Welcome, Guest. Please login or register.
29 Oct 2020 - 14:32:13
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Virüs 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11
Author Topic: Virüs  (Read 52516 times)
bLiSS
Guest
« Reply #120 on: 10 Oct 2009 - 06:27:39 »

bugün someadd insanının verdiği dvd'yi bilgisayara takıp, FM 2008'i yükler yüklemez virüs yedim. yediğimi de tıkladığım her exe uzantılı dosyanın ardından windows firewall özelliğini arkasına alarak; 'block? unblock?' demesinden anladım. task manager'a girerekten yabancı bir işlem olup olmadığına baktım ve conime.exe dosyası orada karşıma çıktı. ilk bakışta puştun önde gideni olduğunu anlamıştım, o sırada firewall'dan gelen faks ve e-mail sorguları devam etmekteydi.

biraz internette araştırma yaptım, pcnet, chip online, forum donanım haber falan fişman derken bir şeyler buldum. bir yandan da eset security smart ile tarama yapıyordum ki orada da sality denen lanet virüsün de bilgisayar içerinde yer edindiğini farkettim. pcnet'ten ve başka bir yabancı kaynaktan sality belasına çözüm olarak kaspersky uzantılı, sality için üretilmiş ufak bir program üretildiğini görünce onu yükledim, çalıştırdım ama gel gör ki başlat'a girip conime yazdığımda system32 klasörünün içerisinde o lanet, pis conime virüsü pişmiş kelle gibi sırıtmakta ve silinememekte bana bakıp....

task manager'da yabancı bir işlem görünmüyor, firewall uyarıları da kesildi ama o dosyanın system 32 içerisinde duruyor olması kafamı karıştırırken, bir yandan da endişe veriyor. konuyla alakası olmuş ya da bir çözüm bilen varsa yardım eline talibim. (scandisk zımbırtılarını da bir gecede 3 ayrı program yükleyerek yaptığımı ve bir sonuç alamadığımı da ekte belirttim)
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #121 on: 10 Oct 2009 - 13:15:27 »

ahahaha ne zaman "canim bazen acayip cm cekiyor" deseme samed veya mahmud, "abi cd'si var bizde, yükle istersen" diyorlardi. hahaha dogus

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #122 on: 12 Oct 2009 - 15:41:39 »

O virüse özel programı güvenli kipte çalıştırmayı dene. Olmazsa ComboFix'i dene aynı şekilde güvenli kipte.
Cantona
Metalurjist
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #123 on: 11 Nov 2009 - 02:49:02 »

yeni aldigim laptopla beraber verilen nortonun 3aylik deneme süresinin bitmesine yaklastikça,norton pcde yüklü olan diger diger antivirüs programlarinin setuplarinda trojan olduguna dair uyari mesajlari veriyor . oysa ki zamaninda o kadar scan yaptirdigimda böyle bir sonuç göstermemisti. adamlarin yaptigi resmen birbirlerine b*k atmak. bu kadarda alçalmayin ulan!

<br /> And God said, Let There Be Rock. And there was Led Zeppelin.
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #124 on: 6 Feb 2010 - 04:35:59 »

esetin yamulmasi sonucunda uzun suredir avira kullaniyordum. fakat son donemlerde o da kacirmaya basladi bolca. kaspersky iyi bir tercih amma cok sistem kasiyor ve kendince garip işlere kalkisabiliyor. gecenlerde filehippo'yu karistirirken microsoft security essentials isimli programi gordum. inceledigim kadari ile gayet basarili ve testlerde her gecen gun daha iyi sonuclar veriyor. daha onceki one care denemesindeki gibi ucretli de degil. tamamen bedava. ayrica hos taraflarindan biri de gayet basit bir arayuze sahip olmasi. su ana kadar da atladigi virusu gormedim. ozellikle crack tarzi seyleri kasmak istemeyenlere siddetle oneririm.

http://goo.gl/sn2h

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #125 on: 6 Feb 2010 - 05:29:41 »

not available in your location diyor... Sad

muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #126 on: 6 Feb 2010 - 13:25:26 »

google dns kullanin veya sunu deneyin

http://www.filehippo.com/download_security_essentials_vista/
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #127 on: 6 Feb 2010 - 15:53:36 »

eyvallah abi şu anda biraz işim var ama akşam deniycem yapmayı inşallah işe yarar...Sağlam bi virüs programı lazım çünkü...

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #128 on: 6 Feb 2010 - 19:09:57 »

Muyu peki Eset'te hiç bir sorun yaşamayan birine tavsiye eder misin bunu? Yani onu silip, bunu kurmaya gerek var mı yoksa bozulana kadar kalsın mı Eset? Şu anda Eset Smart Security ile mutlu mesut bir hayat sürüyorum, ilerde pişman olacağım kararlar vermek istemiyorum install-uninstall'la uğraşıp Tongue
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #129 on: 6 Feb 2010 - 23:00:03 »

valla kendi adima 4-5 gunluk izlenimim gayet iyi. acikcasi c***c olaylari ile ugrasacak olsam dusunmeden bu aralar kaspersky kurarim. ama free alternatifleri tercih ediyorum artik. gerek kendi bilgisayarimda gerekse kurdugum diger bilgisayarlarda. sen kararini verirken en ciddi degerlendirme raporuna bak istersen Smiley

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/summary/summary2009.pdf

ek: bundan 2 sene öncesine kadar bende nod32 kullaniyordum. fakat 2.7 sonrasinda ozellikle usb virusleri konusunda basarisizligina sikca sahit oldum. hatta ciddi sistem sorunlari yasayanlar olunca o donemde en az kaciran virus programi avira oldugu icin ona yoneldim. bu donemde ozellikle sistemlerin azili dusmani sality ve dropper gen gibi bi kac virusu kacirmasi yuzunden yeni bir alternatif aradim. acikcasi devamli key mey olayi ile ugrasmak istemedigim icin kasper'i eledim. nod32 zaten sansini kaybetti Smiley microsoft'un minimalist yapisi ve ozellikle temizleme konusunda basarisi yuzunden tercih ettim.
« Last Edit: 6 Feb 2010 - 23:07:07 by MuYu » Logged
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #130 on: 6 Feb 2010 - 23:22:22 »

eset nod32 neyse iste sorun kimsenin yasamamasi dogal cunku anca uyuyo bilgisayarda emin olun birsey buldugu ettigi yok, zamaninda guzel isim yapti onun ekmegini yiyor piyasanin en iyisi bence acik ara kaspersky ama onlarinda key olayi muslumana gavur eziyeti

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #131 on: 7 Feb 2010 - 01:34:19 »

hayatımda ilk defa virüs programına para verdim netbook için, sırf kaspersky için. volkan ın dediği gibi açık ara önde, varsın kassın.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #132 on: 7 Feb 2010 - 16:44:15 »

Valla nod32'yi çok uzun zamandır kullanıyorum, hiç bir eksiğini gediğini görmedim.
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #133 on: 7 Feb 2010 - 17:31:48 »

mert zaten nod32 sorun çıkarmıyo onu bende belirttim ama eskisi bir şey bulduğu yok karşılaştırma yaparsan anlıyacaksın

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #134 on: 7 Feb 2010 - 19:53:55 »

nod32 usb lerden bulaşan o virüsümsü şeyleri bulmuyordu sanırım.
Pages: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Virüs « previous next »
    Jump to: