Welcome, Guest. Please login or register.
17 Oct 2019 - 00:20:41
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: I still love this forum... 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 20 21 22 [23] 24 25 26
Author Topic: I still love this forum...  (Read 80345 times)
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #330 on: 22 Aug 2016 - 19:49:02 »

abiler, ne güzel işte burada olmak diyip geçelim işte. muhabbete çok çok anlam veremesem de, sesi çıkmayanları da geri getirmiş olmuş bir yandan. her işte bir hayır vardır misali.

bu forum kaoslara, tartışmalara ihtiyaç duyuyor özlediğimiz insanları geri getirmesi için buralara Smiley

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #331 on: 22 Aug 2016 - 20:00:36 »

Genel olarak Murat abi ve Kubi'ye katılıyorum.

Forum, herhangi bir ticari kaygı veya ülkenin en iyi basketbol forumu misyonu ile kurulmuş bir forum değil. Tek amacı, yazar ya da okur fark etmez, batug.com müdavimlerinin karşılıklı olarak konuşması, fikir alışverişinde bulunması, kaynaşması vb. idi. Kısacası, forum sadece bir araçtı ve batug.com'un kapanması ile birlikte miadını doldurdu. Ben bir durum veya bir sıkıntı olduğunda, kimseye forumdan ulaşmıyorum. Ne bilim, Gani'ye ya da Selçuk abi'ye bir şey soracaksam telefonla arıyorum veya whatsapp'dan yazıyorum falan filan.

Eskilere dönüp de, şöyle olsaydı böyle olsaydı tartışması yapmak gereksiz. O dönemin şartları içerisinde olması gereken bunlardı, nitelik nicelikten önemlidir. Evet, sert tartışmalar, gidenler gelenler oldu, bazen konformizme kaçan aşırı tepki verilen durumlar da olmuştur; ama bu ortama uyum sağlamaya çalışan, saygısızlık ve yavşaklık yapmayan herkes bir şekilde burada tutundu. Veled-i Kobe gibi tipler de bi zahmet burada olmasın zaten.

Forumun kuruluşunun üzerinden 15 sene geçmiş, 15 sene insan hayatında ciddi bir süre. Burası, en azından benim için, forumdan da öte bir okul oldu. Çok güzel dostlar edindim, çok güzel anılarım var, dolayısıyla bir sembol ve hatıra olarak devam etmesini isterim. Hatta, keşke zaman ve şartlar elverse de, yılda 2 turnuva yapabilsek gene.

Ha son olarak, Batuğ abi'nin annemi aradığı bir şehir efsanesidir; ama 2003 İstanbul Turnuvası'na gelmek için bayağı dil dökmem gerekmişti. Deli

Eyyorlamam bu kadar.
« Last Edit: 29 May 2019 - 01:20:43 by seko » Logged
ocean
Newbie
*

View Profile
« Reply #332 on: 22 Aug 2016 - 20:46:31 »

Mesela ben Ilkkan'ı sevmiyorum çünkü bence birşey katmak yerine, övgü almak için kasıyor-sun. Video linki ve kaydedilmiş gereksiz rekorlar haricinde attılmış mesajı yok gibi.

arşivci adam iyidir be abi.benim bu maçtan haberim yoktu mesela marbury https://www.youtube.com/watch?v=uYm0Djpt94s yaşım küçüktü. ha görüntüler genelde çamur ama olur o kadar
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #333 on: 23 Aug 2016 - 00:49:52 »

Mesela ben Ilkkan'ı sevmiyorum çünkü bence birşey katmak yerine, övgü almak için kasıyor-sun. Video linki ve kaydedilmiş gereksiz rekorlar haricinde attılmış mesajı yok gibi.
valla hak veririm çünkü ben de kendimi pek sevmiyorum Cheesy o yüzden anlıyorum durumu.

o sinema video linklerini falan da ''madem o kadar araştırıp öğrenmişim bari paylaşayım da boşa gitmesin'' mantığıyla koyuyorum. özellikle sinema konusunda. bir de işsizlikten hehe. tabi genel olarak onları koyunca da forumda paylaşım dışında bi numarası olmayan tiplerinden gibi duruyorum (belki de işin kötüsü öyleyim). ondan da olabilir.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #334 on: 23 Aug 2016 - 01:23:17 »

Bu konuda bir şey yazmayı düşünmüyordum ama forumun bazı temel direklerinin foruma yaptığı muameleyi okuduktan sonra üzüldüm gerçekten ve madem burası artık "sadece bir arşiv" benim de düşüncelerim kalsın arşivde.Beğenin-beğenmeyin,az-çok katkım var nihayetinde.

Öncelikle şunu açıkça söyleyeyim: burada yıllarca muhtelif konularda ve muhtelif başlıklarda,olaya kendi baktığı gibi bakılmasını ve hatta kendi istediği tarzda yazılmasını isteyen yöneticiler oldu. İstedikleri kalıbın dışına çıkılmasına zerre kadar tahammülleri olmadığı "Yeni üye olanlar için yazılı olmayan forum kurallları" başlığında belgeli halde duruyor. Evet burası çocuk avutma yeri değil,olmasın da zaten.Ama burası zamanla içindekileri gördüğüm kadarıyla hiç hayat görüşlerine bağdaşmayacak şekilde, demir yumrukla yönetilesi bir yer olmamalıydı.Hele hele safiyane ve ya trolleme amacıyla gelen kişilere ayar verip, aşağılayıp, klavyeden "uff ne laf soktum" mastürbasyonu yapma mecrası hiç olmamalıydı. Çünkü burası seviyeli tartışma için paratonerdi.Kurunun yanında çok yaşlar yandı,silindi,küstürüldü.Ben de eski hesabımı sildim ama geri geldim.Ben arkadaş grubu aramıyordum kendime,sadece hayatımdaki en önemli keyiflerden biri hakkında benim gibi kafa toran insanlarla konuşmak ve hatta tartışmak istiyordum.

Bunun sebebi de anladığım kadarıyla Kubilay'ın yazdığı mesajda da görüldüğü üzere,foruma gelenlere içki masasına gelenlere bakıldığı gibi bakılması.Sabaha doğru masadan kalkar gibi bazıları hayat meşgalelerini bahane edip masadan kalkınca,masayı kapatıp,bir tek sandalyeleri ters çevirmeyerek burayı kör-topal bırakarak kendi anılarınıza saygısızlık ediyorsunuz.Bizleri de alıştığımız,sevdiğimiz tartışma ortamından mahrum bırakmış oluyorsunuz.Çünkü hem burayı içe kapalı tutmaya çalışıp hem de içini boşaltmış oldunuz. Benim gibi inatla yazma-okuma-tartışma açlığında olanlara da hala benzer muamele yapılıyor.

Herkes benim gibi olsun demiyorum ama burayı babaları gelse gözü görmeyecek kadar tutkuyla seven ve "koruyan"lar nasıl unuttu anlayamıyorum.Sitemlerim gitsin adlarını say say bitmeyecek,tartışması zamanında büyük keyif vermiş nicelerine.Ben 33 yaşındayım, 6 yıllık evliyim, 1 yaşında çocuğum var, yüksek ihtisas yapan, ayda hala 6 gece nöbet tutan ve öğle arası yemek yemeden 08:00-18:00 arası çalışan bir adamım ama hala yazıyorum.

Son olarak yazmak farz: bi tuncaboylu vardı, ne oldu ona? Hem güzel insandı hem de çok kıl adamdı Cheesy

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #335 on: 2 Sep 2016 - 16:34:25 »

Beyler herkese selam,

21 Eylül Çarşamba akşam 19:00 gibi önce basket sonrada hep birlikte bi yemek organizasyonu yapalım diyoruz. Lokasyon herkese ortak nokta olması açısından Kadıköy ve civarı olacak. Basket için muhtemelen daha önce çoğunuzun da geldiği Kızıltoprak Arena (Şükrü Saracoğlu Stadı karşısı) tercih edilebilir. Saha genelde boş olduğu için biz bize biraz top atarız. Metrobüsün son durağında olduğu için ulaşım kolay olur. Sonrasında da yine civar bölgede yemek olayına gireriz.

Gelecek arkadaşlar ses versin, detayları hem burdan hem de whatsapp grubundan konuşuruz...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #336 on: 2 Sep 2016 - 17:11:53 »

5'te florya'dan yola çıkacam. az biraz geç de olsa gelirim ben. twitter'dan değil de, ya burdan ya da vatsaptan haberleşelim. herkes twitter kullanmıyordur.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #337 on: 2 Sep 2016 - 18:12:18 »

Buluşma muhabbeti ilk twitter'da çıktığı için ordan başlatıkta devamını whatsapp ve burdan devam ettiririz. Whatsapp grubunda olmayanlar (çıkanlar) dahil olmak isterse haber versinler ekleyelim...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #338 on: 3 Sep 2016 - 00:05:50 »

Ben 15 Eylül'de Budapeşte'ye dönüyorum. Uzun zaman da gelemem herhalde.

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #339 on: 3 Sep 2016 - 13:05:47 »

Ben 15 Eylül'de Budapeşte'ye dönüyorum. Uzun zaman da gelemem herhalde.

Olm beklesin hatun sonra evlenirsin nedir bu acele anlamıyorum

Kayhan gelir mi bilmiyorum ama ben gelirim sanırım zaten orada bir arkadaşıma gidecektim yalnız beni götürün olm gideceğim yere kayboluyorum hemen

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #340 on: 6 Sep 2016 - 06:18:44 »

Olm beklesin hatun sonra evlenirsin nedir bu acele anlamıyorum

abi ne acelen var dediğin adam 40 a merdiven dayamak üzere

Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #341 on: 7 Sep 2016 - 20:45:16 »

21i bana da uygun
xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #342 on: 12 Feb 2017 - 20:32:51 »

Topic'in son sayfalarında forumla ilgili güzel eleştiriler var. Kaç ay önce yazılmış, ben yeni farkettim. Nostalji yapmak isteyenler için güzel.

Bir de farkettim ki, forumun mevcut hali eskisinden çok daha güzel.
« Last Edit: 12 Feb 2017 - 21:55:18 by xmenac » Logged
Cordoba
Newbie
*

View Profile
« Reply #343 on: 12 Feb 2017 - 22:26:21 »

Evet doğru tespit  Afro
Dr.Funk
Jr. Member
**

Zihuatanejo

View Profile
« Reply #344 on: 28 Jan 2018 - 18:58:02 »

sadece all-star başlığı değil genel olarak forumun durumu son zamanlarda böyle.. kısaca büyüdük ve yaşlandık diyorum bunun temel sebebi olarak..

SMAÇLARIMIZ,RUHLARIMIZ,VASFİLERİMİZ ve KARDEŞİLĞİMİZ SONSUZA KADAR YAŞAYACAK!!!
Pages: 1 ... 20 21 22 [23] 24 25 26
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: I still love this forum... « previous next »
    Jump to: