013 - 03:25:39 »

Valla ben şanslıyım demek ki (yani şanslı olduğumu biliyorum tabi). 6,5 yıl oldu, yaklaşık 4 yıldır beraber yaşıyoruz. Rol yapıyorsa da her şeyi hak edecek kadar başarılı demek ki Smiley

Sıfır araba da şart değil. Geçen sene 46000'de 2008 model puntoyu 23000'e aldım.

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #263 on: 27 Dec 2013 - 10:53:37 »

bence burdalüks yaşantı sevdalısı olan kadın değil mert... her verdiği örnek üst sınır...

ev dedin mi 500.000 TL  araba zaten sıfır kii (35.000 e de sıfır küçük arac var)  eğlneceye her ay 3000 tl ...  tama ebru gündeş hayatı...

Son Turnuva Şampiyonu
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #264 on: 27 Dec 2013 - 11:26:13 »

abi ne lüksü, gel bakalım beşiktaş'ta, şişli'de falan zeminden yukarıda olan, 15 yaşından küçük, 2 odalı bi daire kaç para. bugün bi dizel renault clio'nun en boş hali 42 binden başlıyor, hangi dünyada yaşıyosunuz allasen. ayrıca bunlar mı üst sınır?

üst sınır dediğin ferrari olur, bentley olur, boğaza bakan residence olur. onları da zaten milyonlarca doları olan adam alır, ebru gündeş hayatı odur. sizin yaşadığınız şehirlere bağlı olarak bu fiyatları yüksek görmeniz normal ama istanbul/ankara'da yaşayan orta sınıf için durum böyle.
drunken_sailor
Newbie
*

View Profile
« Reply #265 on: 27 Dec 2013 - 11:48:16 »

valla abi ben senin yaptığın hesaplara göre öleyim zaten, hiç yaşamıyım..
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #266 on: 27 Dec 2013 - 12:05:36 »

... ve kel başınız kâr kalır...

o bende standart paket Tongue

@kayhan ... evlenince kaldıracağım Tongue
var mı kayseri'den eli  yüzü düzgün aday Wink
HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #267 on: 27 Dec 2013 - 12:46:20 »

En son Şeker'in servis olayını okumuştum burada, meğer ne derin mevzulara girilmiş Smiley
Bana göre bir insan "günlük ihtiyaçlarımı karşılayacak birini istiyorum, annem-babamla yaşamak istemiyorum" diye evleniyorsa hiç evlenmesin zaten. Böyle bir mantık olmaz, olmamalı da... Çünkü sen böyle bir mantıkla yaklaşırsan, karşıdaki de  sana "başımı sokacak, bir evim olsun, ben de ailemle yaşamiyim, şu çocukla aynı evde takılırız işte" düşüncesiyle gelir.
Bana göre bir insan hayatı paylaşmak istediği için, sevdiği insanla yerleşik düzene geçmek istediği için, kendi ailesine/çocuklarını sahip olmak istediği için evlenir. En azından benim düşüncem buydu ve kararımdan da son derece memnunum.
2 çocuk babası ve yaklaşık 6,5 yıllık evli bir adam (evet artık adam olduk) olarak evliliğin kesinlikle korkulmaması gereken birşey olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Elbette arada tartışmalar, masraflar, fikir ayrılıkları olacak ama zaten bunlar bir kız arkadaşınız olduğunda da mevcut... Zaten kız babası olduktan sonra hanım ikinci planda kalıyor, ne demek istediğimi kız babaları çok iyi anlar Wink

Mert'in ve Gökhan'ın verdiği örneklere kendilerine göre doğru. Çünkü İstanbul'daki harcama ve hayat şartları Anadolu ile bir değil. Benim işim ve evim arasındaki mesafe 20km, evden işe gitmem 12-15dakika arasında; bazen acil bir işim olduğunda 7-8 dakikada gittiğimde oluyor. İstanbuldaki ulaşım, kira, yemek, elektrik/su/doğalgaz gibi giderler Türkiye'deki en pahalı fiyatlar... Gaziantep'te en fazla 5 yaşında, 3+1 (180-200 m2) bir dairenin aylık kirası semtine göre 800-1500TL arasında. 500.000TL'ye en lüks ve tutulan semtte, sıfır, içi yapılı halde, 260m2 4+1 daire alırım sana Smiley Araba konusunda da elimden geldiğince yardımcı olurum; buradaki bayiliklerin birçoğu tanıdıklarda Wink

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #268 on: 27 Dec 2013 - 22:28:45 »

Bana göre bir insan "günlük ihtiyaçlarımı karşılayacak birini istiyorum, annem-babamla yaşamak istemiyorum" diye evleniyorsa hiç evlenmesin zaten. Böyle bir mantık olmaz, olmamalı da... Çünkü sen böyle bir mantıkla yaklaşırsan, karşıdaki de  sana "başımı sokacak, bir evim olsun, ben de ailemle yaşamiyim, şu çocukla aynı evde takılırız işte" düşüncesiyle gelir.

İşte evliliği bedavaya getirmekte mümkün..

Bana göre bir insan hayatı paylaşmak istediği için, sevdiği insanla yerleşik düzene geçmek istediği için, kendi ailesine/çocuklarını sahip olmak istediği için evlenir. En azından benim düşüncem buydu ve kararımdan da son derece memnunum.

Evet,evllik enazından birkere denenmesi gereken hayat tecrübelerinden, maddi anlamda olmasa bile sağlayacağı manevi değerler açısından önemli.
« Last Edit: 27 Dec 2013 - 23:58:07 by Give N Go » Logged

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #269 on: 7 Jan 2014 - 22:33:49 »

http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kurumsal/basin-odasi/duyurular/duyuru/turk-hava-yollarinda-kabin-memuru-olarak-gorev-yapacak-bayan-calisma-arkadaslari-ariyoruz

Belki ilgisini çekecek kardeşiniz / arkadaşınız vardır

Pages: 1 ... 15 16 17 [18] 19 20 21
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: İş « previous next »
    Jump to: