Welcome, Guest. Please login or register.
13 Jul 2020 - 04:29:55
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: NBA Dress Code 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Olmalı - Olmamalı
Olmalı - 75 (42.4%)
Olmamalı - 102 (57.6%)
Total Voters: 65

Pages: [1] 2 3 4 ... 12
Author Topic: NBA Dress Code  (Read 44600 times)
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« on: 19 Oct 2005 - 15:05:28 »

http://www.nba.com/news/player_dress_code_051017.html
http://www.insidehoops.com/dress-code.shtml
http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=2194537

böle bir saçmalık olur mu yahu Huh

ben nba oyuncularının abidik gubidik takım elbiseler içinde iğrenç gözüktüklerini ayrıca NBA in buna karışma hakkının olmasına rağmen böyle bir şeyin yanlış olduğunu düşünüyorum...
« Last Edit: 19 Oct 2005 - 15:10:06 by WhiteChocolate » Logged
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #1 on: 19 Oct 2005 - 15:11:11 »

onu bunu bırakta iverson ne yapacak... basketbolu bırakır mı acaba Tongue

iğrenç gözükmek bir kenara oyuncuların özgürlüğünü kısıtlamak bu. ne var ki isteyen istediği giyse? yani iverson bol pantolon giyince, ya da lebron şapka takınca bi taraflara bişeyler mi batıyo? çok saçma bence... en azından ben oyuncuları italyan mafyası gibi giyinmiş bir halde görmek istemiyorum... iğrenç...
Кириленко
Forum Postacısı
Yazar
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 19 Oct 2005 - 15:54:49 »

daha önemli olan uymayanlara ne yapılacağı bence

CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 19 Oct 2005 - 16:11:18 »

para cezalarıyla başlarlar sonra da uyulmadığı takdir de oynamama cezası bence
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #4 on: 19 Oct 2005 - 17:38:40 »

daha ceza olayı karar verilmemiş, yakında açıklıyacakmış stern efendi...
Hoops4Life
Link Finder
Full Member

23 ...

View Profile WWW
« Reply #5 on: 19 Oct 2005 - 18:11:54 »

offf bu nerden cıktı ya yakında bunlar adamların tuvalet zamanınada el atar , cok sacma bı uygulama olmus sıddetle kınıyorum  Angry

the Flash wade
Newbie
*

Flash Is Coming To The Rescue

View Profile
« Reply #6 on: 19 Oct 2005 - 18:22:45 »

S-A-Ç-M-A-L-I-K.Bu NBA yönetimide çok ileri gitti.Sizine adam nasıl giyiniyosa giyinir.Kültür farklılığı diye bişey var.Bi Memo'yla Ivy'yi sen birbirine benzetebilirmisin??Resmen adamların özel hayatlarının içine girdiler.Ztn ivy falan çok tepki göstermiş bu karara.

FliPtiKal3
Guest
« Reply #7 on: 19 Oct 2005 - 18:27:00 »

beyler bu adamlar tüm dünyanın takip ettiği bir organizasyonu temsil ediolar bence maç oncesi yada çeşitli aktivitelerdeyken takım elbiseyle olmaları çok güzel olacak. Ayrıca hepsinin vucudu sağlam yakışacaktırda Afro. Zibidi gibi dolaşmak isteyen sivil hayatında istediğini giyer.donla yada donsuz çıkar sokağa kişiye kalmış.o court onların işyeri, bi nevi çalıştıkları şirketi ve ciddi rakamlar alan bu adamlarında cillop  gibi giyinmesini istemek bence abes bişi diil. nitekim....

We know that you share our desire that NBA players be appreciated not only for their extraordinary talent and hard work, but also for their accessibility to fans, their community service, and their professionalism – both on and off the court. To that end, we will be instituting, effective with the start of the regular season, a league-wide “minimum” dress code. Many teams have previously issued their own dress codes, designed to demonstrate the seriousness with which their players take the representation of their teams, their cities, and our league; our new dress code is not intended to affect any of those that are more formal than what is set forth below... denmiş basın açıklamasında.

« Last Edit: 19 Oct 2005 - 18:34:53 by flip » Logged
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #8 on: 19 Oct 2005 - 18:35:45 »

oldu olacak maçada öle çıksınlar ahmetim ne dersin  thinking abi yapma gözünü seveyim...

tamam bazılarına süper oluyor ama çok komik geliyor bana...
ayrıca benim derdim takım elbise değil oyuncuların özel hayatına karışmaları...

benim sporculuğum soyunma odasında başlar orada biter dışında ne yaptığım kimseyi ilgilendirmez... gidip saçmalık yapma hakkıda vermez karıştırmayalım...
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 19 Oct 2005 - 18:38:56 »

Açıkçası bana da saçma geldi. Bu oyuncuları birer rol model haline getirip, kendi tarzlarıyla dünyaya pazarlıyosun sonrada takım giyiceksin diyosun.
Sonra napmayı dusunuyolar acaba, forma-şort bedenlerine de mi standard getircekler ya da dövmeleri mi sildirecekler??

FliPtiKal3
Guest
« Reply #10 on: 19 Oct 2005 - 18:44:32 »

abi adamlar özel hayata karışmıoki .Dikkatli oku lütfen.sadece takım halinde salona giriş çıkışlarda , toplantılarda  ,benzeri NBA le ilgili aktivitelerde  daha klasik tarzda giyincekler . (ayrıca maçtan sona oyuncular eşofmanlarla  çıkış falan yapabilir denmiş.).
 Abi süper ligteki Futbolcular farklımı? BJK FB GS ...her yıl sarar  , hugo boss adamların sponsoru oluo. Ha kravat takmazsın ama takım elbiseyle dolaşırsın. Bu yıllardan beri gorduğumuz yasadığımız bişi sonucta. Bence çoook güzel olmuş.Bir daha belirtiim özel hayat diil sadece mesleklerini icra ettikleri yerlerde daha derli toplu giynecekler bundan sona.Yanlış olmasın Wink
« Last Edit: 19 Oct 2005 - 18:45:21 by flip » Logged
m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #11 on: 19 Oct 2005 - 18:56:51 »

beyler bu adamlar tüm dünyanın takip ettiği bir organizasyonu temsil ediolar bence maç oncesi yada çeşitli aktivitelerdeyken takım elbiseyle olmaları çok güzel olacak. Ayrıca hepsinin vucudu sağlam yakışacaktırda Afro. Zibidi gibi dolaşmak isteyen sivil hayatında istediğini giyer.donla yada donsuz çıkar sokağa kişiye kalmış.o court onların işyeri, bi nevi çalıştıkları şirketi ve ciddi rakamlar alan bu adamlarında cillop  gibi giyinmesini istemek bence abes bişi diil. nitekim....

Açıkçası ben de böyle düşünüyorum. Takım elbiseleri çekip cillop bir şekilde maçlara gelip gitmeleri bence daha hoş bir hadise olacaktır. Sonuçta Lebron kravat takınca Nike'ın satışlarının düşeceğine falan  inanmıyorum. Yani ortada imajların silinmesi, zedelenmesi gibi bir durum olmaz gibi geliyor bana.
Bence istenilen çok büyük ve zor bir şey değil.
Hehe bu biraz Coach Carter filminde Ken hocanın takımdaki oyunculara böyle kıyafet kuralları getirmesine benzedi.. Hatta direk aynı durum...

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 19 Oct 2005 - 18:59:22 »

Ben de oyuncuların özel hayatlarına bu şekilde bir sınırlama getirilmesine karşıyım.Oyuncular Birliği gibi bir kurum varsa bu karara sonuna kadar karşı çıkmalı.Sedat doğru söylemiş,bunu kabul ettikten sonra dövmelere falan mı karışacaklar merak ediyorum.

Ahmet düpedüz adamların özel hayatına müdahale var.Adam maç sonu doğru düzgün hareket ettikten sonra ister şortla çıkar,ister iPod dinler.Süper Lig'deki sponsorluklar NBA'dekinden çok farklı.Oyuncular bazen gidip mankenlik faln yapıyorlar sadece.Maç sonu ise genelde tek tip kıyafetle çıkıyorlar ama bazıları eşofmanı beline bağlıyor,bazıları bunun üstünü giymeyip T-Shirt'le çıkıyor...

Oyuncuların artık giyemeyeceklerinin listesi,

- Kolsuz gömlekler
- Şortlar
- Tişörtler
- Zincir, kolye veya madalyonlar
- İçerdeyken güneş gözlükleri
- Kulaklıklar (Soyunma odalarında, takım otobüsleri ya da uçaklarda hariç)
http://www.nbaturk.net/nbaturk/content/view/498/88/
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #13 on: 19 Oct 2005 - 19:00:10 »

iyide abi bu adamlar genelde bizim takımlar gibi değiller ki en azından iç sahada herkes kafasına göre geliyor...

takım elbise giyince derli toplu mu giyinilmiş oluyor insan Huh mesela T Duncan çok rahat ve güzel giyiniyor ayrıca derli toplu Kiss
petrovic
Newbie
*

RIP PETROVIC

View Profile
« Reply #14 on: 19 Oct 2005 - 19:13:51 »

Özellikle kulaklık falan oldukça saçma olmuş bence. Adam bu şekilde motive oluyorsa / böyle bir batıl inancı bile varsa kimi ilgilendirir. Kulaklık takınca edepsiz ve kurumu zedeleyici mi oluyor.

Kulaklıklar (Soyunma odalarında, takım otobüsleri ya da uçaklarda hariç) denmiş.Dikkatini çekerim
« Last Edit: 19 Oct 2005 - 19:28:39 by flip » Logged

havlicek steals it...havlicek stole the ball...
Pages: [1] 2 3 4 ... 12
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: NBA Dress Code « previous next »
    Jump to: