Welcome, Guest. Please login or register.
23 Jul 2019 - 09:58:19
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: İş 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 21
Author Topic: İş  (Read 78670 times)
riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #30 on: 28 Apr 2008 - 23:13:44 »

evet sınav iyi gecti aslında mufettişmi olcaz ne Tongue
genel kulturu bende yetiştiremedim ingilizce yi daha zor bekliyordum bolum sınavlarında ise matematik sagolsun kurtadı pacamı birde baska sınava girmek isteyen olkursa soyliyim işletme -pazarlama sorularına kesin baksınlar bilmek icin 4 sene okumak gerekmiyo cunku . o 25 kişiye girmek zor tabi ama gila nın dedigiyle bizimki farklı departmanlar olabilir.. bu arada garanti ve iş bank haric artık kimse işletme iktisat hukuk falan sormuyo yani..
ıyk

CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #31 on: 28 Apr 2008 - 23:22:12 »

Geçen vakıfbankın sınawına girmiştim. Ondanda maliye muhasebe vardı işletme yerine. Hemde baya kol bacak cinsi kazıktı. Beni hep iktisat yakıyor kazık geliyor meret.

riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #32 on: 19 May 2008 - 13:53:10 »

Finansbankta calısan arkadas varsa PM atabilirmi bir iki sorum olacak işle ilgili.

the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #33 on: 31 May 2009 - 20:46:23 »

Beyler yayılma faslında sona yaklaşmakta olup iş için fırsatları kollamaya başladım. Bir şey duyan, gören olursa haber etsin bi zahmet  Tongue

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
Millsap24
Newbie
*

View Profile
« Reply #34 on: 2 Jun 2009 - 22:21:04 »

muhendisler icin bir oneri,  ne muhendisi oldugu muhim degil (genetik vs olmaz tabi), cunku gordugum kadariyla herkes ayni cemberde donup duruyor... kpss, izmit/istanbul, sabanci, koc  vs vs... bunlar sizi pek bir yere goturmez arkadaslar, cok daha iyi baska secenekler var...

ingilizceniz varsa ve abi ben calismaktan kacinmam diyorsaniz ne yapin edin, petrol sektorunde bir is bakin... petrol ofisi, tpao filan degil, uluslararasi servis sirketleri... muhtemelen hic duymadiginiz onlarca firma var piyasada... Schlumberger, Halliburton, Weatherford, BJ, MI Swaco, vs bi goz atin derim...

Bu aralar kriz filan derken ise alimlar cogu firmada donmustu, ama simdi hersey duzeliyor, ve yakinda ciddi eleman ihtiyaci olacak...
thevenin
Guest
« Reply #35 on: 2 Jun 2009 - 22:46:42 »

bir mühendisin parayi kirmasinin en iyi yolu hangi sektörde maaşlı çalıştıgı degildir.ne kadar cabuk kendi işini kuraldigi ve piyasada tutunabildigi önemlidir.en önemlisi piyasada tutunup,isim yapmak sora gelecek paranin sınırı olmaz zaten.
Millsap24
Newbie
*

View Profile
« Reply #36 on: 2 Jun 2009 - 23:24:25 »

Kendi isini kuracak adam etrafta is bakinmaz zaten... benimkisi bir oneri...pek bilinmiyor ama bakin boyle bisey de var demek hani... neyse, uzatip yer isgal edecek degilim...
üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #37 on: 3 Jun 2009 - 00:05:01 »

bizim şirket (koza altın işletmeleri)  satın alma sorumlusu arıyor bu aralar. ilanları kariyer.net'te mevcut.

thevenin
Guest
« Reply #38 on: 3 Jun 2009 - 00:20:21 »

Kendi isini kuracak adam etrafta is bakinmaz zaten... benimkisi bir oneri...pek bilinmiyor ama bakin boyle bisey de var demek hani... neyse, uzatip yer isgal edecek degilim...
mezun olur olmaz işini kuran mühendis sayisi cok azdir.benim demek istedigim işini kuramiyosan yada babanin işinin başina gecebilecegin bi işin yoksa.calisirsin bi 5 10 sene arasi bi yerlerde.okuldan arkadaslarinla yada çalışırken edinecegin cevreden bir iki kişi kurarsin bi sirket.en cok aprayi böle kazanirsin bir mühendis olarak.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #39 on: 3 Jun 2009 - 01:46:48 »

vaybeah nekadar kolaymış hemen bende kurayım arkadaşlarla benimle alaklı sektörde önüme ne gibi engeller çıkabilirki? Yanlışanlamayında öyle kolay değil arkadaşlar işler, okulda fotokopi çektirmeye benzemiyor iş hayatı. Heleki kendi işini kurmak, sektörde rakip olmak birilerine zor öyle, alırlar aklınızı vallahi. Burdan okulda yükseği bitirecek arkadaş var oda diyor böyle "alırım çantamı, kurarım şirketimi, konuşurum gideim boya kullanan firmlara" aha gidersin ya diyorumda sonra bana karamsar diyorlar

Mirko Milicevic
Gergin Antrenör
Yazar
Jr. Member

herşey basketbol için..

View Profile WWW
« Reply #40 on: 3 Jun 2009 - 01:49:41 »

Gençlerin hevesini kaçırma şeker,bırak hayal güçlerini kullansınlar Smiley

thevenin
Guest
« Reply #41 on: 3 Jun 2009 - 02:40:02 »

o kadar da zor degil be abi naptiniz.cevre,jeofizik,metalurji,jeoloji vs falan olsak kasarda.makina elektrik insaatta o akdar zor degil bu dediklerimi yapmak.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #42 on: 3 Jun 2009 - 03:09:40 »

iyide sizinki kendini çevirecek bir işyeri veya nebileyim allah şükür geçinip gidiyoruz açtık bir yer mantığı değilki abicim. Kurup piyasayı dağıtmak kendi adınıza kolaymı lan öyle. Sektöre göre tabiki değişir ama her sektörün pisliğe bulandığı yerlerdesinizin nerdeyse. Misal biz boyacılarla görüştük akşamında ceptelefonumuza mesajlar geldi birilerinden. Devletle görüştük ihaleye fesat atmamız gerektiğini, gerektii yerde adamları beslememizin zorunlu olduğunu anlamamız söylendi, askeriyeye gittik adamlar bizle görüşmedi bile ahahha gidip 100 kat daha pahalı ve daha kötü şeyi tercih ettiler. Artık kim nekadar yiyecekse.

İşhayatında kısa süreli tecrübelerden gördüğüm kadarıyla şunları söyliyebilirmki fırlama olacaksın. Yeri gelince rüşvetini vericeksin, en kral daireyi hatunu ayarlıcaksın yeri gelince. Yine yeri gelince düşünce derneklerinde rakı içip ülkenin gidişatına küfür ederek Atatürkü överken, yeri gelincede kapıdan selamınaleyküm diye girip ramazanda yaklaştı beah abi diyerek ortama gireceksin. Adamın olacakki ihaleleri bağlasın, adamın olacakki beledeyide arsa topu işleri çözülsün. Vergi dairesinde tanıdığın varsa vergide ödemene gerek yok zaten. İşi yaptırdıktan sonrada parayı ödemeyeceksin adama çünkü hemen herkes öyle yapıyor zaten.

Ben bunların hiçbirini yapmam, dürüst takılırım dayı diyosan bende sana ...lan derim. Hani biraz ucundan gördüm, iş hayatı özel sektörde çok pislikmiş benden anca memur olurmuş onu anladım. Bana işi vereceksin ben yapıcam, arkası bize uygun değil sanırım. Zengin olmaya çalışanlarada başarılar diliyorum inşalah başınıza böyle şeyler gelemez. Ama mesela su işine falan girecekseniz Sapancada bol bol su fabrikasına ruhsat ve arsa verildi. Ormalar dinamitle patlatıldı, ağaçlar kesildi. Hani varya o büyük su fabrikaları ohoo burda 9-10 tane var, tık dikiyorlar ormanın içine. Hani su işine girerseniz beledeyide bisürü tanıdık var, çalışmalardan memnunlar yine aynı seçimlerden sonra merak etmeyin

thevenin
Guest
« Reply #43 on: 3 Jun 2009 - 04:09:17 »

ben senin gibi düsünmüyorum abi.yazdım bi ton şeyde,sildim sonra. neyse tartısma olmasin.biraz da nasip,kısmet işi bunlar.girdigin firma sektör vs.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #44 on: 3 Jun 2009 - 05:53:35 »

niye canım yaz tartışalım, konuşalım tartışmaktan korkulurmu hiç.

Aslında iş hayatında nelere nekadar dikkat ettiğinizle ilgili olay. Hayatta insanların standartları vardır. En tepeye ilk hedeflerini dikip ona ulaşmaya, kendi standartlarında devam ederler. Bizim patronların standartını bana açıklayabien varmı? Kaç tane işveren çalışanına hakkını vererek çalıştırıyor? Çalışanın köpek yerine konulduğu, işten çıkarmakla tehdit ettiği, sigortasının maaşnın tam verilmediği, en başta lması gereken iş güvenliği ve sağlığı ile ilgili kaç işveren butip şeylere dikkat ediyor?

Kaç tane patron vergisini tam ödüyor, elktriğini kaçak kullanmıyorda zamanında yatırıyor? Millete yalan dolan, kazık mal satarak, yemin billahlar edip arkasından adamı alaya alarak, küfür ettiği adamın sonrada yüzüne "vay efendim" diye gülerek gelen patronlar-müdürler. İş hayatının bukadar pislik olacağını hiç hayal edemezdim gerçekten. Belki benim çevremdeki insanlar maldır, eğitimsizdir, görgüsüzdür, tembeldir, çalışmaz ama kimse ne işinden memnun nede işveren işçisinden memnun. Krizi bahane edip adam çıkaranlar, sırf daha ucuza çalıştırak için maaşlarını düşürenler ne sayıyım ya.

Tabi nasip kısmet işide değerli arkadaşım, işin içine para girince ne yakın arkadaşın kalıyor bu piyasada, ne dostun ne akraban. İş yaptıysan veya yapıyorsan görmüşsündür ama böyle beh. Vallahi memlkete dönüp artık ciddi ciddi domates okuma yeri falan açıcam yeter ulan. Entrikalar, dedukodular, para kaçırma yuh artık yahu. Göstermelik standartlar, güvenlik önlemleri, işçiler ayrı kendi keyfinde. Köye yerleştireceksiniz beni neyi paylaşamıyorsunuz anlmıyorumki..

Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 21
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: İş « previous next »
    Jump to: