Welcome, Guest. Please login or register.
21 Aug 2019 - 01:34:40
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Dünya & Türk Basketbolu  |  Topic: 2006 Dünya Şampiyonası 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 32 33 34 [35] 36 37 38 ... 66
Author Topic: 2006 Dünya Şampiyonası  (Read 172772 times)
Efes-4-ever
Full Member

I'm a llama!

View Profile
« Reply #510 on: 22 Aug 2006 - 22:26:30 »

Bence ceyrek finali düsünmeden Slovenya/Porto Riko macini düsünelim. Sanildigi gibi kolay maclar olmayacak bunlar.

Su ana kadar gördügüm ile Arjantin'in kesin favori oldugunu düsünüyorum. Olasi ceyrek finalde yolumuz sona erer bence. Herkesin erken karsilasmak istemedigi bir takim. Ginobili ise Fiba standartlari altinda bence dünyanin en efektif oyuncusu

Ispanya müthis su ana kadar. Almanya macindan sonra da yazdigim gibi hem ofansif hem de defansif olarak adamlar hazir. Hele uyguladiklari alan savunmasi süper.

Demin ABD-Slovenya macinin tekrarini izledim. Slovenya ilk ceyrek cok bos turnikeden yararlandi ama hic bir zaman "bu mac zorlu gececek" görüntüsü vermedi. Nesterovic ise su ana kadar gördügüm en soft oyunculardan biri. Adamin eli inanilmaz titredi ABD'nin oyuncularini görünce. 4 tane bos turnikeden ikisini degerlendiremedi. Diger ikisi de zar zor girdi.

Italya da bugüne kadar cok iyi oynadi. Tipik bir Recalcati takimi gibi adamlar maci birakmiyor. Fark ne olursa olsun Italya geri geliyor. Ama bugün o kadar sacmaladilar ki, hayret. Tamamen üc sayilik atislara dayali bir basketbol. Toplarin girmemesine ragmen cok inatcilik gösterip hala atmaya devam ettiler. Neyse ki Mancinelli -ki benim cok begendim oyuncu- girince cok güzel hareketlerle maci kurtardi. Recalcati Mancinelli'ye neden bu kadar az süre veriyor anlamis degilim
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 22:28:30 by Efes-4-ever » Logged

Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #511 on: 22 Aug 2006 - 22:33:45 »

Murat Kosova'ya kızıyorsunuzda şu anda maçları anlatabilecek kaç kişi var Türkiyede Kosova'dan iyi.Oldu olcak İsmet Badem anlatsın.

Zaten eleştirilerde bu belirtildi yorum sahipleri tarafından. Bir dönüp okursanız tekrardan, göreceksiniz ve durumu daha iyi anlayacaksınız. Tamam Murat Kosova şu şartlarda hemen hemen alternatifsiz görünüyor ama bu en iyi olduğunuda göstermiyor. İki gün önceydi sanırım, tuncaboylu ve tayshaun bu konuyu böyle ifade etmişlerdi. Ben ilk başta durumun vahametini anlayamamıştım ama bugünkü maçtan sonra artık açık açık göründü olaylar... Yani galibiyeti aldıktan sonra bile Eddy Rush'ı yendik diyen bir spikere artık ne kadar güvenilbilirim, bilemiyorum.

Ama maçtaki davranışlarıyla bir kere daha ne kadar büyük bir yorumcu olduğunu gösteren ve o gergin ortamda davranışlarını kontrol edip gerçek bir yorumculuk dersi veren Kaan Kural'ın da önünde saygıyla eğiliyorum.

seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #512 on: 22 Aug 2006 - 22:53:24 »

Aslında söylemek istediklerim burada belirtilmiş,ama bende bir özet geçeyim:)
Maçın genelinde kötü oynadık,özellikle pota altında çok kötüydük,hem hücumda hem de savunmada pota altında çok zaaflar verdik. Bulduğumuz sayıların çoğu dış atışlardandı. İlk yarı oluşan fark İbrahim ve Serkan'ın soktuğu üçlükler sayesinde oldu. 2.yarı şutlar girmemeye başlayınca da geriye düştük. Son periyod biraz toparlandık,savunmamızı sertleştirerek maçı kazandık.
 Tanjevic'in 2.mola kararı bence doğruydu,evet riskliydi;ama böylece Leandro Barbahosa'nın sinirlerini daha da bozulmasını sağladı bence. Bu maçta içeriyi zorlayamayınca çok gereksiz şutlar kullandık,özellikle ilk yarının sonlarında Serkan Erdoğan'ın kullandığı şutlar. En büyük kazancımızsa tabi ki engin Atsür oldu:sappi: Oyuna girdiği zaman takımı oldukça toparladı,çok kritik asistler yaptı. Bence gösterdiği performansla da starter PG olmayı fazlasıyla hak ediyor.
 Yarın ki Katar maçı ise yorgun ve sakat oyuncularımızın dinlendirilmesi için büyük fırsat.

@gorky 
Hidayet burada olmamayı kendi seçti;ama en iyisini yaptı. Burada olsaydı muhtemelen takıma sadece zarar verecekti.
dirkn
Full Member

View Profile
« Reply #513 on: 22 Aug 2006 - 23:12:23 »

"Tanjevic'in 2.mola kararı bence doğruydu,evet riskliydi;ama böylece Leandro Barbahosa'nın sinirlerini daha da bozulmasını sağladı bence"...

evet aynen katılıyorum..önceden ben sanmıştım ki ; bizim bir molamız daha var ondan aldı..ama sonra ne yapmak istedği anlaşıldı..
Leandro Barbahosa'nın faulleri zatten % 45 civarı idi..o anda dikkati dağılınca da kaçırdı ...

"Hidayet burada olmamayı kendi seçti;ama en iyisini yaptı. Burada olsaydı muhtemelen takıma sadece zarar verecekti"....

hidayet olsa idi eminim ki bu galibiyetler olmazdı..sadece katarı yener ve elenirdik...hidayet varken  ibrahimin verimi düşüyor..ve dengeler bozuluyor..
Petsi
Sr. Member

View Profile
« Reply #514 on: 22 Aug 2006 - 23:27:08 »

Bu Brezilya maçında dönüm noktası diyebileceğim bi an var o da Kaya'nın Hueresta mıydı neydi ona yaptığı feci blok sonrası "son of bitch" gibi bi küfür yemesi ve müteakibinde çalınan teknik faulu ibonun sayılara çevirmesi ve de daha sonrasında bi üçlük atmamızla gerçekleşmiştir kanımca.

Blok ta blok değildi ki be kardeşim, tokattı mubarek...
SirDreAm
Newbie
*

www.batug.com

View Profile
« Reply #515 on: 22 Aug 2006 - 23:32:49 »

Engin'in çok sağlam şutu olduğunu St.Benoit'li bir arkadaştan duymuştum.Antrenmanlarda kaçırmadan üst üste 20-30 3 lük attığı olurmuş eskiden.Umarım şehir efsanesi değildir =)

Engin atsür Saint Benoit 'la birlikte izmire gelmişti saint joseph spor şenliklerine ve orda bir maç içinde 7de 7 üçlük atmıştı.Hatta takımın coachuyla falan konuştuğumuzda o yıl amerikan kolej ligine gidiceğini söylemişti.Daha o zaman herkes nba falan konuşuyordu engin'le ilgili
anilkos
Forum Wolverine'ı
Full Member

hi,hi,hi,hi...

View Profile
« Reply #516 on: 22 Aug 2006 - 23:52:47 »

Hidayet konusunda size katılıyorum fakat Mehmet Okurun faydası olurdu bu takıma.Hem içten hem dıştan oynayabilen bir uzun.Ayrıca bu sene pota altı oyununu da büyük ölçüde ilerletti.En azından Hidayet gibi topu kimseyle paylaşmamazlık yapmazdı.

ozgurr
Sr. Member

I'm a llama!

View Profile
« Reply #517 on: 22 Aug 2006 - 23:54:40 »

başka bir forumda okuduğum bir mesajda ;mesajı yazan kişi murat murathanoğlu nun kendisine hidayet in ibrahim in varlığı sebebiyle gelmediğini söyledediğini yazmıştı;doğruluk payını bilemiyorum tabiki.
hookshaq
Newbie
*

at avrat silah- pota top bilek

View Profile
« Reply #518 on: 23 Aug 2006 - 00:13:07 »

"Tanjevic'in 2.mola kararı bence doğruydu,evet riskliydi;ama böylece Leandro Barbahosa'nın sinirlerini daha da bozulmasını sağladı bence"...

evet bu çok yerinde bir karadı kaan kuralın dediği gibi "yarı sahadan baslama hakkımızı kaybedebilirdik" ama tanjevic tecrübesini kullandı ve sonuç istediğimiz gibi oldu...
bu  arada çok elestirilen ve bana göre savunma ustadı olan tanjeviç elinde lafını dinleyen ve gerçekten inanan oyuncular olunca neler yapabileceğimi kanıtledı bence...
ilerde mehmet ve hidayet takıma dönermi bilmiyorum ama dönerse ve bu takım oyunu, savunma anlayısı ile çok ama çok çok tehlikeli bir takım olacagımız kesin.
ama milli takımımız çok tecrübesiz ve bu oyununu daha ne kadar sürdürür bilmiyorum acaba ilk fireden sonra dagılırlarmı!!??? yani yunanistana kaybedersek... inancım var çünkü isler hep yolunda gitti fikstür avantajı bizde katar ve bir günlük tatil sonrası yunanistanı yeneriz umarım sonra yarı final bile hayal değil:))
« Last Edit: 23 Aug 2006 - 00:16:01 by hookshaq » Logged
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #519 on: 23 Aug 2006 - 00:41:11 »

Hedo ve Memo gibi büyük bir ligde oynamalarınında etkisiyle olmaması gereken büyüklükte egolara sahip olan oyuncular bu turnuvadan sonra milli takım için vazgeçilmez olmadıklarını anlamışlardır herhalde. Yanlız bu tabirimden bir daha gelmesinler defolsunlar gibi bir anlam çıkmasın, onların kalitesinde oyuncular doğru bir kafa yapısıyla milli takıma katılırlarsa çok faydalı olabilirler. Öncelikle şu ana kadar oynana oyun ve ortaya konan mücadele sayesinde bu ikilinin üstünde oluşturulabilecek medya baskısı ortadan kalkmış oldu. Bunun sonucunda ilerleyen turnuvalarda eğer milli takıma katkıda bulunmak için takımın bir parçası olmayı kabul ederlerse her zaman milli takıma katılabilirler. Yeterki ahnegi bozmasınlar, ehh şu durumda da ekibe katılıp uyumu bozmaya kalkarlarsa en azından anında onları takımdan kesebilecek özgüvene sahibiz.

Fakat daha öncede belirttiğim gibi böyle iki değerin milli takımda doğru şekilde oynayabilirlerse olmasını isterim. Fakat eski kafaları ile devam edeceklerse onlar NBA takılsınlar oradaki başarılılarını yeri gelir alkışlarız ama bu milli takımın önüne taş koymasınlar.

Her ne kadar eksik bir kadro ile turnuvaya katılmış oslakta şu üç maç sonrası milli takımda sorun yaratacak isimlere karşı çok ciddi bir özgüven yaratılmış oldu. Bu özgüven sayesinde gelecektede öncekiler gibi krizlerin yaşanmaması için disiplini sağlayabiliriz yeter ki yöneticilermiz bunu yapacak cesarette olsun. Çünkü şü üç maçta gördükki en meşhur isimlerle değil en çok savaşan isimlerle milli takım herkesin beğenesini kazanan bir oyun ortaya koyabiliyor. Umarım birazda çaresizlikten gelinen bu nokta yine popilist hareket edecek yöneticiler tarafından bozulmaz

modusvivendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #520 on: 23 Aug 2006 - 00:43:49 »

Hidayet ve Mehmet, alınan bu üç galibiyetten sonra daha da yoğunlaşan bir şekilde eleştiriliyor. Takıma türlü gerekçelerle katılmadılar. Katılmayabilirler de. Kanımca, bir spor dalında "yıldız" kategorisine sokulan oyuncularınız takımda bulunmadığında da takımınız başarı sağlıyorsa, o spor dalında bir yerlere gelmişsiniz demektir. En azından bunu görmüş olduk diyelim.
Bu arada,  www.fiba.com adresinde oyuncularımızdan Ersan ve Fatih in fotolarına bakın derim. Çok aramışlar sanırım o fotoğrafları. İbrahim de Tau ya trasfer olmuş:)
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #521 on: 23 Aug 2006 - 00:49:20 »

Gereksiz olacak ama tartışmanın nihayete ermesi ve kuralar nasıl çekildi öğrenilsin yardımcı maksadıyla Brooklyn'e de bir cevap vermek isterim:

Abi tartışmanın araya Brezilya maçı da girdikten sonra hiç tadı kalmadı, bu kura meselesini, eğer istiyorsan tartışalım, sen bilirsin.

Niye gereksiz olsun, illa vatan millet sakarya, nasıl koyduk muhabbeti yapmak zorunda değiliz bu topicde. Tad kaçırıcak bi kavga etmiyoruz, basit bi mesele konuşuyoruz.

Benim sana anlatamadığım ve anlayamadığım senin gereksiz yere savunma mekanizmasına geçmen. Kendini o kadar kaptırmışsın ki hala benim şaibe olduğunu ima ettiğimi yazmışsın.

..Burada coğrafi nedenlerin gözetilmesi yeni çıkan bişey değil, tüm dünya şampiyonalarında uygulanan bir şey, ona itirazın varsa vardır, ama buna şaibe demen abes kaçar...

..madem kurada bir şaibe olduğunu ima ediyorsun,..

Şimdi anlaşıldı "tekrar ediyorum" kalıbının sırrını. Be birader, bi bak bakalım, bi oku.

Ben hinlik aramıyorum, ama arasam elimde böyle argümanlar var. Sen de repeat tuşuna basmadan elindekileri göstersen de keçiboynuzunu dişlemekten kurtulsak.

Olduğunu da idda etmiyorum zaten, senin olmadığını edemeyeceğin gibi.

Evet açık açık şaibe olduğunu ima etmişim. Bi okur be insan. Neyse büyük bi kayıp diil.

1) Öncelikle kendini belli bir kesim içerisinde tutup da karşındaki direk yalnızmışçasına yıpratan ve insanı rendice edecek şekilde "varsa düşüncenin arkasında yatan bir ana fikir söyle de öğrenelim" tarzı yazı hoş değil, en azından benim hoşuma gitmedi, kendinden çoğul değil de birey olacak şekilde ifade etmeni tercih ederim. Zaten ayrıca her postumda düşüncemi havada bırakmadan söylediklerimi bir temele dayandırıyorum. Yani ister istemez, senin bu sözün, kavga başlatıcı söz örneklerinden olan " bi kere o eli indir" demekten bir farkı yok sanki.

Sanırım herşeyin temelinde bu yatıyo. Birinin bi düşüncesine "yok öyle bişey. bitti. nokta." diye girersen, bende sana sorarım bu kadar kesin konuşuyosun altını doldur da okuyalım bi diye. Nihayetinde gerçi ağzından onca laf arasında aldık, bala ulaştık. Çoğulluk, el-kol meselesine gelince dön bi bak tekrar okumadıın yerleri bi tek ben mi senden nasıl o kadar emin olduğunu anlatmanı istemişiz. Ha bi de alakasız olucak bu ama -bilmiyorum kaç kere kavga ettin- indir o elini diyenden korkma.

Son olarak bu quote yapma işi gayet yorucu ve bende gayet yorgunum, git bak diyalogları tek tek oku, kafası çalışan birine benziyosun benim muhabbete neden ve ne amaçla müdahil olduğumu görebilicek potansiyelin var. hala anlayamadığın bi nokta olursa gel pm at burayı burayı anlamadım, bunu mu ima ettin, elimi mi indir dedin vs vs yardımcı oluruz.

(ha bi de nick'im bold yazıyla güzel durmuş, kazım kanatın köşesine çıkmış gibi hissettim. kazım zen )

dido
Newbie
*

View Profile
« Reply #522 on: 23 Aug 2006 - 00:51:31 »

Turnuvadaki derecemiz ne olur bilmem ama bir gerçek varki  bu turnuva  ülkenin yeniden basketbol milli takımıyla barışmasını sağladı.2010 daki dünya şampiyonası için ilk adım bu turnuvada başarılı bir şekilde atıldı.  Hürriyetin ,Milliyetin okuyucu yorumlarını hep pozitif zaten basketbol en çok okunan haber internet sitelerinde.  Smiley
James
The King
Yönetici
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #523 on: 23 Aug 2006 - 01:11:06 »

Herşey çok güzel gidiyor da, değinmek istediğim önemli bir nokta Ersan'a neden daha fazla insiyatif verilmediği. Bence şut konusunda hem Serkan hemde İbo'dan çok daha iyi bir durumda. Serkan için çok geçerli olmayabilir ama İbo'dan daha farklı olarak çocuk topla buluştuğunda kendi şutunu kendi yaratabiliyor ve hakikaten iyide atıyor. Merak ettiğim bazı oyunların yada setlerin onun üzerinden oynanaması çok mu anormal bir durum ? Bu ona hem çok daha fazla özgüven verecektir hemde takımımıza olan katkısını arttıracaktır. Bugün çok az sayıda topla buluştu ve doğal olarak etkili gözükemedi. Ben mi yanlış düşünüyorum yada sizler ne düşünüyorsunuz ?

Ersan'ı oyuna ne kadar fazla dahil edebilirsek bizim oyun kalitemiz ve maç kazanma ihtimalimiz o kadar artacaktır diye düşünüyorum. Rakiplerin Serkan ve İbo'ya konsantre olduğu gayet açık, bu durumdan faydalanıp önemli avantajlar elde edebilieceğimizi düşünüyorum.

Son olarak Tanjevic'in bu takımı ne kadar iyi yönettiğini görmek beni çok mutlu ediyor. 10 kişi ile basketbol oynuyoruz, başladığımız  5 yerine farklı isimlerle bitebiliyor maç sonu ve buda bize çok yönlülük katıyor. Müthiş bir rotasyon oluşmuş durumda ve buda herkesin maç boyunca diri kalmasını sağlıyor. Umarım bu şekilde mücadele etmeye ve takım basketbolu oynamaya devam ederiz. Ve birde inşallah sakatlık çıkmaz.

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
fReeMaN
Forum T-Mac'i
Sr. Member

View Profile
« Reply #524 on: 23 Aug 2006 - 01:38:33 »

Hidayet konusunda size katılıyorum fakat Mehmet Okurun faydası olurdu bu takıma.Hem içten hem dıştan oynayabilen bir uzun.Ayrıca bu sene pota altı oyununu da büyük ölçüde ilerletti.En azından Hidayet gibi topu kimseyle paylaşmamazlık yapmazdı.

söylemeyeyim diyorum ama sadece tek bir günah keçisi seçeceksek bu hidayet değil mehmet olmalı...bana göre hidayet'ten çok daha büyük bi ayıp yaptı milli takıma...hido kendini diğerlerinden üstün görmüş,kendine oynamış olabilir ama mehmet kanımca son turnuvada bilerek oynamadı ki bunun affedilir bi yanı yok gözümde...şu "aşırı yükleme"  muhabbetine hiç inanmıyorum...mirsad'a, ona buna kızmış olabilir ama sırf kişisel hırsı nedeniyle resmen milli takımı sabote etmesi bi daha asla o takıma çağrılmaması için yeterli sebep...

bana diyorsan ben hidayet'i savunmuyorum...arada mehmet'in yırtmasına dayanamıyorum...
« Last Edit: 23 Aug 2006 - 01:52:43 by fReeMaN » Logged

Pages: 1 ... 32 33 34 [35] 36 37 38 ... 66
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Dünya & Türk Basketbolu  |  Topic: 2006 Dünya Şampiyonası « previous next »
    Jump to: