Welcome, Guest. Please login or register.
18 Nov 2019 - 02:14:20
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Oyuncak-puzzle vs.. 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3  All
Author Topic: Oyuncak-puzzle vs..  (Read 8721 times)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« on: 16 Oct 2005 - 16:15:27 »

Arkadaşlar baktımki böyle bir başlık yok böyle bir bölüm katagori yok yapayım dedim. Eskiden oynadığınız unutamadığınız oyuncaklarınızı, hala oynadıklarınızı, oynamak istedikelrinizi, unutamadıklarınızı, eskiden oynayıpta sakladıklarınızı burada belirtebilirsiniz.

Bunalrın yanında buyukler için yapılan oyuncaklar için dusunduğum puzzle, maket vs. gibi konuları bu başlık altında konuşabiliriz sanırım.

Bu topiği aklıma getiren Sabah ta okuduğum ve yeni duyduğum Furby ler. İnanılmaz bişeye benziyorlar doğrusu ben iki tane edinebilirim.

http://www.sanalmagaza.com.tr/ProductDetails.aspx?ProductID=32081

Ayırıca Puzzle ilede ilgileniyorum ve buyuk parça puzzları yapıyorum kendim. En son 5000 parçalık bişey yapmıştım. Şimdi yeni bitane satolu bişey yapmak istiyorum. Tavsiye edeceğniz bir çalışma varmı?

muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1 on: 17 Oct 2005 - 01:12:32 »

bende de bi aralar jenga hastaligi vardi. sabah aksam oynardik universitede iken. en sonunda sikildik biraktik dogal olarak. ama nefesleri bile tutarak oynadigimizi hatirlamiyor degilim Smiley
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #2 on: 17 Oct 2005 - 01:26:40 »

hayatımda bi kere jenga oynadım o da japon kızlarla.Galiba bu jenga uzakdogu oyunu(cok oynuyolardı) hayatımda bu kadar stresli bi oyun oynamamıstım..Allahtan yıkan ben olmadım ama fizik kurallarını baya bi zorlamıstık
not : resmi felan varsa eklesem

Son Turnuva Şampiyonu
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #3 on: 17 Oct 2005 - 12:27:50 »

1985'ten beri transformers alırım, oynarım ve saklarım. Lego, playmobil gibi oyuncaklarımla artık mahmud oynuyo. ayrıca mahmudla ortak g.i joe alıp savaşıyoruz. Bi de he-man figürlerim vardı ama bu mahmud hepsini kırdı.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #4 on: 17 Oct 2005 - 13:54:42 »

200 tane falan oyuncak arabam vardı.kaybolmasın diye üstlerine numara bile yazmiştık Grin
g-i joe larimla 1-2 uzaktan kumandali arabalarim da özel koleksiyonlarimdi

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #5 on: 17 Oct 2005 - 14:09:23 »

valla oyuncak deyince aklıma ilk gelen plastik askerlerimdir. bir de iki günde bozduuğum uzaktan kumandalı yarış arabaları (bilirsiniz, pisti falan var köprülü bişi, iki araba yarışıyo, biri kırmızı, biri de beyaz dı 12 sene öncesini yanlış hatırlamıyorsam).
HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #6 on: 17 Oct 2005 - 14:33:31 »

lego delisiydim, elektrikli, pneumatic bir sürü şey yapardım kafadan...

peluş oyuncakları severim, ayrı bir sıcaklığı vardır...

ünideyken okey, kağıt vb. dışında yalan makinesi oynadık bol bol (gökhan iyi bilir)
eğer bir çiftle oynuyorsanız oyun süper zevkli Grin
mesela "hayatında hiç ... yaptın mı" sorusuna arkadaş o kadar heyecanlanıyor ki doğru yanıt verdiği halde alet ötüyo..
tabi kız arkadaşı bunun üzerine "nerde yaptın, kiminle yaptın, yalan söyleme, hiç yok demiştim" gibi sözler sarfediyor... Grin

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
Kangaroo Kid
Forum Spikeri
Full Member

View Profile
« Reply #7 on: 17 Oct 2005 - 15:42:46 »

eheh küçükken deli gibi legolarla oynardım. Araba yapar arkadaşlarla yarıştırırdık ayrıca bide kinex die bişiler vardı onlarda lego gibi birleştirmeli ama daha teknik bi oyuncaktı onlarla da oynardım. Ayrıca jengalarlada oynardım onlarıda domino taşları gibi yarım saat dizer sonra dokunurdum hepsi takır takır giderdi. Smiley

MineField
Forum Mayını
Pro. Member

Dikkat Mayın Var!

View Profile WWW
« Reply #8 on: 17 Oct 2005 - 16:01:37 »

Hehe biz de çocukken kutu şeklinde satılan ve içinden sakız ve futbolcu kartları çıkan şeylerden alır kartlarla garip garip oyunlar oynardık. Legolar ve puzzlelar da baya oynadım.  Bi de tepesine bir tel bağlanmış plastik arabaları gezdirip dururduk mahallede Smiley

mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #9 on: 17 Oct 2005 - 16:42:20 »

kilo, boy ve yaş mı diye belirlenirdi. gassaraylı bekir buglı oyuncuydu, boy kategorisini kesin kazanırdı. kökme lafına da bayılırdım. kökülmez kökerdim.
m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #10 on: 17 Oct 2005 - 19:10:53 »

Futbolcu kartları vazgeçilmez..
Majorette markası geliyor bi' de aklıma.. Küçük arabalara tapardım adeta. Hep o küçük arabalar için bir katlı otopark modelim olsun isterdim böyle. Birinde görmüş çok imrenmiştim hatta.
O olmayınca Legodan otopark yapar dururdum. Lego demişken aldığım legoları ilk kez açıp paketlerin üstündeki resimlere göre birleştirmeye çalıştırmak muhteşem bir zevkti..
Legolar gitti ama küçük arabalarımı arasam bulurum hala. Hatta bazen bu oyuncak kırtasiye vesaire mağazalarında görünce hala hevesleniyorum almaya, neyse sonra toparlıyorum kendimi...
Bende bir de plastik batman oyuncağı hastalığı vardı. Ama onlar da kayboldu galiba..

Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #11 on: 17 Oct 2005 - 19:43:41 »

Bunların yanında gazoz kapagı da oynanırdı bizim oralarda.Parklardaki gazinolardan torbayla gazoz kapagı toplardık.En güzeli de egeye akdenize tatile gittiginde oraların yerel içeçek markalarının kapaklarını getirip 100'luk 200'luk degerler biçmekti.

Taso çılgınlıgını da unutmamak gerek tabi.Annem babam 2 si de ogretmen oldugundan  okul teneffüslerinde oynama gafletinde bulunan ögrenciler sayesinde bayagı tasom olurdu. Güzel günlermiş be...Cheesy
Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #12 on: 17 Oct 2005 - 21:43:47 »

Bende bir de plastik batman oyuncağı hastalığı vardı. Ama onlar da kayboldu galiba..
10-15 belki de daha fazka batman oyuncağım vardı. Her renkten her çeşitten. GIJOElar da meşhurdu zamanında. Hatta hiç unutmam arkalarında bi vida vardı. Onu açınca oyuncak dağılırdı fln. Ben başka bi GIJOEnun kafasını başkasına,bacağını başkasına takar çeşit çeşit yeni GIJOElar yaratırdım Smiley
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #13 on: 18 Oct 2005 - 14:41:08 »

Bunların yanında gazoz kapagı da oynanırdı bizim oralarda.Parklardaki gazinolardan torbayla gazoz kapagı toplardık.En güzeli de egeye akdenize tatile gittiginde oraların yerel içeçek markalarının kapaklarını getirip 100'luk 200'luk degerler biçmekti.

oo tatile giderken topladığım kula marka gazoz kapaklarını baya sağlam kakalamıştım bizim çocuklara.
gerek mermeri sabunlayarak gereksede kavanoz kapaklarının içine macun koyarak yaptığımız "gaflik" ler o dönem benim için en değerli şeylerdi

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #14 on: 24 Oct 2005 - 16:46:05 »

ulan varya anılarım depreşti ha arkadaşlar. Benimde bi tane transformırsım vardı. Sivas suşehrindeyiz ben ozaman ilkokul ikiye gidiyorum. Hüriyetin bulmaca eki vardı onu çözüdüm. Orda bir kişiye amerikadan ital transformars verecekleri yazıyordu. Bende dedim babama "babaaa al sunu postalasana çıkar bak" babamda "olm bırak bunları bırtane sanamı cıkacak lan" "ya cıkar zrrr" "ağlama lan tamam gönderiyorum. postaaa gel lan at şunu" ... işte bir ay sonra geldi bana çıkmıs heh heh. Dehşet bişeydi hala catıda duruyor sanırım.

Buyuduğum zaman en guzel oyun kızlarla şise cevirmece. İşte sise nereye bakarsa istersen soru soruyosun istersen istediğin bişeyi yapıyosun. Bir ara lemanda da okuduğum bazı sahneleri biz birebir hemde sapancada yapmışızdır yani. Kızları deliyim ben özgür kızım hebele hebele diye caddede dlaştırırdık ahahah ulan ne günlerdi beah.

Artık puzzle yapıyorum arada sırada. Şimdi alıcam bir tane daha ama kararsızım ne alayım bilemiyorum bir yardım edin arkadaşalr

Pages: [1] 2 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Oyuncak-puzzle vs.. « previous next »
    Jump to: