Welcome, Guest. Please login or register.
15 Oct 2019 - 09:21:32
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Dünya & Türk Basketbolu  |  Topic: 2006 Dünya Şampiyonası 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 29 30 31 [32] 33 34 35 ... 66
Author Topic: 2006 Dünya Şampiyonası  (Read 175494 times)
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #465 on: 22 Aug 2006 - 18:33:20 »

Galibiyete bile sevinemedik şu Murat Kosova yüzünden. Bir spiker bu kadar hazımsız olabilir mi?. Bok atmadığı tek bir kurum, tek bir kişi kalmadı. Hakemden, fikstüre, Brezilyalı oyunculardan koçuna kadar herkese laf soktu. Cidden ayıp ya.
Basketbola öncelik veren spiker istiyoruz. Kişisel komplekslerini ekrana yansıtan adam değil.

maçı internette takip ettim. doğrusu kosova ne anlattı bilemiyorum ama istatistiklerden takip edince herşey çok net görülüyordu. 10 sayı farkla öne geçtiğimiz dönemde bile bu farkın (bizimkilerin tabiriyle) "suni" bir fark olduğu görünüyordu. o üçlüklerin bir müddet sonra girmyeceği belliydi. hele kerem ve kaya da gaza gelip üçlük sallamaya başlayınca "eyvah" dedim. brezilya o anda bile, geride olmasına rağmen, doğru oynyordu. sürekli içerden oynuyolar ve bizim uzunlarımız faul problemine sokuyorlardı.. bunun semeresini de 3. periyotta aldılar..

biz de brezilya gibi içerden oynamaya başladığımızda maça ortak olduk.. tabi izleyenler daha net görmüştür.. bunun dışında kosova'nın söylediğini tahmin ettiğim herşey hikaye. acilen doktora görünmesi lazım bence..

Form a Fuckin\\\' Wall
xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #466 on: 22 Aug 2006 - 18:35:14 »

@xmenac
murat kosavayı şikayet ediyosun onun gazıyla hakemlere laf ediyosun. 4-5 hata nerede olmuş. daha maç başlamadan başladı eddie rush diye böye birşey var mı yaw. hazırlıklıydık yani. son pozisyonu da zaten tam olarak izleyemedik. ermalın haraket farklı geldi bana biraz.
bu televizyondan gelen sesler herkezde var herhalde. ehehe

güzel arkadaşım bak ne demişim :

"sadece bizim maçımızda olmuyor ben bahane amaçlı yazmadım bunu turnuva maçlarını genel olarak izlersen hepsinde en az 4-5 tane çok önemli yanlış karar var bizim maçtada 1 den fazla yanlış karar oldu öncesinde bizim lehimizde de yanlış kararlar oldu benim belirtmek istediğim rezil bir dünya kupasında milli takım çok iyi"

onun gazıyla bişey yaptığım yok zaten murat kosovanın daima futbol maçlarıyla yetinmesinden yana bi insanım bildiği bi kaç terimi sürekli tekrarlar arada gaz verir bunların dışında bişey yapmaz,kaliteli bir dünya kupası geçmiyor en azından küfür olayını örnek veriyim adam çok açık şekilde kayaya küfür ediyor orada küfür bu ben kaç kez küfür yüzünden ihraç olan adam gördüm hakem taktiridir tabiki istediğini verir zaten eddie rush muhabbetide yapmıyorum hatta başarılı bi hakem bile diyebilirim zaten bizim maçlarımız üzerine konuşmadığımı tekrar söyledim turnuvada genel olarak hakemler başarısız ilk mesajımında ana düşüncesi böyle bir turnuvayı bana bu "milli takım izletiyor" du ama konu buralara geldi,millet maçın güzelliklerini konuşuyo fazla uzatılıcak bişey değil bu konu  Wink

--------------------------------------------

şundan kaçalım bunla oynayalım olayına gelince sonuna kadar kazanabildiğimiz maçı kazanmalıyız görüşündeyim kim geliyosa gelsin arkadaşım futboldan bir örnek olucak ama 2002 de dünya üçüncüsü oldukta noldu avrupa takımlarıyla karşılaşmadı geyiği ortada dönüyo en zoru gelsin elenelim turnuvanın favorisine elendik,turnuvanın şampiyonuna elendik diyebilelim
Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #467 on: 22 Aug 2006 - 18:37:45 »

Yalnız Kosova hakemlere sürekli laf atarken, Kaan Kural'ın konuyu sürekli değiştirmeye çalışması, doğru olanı yapıp saha içi mücadeleyi yorumlaması gerçekten takdire şayandı. Doğrusu ben çok takdir ettim.

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #468 on: 22 Aug 2006 - 18:42:51 »

grup lideri olursak
ceyrel finalde fransa -angola galibi geliyor.
2 gün dinlenicez ama sabah 10da mac oynucaz. onuda anlamis degilim ayni salonda 4 mac var diye 3 saat ara vermek hadi bi yere kadar ama sanki geceleri disari cikma yasagi varmis gibi yada karartma varmis gibi en son maci 20.00ye almislar. soguk degil bisey degil yazin ortasindasin son maclari 22e koysalar ne farkeder yani ? sabah 10 da mac mi olurmus? birde biz fikstür dolayisiyla hep aksam maci oynamis olucaz. üc macimiz 19.30da iki macimiz 16.30da. 19.30da oynanicak yunanistan macinin ardindan cocuklar belli mac düzenlerini bozup sabah 8bucukda salona gelip 10dada önemli bi maca cikacaklar. umarim benim anlattigim kadar sorun olmaz. tabi ilk önce lider olmamiz gerekiyor. grup 2. olursak ceyrek finalde arjantin geliyor. ben amerikanin yari finalde gelmesine raziyim sonucta yari finale kadar cikmayi basaririsak madalya sansimiz var. ama ceyrek finalde arjantin gelirse yine bir "turnuva 8.si" olayi ile karsilasmamiz yüksek.

dirkn
Full Member

View Profile
« Reply #469 on: 22 Aug 2006 - 18:46:04 »

yarın ki katar maçı imdata yetişti...
ibrahim oynamayacakmış..serkan da az süre alır...kerem ve ermal de oynamaz tahminim..
böylece hem dinlenmiş oluruz..hemde cenk ,semih daha çok süre alır..

inşallah çarpaz eşleşmeden ; karşımıza PORTO RICO çıkmaz ..BEN en çok slovenya yı istiyorum
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #470 on: 22 Aug 2006 - 18:47:00 »

Ya çeyrek finale geldikten sonra, Arjantin ya da Fransa çok farketmez benim gözümde.
Ama çeyrek finale gelebilmemiz için dinç olmamız lazım. Porto Riko ve sloıvenya ters takımlar.
Sonra 86 Dünya Kupası'ndaki Danimarka gibi olmayalım. Gruptan lider çıkıp 2. turda 5 yemişlerdi İspanya'dan.

Seneye de şampiyon görelim sizi
The DieseL
FoRuM SHaQ'ı
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #471 on: 22 Aug 2006 - 18:49:03 »

"yetmedi varajaooo" nidalarıyla sonlanan bir maç oldu.Adam eddie rush diye başladı,başladığı gibide bitirdi.Kosovayı severim ama birara maçtan soğuttu,hakemdir bu ya hata yapar kardeşim maçı telogole çevirdi.KK da durmadan konuyu değiştirip kopardı beni..yunanistanıda yenelimde lider çıkalım şu gruptan.Yalnız takımda hiç panik yoktu,çok soğuk kanlıydılar,tebrik edilmeleri lazım.Harika mücadele ediyorlar,umarım gidebildiğimiz yere kadar gideriz...

ThE WoRLd is YoURs!!
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #472 on: 22 Aug 2006 - 18:50:57 »

eer bu noktadan sonra bi hesap yapıcaksak, benim kişisel görüşüm:

arjantin ve fransa arasında daalar kadar fark var. slovenya ve porto riko arasında pek fark olduunu düşünmüyorum, bu sertlikle ikisini de yenme ihtimalimiz fazla ama olası bi arjantin eşleşmesinden sadece sertlikle çıkmak gerçekten zor. bence yunanistan maçında her şekilde galibiyet kovalanmalı. kaldı ki yunanistan'ı yenmek çeyrek finalde fransa yerine arjantin'i yenmekten daha gerçekçi bi hedef. bu sebeple yunanistan maçına muhakkak asılmak gerek diye düşünüyorum.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Efes-4-ever
Full Member

I'm a llama!

View Profile
« Reply #473 on: 22 Aug 2006 - 18:53:03 »

valla, turnuva öncesi beklentileri göz önüne alirsak sekizincilik kötü mü olur? Ayrica diyecegiz ki "bizi Arjantin durdurdu".Wink

Ama tabii ki birincilik ile Arjantine düsmemek güzel olur
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 18:54:26 by Efes-4-ever » Logged

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #474 on: 22 Aug 2006 - 18:54:15 »

fransayla eslesmek dıyorsunuz da fransanın ılk tur rakıbı kım kı? sonucta bana ıl kturda elenmesı cok mumkun takımlardan bırı gıbı gelıyor.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #475 on: 22 Aug 2006 - 18:56:15 »

angola olacakmış agabey, ispanya ve almanya'ya yenilceklerini varsayarsak 3-2 bitiriyolar grubu, almanya 4-1, ispanya 5-0

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #476 on: 22 Aug 2006 - 18:56:58 »

fransayla eslesmek dıyorsunuz da fransanın ılk tur rakıbı kım kı? sonucta bana ıl kturda elenmesı cok mumkun takımlardan bırı gıbı gelıyor.

fransa bence grubunda 2. olmasi garanti gibi. diger gruptan ise almanya-angola macinda yenilen takimla karsilacacak. buda büyük ihtimal angola olur.
daha önce dedigim gibi fransa-angola galibiyle oynucaz lider olupda capraz eslesmeden gelen rakibimizi yenebilirsek.

pacerized
Veteran
Sr. Member

ancic is back!

View Profile
« Reply #477 on: 22 Aug 2006 - 18:57:24 »

angolayı ızlemedık heralde hıcbırımız ama afrıka sampıyonu cok bos olmasa gerek.
Petsi
Sr. Member

View Profile
« Reply #478 on: 22 Aug 2006 - 18:58:42 »

Ya bi bende mi oluyor bilmiyorum, Kosova'nın desibeli arttıkça "vjjzt bjzzt" diye sesler çıkmaya başlıyor televizyondan, bir bende oluyorsa eyvallah da herkeste durum aynıysa niye 3 gündür bir Allah'ın kulu uyarmıyor şunları?

ehehe bu postu okuyunca suratınad gülümseme belirmeyen yoktur heralde  Grin
ben de acaba bi tek bende mi oluyo diye düşünüyordum, abi nası hönkürüyosa artık düşünün...
keşke maçı MM sunsaydı, hem objektif yorumlar olurdu, hem de engin basketbol bilgisinden an ve an yararlanırdık.

Açıkçası Engin'den bu kadar katkı beklemiyordum, Avrupa basketbolundan çok uzak bir kolej basketbolu altyapısından sonra sanki yıllarıdır bu takımı yönetiyormuş gibiydi  Afro

Harun baba maç sonrası sadece ABD ve Arjantin'den çekindiğini ifade etti ama sanırım heyecanla İspanya gibi bi devi unuttu, kanımca şansımız olmaz İspanya gibi tough bi takıma.

Arkadaşlar Hamamatsu daki bu şirin spor salonunda, hoşuma gitmeyen nokta faul çizgisinin görünmemesi, bi ara çizgiyi Toyota yazısındaki "O" harfinden mi alıyolar diye düşünmeye başlamıştım  Tongue

Katar maçında bu uzun maratondaki turnuvada kesinlikle ihtiyacımız olacağını düşündüğüm az vakit alan oyunculardan Cenk'in kendine geleceğini umut ediyorum.
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 19:00:22 by Petsi » Logged
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #479 on: 22 Aug 2006 - 19:01:19 »

eer bu noktadan sonra bi hesap yapıcaksak, benim kişisel görüşüm:

arjantin ve fransa arasında daalar kadar fark var. slovenya ve porto riko arasında pek fark olduunu düşünmüyorum, bu sertlikle ikisini de yenme ihtimalimiz fazla ama olası bi arjantin eşleşmesinden sadece sertlikle çıkmak gerçekten zor. bence yunanistan maçında her şekilde galibiyet kovalanmalı. kaldı ki yunanistan'ı yenmek çeyrek finalde fransa yerine arjantin'i yenmekten daha gerçekçi bi hedef. bu sebeple yunanistan maçına muhakkak asılmak gerek diye düşünüyorum.

ben de böyle dusunuyorum.

çeyrek finalde arjantin'e elenip şerefli bir 8.lik elde edecegimize,yarı final kovalanmalı.ordan da bi bronz madalya cıkabilir.sonucta yunan maçına asılmayıp,o dinlenme ile son sekize kalsak da arjantin'i elemek cok da gercekci bi hedef değil.yunanistan maçında büyük efor sarfedip o yorgunlukla slovenya ya da porto riko'ya elenebiliriz evet ama ben büyük düşünmenin gerektigine inanıyorum.
Pages: 1 ... 29 30 31 [32] 33 34 35 ... 66
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Dünya & Türk Basketbolu  |  Topic: 2006 Dünya Şampiyonası « previous next »
    Jump to: