Welcome, Guest. Please login or register.
19 Jul 2019 - 17:30:34
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  Topic: www.hoops.sports.ws 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [All]
Author Topic: www.hoops.sports.ws  (Read 11763 times)
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« on: 26 Oct 2005 - 16:38:20 »

benım yıllardır en sevdıgım fantasy oyunudur. oyuncu performanslarının dakıkalara oranlanmıs seklıyle hesaplanan bır puanlama sıstemı var. dılersenız katılın yeterlı katılım olursa oynayalım. dıgerlerınden daha gercekcı bence. www.hoops.sports.ws sıtenın adresı. batugcom adında lıg actım. kodu da 4116.
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 26 Oct 2005 - 16:39:38 »

ulan murat uyuomusun, simdi mi acilir lan 5 gun kalmis surasinda.

ben 3 lige girdim bile 2 ay oncesinden

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #2 on: 26 Oct 2005 - 16:40:31 »

hehe olm ben de yenı gırdım bu sene anca hatırladım. dedım acıym. elımızı cabuk tutarsak yetısırız.
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 26 Oct 2005 - 16:42:47 »

661 tane yahoo draftina girdim
29 vgm takimim var
futbol ile ilgili tum fantasy oyunlarini oynuyorum
3 tane hoops'ta takimim var

daha fazlasini bunyem kaldirmaz sanirim.

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #4 on: 26 Oct 2005 - 16:43:53 »

defter tut sen defter. ben sadece bunu ve vgm ( bunyem elverdıgınce) oynıcam.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 26 Oct 2005 - 16:51:47 »

ben girdim, ilginç bi olaya benziyor. draft saati buraya yazılırsa iyi olur, tabi draft yapılacak çounluk saalanırsa...
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #6 on: 26 Oct 2005 - 16:55:15 »

ben kontrol edıcem eger yeterınce kısı toplanırsa hemen kısa bı draftle hallederız. zaten oyuncu kontenjanı var hazır ıstedıgın adamları sıralayıp sıran gleınce kendıgınden secebılıyor.
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #7 on: 26 Oct 2005 - 17:30:42 »

Ben de Gandi adı altında kaydımı yaptırdım lige.

mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 26 Oct 2005 - 17:33:58 »

yanlış annamadıysam; belli başlı oyunculardan sonra, az dakkada çok iş yapan hatta garbage time oyuncularına yöneliyoruz. yannışsa düzeltiverin.
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 26 Oct 2005 - 17:35:15 »

size kabul maili geldi mi? kac kere istedim hala gelmedi. hala status pending bende...
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #10 on: 26 Oct 2005 - 17:43:25 »

Bana öle bişi gelmedi. Senin Pending yıldızını tıklayınca onay mailini yollayacan mı diye bi seçenek çıktı ben de tıkladım. Bi işe yarar mı bilmiyom.

Neyse önemli bişi değilmiş.
« Last Edit: 26 Oct 2005 - 17:55:12 by Kambei Shimada » Logged

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #11 on: 26 Oct 2005 - 17:44:12 »

muyu sen uye gorunuosun. lıgdesın yanı. bellı baslı oyuncular dedıgın daha fazla ureten adamlar daha makbul bu oyunda. mesela bakıosun, ornegın carmelo cok sayı atar ıyı rebound alır ama oyundakı puanlama sıstemı total puandan zıyade dakıka basına ortalama uzerıne. gercı o konuda da superstarlar bı cok oyuncudan daha verımlı ama yıne de kadroda pek fazla sure almayan ama ıyı katkı yapan oyunculara yer vermek yedek olarak cok makul. tabı soyle bır rısk de var kı eger dakıkalarını dolduramadıysan verımın cok onemı kalmıyor. pozisyon basına 48 dakikayı doldurmak ve bunu verimle yapan oyuncuları secmek kılıt olay. puanlama sıstemıne bır goz atın derım. oyunun tadı acısından zorluk derecesını artırdm.

onay maılı daha onceden uye olanların uyelıklerını upgrade ıcın gerekıyor onun dısında gereklı bırsey degıl.
« Last Edit: 26 Oct 2005 - 17:45:00 by pacerized » Logged
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 26 Oct 2005 - 17:54:55 »

ii be tamam

geldim

capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #13 on: 26 Oct 2005 - 19:13:35 »

Ben de geldim. Istanbul Turtles olarak çok orjinal oldu. Oyunun mantığını temelde anladım. Ama biraz daha açıklama...
H.S.Celik
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #14 on: 26 Oct 2005 - 19:33:28 »

İsimlendirmelerimden en iğrenci de bu oldu herhalde: Ankara Havaları!
Bu da benim son fantezi oyunumdur bu sezonluk. Tabii Türkiye Ligi oyunu çıkmazsa  Grin
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #15 on: 26 Oct 2005 - 20:13:42 »

ne konuda?

her pozisyon için 48 dakıka kullanman gerekıyor. her oyuncu 1 yada 2 pozısyona sahıp ve onları oncelıgıne gore sıralıyorsun draftten sonra. mesela elınde center olarak oneal ve ilgauskas varsa onealı uste koyuyorsun daha ıyı performans verecegını umuyorsan. o 30 dakıka oynadıysa kalan 18 dakıkayı ilgauskas'nın performansının dakıkaya oranıyla puanlıyor ve eklıyor. dıger pozısyonlar da aynı 48 dakıka. bazı oyuncular cıf pozısyonlu, bunları secmenın zaman zmaan faydasını gorebılıyorsun halıyle. ozellıkle center yoklugunda f-c oyuncular deger kazanıyor. playoff sıstemı var. ama henuz tkaım sayımız kesınlık kazanmadıgı ıcın kac takım kalacak bellı degıl. yarın draft baslatmayı dusunuyorum ayrıca. o yusden acele edın arkadaslar:)

ayrıca draftten once gecen senekı performans cızelgelerını yollamayı dusunuyorum sızlere. suan sadece benım gorebıldıgım cızelgeler bunlar. oyuna 2 yıl ve ustunde uye olmussanız kullanmanıza ızın verılıyor. ama esıt sartlarda yarısacaksak bunlara ulasımınızı temın etmem gerek:)

bır de yerı gelmısken sorayım. oyunda iki tıp puanlama var bırıncsı standard bıldıgımız herseye 1 puan verıyor. ıkıncısı hardcore,bunda sıstem degısıyor turnoverlar-1 off reboundlar+1.5 flan gıbı ıvır zıvır olaylar gırıyor. okuyun kuralları ortak bı karar alırsak standarda donus yapabılırız. 13 kısıyız. aslında yeterlı ama ne kadar kalabalık o kadar cekısme demek.
« Last Edit: 26 Oct 2005 - 20:45:56 by pacerized » Logged
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #16 on: 26 Oct 2005 - 21:06:20 »

puanlamalar soyle (sımdılık)

asist-def rebound-block-steal-free throw:1 puan

off. rebound:1.5 puan

free throw:-0.2

2 point shots:-0.3

2 point field goal : 2

3 point shots:-0.2

3 point field goal:3

personal faul:-0.4

technical faul:-1

bu puanlama sıstemınde gecen sene en ıyı ıs yapan oyuncuların arasında duncan garnet shaq gıbı ısımlerın yanında wılks ve outlaw gıbı sınırlı sure alanlar da var. ornek olması acısından.Smiley
« Last Edit: 26 Oct 2005 - 21:09:24 by pacerized » Logged
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #17 on: 26 Oct 2005 - 22:15:48 »

arkadaslar puanlama konusunda sıkıntı olacagını dusunuyorsanız standarda gecıs mumkun. standard sıstem bıldıgımız sayı asıst rebo block gıbı seler 1 top kaybı teknık flaan -1 basıtlestırılmıs halı. hangısını uygun gordugunuzu belırtın  trash talk adlı bolumde.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 26 Oct 2005 - 23:13:29 »

bence yukarıda yazdıın kalsın.
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #19 on: 26 Oct 2005 - 23:23:12 »

bence de o daha bı gercekcı  ama draftte arıza cıkabılır dedıgım gıbı sut yuzdesı dusuk superstarlar oldukca kotu puan bırakıyor bu sıstemde. gercı ben sıze draft oncesı dakıka bası ve mac bası ortalamalarını yollıcam gecen senekı. en azından fıkır edınme acısından yaralı olur.
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #20 on: 27 Oct 2005 - 01:31:23 »

arkadaslar bır de raft zamanı belırleyelım dılersenız. ısı cabuk bıtırmek acısından bı gecede halletsek fena olmaz. yada herkes ıcın bellı bı sure lımıtı koyabılırız 2 saat 4 saat kac ıstersenız. yetısmesını garantı etmek ıcın napabılırız fıkırlerınızı alayım bu konuda?

ayrıca 18 kısıyız son eklemelerı beklıyorum. 30 kısıyle lımıtlıyız ve oraya varırsak gercekten eglencelı bı lıg olur.
« Last Edit: 27 Oct 2005 - 01:32:40 by pacerized » Logged
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 27 Oct 2005 - 11:32:21 »

herkese tek tek draftin başladıı haber edilmek şartıyla 2 ya da 4 saatlik sınırlamalarla halledilebilir; ancak annadıım kadarıyla draftı maçlar başlayana kadar bitirmek zorunda da değiliz. ama bitirirsek daha iyi olur.
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #22 on: 27 Oct 2005 - 15:09:35 »

arkadaslar bu gece draftı baslatacagım. anasayfadakı trah talk kısmındakı mesajıma cogu kısı henuz yanıt vermemıs. maıllerınızı yazın kı sıze oyuncuların gecen senekı performanslarını yollayabıleyım. 2 saatlık sure vermeyı dusunuyorum ama elbettekı sısteme gırıp pıkınızı hemen yapmanız daha makul olacaktır. en basıtınden kontenjan kısmına ıstedıgınız oyuncuları sıralarsanız otomatık secımle ısımız daha hızlı gorulur. lıg baslayana kadar bıtıp bıtmemesı gerektıgını bılmıyorum ben. herkes ıcın umarım bu gece baslangıcı uygundur.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 27 Oct 2005 - 15:13:02 »

draft bitmezse draftın devam ettii günlerde oynanan maçlar, ligde yokmuş gibi sayılıyo, diye bi şey okudum oyunn sitesinde..
Cagatay
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #24 on: 27 Oct 2005 - 16:52:48 »

Anlamadim ben draft sistemini.

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #25 on: 27 Oct 2005 - 17:43:35 »

draft dıger lıglere gore kolay. anında tamamlanması gerekmıyor. dıyoruz kı 2 saatınız var bu ıkı saate kadar pıkınızı kullanın. kullanmassanız sıranız atlanıyor. ama bu sene sanırım hakkınız atlansa bıle daha sonra kullanma sansınız olabılıyor bunun hakkında yeterlı bılgıye sahıp degılım. bu ıkı saat sıze cok dar bı aralık gıbı gelebılır. en azından o 2 saat oyle bır zamana denk gelır kı nete gıremessınız falan. boyle durumlar ıcın kontenjan tablonuz olacak. 10 kısılık. buraya sıranın sıze gelmesı durumunda secmek ıstedıgınız oyuncuyu koyuyorsunuz. muratcanın bahsettıgı olay draftı 2 kasıma kadar baslatamamamız halınde oyunu ıptal etmek zorunda olmamamız. yanı draftı bıtırdıgımız andan sonrakı maclar  puanlanarak oyuna gırecegız. anlasılmayan bı sey?
arkadaslar lıge katılanlar thrash talk bolumune yada buraya maıllerını yazsın ozel mesaj da olur. eger sıze gondermek ıstedıgım oyuncu dosyasını dıkkate almassanız yarısta hıc sansınız kalmaz Smiley

Arka arkaya mesaj yazmak yerine seçeneğini kullanın - BabyShaq
« Last Edit: 27 Oct 2005 - 18:40:49 by BabyShaq » Logged
Rodman_91
Jr. Member
**

I HATE CELTICS

View Profile
« Reply #26 on: 27 Oct 2005 - 18:21:59 »

rodman@gamersolid.com a yollarsan sevinirim,ben antalya buggy olarak katıldım.
« Last Edit: 27 Oct 2005 - 19:32:35 by Rodman_91 » Logged

Dogan
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #27 on: 27 Oct 2005 - 18:45:17 »

Bende hatred olarak oyundayım.Mail adresim doganpamuklu@yahoo.com.tr
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #28 on: 27 Oct 2005 - 20:39:41 »

10 kısının maıllerı geldı dıgerlerını beklıyorum. ne kadar cabuk yollarsanız draftte o kadar cabuk baslar ve bıter.
pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #29 on: 27 Oct 2005 - 21:23:43 »

http://rapidshare.de/files/6834059/oyuncu_l_stes___custom..doc.html

buyrun o zamn.

sımdı lısteyı acıklayayım. burda dıkkat edersenız duzenlı oynayan oynamayan bırcok ısım var. sıralamayı en sondakı fppm yanı fantasy poınt per mınute uzerınden yaptım kı bunun anlamı bır oyuncunun sıze dakıka basına bırakacagı puan oluyor. tabı lıgımızın 20 kısılık oldugunu dusunursek fppm  kadar fppg yanı fantasy poınt per game de onem kazanıyor. bır oyuncu ne kadar verımlı olursa olsun eger 48*5 lık sureyı dolduramazsanız cıddı kayıplara ugruyorsunuz. ıste burdakı dengeyı kurmak sıze kalmıs, yanı verımlı olsun dıye 20 dakıka alan bır oyuncuyu cok ustlerden secersenız bır sakatlık durumunda yasayabılecegınız sıkıntıları da, dakıka bol dıye aldıgınız verımı dusuk bır oyuncu yuzunden kaybettgınız macları da ıyı tartın. sondakı ıkı kırmızı ıstatıstık kılıt zaten onlardan bahsettım. dıgerlerı hıc yabancı olmadıgımız oyun ıstatıstıklerı. fppm ve fppg ıse dırekt olarak bızım puanlama sıstemımızın oyuncular uzerındekı sonucu.

Draft baslamıstır. sure lımıtı koymadım. ama herkes olabıldıgınce ozverılı davranıp lıstelerını hazırlasın kı ılk gun yavas kalsak bıle sonrakı gunler tamamlayabılelım.
« Last Edit: 27 Oct 2005 - 23:07:09 by pacerized » Logged
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #30 on: 28 Oct 2005 - 02:07:55 »

muyuuuuuu senin sıran.
Cagatay
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #31 on: 28 Oct 2005 - 16:56:20 »

Abi liste guzel de, biz degisik sistemde oynadigimizdan epey farkiliklar olucak. Bu listede Shaq epey yukarda ama kacan serbest atislari ve yaptigi faulleri goz onunde bulundurunca haliyle epey dusecek degeri...

Bir de attendance acayip yaratici bi kategori. Kutluyorum akil edenleri
« Last Edit: 28 Oct 2005 - 16:58:03 by Tobias » Logged

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #32 on: 28 Oct 2005 - 17:51:04 »

ordakı sıralama zaten puan sıstemının getırdıgı bı sıralama. yanı butun olumlu olumsuz ozellıkler shaqın puanını etkılemıs o sıraya koymus. dıger puanlama sıstemınde shaq daha altlarda mesela. bunda sut yuzdesının yukseklıgı bır neden olabılır.
Cagatay
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #33 on: 29 Oct 2005 - 19:12:20 »

Aslinda bu drafti boyle gunler haftalar yerine her oyuncuya 3-5 dakika zaman verip bir gecede halledebilirdik. Yahoo live draft hesaabi. Daha keyifli olurdu bence, ki saatlerce yukaridakileri bekleme durumu da olmazdi.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #34 on: 29 Oct 2005 - 19:17:55 »

3-5 dk az ama 6 saat de çok olmuş. 15dk, 20dk, 30dk olabilir.

Yahoo tarzı iyi oludu tabii, bu gece de draft var. Bu draft omuz'dakine benzedi

Bana uyar, hatta 8-9 gibi başlarsa süper olur.
« Last Edit: 29 Oct 2005 - 21:00:59 by Kambei Shimada » Logged

Cagatay
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #35 on: 29 Oct 2005 - 19:24:06 »

Yahoo2da 1,5 dakika var ve genelde herkese yetiyor. Liste cok uzun yapilamadigindan 15-30 dakikalik draft epey uzun bir sure online kalmayi gerektirir. Bizim ligde 200 adam secildigini dusununce ozellikle.

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #36 on: 29 Oct 2005 - 20:09:03 »

dılersenız bunu da yapabılırız. dratı ıptal etmek tekrar baslatmak mumkun. bu ınsanlar ıcın daha kolay bır yontem ama lıste hazır tutulmayınca boyle sorunlu bır sıstem gıbı gorunuyor.
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #37 on: 29 Oct 2005 - 20:30:07 »

ya benim gordugum kadari ile liste hazir tutulsa da problem. cunku  10 kisiden fazla alamiyorsun listeye ve listen bittiginde yine draft cakilir.
Cagatay
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #38 on: 29 Oct 2005 - 20:53:36 »

Eger herkes uygun goruyorsa, bu drafti iptal edelim derim ben. Cunku gunler suren bi draftin hakkaten hic heyecani yok.
Bir de eger yeniden draft yapilirsa, sadece listesini falanini kurup duzgun devam edecek arkadaslar katilsin, rica ediyorum.

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #39 on: 29 Oct 2005 - 21:03:55 »

Ben bırakıyorum, oyun da sarmadı, draft olayı da çok uzadı, sakız oldu.
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #40 on: 30 Oct 2005 - 00:57:53 »

O zaman beyler, oynayacak olan drafta katılacak olanlar söylesin adam gibi küçük bir grup kuralım. Bu oyunu oynayasım var.

League: Fraiser
Password: crane
« Last Edit: 30 Oct 2005 - 12:47:01 by Kambei Shimada » Logged

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #41 on: 30 Oct 2005 - 14:00:47 »

tamam ben katıldım dıger lıgı ıptaledıoyurm. bu lıge  katılalım bu gece de draft olsun tek gecede bıtsın. katılımcılar da ona gore gelsın.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #42 on: 30 Oct 2005 - 16:57:15 »

silin abi o zaman benim takımı, öle fazlalık görmek istemiyorum front page'de. bi gecede bitsin dediiniz de bu gece mi?
Cagatay
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #43 on: 30 Oct 2005 - 18:27:05 »

Artık mı?  İsmail zaten eski ligde hic oynamadin ki, yeni ligde yokum diyosun karete. Draft icin liste bile hazirlamamissin, otomatik atladi tabii alet.
« Last Edit: 30 Oct 2005 - 18:28:15 by Tobias » Logged

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #44 on: 30 Oct 2005 - 18:45:18 »

10 kişiyi bulursak bu gece yaparız, olmadı en geç yarın.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #45 on: 30 Oct 2005 - 20:07:39 »

Bu draft işi iyice dağıldı, benide çıkarsın yönetici.

capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #46 on: 30 Oct 2005 - 21:41:45 »

zaten yeni lig açıldı galiba ama, yönetici beni de ligden çıkarsın, draft işi çok uzadı böyle başlarsak sonu gelmez sanırım...
Cagatay
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #47 on: 30 Oct 2005 - 22:00:14 »

tamam ben katıldım dıger lıgı ıptal edıoyurm.

mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #48 on: 30 Oct 2005 - 22:11:56 »

F marion
G kobe
C brad
GF artest
F tayshaun
G manu
FC magloire
GF joe johnson
G bibby
.
.
.
noktaları doldururmusunuz?
« Last Edit: 30 Oct 2005 - 22:36:48 by MuratCan » Logged
Pages: 1 2 3 4 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  Topic: www.hoops.sports.ws « previous next »
    Jump to: