Welcome, Guest. Please login or register.
28 Oct 2020 - 18:47:41
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Utah Jazz 2005-2006 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2  All
Author Topic: Utah Jazz 2005-2006  (Read 12184 times)
turkoglu_nbamusti
Newbie
*

6 championluk daha ne olsun...

View Profile
« on: 16 Oct 2005 - 21:29:52 »

arkadaşlar Utah Jazz 2005-2006 yılında ne yapar,playof gelirmi ,AK47 ile Memo ne yapar?,Deron Wiliams takımda neleri değiştirir?Jerry Sloan hakkında ne düşünorsunuz gibi soruları cavplandıralım tartışalıım

o renk ne bilader, sirk mi burası - oscar
« Last Edit: 16 Oct 2005 - 21:34:40 by OscarRE » Logged
turkoglu_nbamusti
Newbie
*

View Profile
« Reply #1 on: 16 Oct 2005 - 21:41:04 »

Utah bu sene için biraz zor ama seneye bir kaç takviye ile batıda belki bi semifinal yapar.playoff için ise Mehmet Okur kilit adam bence çünkü her ne kadar savunmada zahafları olsada hem içerden hemde dışardan oynama potansiyeli oyuncu belki bir iki sene içinde ALL-STAR konumuna gelebilir.AK47 abimze güveniyoruz.O olmasa zaten JAZZ ruhu olmaz.Bloklarıyla, top çalmalarıyla nba'in en iyi oyuncuların hakkından gelmiştir.deron wiliams da büyük bir ışıkvar Sloan abimizde onu doğru işleyeceğine inanıyorum.takımda az şey değişsede elle tutulur bi guard elle tutulur bi Dewin Brown var.Greg Ostertag da içerde savaşnı verirse ver elini PLAYOFF  Smiley
Tim
Guest
« Reply #2 on: 17 Oct 2005 - 22:55:41 »

bende utah konferans yarı finali yapsın hatta final oynasın isterim ama cok iyi bir skor opsiyonları yok zor anlarda ortaya cıkacak ama kadroları coachları basketbolları her an patlamaya hazır seneye çok şeyler bekliyorum utahtan
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #3 on: 18 Oct 2005 - 14:53:03 »

utah'a gelince; bence utah'tan bu sezon değil de gelecek sezon büyük bir başarı beklemek gerekir. bu sene playoff yaparlar fakat ilk turu geçmeleri zor. tabii yine de belli olmaz... deron'un uyum sağlaması utah için en kritik nokta. ne kadr çabuk alışırsa utah ligi o kadar yukarıda bitirir. deron'suz bu kadronun arroyo ve lopez le neler yapabildiğini geçen sezon andrei sakatlanana kadar görmüştük...
« Last Edit: 31 Mar 2007 - 05:19:58 by Raymond » Logged
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #4 on: 18 Oct 2005 - 15:04:32 »

utah playoff'a oynayabilir ama en fazla o kadar gibi gözüküyor. kadrolarında önemli değişiklikler yapmadıkça bunun ötesini de beklemiyorum. utah'ın tuhaf bi kadrosu var, oyuncuların hiçbirine ''kötü oyuncu'' diyemiyosunuz, hatta ilk 5'tekilerin 4'üne pozisyonları ölçüsünde ''vasat'' bile denemez. ama takım zora girdiğinde kimin eline bakar, onu da bilmiyosunuz. kirilenko all star ama çok yönlülüğüyle. bir skoreri yok mesela utah'ın. takımın en skorer oyuncusu boozer önceki sene pota altı işçisiydi. diğer taraftan utah'ın ilk 5'indeki kirilenko dışında hiçbir oyuncu bireysel olarak iyi savunmacılar değil. geçen sene dışarda raja bell vardı, onu da yitirdiler, şimdi orada giricek ya da devin brown oynayacak. yani ben utah'tan pek bir şey beklemiyorum.
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #5 on: 18 Oct 2005 - 19:49:16 »

utah'ın bu sene playoff yapacağını ben de düşünmüyorum.majere'nin belirttiği gibi kesin bir skor opsiyonları yok.kirilenko'nun avrupa şampiyonasında da küçük bir sakatlık geçirmesi bu sezon yine yürekleri ağıza getirebilir.boozer işçiliğe niyetlenirse beceriyor ama orta mesafe şuta yine abanıcam derse hem istikrarsız bir görüntü çiziyor hem de yüzdesi düşüyor.memo'nun ilk 5 başlamama ihtimalini yüksek görüyorum.uzun süreler alacaktır,takımın 3 ana elemanından birisi gibi süre alacaktır ama artık bir noktaya gelen ostertag'in henüz oyunun başında sahaya sürülmesini hem de sloan'ı düşünürsek daha olası görüyorum.brown biraz daha istikrar ve oyun disiplini getirebilir hele ki ak47 oyunda olmadığında.oldukça deneyimli bir oyuncu,şutu da iyi.sloan geçen seneki veteran sevdası ile yine harpring'e abanırsa,ya da olağanın üstü şans verirse,takımın oyunu beklenmedik ölçüde yavaşlayabilir.williams hakkında ise ne diyeceğimi bilmiyorum.bekleyip görücez.ama pg pozisyonu zaten geçen senekinden daha kötü olamaz gibi geliyor bana.

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
turkoglu_nbamusti
Newbie
*

View Profile
« Reply #6 on: 19 Oct 2005 - 22:32:29 »

Mehmet hazırlık maçlarında 25 dk ortalamaile oynuyo.Geçen senede aynı süre alıyodu maçlarda bence Sloan Mehmet'e güvenemiyo yada çaylakları değerlendiriyor.Suns maçında Okur abimiz 11 ribaund 6 sayı ile oynamış ama skor az,şöyle 15-18 arasında bi ortlama tuttursa ilk 5 başlayabilir.Boozer ya adam gibi oynasın yada takas edilsin Undecided.Hatırlarsınız takım sahibi geçen sene soyunma odasını basmıştı... Grin
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #7 on: 19 Oct 2005 - 22:42:48 »

ben memo'nun o ortalama ile oynasa bile ilk 5 başlayacağını zannetmiyorum.ama bu sloan'ın katolikliğinden değil,takımda 6. adama daha uygun kimse olmamasından bence.ayrıca ostertag'ta oyuna sonradan sokulup ısınmasının beklenmesi için artık fazla yıllandı.iki açıdan da memo'nun 6. adam olması bence utah için daha faydalı gibi.

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
Кириленко
Forum Postacısı
Yazar
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 19 Oct 2005 - 22:49:57 »

süreler konusunda konuşmak için erken sayılır, şimdiye kadar tüm takımlar yedeklere ağırlıklı süre verdiler, sezon başı yaklaşıyo ama nolucağı netleşicektir bu hafta... ostertag'in 5 başlayıp max 20 dakika oynayacağını düşünüyorum bende, onun asıl işi soyunma odasında olucak..

the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 19 Oct 2005 - 23:02:41 »

kirilenko'nun dediği gibi loan yanında bu tür veteran adamların olmasını seviyor.gerçi geçen sene sempatinin ötesinde bir sabırla harpring'i oynatmıştı ama bu sene ikisinin de mental liderlik ya da yol göstericilikten çok daha fazla sorumluluk alacağını zannetmiyorum.özellikle williams gibi ilk 5 başlatılacak gibi gözüken bir çaylak varken harpring'in varlığı saha performansından çok daha fazlası için gerekli olacaktır.larry brown'da allan houston'ın emeklilik kararında böyle bir konuya değinmişti.takımın yeni kurulan genç bir oluşum olduğunu ve houston gibi bir veteranın deneyimlerini çok arayacağını söylemişti.

ALDOUS HUXLEY
turkoglu_nbamusti
Newbie
*

View Profile
« Reply #10 on: 24 Oct 2005 - 17:18:40 »

Jerry Sloan oyuncularla iyi geçinmesi gerekir.oyuncu gaza geliyo blok vuruyo riband çekiyo ,şut atıyo sebebsiz bir mola gaza gelen oyucuyu çıkarıp rookie lerden birisi oyun aalıyo yada farklı pozisyonda bi oyuncu sokuyo.başka bişey alan savunmasını en iyi nba'de bilenler avrupa kökenli oyunculardır.Yada College bitirmiş(Carmelo Antony) gibi oyunculara 4 yılda her çeşit basketbol eğitimi verilir.

Şimdi Utah'daki European players last season: Raul Lopez,Anderi Krilenko,Mehmet Okur,Gordan Giricek

Rakip alan yapıyo şimdi Memo,Ak47,Giricek oyunda ne yapmak gerekir avrupalı oyuncuların alan savunmasına nasıl hücum 
    edilme bilgisnden yaralanmak gerekir.
   Bi mola
Sloan abimiz oyuna almaz mı ?Gricek yerine Snyder ı ,Memo yerine Boozer ı,Ak47 yerine Humphries i alan savunmasına ilaç oldular 15-2 bi seri yakaladı diğer takım ne gülmüştüm...
Кириленко
Forum Postacısı
Yazar
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 24 Oct 2005 - 20:39:00 »

alan savunması yaparken avrupalı oyuncu oynatmak bencede mantıklı. ama bu yaştan sonra Sloan'a bunu bizim ööreticek halimiz yok.. Elbet bi bildiği vardır...

Jazz6th
Guest
« Reply #12 on: 24 Oct 2005 - 21:11:09 »

nbamusti,
o avatar ve altındaki yazıyla sürekli utah jazz topiğine yazman kıllandırıyor beni. bizle kafa mı buluyorsun diye düşünüyorum. eğer öyle bir niyetin varsa aklını başına toplamanı ve bu saçmalığı kesmeni öneririm. başka da açıklaması olabileceğini düşünmüyorum bu manasız birlikteliğin.
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #13 on: 25 Oct 2005 - 20:12:42 »

Yada College bitirmiş(Carmelo Antony) gibi oyunculara 4 yılda her çeşit basketbol eğitimi verilir.

sevgili nbamusti, bu carmelo dedigin adam sadece bir sene oynadi  kolejde ayrica soyadi da anthony diye yazilir. bi de oytunun yazdiklarina kulak asmani oneririm
« Last Edit: 25 Oct 2005 - 20:13:51 by blastrula » Logged

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #14 on: 26 Oct 2005 - 12:58:31 »

alan savunması yaparken avrupalı oyuncu oynatmak bencede mantıklı. ama bu yaştan sonra Sloan'a bunu bizim ööreticek halimiz yok.. Elbet bi bildiği vardır...

geçen sene kaan kural'la murat murathanoğlu da sürekli buna değiniyorlardı.hatta avrupalı bir yardımcı alması gerektiğini söylemişlerdi.sloan yeni uluslararası düzene,oyun sistemlerine alışamadı,hala stockton'la postacı elindeymiş gibi oynatıyor takımı diyorlardı.bir başka ihtimal de o oyuncuları kendi istediği gibi oynayacak forma sokmaya çalışıyordu ama o da görüldü ki eşyanın fıtratına aykırı...

gaza gelmiş oyuncuyu zaman zaman çıkarmasını ise ben anlıyordum.özellikle memo konusunda dikkati çekiyordur belki,brown'da aynı şeyi yapıyordu.kanımca bunlar disiplinli hocalar oldukları için oyuncuların kendi belirledikleri alanlardan çıkmasına kızıyorlar.memo'yu brown kaç defa üçlükjleri sokmasına rağmen hemen mola alıp azarlamıştı.bence diğer oyuncular da,örneğin guardlar içeri kendini kaybetmiş gibi drive etmeye falan başladığında oyunu kesmesi sloan'ın saf basketbol anlayışının sonucu.yani kesinlikle bir bildiği var ama oyunculara öğretemedi gibi...

ALDOUS HUXLEY
Pages: [1] 2  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Utah Jazz 2005-2006 « previous next »
    Jump to: