Welcome, Guest. Please login or register.
18 Sep 2020 - 21:58:40
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Rekor Mevzuu 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [All]
Author Topic: Rekor Mevzuu  (Read 13430 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« on: 12 Jan 2006 - 17:57:53 »

http://sports.espn.go.com/espn/page2/story?page=simmons/060110

bill simmons'ın yazılarını severiz ama.. bu hakikaten şaheser olmuş. kobe ilgili yorumlarını geçelim, bi rekor şansını tepmek için yapılan seçim bu kadar güzel eleştirilebilirdi heralde. kısa ve öz.
« Last Edit: 13 Jan 2006 - 02:39:24 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #1 on: 12 Jan 2006 - 18:14:37 »

simmons'ı severim lakers ve kobe nefretine rağmen ama bu yazıdaki fikrine katılmıyorum. bence kobe biten bir maçta rekor zorlamayarak doğruyu yaptı. hem tarihe karşı, hem arkadaşlarına karşı. derseniz ki, ''e 3. çeyrekte niye 30 sayı attı'', orda maç devam ediyordu, bi momentum yakalamıştı, farkı da o esnada açtık zaten. ama ondan sonra, araya çeyrek bitimi girdikten sonra bi daha girmenin anlamı yoktu, maç zaten bitmişti.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #2 on: 12 Jan 2006 - 18:18:53 »

hangi rekor çekişmeli maçta kırılmış ki orkun, simmons kobe'nin seyircilere ihanet ettiini söylemeye çalışıyo ki bence konu bu. nba tarihine girmek ile girmemek arasındaki tercihi sadece kobe'ye bırakmak ne kadar dooru tartışılması gereken bu, simmons da bunu yapıyo.
« Last Edit: 12 Jan 2006 - 18:19:28 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 12 Jan 2006 - 18:25:44 »

nereye kadar gider bende görmek isterdim.. o maçta kobe son çeyrek kenarda oturunca maçın benim için de bi anlamı kalmamıştı.. aklım hala kobe de ve sahada olsa yapabilceklerindeydi.. ama sakatlansaydı ya da başka bişey olsaydı koca bi sezonu da bi rekor belki de bi 80 uğruna heba edecekti.. o maçta son çeyrek sakatlanan erol sezonu kapadı.. bu kobe de olabilirdi..
Manu
Guest
« Reply #4 on: 12 Jan 2006 - 18:32:16 »

ben de yazıyı büyük bir zevkle okudum.ama kaçan kobenin fıırsatı bence,devam etseydi izleyenler degil,kobenin rekoru olacaktı.
phil jackson da taraftarlar da dogal olarak girmesini istedi,ama kobenin girmeme secimi bence takkım oyununu yükseltmek ya da macın bitmesiyle ilgili degildi,o 62 sayıyı 3 periyodda atmıs olmak istedi bence.gidip son periyod 11 de 1 falan da atabilirdi ki bence iyisini mi kötüsünü mü yaptıysa o,kobenin secimiydi,kimse ona girme ya da girse de sut atmamasını söylemeyecekti ki,cogu kişiye göre 3 periyodda atılan 62 sayı,rekor ne bilmiyorum ondan daha degerli ki bencede öyle Cool
« Last Edit: 12 Jan 2006 - 18:33:12 by Manu » Logged
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #5 on: 12 Jan 2006 - 18:33:58 »

Ben aşağı yukarı Simmons ile aynı şeyleri söylemiştim, oraya kadar getirdiysen işi bitireceksin de. Periyodun sonu kenara çekilmek için mantıklı bir zaman olabilir ama o ana kadar herhalde bir mola alınmış, bir faul olmuş oyun durmuştur. O anlardan birinde de oturabilirdi. Ayrıca Dallas'lı oyunlulara onu durdurabilme fırsatı da vermeliydi. Hepimizin başına mutlaka gelmiştir. Basket oynarken karşı takımdan bir çocuk kudurur, adamı da kudurtur. - İşte o çocuğu durdurmak ve al bunu ..." deme hazzını yaşamak isterim ben.

Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #6 on: 12 Jan 2006 - 18:42:54 »

hangi rekor çekişmeli maçta kırılmış ki orkun, simmons kobe'nin seyircilere ihanet ettiini söylemeye çalışıyo ki bence konu bu. nba tarihine girmek ile girmemek arasındaki tercihi sadece kobe'ye bırakmak ne kadar dooru tartışılması gereken bu, simmons da bunu yapıyo.

ne ihaneti baba? rekor var bu gece diye mi bilet almışlar? lakers-dallas maçına gelinmiş. kobe zaten takımına olan görevini yapmış.

görüşüm bundan önceki diğer her rekor için de geçerlidir.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 13 Jan 2006 - 01:02:26 »

Orkun kesinlikle haklı bence.Gerçi Simmonsinki farklı bir bakış açısı.Kobe olgun bir davranış yapmak istemiş maçta garanti oda yapıcagını yapmış ve yedeklere yer verilmiş...

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #8 on: 13 Jan 2006 - 01:24:00 »

nba tarihinin en yüksek ikinci , lakers tarihinin de en yüksek skorunu görme şansı o akşam salonda bulunan seyircilerin ve televizyonda canlı şahit olan insanların elinden alınmıştır. gören de kobe'nin hiç rekor, şan, şöhret meraklısı bi adam olmadıını sanıcak. ben kobe oturarak yanlış yaptı demiyorum, o tercih kobe'ye bırakılarak yanlış yapıldı diyorum. seyirciler, koç, takım arkadaşları adamı itip o rekoru kırmak için çalışmasına destek vermelilerdi. benim görüşüm budur.

ayrıca rekor sporda ulaşılabilecek en üst bireysel noktadır. kanımca şampiyonluktan yüzükten falan da daha önemlidir. tüm olimpik sporlarda olduu gibi, millet boşu boşuna rekor başına bilmemkaç bin dolar ödül koymuyo, atletizm yarışlarında tavşan koşturmuyo. seyirciler için.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 13 Jan 2006 - 01:48:20 »

Ozan konudan alakasız olarak rekorlar hakkındaki görüşüne katılmıyorum, bireysel sporlardan bahsedersek haklısın ama aynı kefeye koyamayız.

Kobe hakkında evet çok düzgün bi geçmişi var diyemeyiz, önceki rekor denemelerini biliyoruz. Ama bu sefer farklı olan imajını düzeltmeye çalışan -aslında doğru bi tanm olmadı- bi Kobe var. 2-3 sene olsa çıkardı oynardı diyorum ben.

Bende farklı bi görüş açısı sunayım, istese atardı diyoruz, rekoru kırardı diyoruz.. Maçtan sonra biyerde yine bu tarz bişey okumustum. 62 atıp bırakmak, "istesem yine yaparım" anlamına da gelmez mi?

-bu arada bende keşke oynasaydı diyenlerdenim
« Last Edit: 13 Jan 2006 - 02:02:38 by Brooklyn » Logged

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #10 on: 13 Jan 2006 - 01:58:10 »

kobe'nin olgun bir davranış gösterdiğini ve doğrusunu yaptığını düşünenlere karşı çıkmak durumundayım. sahaya girip 80 atmaya kassaydı çocukça bir davranış olmayacaktı, ve açıkçası ben de en azılı takip ettiğim döneme böyle bir olayın denk gelmesini isterdim ve ilerde bu olayın yaşandığı jenerasyona ait olduğumdan dolayı böbürlenirdim. belki profesyonel anlamda düşünürseniz rekorun bir manası yok ancak bu tam anlamıyla bir business değil. başka faktörler de gözden geçirilmeli.

burda ozanla ayrıldığım nokta olayın kobenin kararı olması gerektiini düşünmem. kobe, bence yanlış bir karar verdi, ama bu kendi kararıdır.

kobe imajını düzeltmek için bunu yaptıysa daha da büyük hatadır. sakatlık riskini almak istemedii için yaptıysa daha az hatadır.

capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #11 on: 13 Jan 2006 - 02:07:19 »

Ozan üstüne alınma biladerim ama,

Kobe o maç çıkıp son çeyrek oynasa; o sevgili BSPN yazarı; (gerekse diğer sevgili Kobe Haterlar) bu sefer de "bakın sadece kendini düşünüyor, diğer arkadaşlarının oynamasına müsade etmedi" diyecekti, onun için Simmons efendinin sözlerini ciddiye almıyorum.

Burda yürüttüğümüz tartışma ise gayet sağlıklı gidiyor zannımca, bence Kobe'nin oynamaması doğru olandı. Kazanılmış bir maç üzerine kırılmaya çalışılacak bir rekor işin açıkçası şahsi olarak beni tatmin etmez. Bu, Yusuf'un topa çizginin üstünde basıp Tanju'nun 39. gol için topa vurmasını sağlanması, Sura'nın Atlanta'da iken TD yapmak için yaptığı rebound maymunluğu veya Ricky'nin yine TD yapmak için yaptığı geri zekalılıktan çok da değerli bir hareket olmazdı gözümde. Şahsi kanaatimdir...
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 13 Jan 2006 - 02:14:13 »

abi sonucta tanju gol rekorunu kirdi diye aniliyor degil mi su anda? wilt'e de kimse yuh be kardesim niye o kadar top kullandi, egoistlik yapti demiyor. 1-2 gun elestiri alirdi ama seneler boyunca da ismi anilirdi o geceyle. Ricky'nin TD maymunlugu ile bunu karistirmamak gerek, o ayri bir olay. senede 15-20 tane TD yapiliyor ama en son kac sene once bir oyuncu 3 ceyrekte 62 sayi atmisti?

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #13 on: 13 Jan 2006 - 02:14:33 »

Kobe o maç çıkıp son çeyrek oynasa; o sevgili BSPN yazarı; (gerekse diğer sevgili Kobe Haterlar) bu sefer de "bakın sadece kendini düşünüyor, diğer arkadaşlarının oynamasına müsade etmedi" diyecekti, onun için Simmons efendinin sözlerini ciddiye almıyorum.

yahu herşeye tamam da bu olmamış. yani simmons'ın her yazısını dört gözle takip eden, çok seven biri diilimdir ama bi yazı üstüne çıkıp böyle bi tespit yapmak..

ayrıca görüyorum ki buradaki pek çok insan haile gebreselassie'nin, hicham el guerrouj'un, grant hackett'ın, ian thorpe'un rekorlarını kaale almıyor, deersiz görüyor. sporun doasındaki bişeyi görmezden geliyosunuz bence ya, neyse hepinize saygı duyuyorum.

capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #14 on: 13 Jan 2006 - 02:24:37 »

@ alim

Bu tamamen bakışla alakalı abey. Şöyle ki; benim görüşüm bu tür takım sporlarında özellikle kasılıp yapılmış rekorların, işin doğasında oluşan rekorlardan daha az değerli olduğunu düşünüyorum. Dediğin doğru tabii herkes sonuçta skoru konuşacak.

@ ozan

abi ben ne yazmışım oraya; simmons'a kobe hater demedim bu yorumu yapacak diğerlerinin Kobe Hater olduğunu söyledim. İfade düşük olabilir şimdi bir baktım da neyse. Simmons ile ilgilenmem sevmem. Yazının şekline,ifade ediliş tarzına, benzetmeye bir itirazım yok. Zevkle okudum. Ama katılmıyorum. Son olarak verdiğin örneklerin hepsi bireysel sporlardan abey Pipo
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #15 on: 13 Jan 2006 - 02:32:43 »

benim şaşırdıım nokta zaten cümlenin ikinci kısmıydı. beklemezdim senden. bi de bspn yazarı benzetmesi.. neyse.

ayrıca sen "bitmiş maçta kırılan rekor beni tatmin etmez" dedin. saydıım adamlar rekor kırmak için bitmiş yarışlarda kendileriyle mücadele ediyorlar, bu da bence tam olarak aynı olmasa da çok benzer bi durum.

capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #16 on: 13 Jan 2006 - 02:53:15 »

Ozan ESPN'nin Kobe karşıtı yeteri kadar hareketini gördüm. Onun için ağzıma geleni söylüyorum. Bu iş Shaq gittikten sonra iyice kontrolden çıktı. Neyse bu ayrı bir olay.

Rekor mevzuuna gelince, bireysel sporlarla takım sporları arasında ciddi farklar olduğunu düşünüyorum. Neticede bireysel sporda şartlar ne olursa olsun kendi adına yarışıp, kendin için kazanımlar elde ediyosun.

Takım sporlarında ise çıkar çatışması var. Takımın çıkarı ile kendi çıkarının çatıştığı noktada senin yapacağın tercih, ne kadar takıma bağlı olduğun konusunda kendi adıma ciddi bir fikir vericidir. Rekor olayı da eğer şartlar Kobe'nin ki gibi ise; bir çıkar çatışmasıdır. Kobe yaptığı bu tercih ile gözümde artı bir puan almıştır.

Demem o ki; bireysel sporda rekor olayını düşünürken sadece kendini, takım sporlarında ise takımını da düşünmek durumundasın.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #17 on: 13 Jan 2006 - 03:03:48 »

abi sonucta tanju gol rekorunu kirdi diye aniliyor degil mi su anda? wilt'e de kimse yuh be kardesim niye o kadar top kullandi, egoistlik yapti demiyor. 1-2 gun elestiri alirdi ama seneler boyunca da ismi anilirdi o geceyle. Ricky'nin TD maymunlugu ile bunu karistirmamak gerek, o ayri bir olay. senede 15-20 tane TD yapiliyor ama en son kac sene once bir oyuncu 3 ceyrekte 62 sayi atmisti?

alim, önemli olan nasıl hatırlandığı değil. yani hakem hatasıyla sonucu belirlenen bir çok maç da bir süre geçtikten sonra yalnızca sonucuyla hatırlanıyor, bu içindeki hakem hatasını önemsiz mi kılar? örneğin sen x takımın x yılındaki şampiyonluğunu belki temiz bulmuyorsun ama onlar ileride sadece şampiyonluk olarak hatırlanacak, peki sen de öyle mi hatırlayacaksın?

takım sporlarıyla bireysel sporları ayırmak gerekir. rekorları bir amaç olarak en üste koyarsak kobe'nin 40 sayılık sezon ortalaması yakalaması da bir rekordur (tarihte bilmemkaçıncı, bilmemkaç yıldır ilk kez vs...), taraftarlar bunu da görmek isteyebilir. üstüste 40 sayı atma rekoru da halen önünde, örneğin bu serisini bozmamak için takım yapısının dışına çıkarsa bunu da rekor çabası için hoşgörebilir miyiz? ben göremem.
« Last Edit: 13 Jan 2006 - 03:09:12 by Majere » Logged
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 13 Jan 2006 - 03:09:49 »

orkun ordaki olayla bunlar cok farkli birseyler sonucta. kobe kimsenin hakkini falan gaspetmeyecekti orda. sadece cok ozel bir gecesinde yaptigi sovu surdurecek ve o geceyi daha hatirlanabilir hale sokucakti.

40 sayi rekorunu kirmak icin takim yapisinin disina cikarsa tabii ki konusursun, takima zarar verebilecek bir konuma gelirse. ama kopmus bir macta oynamasinin takima bir zararinin olacagini dusunmuyorum ben.

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #19 on: 13 Jan 2006 - 03:13:38 »

alim, önemli olan nasıl hatırlandığı değil. yani hakem hatasıyla sonucu belirlenen bir çok maç da bir süre geçtikten sonra yalnızca sonucuyla hatırlanıyor, bu içindeki hakem hatasını önemsiz mi kılar? örneğin sen x takımının x yılındaki şampiyonluğunu belki temiz bulmuyorsun ama onlar ileride sadece şampiyonluk olarak hatırlanacak, peki sen de öyle mi hatırlayacaksın?

bence yukarıdaki ornek pek uymuyor.Koeb'nin 80 atması yada atmaya calısmasını hic bi bostonlu yada rakip takım taraftarı saibeli gormeyecekti... herkes 62 de ne tepki verdiyse aynısını verecekti... ve o sekilde hatırlayacaktı...
Ayrıca rekor kırmak icin takımın onde veya geride olması gibi bi kural yok sanırım.Normal sezonda mac suresi icinde yaptıysan sorun yok.

quote sorununu düzelttim - oscar
« Last Edit: 13 Jan 2006 - 03:17:40 by OscarRE » Logged

Son Turnuva Şampiyonu
cantstandya
Timberwolf
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #20 on: 13 Jan 2006 - 03:13:45 »

E ama şöyle de bi durum var, kobe' nin yapacağı rekor sadece kendi rekoru değil, bir lakers oyuncusunun rekoru olacaktı.. Yani bu başarı takım tarihine de geçecekti.. Kobe' nin biraz daha dakika alması, fazladan birkaçşut denemesi de neden kimyayı bozsun anlamadım, zaten 40 küsur dakıka alan her maçta eline bakılan oyuncu değil mi..

Ben Kobe' nin bu hareketi sakatlık korkusu yada takım arkadaşlarına şans vermekten ziyade üzerindeki bencil oyuncu imajını düzeltmek adına yapmış olduğunu düşünüyorum.. ki o da yanlış geldi bana

Bir de aşağılama gibi bir konu geçmişti daha önce lakers topicinde yanılmıyorsam, kobe sahada daha fazla kalması sayılarını artttırması dallas oyuncularını aşağılamak gibi görülmüştü; buna da katılmam mümkün değil.. Bir oyuncu oyun kuralları içerisinde, sadece işini iyi yaptığı için rakibini aşağılamaz.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #21 on: 13 Jan 2006 - 03:16:47 »

orkun ordaki olayla bunlar cok farkli birseyler sonucta. kobe kimsenin hakkini falan gaspetmeyecekti orda. sadece cok ozel bir gecesinde yaptigi sovu surdurecek ve o geceyi daha hatirlanabilir hale sokucakti.

40 sayi rekorunu kirmak icin takim yapisinin disina cikarsa tabii ki konusursun, takima zarar verebilecek bir konuma gelirse. ama kopmus bir macta oynamasinin takima bir zararinin olacagini dusunmuyorum ben.

abi evet, tamamen aynı durum değil ama ''hatırlanmaz ki'' savın üzerine öyle bir örnek verdim. hatırlayanlar da olur. ben tanju'nun o 39. golü nasıl attığını biliyorum ve kendisinden bu yüzden tiksiniyorum. sanırım galatasaraylı da olsam tiksinirdim. hele ki en büyük galatasaray efsanelerinden metin oktay'ın rekorunu kırıyorken böyle bir golle.

aynı ölçüde bir zarar olmasa da, rekor için son çeyrekte oynayıp bütün topları kullanması da takım adına hoş değil bence. o 12 dakikayı oynamak isteyen bench oyuncuları var. belki çok önemli gözükmüyor ama onlar için olabilir. sakatlanma ihtimali devar, hele ki rakip o rekoru gururuna yediremezken.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #22 on: 13 Jan 2006 - 03:17:55 »

Ayrıca rekor kırmak icin takımın onde veya geride olması gibi bi kural yok sanırım.Normal sezonda mac suresi icinde yaptıysan sorun yok.

elbette yok ama maç fiili olarak bitmiş durumda.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #23 on: 13 Jan 2006 - 03:24:58 »

elbette yok ama maç fiili olarak bitmiş durumda.

abi bence adil birşey değil macı bu duruma getiren de kobe..(bitmis duruma) yani sen eger bir mac 80 sayı atacaksan zaten macın basabas gitmesini bekleyemezsin.Ribaunt rekoru yada top çalma rekoru degilki bu... İleride iki gun sonra Tmac cıksa lakers macında 80 sallasa kobe'ye ve o lakers'a haksızlık olmayacak mı ??

bence gereksiz bir delikalılıktı orada yapılan... ve ben o anı goremediğim icin uzgunum.Tmac'in mucizesini gordugum gibi onu da yasamak isterdim ki bunu istemekte hakkım

Son Turnuva Şampiyonu
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #24 on: 13 Jan 2006 - 03:25:33 »

aslında oyuncu kobe degilde baska biri olsa buyuk ihtimalle ustunde acaba bencil gorunurmyum die bir baskı olusmadan cıkar o son ceyregi oynar sansını denerdi ama basınla bu kadar icli dıslı bir takımın adı bencillikle anılan yıldızıysan her ne kadar mac bitmis olsada bole bir deneme yapıp polemik yaratmak istemediginden bunu yapmıs olabilir ama bence bu kadar farkın oldugu macta cıkıp son ceyrekte oynasa son derece mantıklı olurdu basladıgı isi bitirirdi

Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #25 on: 13 Jan 2006 - 03:32:41 »

cartman'ın dediği doğru, eğer kobe o nedenle bir çekingenlik hissettiyse bunu sağlayan basın. ironik olan ise, bill simmons'ın bunun aşını çekenlerden biri olmasıdır.
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #26 on: 13 Jan 2006 - 03:33:38 »

bu adamın bencillik ya da takım adına bu sene vazgeçtiği ikinci olası rekoru olabilir bu.aslında kendisinin vazgeçtiğini söyleyemeyiz ama ben 62 sayı vakasından sonra en azından bu maçta çıkıp son çeyreği oynamasını beklerdim.

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #27 on: 13 Jan 2006 - 03:38:49 »

bill simmons napmış kobe'nin çekingenlik hissetmesi için? merak ettim.

Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #28 on: 13 Jan 2006 - 03:42:09 »

bill simmons napmış kobe'nin çekingenlik hissetmesi için? merak ettim.

kobe eğer üzerindeki bencil damgasından kurtulmak adına son çeyreği oynamadıysa, bundaki en büyük pay sahiplerinden biri o yöndeki, bence çoğu zaman komik olması adına abarttığı (mizahi anlamda başarılı da olduğu) yazılarıyla bill simmonstır; söylediğim bu.
gazel
Newbie
*

View Profile
« Reply #29 on: 13 Jan 2006 - 03:43:53 »

Kobe son çeyrek oynayıp 80 sayı atsaydı bu kadar konuşulmayacağı kesin,Jordan'nın 64 sayı atıp kaybettikleri Boston maçı hala Bird'ün 'tanrı sahadaydı ' cümlesiyle anılmıyor mu?  ilerde de bu olay bu mevzuu ile anılacaktır, ama içimizde bir ukte kaldığı da bir gerçek. inşallah (biraz zor ama) yine 3 çeyrekte 60 sayıyı geçtiği bir maç olurda hep beraber görürüz neler olacağını ...
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #30 on: 13 Jan 2006 - 03:52:47 »

yani kobe kariyerinde bugüne kadar verdii kararlarda basından etkilenmedi, ve 62 sayı attıı bi maçın son çeyreinde oyuna girmekten bill simmons esprileri yüzünden vazgeçti .. ben buna pek ihtimal vermiyorum.

Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #31 on: 13 Jan 2006 - 03:58:36 »

olay sadece bill simmons esprileri değil. bill simmons gibi 100 tane insan var etrafta. la times'taki shaq yalakası j.a. adande'den türkiye'deki murat murathanoğlu'na kadar... benim söylemek istediğim, burada bill simmons'ın ironik bir detay oluşturduğuydu, bunu da simmons'ın  fırıldaklık yaptığını ima etmek için söylemedim, sadece bir detay.
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #32 on: 13 Jan 2006 - 04:00:44 »

bazı şeyleri değiştirmeye başlıo artık kobe.. geçen seneden bu seneye göre bile büyük fark var.. ayrıca bspn ve shaq yalakalığı da süper.. çok ayrı bi konu tabi..

az önce bi daha izledim sayılarını, son üçlükten sonra, yumruğunu göğsüne vuruo, sevinio vs. vs. asıl dikkatimi çeken, sanki  62 sayıyı 3 çeyrekte atmak istemesiydi.. kafasında 4. çeyrekte oynamak yok gibi.. aksi halde ne bu kadar sevinir ne de periyodun sonlarına doğru bu kadar kasardı..  
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #33 on: 13 Jan 2006 - 23:55:24 »

bazı şeyleri değiştirmeye başlıo artık kobe.. geçen seneden bu seneye göre bile büyük fark var.. ayrıca bspn ve shaq yalakalığı da süper.. çok ayrı bi konu tabi..

az önce bi daha izledim sayılarını, son üçlükten sonra, yumruğunu göğsüne vuruo, sevinio vs. vs. asıl dikkatimi çeken, sanki  62 sayıyı 3 çeyrekte atmak istemesiydi.. kafasında 4. çeyrekte oynamak yok gibi.. aksi halde ne bu kadar sevinir ne de periyodun sonlarına doğru bu kadar kasardı..

sen nasıl o göğüse vurmayı böyle yorumlarsan, bende dün tnt nin altta verdiği lebron ile olan karşılaşmasındaki istatistiklerin yanındaki hareketli kobe görüntüsündeki surat ifadesini de hala hiçbirşeyin değişmediğine yorumlarım...

tartışmanın biraz karışmış, kobe hakkında yazılanları lakers lılar daha iyi bilir bişi diyemem ama keşke atsaydı diyorum bende az önce cle@lal maçını sırf kobe lebron kapışması ve kobenin son 6 sayısı için kayıt ettim... ozan ın olayı bireysel rekora çekişine de katılıyorum yeri gelince otun bokun rekorları çıkarılan bu düzen de...

ha girip oynamasın diyenlerede laf edemem herkesin görüşü hele orkun un ki tamamen hayat görüşü bile diyebilirim...

RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #34 on: 14 Jan 2006 - 01:19:03 »

dediğini tam anlamadım  WhiteChocolate.. yani 3 çeyrekte bitirmek istemesiyle o görüntünün arasındaki alakayı anlamadım..

evet, keşke ben de diorum devam etseydi.. daha önce de belirttiğim gibi kobe 4. çeyreğin ilk 3 dakikasdından sonra oyuna girmeyince, bi daha oynamayacağını anladım.. o dakikadan sonra dqa maç bitti benim için.. aklım ya oynasaydı nolurdu da kaldı..

bireysel rekorda, o sporu yapan oyuncular eğer rekoru kırabilecek kadar iyiyseler zaten ona göre yapıolar hazırlıklarını.. koçları ona göre hazırlıo fiziksel ve mental olarak.. kuzenimden biliyorum..yüzücüydü.. izlemeye gidenlerde onun bilinciyle gidiyo.. 100 metre bu kadar ilgi çekiyosa ve izleniosa rekor beklentisidir..yüzmede de aynı şekilde.. ama orkun un dediği gibi kimse bu maça kobe şu kadar atıcak rekor kıracak die gitmedi..takım sporlarında da bi oyuncu bu zihniyetle çıkmamalı maça..

simmons olayında da ne demek istediğimizi anlamak için buyrun burda yakın..
http://www.clublakers.com/forums/viewtopic.php?t=47418&start=0 ..
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #35 on: 14 Jan 2006 - 15:29:45 »

adam son 3lüğü atınca mola oldu veya çeyrek sonu ondan öyle göğsüne vurdu sıradan bir tepki bence sen bunu 3 çeyrek oynamayı kafasına koymuş diye yorumlarsan ve bir şeyler değişiyor dersen bende o dediğim görünntüyü söylerim...

ayrıca eli sakatken kaçırdı filan ama maçı kazanma şansını ele geçirince sakatlık filan kalmadı ne işse Wink

benim demek istediğim ne kobe nin ne de çoğu insanın değişebileceğine inanmıyorum... son çeyrekte oynamama sebebi bir çok şey olabilir...
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #36 on: 14 Jan 2006 - 20:50:05 »

İnsanların bak Kobe nasıl değişiyor diye kendisini övmeleri için de girmemiş olabilir. Girse 70-80 atan bencil Kobe denmeye devam edecekti ama girmemekle 3 çeyrekte 62 attı, sonra takımını düşündüğünden girmedi bile helal Kobe oldu mesela Cool

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #37 on: 14 Jan 2006 - 21:49:09 »

adam son 3lüğü atınca mola oldu veya çeyrek sonu ondan öyle göğsüne vurdu sıradan bir tepki bence sen bunu 3 çeyrek oynamayı kafasına koymuş diye yorumlarsan ve bir şeyler değişiyor dersen bende o dediğim görünntüyü söylerim...

ayrıca eli sakatken kaçırdı filan ama maçı kazanma şansını ele geçirince sakatlık filan kalmadı ne işse Wink

benim demek istediğim ne kobe nin ne de çoğu insanın değişebileceğine inanmıyorum... son çeyrekte oynamama sebebi bir çok şey olabilir...

3 çeyrekte işi bitirip artık 4. çeyrekte öle ya da böle kenarda olucaktı; bu yüzden bu kadar kastı ve 62 yi attıktan sonra bu kadar sevindi ( zateh phil buna benzer şeyi daha önce de yapmıştı ).. bunu sölemek istedim.. kobe nin sayı rekoru 61 değildi, 62 yi atınca bu kadar sevindi ya da çeyrek sonlarına doğru kastı..zaten çoktan kendi rekorunu kırmıştı..

adrenalin insanlara neler yaptırabiliomuş di mi, bi rahatsızlığın olduğunda bile..  Wink

değişimden kastım daha farklıydı, konu topiic ten uzaklaşıcak diye kendimce kapatıyorum efenim..

evet tspark.. neden garip olsun ki zaten böle düşündüyse bile..
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #38 on: 23 Jan 2006 - 18:11:57 »

o gece seyircinin elinden alındığı idda edilen hak dün gece geri verilmiştir diyelim, kapayalım o zmn..
Bende farklı bi görüş açısı sunayım, istese atardı diyoruz, rekoru kırardı diyoruz.. Maçtan sonra biyerde yine bu tarz bişey okumustum. 62 atıp bırakmak, "istesem yine yaparım" anlamına da gelmez mi?

« Last Edit: 23 Jan 2006 - 20:09:26 by Brooklyn » Logged

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #39 on: 23 Jan 2006 - 19:22:34 »

evet kobe yedirdi laflarımı bana ... demekki birdaha o sans elegecebiliyormus Cheesy

Son Turnuva Şampiyonu
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #40 on: 23 Jan 2006 - 19:35:01 »

eheh demek olayı "kobe istedii an atar, bu yüzden 62 sayı attıı maçın son çeyreinde oynamadı" şeklinde kapadık ha? ne güzel, ne güzel.. bu topikte yazılan onlarca teoriyi ignore ediyoruz yani. neyse bugün çok fazla kurcalamicam bu olayı. kobe'yi insanüstü performansı sebebiyle tebrik ederim bu vesileyle.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #41 on: 23 Jan 2006 - 19:58:04 »

hayır ozan onu bi remark olarak yazdım. doğru başa koyunca öyle gözüküyo, sona koysaydım daha iyi olurdu..

Son çeyrek oynamayarak izleyenlerin elinden alınan bi hak olduğu konuşulmuştu, öyle kabul etsek bile arayı açmadan iadeyi yaptı..

trashtalk, o anlama gelir demedim, beyin jimnastiği yaptık olabilir mi diye..
« Last Edit: 24 Jan 2006 - 00:10:56 by Brooklyn » Logged

trashtalk
Jr. Member
**

haflayf

View Profile
« Reply #42 on: 24 Jan 2006 - 00:04:22 »

simdi quoteyle zaman harcayamıycamm bi arkadas soyle soylemisti topic'in biyerinde kobe'nin 62 atıp oyundan cıkması bunu istesem bidaa yaparım anlamına gelir demisti vee kobe's 81pts. yorum yapacak halde degilim wilt'i saymıorum nefreetim saygıya donusmeye basladı this is new world record.
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #43 on: 25 Jan 2006 - 14:02:37 »

benim nefretim  ıversonla nba finali oynamaya başladığında başlamıştı kobeye karşı şimdi ise o sihirli adamın maçı olsun dye dua ediyorum . mvp ödülünü bı yıl kesin hakediyor kobe şu anda nba in en iyi hucumcusu ve hep karşılaştığı t-mac inde bir kaç gömlek üstüne çıkmış durumda .
onun hücum gücünüğ karşılaştıracağımız oyuncular;jordan, dominique,cabbar,chamberlain,mases malone, karl malone, yani super starlar.
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #44 on: 25 Jan 2006 - 16:09:51 »

benim nefretim  ıversonla nba finali oynamaya başladığında başlamıştı kobeye karşı şimdi ise o sihirli adamın maçı olsun dye dua ediyorum . mvp ödülünü bı yıl kesin hakediyor kobe şu anda nba in en iyi hucumcusu ve hep karşılaştığı t-mac inde bir kaç gömlek üstüne çıkmış durumda .
onun hücum gücünüğ karşılaştıracağımız oyuncular;jordan, dominique,cabbar,chamberlain,mases malone, karl malone, yani super starlar.

Hanım...tüfeğimi getir.

Özellikle Mases Malone ile karşılaştırmak gerekir. Muassez Malone ve Karl Malone kardeşler Yurtsever Kardeşler kadar olamasa da çok iyiydiler yaaniiii.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #45 on: 25 Jan 2006 - 16:15:22 »

mete abi bu işlerden anlamadığın belli oluyor.Moses Malone en buyuk en iyi hücum gücüne sahip adamıydı.Ve hava atmak gibi olasın die bu gucunu hiç kullanmadı... lütfen dikkat Wink

Son Turnuva Şampiyonu
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #46 on: 25 Jan 2006 - 17:36:34 »

arkadaşlar  moses malone kötü bi hücumcu değildi  ofansif  ribant  konusundada ligin en kariyerli adamıdır 31  ile  27.8  ile oynamış bir adamın hücum gücüne kötü demenizi anlamadım ki  son derece kaliteli bi oyuncu olması  mvp ödüllerinden belli sanırım.
hücum gücü sadece sayı atmak değil sanırım .
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #47 on: 25 Jan 2006 - 17:44:12 »

hücum gücü sadece sayı atmak değil sanırım .
ama kobe ile kıyaslayacaksan skor gücünü konuşmamız gerekmezmi sence..

bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #48 on: 25 Jan 2006 - 18:11:28 »

sadece  skordamı kobe  aktif yıllarca diğer işlerinde adamı oldu . ama hep skorunu yaptı  hücum güce derken ,gerek attığı sayı ,asistler, savunmayı üstüne çekip takım arkadaşlarına kolaylık sağlaması , son saniye atışları bunlardan bahsediyorum.bunları şu anda en iyi yapan oyuncu bryant asist konusunda biraz azaldığı doğru ama jordanda 37.1 oynadığı sezonda asisti 5 in altındaydı .
starks
Newbie
*

View Profile
« Reply #49 on: 27 Jan 2006 - 00:24:02 »

asist konusunda biraz azaldığı doğru ama jordanda 37.1 oynadığı sezonda asisti 5 in altındaydı .

*Jordan 37.1 ortalama ile oynadigi sezon 2.88 top calma ile Alvin Robertson'in arkasindan NBA 2.siydi.

*1.52 blok ile NBA'de guardlar arasinda en fazla blok yapan oyuncuydu.

*Jordan 37.1 ortalama ile oynarken mac basina 24.3 top kullaniyordu. Kobe bu sezon 27.7 kullaniyor ve hala 36 sayinin altinda, hem de ucluk atislarda cok buyuk avantaji olmasina ragmen. Cunku Jordan'in sut yuzdesi (kendisinin ilk 10 yildaki en kotu yuzdesi olmasina ragmen), Kobe'nin su anki yuzdesinden cok daha iyiydi. Bir de tabii o zamanlar NBA'de savunma yapmaya izin veriliyordu.

*Jordan'in 40 yasinda Washinton'daki son sezonundaki top calma, blok ve asist istatistikleri 27 yasindaki Kobe'nin bu sezonki ayni istatistiklerinden fazlaydi.

*O Jordan'in 2. sezonuydu  (aslinda 3. ama bir sezon sakatlik yuzunden sadece 18 mac oynamisti.).  Kendini kanitlama derdindeydi. Bu Kobe'nin 10. sezonu. 
« Last Edit: 27 Jan 2006 - 00:25:33 by starks » Logged
Pages: 1 2 3 4 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Rekor Mevzuu « previous next »
    Jump to: