Welcome, Guest. Please login or register.
15 Dec 2018 - 10:44:20
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Kalmasın Adabazar 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Bu topiği yaşatalım yaşattıralım diyorlar ne diyorsunuz???
Yerim lan topiğinizi seçeneği - 34 (52.3%)
Bende tam böle bişey düşünüyodum seçeneği - 5 (7.7%)
Banane yaw seçeneği - 9 (13.8%)
Hem destekliyorum hemde destek olmayanı köstekliyorum tam adabazarlıyım seçeneği - 17 (26.2%)
Total Voters: 8

Pages: 1 ... 57 58 59 [60]
Author Topic: Kalmasın Adabazar  (Read 154210 times)
seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #885 on: 26 Oct 2017 - 05:20:27 »

http://www.hurriyet.com.tr/sakarya-bisiklet-kullaniminda-pilot-il-oldu-40615086

tutar mı bu iş sevgili adabazarlılar?
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #886 on: 26 Oct 2017 - 20:46:45 »

Vallahi tutar mı bilmiyorum da yaparlarsa çok güzel olur. Sapanca'ya yıllardır söylüyoruz yapın bir bisiklet yolu gezsin millet diye.

Onuda yapıp birisine verdiler. Kirası saatlik 20 tlden millete yapıştırıyor. Neyse ama güzel bir uygulama olur.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #887 on: 27 Oct 2017 - 01:42:00 »

inşallah selim ağabey okumuyordur buraları.

ya dünyanın en salakça şeyi bisiklet yolu. yolun kenarına garip bir mavi kaldırım yapıyorlar bisiklet oradan gidecekmiş. şaka mısınız siz? burada yaya araba yolundan gidiyor, arabalar kaldırıma park ediyor yahu. millet yolda yürümeyi bilmiyor ki bisiklet yolu ne demek.

ayrıca bütün şehre yapmadıktan sonra at şeyinde kelebek gibi kalıyor. büyük bulvarın kenarına tutturmuşlar böyle bir şey sonra arada bir döner kavşak var sonrasında yeni bulvar başlıyor orada bisiklet yolu yok, nasıl yani Huh

birileri ihya edilecek yine, başka bir boka yaramayacak.
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #888 on: 27 Oct 2017 - 13:39:35 »

Kayhan'ın dediği doğru, İstanbul'da da mesela, Anadolu Yakasında Kartal-Kadıköy arasındaki sahil yolunda yolun belli bir kısmının ayrıldığı bisiklet yolu bölümü var ama sığırımız bol olduğu için bisiklet yolunda elinde çekirdekle sallana sallana yürüyen bolca tip bulabilirsiniz, bisikletli veya diğer yayalar uyardığında ise mal mal suratına bakıyolar. Yani bu bilinç seviyesi oldukça, bisiklet yolu da yapsan ne fayda bu millete...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #889 on: 27 Oct 2017 - 21:57:40 »

merakla bekliyorum, adapazarı kaldırımdan değil yolun kenarından yürüyen yayaları ile meşhur. bakalım ne olacak.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #890 on: 28 Oct 2017 - 00:44:23 »

Doğuş o geri kalmışlıkla alakalı bence. Sadece Adabazar'da olmuyor. Geçen ay Mardin'de abartmıyorum bak 20 metrelik kaldırım varken adamlar üç kişi yanyana yoldan yürüyorlardı. Kaldırımda da bir şey yok yani. Araba filan park etmemişti.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #891 on: 28 Oct 2017 - 07:24:12 »

aynen abi, mentalite zaten. bisiklet yolu konusunda da son zamanlarda gezdiğim yerlerden avrupa ve orta amerika ülkelerinde de gördüm bisiklet yolundan sallana sallana yürüyen yaya. hatta geçenlerde 9gag'de amerika'dan bir video koymuştu herifin biri, bisiklet yolunda yürüyen yüzlerce insanı göstermek için.

hollanda dışında da bisikleti ciddiye alan bir memleket görmedim henüz. çok isterdim istanbul'da olsun. üsküdar - kandilli arasını 1 saatte gidebiliyordum toplu taşıma ile, kestirmeden 15 dakika, bisikletle de 30 dk'da gidilecek mesafede. lâkin motoru bile kıstıran bir ülkede cesaret edemedim.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #892 on: 30 Oct 2017 - 12:42:22 »

Valla motosiklet olayı da kritik bence. Hani sürekli kafalarındaki gopro kameralarla çektikleri videoları koyuyolarya, ben motosiklet sıkıştıran hayvanlar kadar İstanbul'da motosikletlilerin de kabahatli olduğu fikrindeyim. Bi defa orul orul o.ç. olan İstanbul'un minibüs ve taksiciler gibi motosikletliler için de uyulması gereken trafik kuralı diye bişey yok. Emniyet şeridi onların hakkı, kırmızı ışıkta beklemek mi o nedir ki!, sağınızdan solunuzdan her an önünüze-yanınıza zıplama hakları var, tabakhaneye bok yetiştirir gibi arkadan selektör yapmalar vs...

Geçen bi video da gördüm, motosikletle en sağdan emniyet şeridinden yardırıp gidiyo, bi abi de trafiğin ortasında haşırt diye sağ kapıyı açıyo inmek için, motosikletli de bodozlama dalıyo kapıya, aynen yerde tabi. Sonra başlıyı kapıyı açan abiye saydırmaya, abi de İstanbul'un en mülayim abilerinden biri olacak özür dileyip duruyo ama motosikletli daldı dalacak. Hayır senin duran trafikte emniyet şeridinden son sürat gitme hakkın mı var da, kapıyı açan abiye atar gider yapıyosun!

O yüzden görgüsüz, bilinçsiz ve dahası her hafta Cuma'ya gidip trafikte kul hakkı yemenin dibine vuran tiplerle her an iç içeyiz, oyna devam...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #893 on: 30 Oct 2017 - 20:57:36 »

Adabazarı insanı bilinçlidir kaldırır bisiklet yolunu arkadaşlar.

Cordoba
Newbie
*

View Profile
« Reply #894 on: 22 Dec 2017 - 13:11:08 »

Yalçın Şeker'in özel haberine göre gecenin 2'sinde çarşının ortasında yol yapım çalışması varmış Cheesy
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #895 on: 26 Dec 2017 - 20:31:04 »

Sonra niçin adam vuruyorlar?

Ne yapalım vurmayalım da besleyelim mi?

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #896 on: 26 Jan 2018 - 17:08:50 »

https://www.sapanca.com.tr/tv/adliye-onunde-kursun-yagdirdilar/videosu/701

Adazarda makarna almak için çarşıya çıktığım günde çatışma ortasında kaldım anasını satayım.

Konuşmalarda efsane yani dinleyin zaaaa

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #897 on: 7 Mar 2018 - 10:34:27 »

sıkıntı büyük o zaman.
Pages: 1 ... 57 58 59 [60]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Kalmasın Adabazar « previous next »
    Jump to: