Welcome, Guest. Please login or register.
18 Sep 2020 - 21:10:35
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Rekor Mevzuu 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4  All
Author Topic: Rekor Mevzuu  (Read 13428 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« on: 12 Jan 2006 - 17:57:53 »

http://sports.espn.go.com/espn/page2/story?page=simmons/060110

bill simmons'ın yazılarını severiz ama.. bu hakikaten şaheser olmuş. kobe ilgili yorumlarını geçelim, bi rekor şansını tepmek için yapılan seçim bu kadar güzel eleştirilebilirdi heralde. kısa ve öz.
« Last Edit: 13 Jan 2006 - 02:39:24 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #1 on: 12 Jan 2006 - 18:14:37 »

simmons'ı severim lakers ve kobe nefretine rağmen ama bu yazıdaki fikrine katılmıyorum. bence kobe biten bir maçta rekor zorlamayarak doğruyu yaptı. hem tarihe karşı, hem arkadaşlarına karşı. derseniz ki, ''e 3. çeyrekte niye 30 sayı attı'', orda maç devam ediyordu, bi momentum yakalamıştı, farkı da o esnada açtık zaten. ama ondan sonra, araya çeyrek bitimi girdikten sonra bi daha girmenin anlamı yoktu, maç zaten bitmişti.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #2 on: 12 Jan 2006 - 18:18:53 »

hangi rekor çekişmeli maçta kırılmış ki orkun, simmons kobe'nin seyircilere ihanet ettiini söylemeye çalışıyo ki bence konu bu. nba tarihine girmek ile girmemek arasındaki tercihi sadece kobe'ye bırakmak ne kadar dooru tartışılması gereken bu, simmons da bunu yapıyo.
« Last Edit: 12 Jan 2006 - 18:19:28 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 12 Jan 2006 - 18:25:44 »

nereye kadar gider bende görmek isterdim.. o maçta kobe son çeyrek kenarda oturunca maçın benim için de bi anlamı kalmamıştı.. aklım hala kobe de ve sahada olsa yapabilceklerindeydi.. ama sakatlansaydı ya da başka bişey olsaydı koca bi sezonu da bi rekor belki de bi 80 uğruna heba edecekti.. o maçta son çeyrek sakatlanan erol sezonu kapadı.. bu kobe de olabilirdi..
Manu
Guest
« Reply #4 on: 12 Jan 2006 - 18:32:16 »

ben de yazıyı büyük bir zevkle okudum.ama kaçan kobenin fıırsatı bence,devam etseydi izleyenler degil,kobenin rekoru olacaktı.
phil jackson da taraftarlar da dogal olarak girmesini istedi,ama kobenin girmeme secimi bence takkım oyununu yükseltmek ya da macın bitmesiyle ilgili degildi,o 62 sayıyı 3 periyodda atmıs olmak istedi bence.gidip son periyod 11 de 1 falan da atabilirdi ki bence iyisini mi kötüsünü mü yaptıysa o,kobenin secimiydi,kimse ona girme ya da girse de sut atmamasını söylemeyecekti ki,cogu kişiye göre 3 periyodda atılan 62 sayı,rekor ne bilmiyorum ondan daha degerli ki bencede öyle Cool
« Last Edit: 12 Jan 2006 - 18:33:12 by Manu » Logged
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #5 on: 12 Jan 2006 - 18:33:58 »

Ben aşağı yukarı Simmons ile aynı şeyleri söylemiştim, oraya kadar getirdiysen işi bitireceksin de. Periyodun sonu kenara çekilmek için mantıklı bir zaman olabilir ama o ana kadar herhalde bir mola alınmış, bir faul olmuş oyun durmuştur. O anlardan birinde de oturabilirdi. Ayrıca Dallas'lı oyunlulara onu durdurabilme fırsatı da vermeliydi. Hepimizin başına mutlaka gelmiştir. Basket oynarken karşı takımdan bir çocuk kudurur, adamı da kudurtur. - İşte o çocuğu durdurmak ve al bunu ..." deme hazzını yaşamak isterim ben.

Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #6 on: 12 Jan 2006 - 18:42:54 »

hangi rekor çekişmeli maçta kırılmış ki orkun, simmons kobe'nin seyircilere ihanet ettiini söylemeye çalışıyo ki bence konu bu. nba tarihine girmek ile girmemek arasındaki tercihi sadece kobe'ye bırakmak ne kadar dooru tartışılması gereken bu, simmons da bunu yapıyo.

ne ihaneti baba? rekor var bu gece diye mi bilet almışlar? lakers-dallas maçına gelinmiş. kobe zaten takımına olan görevini yapmış.

görüşüm bundan önceki diğer her rekor için de geçerlidir.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 13 Jan 2006 - 01:02:26 »

Orkun kesinlikle haklı bence.Gerçi Simmonsinki farklı bir bakış açısı.Kobe olgun bir davranış yapmak istemiş maçta garanti oda yapıcagını yapmış ve yedeklere yer verilmiş...

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #8 on: 13 Jan 2006 - 01:24:00 »

nba tarihinin en yüksek ikinci , lakers tarihinin de en yüksek skorunu görme şansı o akşam salonda bulunan seyircilerin ve televizyonda canlı şahit olan insanların elinden alınmıştır. gören de kobe'nin hiç rekor, şan, şöhret meraklısı bi adam olmadıını sanıcak. ben kobe oturarak yanlış yaptı demiyorum, o tercih kobe'ye bırakılarak yanlış yapıldı diyorum. seyirciler, koç, takım arkadaşları adamı itip o rekoru kırmak için çalışmasına destek vermelilerdi. benim görüşüm budur.

ayrıca rekor sporda ulaşılabilecek en üst bireysel noktadır. kanımca şampiyonluktan yüzükten falan da daha önemlidir. tüm olimpik sporlarda olduu gibi, millet boşu boşuna rekor başına bilmemkaç bin dolar ödül koymuyo, atletizm yarışlarında tavşan koşturmuyo. seyirciler için.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 13 Jan 2006 - 01:48:20 »

Ozan konudan alakasız olarak rekorlar hakkındaki görüşüne katılmıyorum, bireysel sporlardan bahsedersek haklısın ama aynı kefeye koyamayız.

Kobe hakkında evet çok düzgün bi geçmişi var diyemeyiz, önceki rekor denemelerini biliyoruz. Ama bu sefer farklı olan imajını düzeltmeye çalışan -aslında doğru bi tanm olmadı- bi Kobe var. 2-3 sene olsa çıkardı oynardı diyorum ben.

Bende farklı bi görüş açısı sunayım, istese atardı diyoruz, rekoru kırardı diyoruz.. Maçtan sonra biyerde yine bu tarz bişey okumustum. 62 atıp bırakmak, "istesem yine yaparım" anlamına da gelmez mi?

-bu arada bende keşke oynasaydı diyenlerdenim
« Last Edit: 13 Jan 2006 - 02:02:38 by Brooklyn » Logged

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #10 on: 13 Jan 2006 - 01:58:10 »

kobe'nin olgun bir davranış gösterdiğini ve doğrusunu yaptığını düşünenlere karşı çıkmak durumundayım. sahaya girip 80 atmaya kassaydı çocukça bir davranış olmayacaktı, ve açıkçası ben de en azılı takip ettiğim döneme böyle bir olayın denk gelmesini isterdim ve ilerde bu olayın yaşandığı jenerasyona ait olduğumdan dolayı böbürlenirdim. belki profesyonel anlamda düşünürseniz rekorun bir manası yok ancak bu tam anlamıyla bir business değil. başka faktörler de gözden geçirilmeli.

burda ozanla ayrıldığım nokta olayın kobenin kararı olması gerektiini düşünmem. kobe, bence yanlış bir karar verdi, ama bu kendi kararıdır.

kobe imajını düzeltmek için bunu yaptıysa daha da büyük hatadır. sakatlık riskini almak istemedii için yaptıysa daha az hatadır.

capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #11 on: 13 Jan 2006 - 02:07:19 »

Ozan üstüne alınma biladerim ama,

Kobe o maç çıkıp son çeyrek oynasa; o sevgili BSPN yazarı; (gerekse diğer sevgili Kobe Haterlar) bu sefer de "bakın sadece kendini düşünüyor, diğer arkadaşlarının oynamasına müsade etmedi" diyecekti, onun için Simmons efendinin sözlerini ciddiye almıyorum.

Burda yürüttüğümüz tartışma ise gayet sağlıklı gidiyor zannımca, bence Kobe'nin oynamaması doğru olandı. Kazanılmış bir maç üzerine kırılmaya çalışılacak bir rekor işin açıkçası şahsi olarak beni tatmin etmez. Bu, Yusuf'un topa çizginin üstünde basıp Tanju'nun 39. gol için topa vurmasını sağlanması, Sura'nın Atlanta'da iken TD yapmak için yaptığı rebound maymunluğu veya Ricky'nin yine TD yapmak için yaptığı geri zekalılıktan çok da değerli bir hareket olmazdı gözümde. Şahsi kanaatimdir...
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 13 Jan 2006 - 02:14:13 »

abi sonucta tanju gol rekorunu kirdi diye aniliyor degil mi su anda? wilt'e de kimse yuh be kardesim niye o kadar top kullandi, egoistlik yapti demiyor. 1-2 gun elestiri alirdi ama seneler boyunca da ismi anilirdi o geceyle. Ricky'nin TD maymunlugu ile bunu karistirmamak gerek, o ayri bir olay. senede 15-20 tane TD yapiliyor ama en son kac sene once bir oyuncu 3 ceyrekte 62 sayi atmisti?

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #13 on: 13 Jan 2006 - 02:14:33 »

Kobe o maç çıkıp son çeyrek oynasa; o sevgili BSPN yazarı; (gerekse diğer sevgili Kobe Haterlar) bu sefer de "bakın sadece kendini düşünüyor, diğer arkadaşlarının oynamasına müsade etmedi" diyecekti, onun için Simmons efendinin sözlerini ciddiye almıyorum.

yahu herşeye tamam da bu olmamış. yani simmons'ın her yazısını dört gözle takip eden, çok seven biri diilimdir ama bi yazı üstüne çıkıp böyle bi tespit yapmak..

ayrıca görüyorum ki buradaki pek çok insan haile gebreselassie'nin, hicham el guerrouj'un, grant hackett'ın, ian thorpe'un rekorlarını kaale almıyor, deersiz görüyor. sporun doasındaki bişeyi görmezden geliyosunuz bence ya, neyse hepinize saygı duyuyorum.

capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #14 on: 13 Jan 2006 - 02:24:37 »

@ alim

Bu tamamen bakışla alakalı abey. Şöyle ki; benim görüşüm bu tür takım sporlarında özellikle kasılıp yapılmış rekorların, işin doğasında oluşan rekorlardan daha az değerli olduğunu düşünüyorum. Dediğin doğru tabii herkes sonuçta skoru konuşacak.

@ ozan

abi ben ne yazmışım oraya; simmons'a kobe hater demedim bu yorumu yapacak diğerlerinin Kobe Hater olduğunu söyledim. İfade düşük olabilir şimdi bir baktım da neyse. Simmons ile ilgilenmem sevmem. Yazının şekline,ifade ediliş tarzına, benzetmeye bir itirazım yok. Zevkle okudum. Ama katılmıyorum. Son olarak verdiğin örneklerin hepsi bireysel sporlardan abey Pipo
Pages: [1] 2 3 4  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Rekor Mevzuu « previous next »
    Jump to: