Welcome, Guest. Please login or register.
28 Feb 2020 - 01:47:49
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Charlotte Hornets  |  Topic: Kaçan balık büyük mü oldu? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Kaçan balık büyük mü oldu?  (Read 7186 times)
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« on: 17 Oct 2005 - 17:06:20 »

bildiğiniz üzere 2005 draftının 13. sırasından north carolinalı sean may'i seçtik. sean may yine bildiğiniz üzere 2005 ncaa finallerinin mvp si. may'i neden seçtiğimiz ortada; pazarlama. sırf north carolina lı diye seçmek bence saçma ki zaten felton da seçiilmişti. neyse... may'in kolejlerde oynadığı oynu nba e taşıyamayacağı tahmin ediliyoır ve nba de üst düzey bir oyuncu olmayacağı savunuluyor. ve üstelik kendi pozisyonunda geçen yılın roy'ı emeka okafor var. sean may'in arkasından giden iyi elemanlara değinirsek; gerald green ve danny granger. bu iki oyuncu da daha üst sıralarda seçilmesi beklenen ve gelecekte yıldız olacak potansiyele sahip olduğu söylenen oyuncular. ve ikisi de kısa forvet. bizde de kısa forvet sıkıntısı mevcut. en azından bana göre. üç numaramızda oynayan gerald wallace bence tatmin edici bir oyuncu değil. kendisininin potansiyelini biliyoruz. hatta geçtiğimiz sezon bazı maçlarda çok da iyi oynadı. fakat çok istikrarsız ve güven vermiyor. kısaca demek isteğim de şu; emeka okafor'un pozisyonunda oynayan sean may yerine, üç numara oynayan geral green'i seçmiş olsaydık gelecek planları yapan bizler daha mantıklı bir hamleye imza atmış olurmuyduk?
aslında bunuhn cevabını vermek için sezonun başlamasını beklemek daha mantıklı ama şimdiden görüş belitmek de iyi olur diye düşünüyorum...

bu detroit forumundaki başlığa benzedi ama içeriğin pek benzemeyeceği ortada Tongue
« Last Edit: 17 Oct 2005 - 17:07:31 by Fırat » Logged
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1 on: 17 Oct 2005 - 17:36:51 »

bende sana katılıyorum bu konuda.zaten draft gecesi de kendime by soruyu sormuştum.green,granger veya bizim sectigimiz antoine wright dan birini secmesini bekliyodum bobcats in.ve sean may in de buyuk ihtimalle bize kalacagını dusunuyodum.tabi north carolina li olması,finallerde mvp olması gibi sıfatları onun secilmesinde basrol oynadı ama bence bi 2 veya 3 numara çok daha iyi giderdi  bobcats e.ayrıca okafor un 5no falan oynayamacagını ya da may in 5numara oynayıp,2sinin birlikte sahada kalamıcagını dusunursek,okafor un arkasında oldukca kısıtlı süreler alacagı kesin may in.bakalım gorelim yine de,bi dusundukleri var heralde.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #2 on: 17 Oct 2005 - 18:17:47 »

gerald green secilmeyince hemen aklıma charlotte'ın 13.sıradaki secme hakkı geldi. dedim simdi charlotte green'i secse baya gelecek vaadeden super bi takım olurlar.Ama onlar gittiler May'i sectiler.May'in kalitesine oyununa bi lafım yok ama Okafor ve Brezec gibi adamların varken secilmemesi gereken bi adamdı...

Gerci ne olursa olsun Detroit'in yaptıgı dangalaklık gibi bi durum yok ama yine de mantıklı gorunmuyor...

Son Turnuva Şampiyonu
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #3 on: 17 Oct 2005 - 18:32:34 »

Biz dangalaklık yapmadık, seçim yaptık.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #4 on: 17 Oct 2005 - 18:36:22 »

evet tabir yanlıs olmus orada detroit'in secimi dangalakcaydı

Son Turnuva Şampiyonu
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #5 on: 17 Oct 2005 - 18:51:33 »

charlotte 13. pick ile sean may'i seçerek, sadece gerald green ve danny granger'ı diil, o sıradan sonra onlar dışında seçilen 45 oyuncuyu daha kaçırdı. bir de bu açıdan bakın.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 17 Oct 2005 - 19:15:27 »

Açıkcası Draft öncesi Bobcats'ın bu sıradan(bu sıraya kalma ihtimali fazla olduğu için) Granger'ı seçebileceğini tahmin ediyordum. Draft'i izlerken Green 13. sıraya kalınca da Green'in kaçırılmayacağını düşündüm. Ancak May seçimini duyunca ağzım açık kaldı. Gerçekten çok ilginç oldu. Green tam onların ihtiyacı olan ve kendileriyle birlikte gelişecek bir oyuncuydu. Keza Granger da Bobcats'e çok katkılı olurdu. Bu iki oyuncunun haricinde de May yerine seçilecek oyuncular vardı esasında. Şimdilik yazık oldu diyebiliriz. Umarım çok yanmazlar.
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #7 on: 17 Oct 2005 - 19:22:28 »

elemanı izlemedim ama nedense düşünüldüğü gibi olmayıp bu eleman iş yapacak gibi bir his var Smiley

ben lebron a da lebalon dediydim bu arada Tongue
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #8 on: 18 Oct 2005 - 03:53:19 »

evet tabir yanlıs olmus orada detroit'in secimi dangalakcaydı
Detroit'in seçimi hakkında "dangalakça" ifadesini bugün değil de seçimin olduğu gün kullanabilseydiniz "dangalakça seçim" olurdu. Geleceği gördüğünü iddia etmiyorsan, Mesih falan değilsen, Darko'nun 3 sene boyunca sadece bir maçta doğru düzgün oynayacağını (o da Hawks maçı) iddia edemezdin draft günü, edemediniz de zaten. Carmelo, Bosh vs. yerine Darko seçmek "RİSK"tir, dangalaklık değil. Biz bu riski aldık, o kadar.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 18 Oct 2005 - 14:56:08 »

Herkes bi gazla Green'i ilk 3e falan koymuştu mocklarda ama şu kladar süre geçti preseason + summer league, daha bi tane tatminkar maçı yok doğru dürüst. e 17sine kadar düşmesinin nedeninide workout'larda kimsenin beğenmemiş olmasının olduğunu biliyoruz. Ki şu an herkes ilgisini Gomes'e yönlendirmiş durumda.
Granger da keza öyle sakatlık haberleri çıkmıştı.
May'i de dediğin gibi lokal oyuncu olduğu için seçtiler ama unutma o da finallrin MVPsi, takımın istatistiki lideri. Ayrıca Bobcats'in bilet satmak için geçen sene yapmadığı kampanya kalmamıştı. Bu sefer de Tar Heels maçına giden Bobcats maçına gelmeyenleri hedefledi biraz da. Ayrıca ben May'i fazla izleyemedim ama yine de beğendim.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #10 on: 19 Oct 2005 - 16:35:35 »

may kaçırılmaması gerekecek kadar büyük bir oyuncu olamaz bence. ncaa'i dağıttı çünkü fizik üstünlüğü vardı. nba'de önüne geleni fiziğiyle bastırabilecek mi; hayır tabii... iyi bi oyuncu olabilir, ama okafor ayarında bir şey olamaz bence. pivot da oynayamaz, boyu kısa. zaten kenarda uzunları yedekleyen ely gibi iyi bir uzunu vardı charlotte'un. bilet satmak iyi hoş da, bi yandan da takım kurmak lazım.
Tim
Guest
« Reply #11 on: 19 Oct 2005 - 20:00:02 »

mayla okafor4-5 oynayamaz mı?ben de cok izlememe ragmen ne olursa olsun istatistiklerinde nccaa lideri ve okafor 5 ,o 4 bi rotasyon kurabilirler ya da kurmlaılar.
bilet satıp,takım da kurabilirler yani öyle çok büyük kacırdıkları bi balık yok ortada! green ve granger da riskli en azından may ileride istikrarlı olacak bi oyuncu izlenimi veriyor
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #12 on: 19 Oct 2005 - 22:02:14 »

Herkes bi gazla Green'i ilk 3e falan koymuştu mocklarda ama şu kladar süre geçti preseason + summer league, daha bi tane tatminkar maçı yok doğru dürüst. e 17sine kadar düşmesinin nedeninide workout'larda kimsenin beğenmemiş olmasının olduğunu biliyoruz. Ki şu an herkes ilgisini Gomes'e yönlendirmiş durumda.
Granger da keza öyle sakatlık haberleri çıkmıştı.

bence bilmiyorsun sedat.
o kadar düşmesinin temel sebebi;
Birebir özel  workoutlara katılmak istememesi oldu.yani kimse geraldı workoutlarda izleme şansı elde edemedi senin dediğinin aksine.Bu adam liselilerin all-starında mvp oldu-smaç şampiyonu oldu-o maçta 25 dakikada 6 üçlük attı.Herkes bu adamın potansiyelini biliyordu ama workoutlara katılmayı red etmesi onun suyunu hazırladı.
Bunun yanında şut attığı elindeki yüzük parmağının kısa olmasınında(bence çok saçma bir sebep-adamın şutu ortada) etkisi oldu.Birde draftlarda hep olur.Biri düşmeye başladımı diğer takımlar bilmedikleri bir sebep yüzünden draft öncesi çok fazla düşünmedikleri bir oyuncu için riske girmek yerine kafalarındakini seçiyorlar ve adam tepetaklak oluyor.
 Dikkatlerin gomese çekilmesi de normal.Bu adam geçen sene josh boone-C.Villenueava ve rudy gay'li Uconn potaaltını paçavraya çevirip 37mi 39 mu ne sallamıştı ve daha da ötesi lige tamamen hazır.GG ise daha savunmada nerde duracağını bilmiyor ve onu bırak vücudu geç nba'i nbdl için bile hazır değil.Zaten NBDL'e gitme olasılığı çok yüksek.Ama hangisinin kariyeri daha parlak dersek cevap aşikar:GG

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #13 on: 20 Oct 2005 - 21:56:01 »

Evet şef orda bi yanlış anlaşılma oldu, GG workoutlara çıktı ancak diğer oyunculara karşı reddetti ki haklısın bende onu demek istemiştim. Ama Gerald'ı da izleme şansı oldu, workoutlar yaptı. İlk aklıma gelenler Jazz, Hornets, Bobcats..

Potansiyel için sağır sultan bile duymuştu GG'nin potansiyelin, McDonalds'da neler yaptığını ama tercih önemli işte yoksa Magic'in Fran'ı nasıl seçtidiği de ortada..

Кириленко
Forum Postacısı
Yazar
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 20 Oct 2005 - 22:57:40 »

çok alakalı diil ama bu geçen ayki yanılmıyosam slam dergisinde felton'la may'in poster türü bi resmi wardı, may'de bariz göbek var. hiç seyretmedim yorum sallamak istemiyorum, ama kesinlikle fit durmuyo... NCAA finallerinde MVP olan birini 13. sıradan almak mantıksız gelmiyo bana ama..

Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Charlotte Hornets  |  Topic: Kaçan balık büyük mü oldu? « previous next »
    Jump to: