Welcome, Guest. Please login or register.
11 Dec 2019 - 03:52:42
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Dünya & Türk Basketbolu  |  Topic: 2006 Dünya Şampiyonası 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 28 29 30 [31] 32 33 34 ... 66
Author Topic: 2006 Dünya Şampiyonası  (Read 177369 times)
Efes-4-ever
Full Member

I'm a llama!

View Profile
« Reply #450 on: 22 Aug 2006 - 18:09:54 »

4 yil bu ani bekledim, hesaplar kapatilmis oldu. Ki Brezilya isini sansa birakti bence.

Ikinci yari gercekten müthis cekisme vardi. Bir ara 4 sayi geriye düstük ama ilk yaridaki gibi bol sayi atilmadigi icin geri gelmeyi basardik. Ermal'in 2/2 atisi cok önemliydi, ki son saniyelerde insanin aklina ister istemez 2002 geldi ama bu sefer basardik.

Bu arada Tanjevic'e tabii ki Engin konusunda kocaman bir bravo ama bence daha da önemli olan 72-69'luk skorda taktik faule bas vurmasiydi

Artik Hakan, Cenk, Semih, Engin gibi oyuncular bol bol oynayabilir hatta oynasin da

Arın
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #451 on: 22 Aug 2006 - 18:12:30 »

kötü bir organizasyon,kötü hakemler,çirkef rakipler

edit : kötü derken bizim açımızdan kötü
anlamıyorum ben bu olayı. her an elenebilecekmişiz gibi bahane aramaya çalışıyoruz. yok sakatlık yok kötü hakem. bence bariz olarak kötü yönettikleri maç yok. sadece son pozisyonda taraflı bir yorum yapmış olabiliriz. o da adaleti buldu. biz takıma güvenelim bahanelere gerek yok. her ekrana gelen sakatlıktan bahsediyor. oyuna bakalım. tuncaboylu abinin dedikleri de olayı açıklıyor zaten. bu durumlar zaten bize hırs veriyor. provake etmek istediklerinde bizim takım kendine geldi son çeyrekte.
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #452 on: 22 Aug 2006 - 18:13:26 »

Bu arada Tanjevic'e tabii ki Engin konusunda kocaman bir bravo ama bence daha da önemli olan 72-69'luk skorda taktik faule bas vurmasiydi

Tanjevic'e bravo tabi de, Barbosa'nın faullerinden önce molalarımnızı bitirmesi büyük hataydı. Barbosa 2. faulü atsaydı, topu rakip sahaya götürme şansımızı kaçıracaktık.

Seneye de şampiyon görelim sizi
Jazz6th
Guest
« Reply #453 on: 22 Aug 2006 - 18:16:05 »

Galibiyete bile sevinemedik şu Murat Kosova yüzünden. Bir spiker bu kadar hazımsız olabilir mi?. Bok atmadığı tek bir kurum, tek bir kişi kalmadı. Hakemden, fikstüre, Brezilyalı oyunculardan koçuna kadar herkese laf soktu. Cidden ayıp ya.
Basketbola öncelik veren spiker istiyoruz. Kişisel komplekslerini ekrana yansıtan adam değil.
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #454 on: 22 Aug 2006 - 18:17:25 »

grubu ikinci bitirirsek, çeyrek finaldeki rakibimiz muhtemelen Arjantin olacak.. grup birincisi olursak bu rakip Fransa yada Sırbistan olur. tabi önce çeyrek finale kalmak lazım..

yarınki katar maçı tam anlamıyla bir antenman maçı olacak.. fazla süre bulamayan semih ve cenk gibi oyuncuların süre alacağı maç olacaktır kanımca. ama yunanistan karşısında çocuklar ister istemez sahaya gağlibiyet amacıyla çıkacaktır.. ayrıca grup ikincisinin 1, birincisinin ise 2 gün dinlenme hakkı olacak..
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 18:35:19 by piston'r » Logged

Form a Fuckin\\\' Wall
xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #455 on: 22 Aug 2006 - 18:18:12 »

@dominique

sadece bizim maçımızda olmuyor ben bahane amaçlı yazmadım bunu turnuva maçlarını genel olarak izlersen hepsinde en az 4-5 tane çok önemli yanlış karar var bizim maçtada 1 den fazla yanlış karar oldu öncesinde bizim lehimizde de yanlış kararlar oldu benim belirtmek istediğim rezil bir dünya kupasında milli takım çok iyi

@tuncaboylu

murat kosova o olayıda barbosa ya karşı yapılan bir olay dedi çizgiden geri döndü oyuncu ama tanjevic in bilerekmi yaptığını bilmiyorum genelde öyle şeyler peşinde değil gereksiz bir molaydı o zaten kötü atışlar yapıyordu barbosa

dip not : ntv ye mail falanmı atsak murat kosava nın sinir eden bazı olayları var en azından çeyrek final sonrası murat murathanoğlu sunsun şu maçları ermal a da kurtoğlu desin artık adam maç sonunda ay yıldızı öpüyo formasında adam yinede diğer adıyla hitap ediyor ona
nats
Guest
« Reply #456 on: 22 Aug 2006 - 18:21:14 »

Öncelikle Engin'in bu takımın guardlığını rahatlıkla kaldıracağını düşünüyorum artık.Saha görüşü çok iyi  ve önce takımı oynatmayı hedefleyen bir guard olduğunu gösterdi.Bir maç için abartıyor olabilirim ama ne olursa olsun bu potansiyeli var artık.Yunanistan ile grup birinciliği için oynayacağımızı ve Yunanistan'ın guardlarının ne kadar sağlam olduğunu düşünürsek Engin'e çok ihtiyacımız var.Maça gelirsek baya zorlandık ve yıprandık ama buna rağmen kazandık.Maç boyunca Brezilya'nın aşırı hızlı ve penetreye dayalı  hücumu çok zorladı bizi.Brezilya bir de savunmada da sert ve baskılı oynayınca maç kabusa dönüştü bizim için.Tüm bunlara rağmen kazanarak yine büyük bir iş yaptık.Artık yarın Katar'ı küçümsemeden oynayıp kazanırsak çok heyecanlı bir Yunanistan maçı bizi bekliyor olacak.
Ayrıca konuyu kesinlikle oraya çekmek gibi bir amacım yok ama çekilecek sanırım bu mesajımdan sonra  Cheesy litvanya galibiyetinin akşamında sonra kuzenim Hidayet'i Reina'da görmüş."Eeee ne var" da diyebilrisiniz.Ben ciddi anlamda gıcık oldum hidoya ki oyununu çok takdir ettiğim bir adamdır.Aslında gıcık da olmadım üzüldüm onun gibi kaliteli bir oyuncuunun sahada olmayışına.Bugün sahada o da sakat sakat oynamlıydı brezilyalılara karşı.Ondan daha yorucu sezonlar geçiren Barbosa ve Varejao var.Gerekirse tanjevicle olan sorunlarını bile bir kenara bırakmalıydı.Neyseki takımımız yüzümüzü güldürüyor diğer yıldızlarımız olmadan.Bu galibiyetler gurur verici.
Bu adamlar sakat olduklarını iddaa ederek gelmedi milli takıma.Fakat şunu sormak isterim kendilerine:bir Kerem, bir Ermal, bir İbrahim, bir Serkan kadar sakat mısınız acaba?Eğer utancınızdan milli takımı izleyemiyorsanız bir Arjantin maçı izleyin ve Ginobili'den utanın.Dünya şampiyonluğu dışında alınabilinecek her kupayı almış takımı adına ama hala durmadan ve bıkmadan ülkesi için oynamaya devam ediyor.
Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #457 on: 22 Aug 2006 - 18:21:51 »

Takımda bugün unutulmaması gereken bir isim de Engin Atsür'dü. Bundan önce Efes Cup'la ilgili topicte konuşmuştuk, Engin bu takımda 1. guard olmalı diye... Tanjevic bunu ilk iki maçta görmedi ama bu maçta sonunda onu hatırladı ve Engin'de çok çok kritik anlarda inanılmaz işler yaptı. Umarım Tanjevic onu oynatmaya devam eder. Çünkü bu çocukta inanılmaz bir potansiyel var. Topu iyi getiriyor, sabırlı oynuyor, pasları doğru adrese doğru zamanlarda gönderiyor, bugün bir de ekstardan bir üçlük salladı. Gerçekten Engin'i kutlamak lazım...

Ama benim en çok dikkatimi çeken isimler uzun oyuncularımızdı. Doğrusu müthiş işler yaptılar. Ermal, Kaya, Kerem, Fatih... İnanılmaz derecede sahaya yüreklerini koydular. Biraz daha dikkatli olup Splitter'a bu kadar şans vermeselerdi daha iyi olabilirdi ama yinede genel anlamda iyidiler.

Serkan'da sonunda kendini buldu. Bugün yanılmıyorsam 18 sayı attı ve oyunun sıkıştığı anlarda çok öenmli basketler buldu. Gerçek bir skorer olduğunu bizlere gösterdi.

Ersan ise hücumda her ne kadar tutuk oynasada ve boş atışları kaçırsada savunmada gayet iyidi. Özellikle tek uzunla oynadığımız bölümlerde Varejao'yu iyi tuttu. Son çalınan faulde de şansızdı açıkcası... Tekrarını göremedik pozisyonun, o yüzden bir yorum yapmak da istemiyorum. Ersan her geçen gün NBA'e bir adım daha yaklaşıyor.

anilkos
Forum Wolverine'ı
Full Member

hi,hi,hi,hi...

View Profile
« Reply #458 on: 22 Aug 2006 - 18:22:15 »

grubu birinci bitirirsek, çeyrek finaldeki rakibimiz muhtemelen Arjantin olacak.. grup ikincisi olursak bu rakip Fransa yada Sırbistan olur. tabi önce çeyrek finale kalmak lazım..

yarınki katar maçı tam anlamıyla bir antenman maçı olacak.. fazla süre bulamayan semih ve cenk gibi oyuncuların süre alacağı maç olacaktır kanımca. ama yunanistan karşısında çocuklar ister istemez sahaya gağlibiyet amacıyla çıkacaktır.. ayrıca grup ikincisinin 1, birincisinin ise 2 gün dinlenme hakkı olacak..

Abi Slamin verdiği turnuva ekinde 1. olursak Sırbistan ya da Fransanın geleceği yazıyor çeyrek finalde.Orda mı yanlış yazılmış acaba.

ben yanlış yazmışım.. düzelttim  pistonr
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 18:36:51 by piston'r » Logged

Arın
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #459 on: 22 Aug 2006 - 18:23:37 »

@xmenac
murat kosavayı şikayet ediyosun onun gazıyla hakemlere laf ediyosun. 4-5 hata nerede olmuş. daha maç başlamadan başladı eddie rush diye böye birşey var mı yaw. hazırlıklıydık yani. son pozisyonu da zaten tam olarak izleyemedik. ermalın haraket farklı geldi bana biraz.
bu televizyondan gelen sesler herkezde var herhalde. ehehe
fReeMaN
Forum T-Mac'i
Sr. Member

View Profile
« Reply #460 on: 22 Aug 2006 - 18:24:01 »

slam yanlış değil. 1. olursak çeyrekte arjantin'den kaçıyoruz...ama bu tür hesaplarla uğraşmak yersiz tabii...

Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #461 on: 22 Aug 2006 - 18:29:04 »

Yalnız hayatımda ilk defa rakibin attığı bir baskete sevindim. Bu da Machado'nun ikinci serbest atışıydı. Kaçırmak isterken yanlışlıkla top girdi. Gerçekten o anda hemen hemen maç bitti. Çünkü olası bir ribaunt mücadelesinde topu alamama durumu olabilirdi. Bu da açıkcası bize pahalıya patlardı. Machado bir kere canımız yakmıştı ama bu maçta çok basit hatalar yaptı.
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 18:29:35 by Majesteleri » Logged

anilkos
Forum Wolverine'ı
Full Member

hi,hi,hi,hi...

View Profile
« Reply #462 on: 22 Aug 2006 - 18:29:55 »

Abi bencede yersiz çünkü Arjantinden kaçtık diyelim yarı finalde ABD geliyor.Arjantinle oynarsak,yarı finalde İspanya olacakYani bu kadar geldikten sonra başarı için 1-2 favori elemek lazım.

Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #463 on: 22 Aug 2006 - 18:32:17 »

grubu birinci bitirirsek, çeyrek finaldeki rakibimiz muhtemelen Arjantin olacak.. grup ikincisi olursak bu rakip Fransa yada Sırbistan olur...

ağabey grubu birinci bitirirsek arjantin gelmiyor çeyrek finalde.A2-B3 galibiyle oynıcaz çeyrek finalde.

doğru düşünüp yanlış yazmışım haklısın.. tam tersi olacak..piston
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 18:34:53 by piston'r » Logged
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #464 on: 22 Aug 2006 - 18:32:51 »

Bu maçta diğer iki oyun kurucumuzdan daha iyi oynayan Engin Atsür'ün bu maça kadar hiç kullanılmamasının hata olduğunu gösteren bir maç oldu. Ayrıca Tanjevic ikinci yarıda Küçük Emrah pardon Ender'e o kadar süre nasıl dayanabildi merak ediyorum. Her şeye rağmen Brezilya gibi sertliği ile tanınan bir takıma karşı geri adım atmadan üstüne üstlük galip bir şekilde bu maçtan ayrılmak geçtiğimiz yıllardaki sütlaç kıvamındaki milli takımdan sonra doğruların yapılmaya başlandığını gösterdi. Artık sahada kazanmak için sahaya büyük isimler ve ogolarla çıkmak yerine sahada savaşan kişilerle çıkmak gerektiği benimsendi. Bunun sonucu olarakta en azından benim kişisel beklentilerimin çok çok üstünde mücadelesiyle gurur duyduğum bir milli takım ortaya çıktı.

Her ne kadar çok iyi savunma yapıyor olsakta hücum olarak bazı anlarda inanılmaz zorlanmamız ve yine bazı anlardan yapılan top kayıpları nedeniyle savunmada yakaladığımız momentumu karşı sahaya geçerken kaybediyor ve maçları koparmak için çok daha fazla efor sarf etmek zorunda kalıyoruz. Bugün ikinci yarının başında elimize geçen farkı korusak yada 3. çeyrekte bir ara yakaladığımız 6 sayılık farkı biraz daha koruyabilsek son anlarda bu kadar kalp sağlığımızı bozacak durumlar yaşamayız. Ama yinede bu anlarda geçtiğimiz turnuvaların aksine son anlarda çok daha iyi performans göstermemiz ileriki maçlar içinde ümit verici bir durum oluyor.

Şimdi kazanılan bu üç maçın ardından okyanusu geçip derede boğulmamız lazım. Özellikle rakiplerin gözünde yarattığımız imaja leke sürdürtmeyecek bir Katar maçı oynamamızda çok önemli. Ayrıca zaten yapı olarak çok kolay demoralize olabilen bir millet olduğumuzdan en azından Katar maçınıda kazasız belasız atlatıp 4 galibeyeti hanemize yazdırmamız çok şık olur. Son maçta ise eğer maçı bugünkü Avusturalya gibi sonlara kadar başabaş getirirsek sonlarda onlar gibi batırmayacağımızı düşünüyorum. Ayrıca gruptan Yunanistan gibi bir takımı yenerek çıkabilirsek gelecekte rakiplermize ciddi mesajlar verebiliriz.

Son olarak artık insanı iyiden iyiye rahatsız eden MK'nın maç anlatımı hakkında bi riki kelam etmek istiyorum. Kabul ediyorum bu bir milli maç ama bu tür bir maçı anlatırken en sakin olması gereken kişilerden biri olması gereken spiker bir çok seyirciden bile daha fazla hakemle uğraşırsa vay halimize. Özellikle bu maçları takip eden genç nesile hemen her olası başarısızlıkta bahane olarak birini aramaya yönlendirebilecek çok gereksiz söylemlerde bulunulmasıda hatadır.

Yinede bu tunuvada son yıllardan biriken bir çok hesabı kapatan ve savaşan bir takım görmek çok mutlu edici bir olay

Pages: 1 ... 28 29 30 [31] 32 33 34 ... 66
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Dünya & Türk Basketbolu  |  Topic: 2006 Dünya Şampiyonası « previous next »
    Jump to: