Welcome, Guest. Please login or register.
16 Sep 2019 - 11:29:19
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Haftanın oyuncuları,ayın oyuncuları,çaylakları... 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2  All
Author Topic: Haftanın oyuncuları,ayın oyuncuları,çaylakları...  (Read 7172 times)
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« on: 8 Nov 2005 - 02:28:39 »

arkadaşlar burda haftanın oyuncularını,ayın oyuncularını,koçlarını,çaylaklarını değerlendirebiliriz die düşündüm.
ilk olarak sezonun ilk haftasının oyuncuları açıklandı.
tj ford yaptıgı müthiş dönüşle doguda bunu başardı.(16.7 sayı,10.3 asist,5.7 rib)boyle agır bi sakatlıktan ve 1.5 yıl maç yapmadan dondukten sonra donusundeki ilk hafta,böyle bi şeyi başarması gerçekten çok etkileyici.
batıda ise kobe haftanın en iyisi seçildi.(36.3 sayı,6.7 rib,4.7 asist)kobe şuanda bana göre ligin en iyi dıs skoreri.ve eger bu sezon lakers play-offlara kalırsa MVP için lebronla birlikte en şanslı oyuncu olur die dusunuyorum.
« Last Edit: 8 Nov 2005 - 02:30:17 by Carragher » Logged
ÇAÇARON
Guest
« Reply #1 on: 8 Nov 2005 - 10:58:53 »

Kobe iyi bir çıkış yaptı.Bunu sürdürürse Lakers'ı playoff ta görebiliriz.Beni şaşırtan Memo'nun çıkışı keşke milli takımda da böyle oynasaydı.Çaylak olarak da 1. sırada seçilen Bogut şu an için iyi gözüküyor.Chris Paul da fizik dezavantajına rağmen bence iyi..
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #2 on: 8 Nov 2005 - 14:08:17 »

Mehmet in yaptıgı antremanların etkisi şimdi gozukmeye başladı diyebilir miyiz ? Avrupa Şampiyonası sırasında aşırı yuklemeden dolayı bir performans düşüklüğü yaşanmış gibi duruyordu.
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #3 on: 8 Nov 2005 - 15:20:42 »

bence memo'nun milli takımdaki tutukluğunun birinci sebebi topu alacak birinci opsiyon olarak görülmemesiydi.hatta bazen adama topu biz atamıyoruz bari buna verelim tarzı saçma sapan yerlerde verdiklerini düşünüyorum.memo utah'ta şu anda birinci skor opsiyonu ve 2. adam.bu performans artışını normal karşılıyorum.

topice dönersek beni en çok etkileyen performan shawn marion oldu.amare'nin gidişinden sonra,yani sakatlık,ribountlarının artmasını bekliyordum ama bu derece iyi bir yüzde iyi skor katkısı yapmasını hiç ummazdım.sonuçta genel geçer bir kriter değil ama benim sezon öncesi öngördüğüm gelişmelerden bayağı uzaktı marion.

çaylak olaraksa tabii ki paul diyeceğim.bogut kenardan gelen adam rolünü fazlasıyla kabullenmiş gözüküyor ve buna göre sınırlı bir katkı yapabiliyor.paul'u ise ilk 5 çıkmasının yanı sıra new orleans'ın da durumunu düşünürsek sene sonunda en iyi çaylağın en büyük adayı görüyorum aynı zamanda.onu zorlayabilecek isim olarak deron williams aklımda vardı ama giricek korkudan öyle oynamaya başladı ki williams,tecrübesizliğinin de etkisi ile baklediğim katkıyı yapamadı.

benim başlangıç dönemini kıstas alırsak izlediğim ve istatistiklerine baktığımda hayal kırıklığına uğradığım oyuncu ise tabii ki jason williams.savunma yapmamasının yanı sıra 2 maçta da görüğümüz gibi hücumda katkısı neredeyse yok.ancak gariptir shaq'ın sakatlığını takiben son 2 maçta skor olarak olumlu katkı yapmaya başlamış.

swift'i ve rafer alston'ı da beni hayal kırıklığına uğratanlar listesine kısmen koyucam.tam olarak onlara böyle diyemiyorum çünkü oyunda yer alma süreleri de beklediğimin altında.van gundy'nin veteran oyunculara güveni ve yavaş oyun oynatma durumu nedeniyle ben bu sene bu oyunculardan beklediğim katkıyı göremeyeceğimizi düşünüyorum.

bir başka hayal kırıklığım ise kwame brown oldu.sonunda yaklanıp dişe dokunur bir katkı yapmasını bekliyordum ama zamanla demek ki bu adamla gerçekten olmuyormuş deme noktasına gelmek üzereyim,bir lakerslı olatak üzülerek.

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 8 Nov 2005 - 15:41:30 »

bogut kenardan gelen adam rolünü fazlasıyla kabullenmiş gözüküyor ve buna göre sınırlı bir katkı yapabiliyor.

yahu bogut ilk 3 macta ilk 5 cikti ortalama 33dk sure aldi. ne kenardan gelmesi ? ne rolu ?
« Last Edit: 8 Nov 2005 - 15:47:41 by tijeriya » Logged

fReeMaN
Forum T-Mac'i
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 8 Nov 2005 - 16:12:56 »

Mehmet in yaptıgı antremanların etkisi şimdi gozukmeye başladı diyebilir miyiz ? Avrupa Şampiyonası sırasında aşırı yuklemeden dolayı bir performans düşüklüğü yaşanmış gibi duruyordu.
bence memo'nun milli takımdaki tutukluğunun birinci sebebi topu alacak birinci opsiyon olarak görülmemesiydi.hatta bazen adama topu biz atamıyoruz bari buna verelim tarzı saçma sapan yerlerde verdiklerini düşünüyorum.memo utah'ta şu anda birinci skor opsiyonu ve 2. adam.bu performans artışını normal karşılıyorum.

memo bilerek oynamadı milli takımda...başka neden aramaya gerek yok...yorgunlukla,skor opsiyonu olarak görülmemekle ilgili değil yani...oynamayı kafasına koysaydı pekala 1. skor opsiyonumuz olacaktı bi önceki şampiyonada olduğu gibi...

CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 8 Nov 2005 - 16:20:04 »

freeman bence sonuna kadar haklı.Mehmet in Turnuvadaki performansı ve sonrasındaki açıklamalarda bunu doğrular şekildeydi.Ayrıca Avrupa şampiyonasındaki performansı o kadar iyi niyetle karşılancak bi performans değildi.Takıma açık açık zarar verdi.
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #7 on: 8 Nov 2005 - 19:48:19 »

yahu bogut ilk 3 macta ilk 5 cikti ortalama 33dk sure aldi. ne kenardan gelmesi ? ne rolu ?

pardon beyler ban maçı anlatan text'i yanlış anladığım için aklımda hatalı kalmış.

memo içinse,kendimi o tip bir empati yapabilecek kapasitede olarak görmediğim için bilerek oynayıp oynamadığı konusuna yorum yapamam.sonuçta herkes carter deil,cümle aleme duyursun niyetini.ama birşey var ki mirsad'ın zaman zaman maçtaki tutumu hatta kendisinin reddetmediği durum olan kerem'e faul atışı sonrası söylediği laf memo ve aydın örs'ün inanılmaz bir pişkinlik ile yalanladığı açıklamalar memo'yu bu açıklamaları yapmaya itmiş olabilir.

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #8 on: 8 Nov 2005 - 20:56:31 »

hem avrupa sampiyonasi hmde milli takim topiclerinde memo nun durumunu bi çok kez tartistik.

memo yla baglantisi olarak arkadaslardan biride memo nun daha sampiyonadan önce mirsad varsa ben hayatta oynamam o sampiyonada dediginide sölemisti ve bende topiclerde belirtmistim.neyse bu kadar memo geyigi yeter bence.dönüp dolasip ayni muhabbeti yapioz

her ne kadar bu performansini istikrarli bi sekilde sürdürmesi zor gözüksede memo sezon basinda en çok gelisme kaydedenlerin basinda yer alabilir.ama buolayin bize daha büyük bi küfür oldugunu düsünüyorum Angry

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
ÇAÇARON
Guest
« Reply #9 on: 9 Nov 2005 - 10:59:36 »

Ben Memo nun bir röpartajında okumuştum.Takım da en iyi Kirilenko ile anlaşıyorum...Hatta onunla önümüzdeki Efes cup ta Türkiye de kondisyonerle antreman yapacağız demişti ..Ama yaptılar mı bilmiyorum.. Neyse şu an sevindirici olan Memo'nun perfomansı..ve bu konuyu noktalayalım. Chris Paul için de yorumcular bu ligde en çok zorlanacak çaylak demişlerdi ama C.Paul yanıtı verdi.
MichaelJordan23
Newbie
*

View Profile
« Reply #10 on: 9 Nov 2005 - 11:27:44 »

Valla ben memo sayı attıkça NBA'de deliriyorum.Eskiden severdim ama şimdi gözümde çok düştü.Eğer milli takımda bilerek oynamamışsa.Kesinlikle affı olmamalı...

major
Forum Cobain'i
Sr. Member

bellick bunu okuyosan topsun olm...

View Profile WWW
« Reply #11 on: 9 Nov 2005 - 12:51:28 »

Valla ben memo sayı attıkça NBA'de deliriyorum.Eskiden severdim ama şimdi gözümde çok düştü.Eğer milli takımda bilerek oynamamışsa.Kesinlikle affı olmamalı...
bence bu kadar zalim olmamalısın nba de ki 82 maçlık yorucu sezondan sonra adam sırf hayır için milli takımda tamam olaya vatani duygularda karışıyo ama bir scream team olayıda var bence memo'nun milli takımda oynamak isteyip istememesi tamamen kendi insiyatifidir.Tabii oynasa güsel olurdu ama napalım kadere küscez...bu kadarda zalim olmamalıyız bence... Smiley

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #12 on: 9 Nov 2005 - 13:06:12 »

Ne hayır işi birader iftar çadırında pilav mı dolduruyo ne diyosun?

Neyin nolduğunu gördük, ne seti ne guardı. Eurobasket topiğine yonlendiriyorum seni. off topic 2
« Last Edit: 9 Nov 2005 - 14:19:57 by Brooklyn » Logged

the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #13 on: 9 Nov 2005 - 13:23:02 »

yaaa,topicin dışına çıkan tartışmalar sürsün istemiyorum ama maalesef dönemin gereklerinden ötürü milli takımda oynamak sporcular için klüpler,menejerlar ve sigorta şirketlerinin baskısı yüzünden külfet haline geldi.bu sadece nba değil futbol için de geçerli.nash'in sigorta bedeli yüzünden oynamadığını,dirk'ün oynamak için cebinden para verdiğini düşünürsek garip ama memo'nun ki hayır işi oluyor.bu durumdan ben de sizden daha memnun değilim.

memo'nun yorgunluğu aşikar hatta bu yorgunluktan dolayı gasol oynamamıştı.ve daha önce dediğim gibi memo bilerek oynamadı gibi iddaalar bence çok uç ve ütopik.gelip insanlar içlerini bize döküyormuş gibi onların özellikle karakterlerini rencide edecek savlardan kaçınmayı öneririm.

birkaç entry önce de yazdığım gibi memo oynamak istemese dahi ben sahaya baktığımda memo'nun verimsiz oyununu haklı çıkartacak sebepler görüyorum ki bunların başında guardların pas konusundaki yetersizliği ve mirsad'ın hem oyunu oynayışındaki hem de arkadaşları ile olan ilişkisinde negatif tutumu.

ben memo şu an utah'taki gibi bir pozisyon içinde oynasaydı yani çok üstün bir skorer olduğunu iddaa ederek bunu söylemiyorum ama takımın sayı konusunda başvuracağı ilk kaynak olarak görülseydi ve koç buna uygun hücum düzenleri çizse ya da guardlar çizilen bu sistemlere göre neredeyse keyfi olarak nitelendireceğim tasarruflar yerine topu İNSANCIL pozisyonlarda memo'ya ulaştırsaydı,ben farklı bir memo izlerdik diyorum.

ALDOUS HUXLEY
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #14 on: 9 Nov 2005 - 13:34:33 »

memo utah oynayıp milli takımda oynayamadıgı veya oynmadıgı bu basketbolu en azından yarım sezon surdurse ilk defa all-stara secilme ihtimali gicde azdeiil
tj fordun muthis donusu cidden cok iyi adam gittiginde iyi dondu
c. paul ise hakkında yapılan elestirilere sahada cok guzel cevap verio Cheesy

Pages: [1] 2  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Haftanın oyuncuları,ayın oyuncuları,çaylakları... « previous next »
    Jump to: