Welcome, Guest. Please login or register.
16 Sep 2019 - 05:00:19
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: İş 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 21
Author Topic: İş  (Read 80444 times)
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #105 on: 20 Oct 2010 - 00:54:01 »

şimdi şekerin müdür olduğu firma kurumsallık anlamında tarih yazdığı için örnek cuk oturmuş.
şaka bir yana, geçenlerde borusanda ik yöneticisi olarak çalışan bir arkadaşımla bu cv konusunda konuşuodukki sanırım burdaki muhabbetle alakalı 1-2 detay içermekte. ilanları hem kariyer.net hemde yenibiris.com gibi sitelere verip belli dönemlerde başvuran cv'leri topladıklarını söylemişti. daha sonra bu cv'lerle ilgili geniş bir filtreleme uyguluyorlar. yani örneğin toplam 5000 cv varsa 2-3 filtrelemeyle çok rahat 10 kişiye düşürebiliyorlar. siz kendi kendinizi "işte tam bana göre özelliklerim uygun" diye düşünürken kendi kafalarındaki bazı detayları filtrelemede kullanarak dışarıda kalabiliyorsunuz. burdaki diğer bi sorunda şişirme cv'ler sanırım. millet çok spesifik konular değilse cv'lerini çok sağlam şişirebiliyor. en kötü gider mülakata girerim, 2 muhabbetle bağlarım belki fikriyle sonuna kadar gidebiliyorda ama dürüst olup kendi cv'sini oluşturanlarda daha baştan süzgeçten geçerken filtrelenmiş oluyor maalesef.

torpil konusuna zaten hiç değinmicem, klasik türkiye gerçeği

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
the Glide
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #106 on: 20 Oct 2010 - 01:07:36 »

kariyer.net ilginç bir site.. bu site üzerinden bir sürü iş başvurusu yaptım, aylarca dönen olmadı.. 1 görüşmeye bile çağrılmadım.. sonra nolduysa çok kısa bir süre içinde 5 ayrı yerden arandım, 4 tanesi ile görüşmeye gittim.. aynı gün 2 yerle görüştüğüm oldu, bir iş görüşmesindeyken başka yerden arandığım oldu vs.. acaba diyorum kariyer.net dönem dönem cv'mizi görünmez yapıp sonra aktif hale mi getiriyor Smiley arkadaşların söylediği gibi ilanların çoğu database oluşturma amaçlı ve şirketin sürekli eleman alımı yapıyor gibi görünme, reklamını yapma amaçlı.. görüştüğüm şirketlerden birisine farklı pozisyonlar için bana çok uygun olduğunu düşündüğüm ilanlarına başvurduğum olmuştu ama çağrılmamıştım.. en son hiç tecrübem olmayan bir ilan için başvuru yaptım ve ertesi gün çağrıldım.. yani diyeceğim odur ki başvuru yapmaktan yılmayın, yardırın gitsin.. torpiliniz yoksa çok da başka alternatifiniz yok zaten..

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #107 on: 20 Oct 2010 - 01:11:17 »

Keremin ve herkesn dediklerinde doğruluk payı var şüphesiz . bununla birlikte ben zamanında kabarık ve abartılı olmayan bir cv ile iş bulmuştum kariyer.net ile. fakat sanırım bu nadiren olan bir hadise Smiley

Şu andaki işyerim ilan veriyor kariyer nete ama referansların etkisi belki biraz daha fazla oluyor. Öner kazan diye bir prim sistemi var bizde,  dışarıdan birinin cv'sini verirsen ve o işe alınırsa ufakta olsa ödüllendiriliyorsun parasal olarak Smiley Bu bir şirket politikası ve işe alımları hızlandırmak için üretilen bir çözüm sanırım.
Ama benim insan kaynaklarına cv vermemin etkisi ancak adayın insan kaynaklarını ve dept müdürünü geçerek direktörle olacak son aşamaya geçmesinden sonra işe yarayabiliyor. Neticede işe alınacak kişinin hakikaten bu işe uygun olması gerekiyor.
Şu bir gerçek ki işe alım prosesleri gerçekten inanılmaz can sıkıcı ve uzun oluyor. Çok kez boş dönsemde zamanında çok fazla mülakata girmenin büyük faydalarını gördüm.Bu tecrübeler zamanla size bu süreçlerin kısalmasında faydası oluyor.

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
GalileoScr
Forum Van Horn'u
Veteran
Pro. Member

turnuva mantarı

View Profile
« Reply #108 on: 20 Oct 2010 - 14:54:21 »

İş konusunda ben baya şanslıyım. Üniversite hocasına eleman lazım demişler ben gittim olmadı ama görüşmeye giderken abim gel bursada bizim firmada çalış dedi. Askerden sonra eski müdürüm başka firmaya geçmiş yeni geldiğimi duyup gel dedi. Şirkette işler kötüye gidince kariyer.net vs. bir sürü iş başvurusu yaptım gel görüşelim diyen olmadı Abime rakip bir firmaya, abimin referansı ile daldım yine. girdikten sonra bursadan taşınma olayı çıktı. Yine doldurdum internette bir sürü form baktım böyle olacak gibi değil internette kimin ilanı var aradım firmayı görüşmeye geleyim dedim 2 firma buyur gel dedi vakit felan olmadı gidemedim o sıralar tanıdık firmalardakiler aradı bizimle çalış vs.diye bastım istanbula (maaş iidi tabi Smiley) geldim. Sonrasında da bilgisayarla çizimle ilgili bişey oldumu adamlar beni arayıp varmı tanıdığın diyor..

işlerin %90 ı (benim çalıştığım firmalarda) tanıdık birinin cv si herzaman dikkate alınır. Görüşme formunu doldurursun sadece fiyata bakarlar, bi kere bile diplomamı isteyen olmadı, hangi programı biliyorsun ne kadar biliyorsun gibi testlerde olmadı. Ama internetten iş arayacaksanız firmanın ilanını bulun sonra telefonlar arayıp gidin görüşün, internetten başvuru pek bir işe yarayacağını düşünmüyorum.

3D, Autocad çizim vs. uğraşınız varsa beni arayın bir yer bulurum...

Comeback...inş...
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #109 on: 24 Oct 2010 - 01:27:34 »

http://www.ajanscity.com/haber/1602/Kultur_ve_Turizm_Bakanligi_Uzman_Yardimcisi_Alim_Ilani.html

şöle bişey gördüm belki ilgilenenler olabilir

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
talhafatih
Ice Man
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #110 on: 23 Nov 2010 - 14:48:28 »

Sitede lojistik işiyle uğraşan var mı ?

smyrnall
Pro. Member

HALF GAME. HALF SPORT. ALL PASSION.

View Profile
« Reply #111 on: 23 Nov 2010 - 21:02:08 »

Aradığın lojistik tarzımıdır bilmiyorum ama konteyner taşımacılığı var bende.

www.smyrnall.com
http://smyrnall.tumblr.com
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #112 on: 23 Nov 2010 - 21:46:39 »

Sitede lojistik işiyle uğraşan var mı ?
sen de mi lojistik okumayı düşünüyosun?

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #113 on: 23 Nov 2010 - 21:49:04 »

Gelecegin meslegi diyenlere kanma bence.

talhafatih
Ice Man
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #114 on: 23 Nov 2010 - 23:10:15 »

Düşünme kısmını atlattım.Bizzat o bölümde okuyorum.Lojistik dergilerinden edindiğim bilgiler nazarında yazdım bu bölümü.

Aradığın lojistik tarzımıdır bilmiyorum ama konteyner taşımacılığı var bende.
İş durumu nasıldır.Staj durumu nasıldır diye bilgi almak istedim bu sektörde olan arkadaşlardan

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #115 on: 23 Nov 2010 - 23:22:51 »

hangi ünidesin? bende bi engel olmazsa izmir ekonomi-lojistik'e giricem seneye. İşdurumu hakkında şöyle söyliim 3 yıl önce lojistik bitiren bi tanıdık vardı adam 3 yıl orda burda çalıştı şirketlere başvurdu mu bilmiyorum ama bu yazın başında bi lojistik firması aramış 9 bin liradan başladı şirkette. bir tanıdık daha var izmir limanında müdür onla da konuştum airness'ın aksine gayet parlak ve iyi para kazanırsın diyor hele bir de üstüne işletme masterı yaparsan para kaldırırsın ama dünyada herhangi bir ülkedeki ekonominin kötüye gidişi maaşına da etki edebiliyormuş yani riskliymiş biraz

smyrnall
Pro. Member

View Profile
« Reply #116 on: 24 Nov 2010 - 00:37:59 »

Herşeyden önce ithalat-ihracat olduğu sürece deniz taşımacılığı ciddi şekilde varlığını sürdürecektir, zaten tamamına yakını denizden yapılır. Krizlerden ciddi çok şekilde etkilenir (en azından öyle davranırlar) ama iş imkanı her zaman vardır ancak maaşlar konusunda pekte parlak değil dönem açısından. Özellikle bu krizde biçok firma maaş indirimine bile gitti. "esnek çalışma saatleri" nin gayet geçerli olduğu sektördür.
Taşıma yapan "line" denen şirketlerden ziyade (sayısı azdır) forwarder denen taşıyıcı ve yükleyici arasındaki bağlantı olan firmalarda daha çok iş bulunur. 2011 yılının lojistiğin yılı olacağı ve genel olarakta yükselişteki sektör olduğu krizdeyken zaten söyleniyordu. (Benim çalıştığım şirkette 2010 beklentilerin çok üstünde iş hacmine ulaştı bu arada)

Staj olarakta kendi şirketim hakkında bilgi verebilirim, firma Maersk Line bu arada. Uzun ve kısa dönem stajerlikler var, kısa olan 1 aylık pekte bişey katmaz zaten insana. Uzunda normal çalışnadan pek farkın yoktur it gibi çalıştırılırsın. (Her ikisinde de asgeri ücretten maaş alırsın, 729 tl galiba şu an, 200 tl civarıda yemek fişi alırsın. 30 gün üzerinden sigortan yapılır). Stajı kesinilkle tavsiye ederim sektörde çok namı geçen firmadır, belkide ilk firmadır reputasyon açısından. CV de gayet iyi durur.

bu yazın başında bi lojistik firması aramış 9 bin liradan başladı şirkette.

Üst düzey yöneticidir, kanmayın bu miktarlara (firmayı biliyormusun)

bir tanıdık daha var izmir limanında müdür onla da konuştum airness'ın aksine gayet parlak ve iyi para kazanırsın diyor

Aynı şekilde müdür vasfı olan kişiler kendi standartlarına göre yorum yapabiliyor. Aynı beklentiye girmek doğru değil. 100 adam çalışıyosa 3 ü müdür oluyor. Asıl soracağım izmir limanında çalışan kişinin ismini verme imkanın varmı. (personal msg atabilirsin)

www.smyrnall.com
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #117 on: 24 Nov 2010 - 00:51:30 »

Ya zaten o işin yöneticilik kısmında para var tabii de üniye %100 burs ile girsem bir de bunun üstüne kabataştan diplomam olsa müdürlük yapamaz mıyım hocam?

Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #118 on: 24 Nov 2010 - 00:55:51 »

5 yıldan once zor yonetıcılık.
smyrnall
Pro. Member

View Profile
« Reply #119 on: 24 Nov 2010 - 01:01:23 »

Müdürlük herşeyden önce diploma vs tanımaz. Kişinin yetenekleri, tecrübe ve çevrene (torpil kastedmiyorum, belli bir seviye sonrasında kişisel ilişkiler el-kol uzunluğu vs çok önemli) bakar. Ekonomi üniv bilmiyorum ama 9 eylül denizcilik benim gördüğüm kadarıyla ederi olan bir bölüm.

www.smyrnall.com
Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 21
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: İş « previous next »
    Jump to: