Welcome, Guest. Please login or register.
21 Aug 2019 - 01:21:47
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Dünya & Türk Basketbolu  |  Topic: 2006 Dünya Şampiyonası 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 31 32 33 [34] 35 36 37 ... 66
Author Topic: 2006 Dünya Şampiyonası  (Read 172771 times)
xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #495 on: 22 Aug 2006 - 20:12:35 »

şu kupada tüm ülkeleri izleme şansım oluyo ya avrupa basketbolunun gözünü seviyim ne erdemli koçlar çıkarmış buradan
dido
Newbie
*

View Profile
« Reply #496 on: 22 Aug 2006 - 20:21:21 »

Ersanın hücumda nerdeyse hiç katkı yapmadığı bir maçı kazandık.Özellikle hücumda daha da iyi olabiliriz. Daha alternatiflerimiz var. Ersanı biraz içerden kullanmayı deneyebiliriz mesela
Üstüste amerika ,arjantin gibi  takımları yenebilecek potansiyelimiz olmadığı ortada ama 2004 de amerika karşısında oynadığımız ikinci hazırlık maçında olduğu gibi şutörlerimizin çok iyi gününde olacağı  bir gün olacaktır .Bir süpriz yapıp yarı finale  gelebiliriz gibi.  thinking
Dikkatimi çeken bir şey de  Kayanın bazen hücumda gereğinden fazla sorumluluk alması oldu. Özellikle bir kaç pozisyonda ersan (ersan dedim çünkü  kızdı  Kayaya galiba )boşta olmasına rağmen vermedi  ,topu kaybetti.

« Last Edit: 22 Aug 2006 - 20:26:02 by dido » Logged
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #497 on: 22 Aug 2006 - 20:23:11 »

engin i izlemek gerçekten zevk verdi bana; ne ender gibi ayağında patenle dolaşıyor, ne de hakan gibi and1 tour daki bayhan görüntüsü oluşuyor sahada :
guard gibi guard, 06 engin Tongue

adsl modem-splitter geyiğini bakalım kim yapacak die bekliyordum, sağolasın gökhan Tongue
mikrofondan gelen ilginç sesin yazımını da gerçekleştirerek mansiyon kazandın Cheesy

iyi hoş güzel biz hesap yapıyoruz eşleşmeler için ama rakipler yapmıyor mudur Huh

şu barbosa tipi guardlar nasıl bu kadar değerli oluyor aklım sırrım almıyor, kardeşim adamın saçma sapan şutu var, içeri sokmadıkça bir nane yiyemiyecek risk et şutu drive ını engelle bu kadar basit şeyi neden yapamazlar anlamıyorum...
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #498 on: 22 Aug 2006 - 20:32:53 »

var olm adamın şutu. bakma bugünkü haline. %44 mü ne bu sezonki oranı, öyle 15-20 şutla da değil, maç başına 1 isabet falan.
mariburnu
Sr. Member

View Profile
« Reply #499 on: 22 Aug 2006 - 20:38:55 »

engin i izlemek gerçekten zevk verdi bana; ne ender gibi ayağında patenle dolaşıyor, ne de hakan gibi and1 tour daki bayhan görüntüsü oluşuyor sahada :
guard gibi guard, 06 engin Tongue

engin topu eline aldığında içi ferahlıyo insanın. saha görüşü, oyunu okuyuşu diğerleri kusura bakmasın ama onlardan çok iyi. üstelik hiç dakika almamasına rağmen kendini bu kadar hazır tutması da takdir edilecek bi durum. murat murathanoğlu boşuna dememiş bu çocuğun basketbol iq'su çok yüksek diye Smiley

bu arada brezilya maçının "heyecan verici son 4 saniyesi" için :

http://www.ntvmsnbc.com/modules/habervideo/video.asp
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 20:42:14 by mariburnu » Logged
anilkos
Forum Wolverine'ı
Full Member

hi,hi,hi,hi...

View Profile
« Reply #500 on: 22 Aug 2006 - 20:39:58 »

Abi Barbosanın maçın başında attığı orta mesafeleri de unutmayalım.

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #501 on: 22 Aug 2006 - 21:32:22 »

Engin'in çok sağlam şutu olduğunu St.Benoit'li bir arkadaştan duymuştum.Antrenmanlarda kaçırmadan üst üste 20-30 3 lük attığı olurmuş eskiden.Umarım şehir efsanesi değildir =)

fReeMaN
Forum T-Mac'i
Sr. Member

View Profile
« Reply #502 on: 22 Aug 2006 - 21:34:08 »

ersan'ı içerden kullanalım diyoruz ama ersan ümit seviyesinde bile bu tarz bi oyun oyna(ya)mıyordu...şimdilik bu kadarıyla yetinelim bence...aynı tip oyuncu değiller ama mehmet de nba'de oynamadan önce içerden çok oynamazdı,koçları içerden oynamayı öğretti...ersan'ın da bu eksikliğine milwaukee'de eğileceklerdir sanırım...

istanBULL
Jr. Member
**

www.batug.com

View Profile
« Reply #503 on: 22 Aug 2006 - 21:41:10 »

Murat Kosova'ya haksızlık edildiğini düşünüyorum. Aynı haksızlık 4 sene öncede yapılmıştı. Herşeyden önce kendisi bir basketbol sevdalısı ve bir basketbol sevdalısı nasıl maç anlatırsa öyle anlatıyor. Yani yürekten yani içimizden biri gibi. Spiker illa tarafsız olmalı gibi bir saplantıya karşıyım.Oynanan neticede bir milli maç..  Maçı seyreden bizler kimlere laf sokuyorsak  O da onlara af sokuyor. Amerikalı hakem laf sokulmayacak gibi mi Allahaşkına??? İki maçtır aynı terane..  Murat Kosovayı eleştirenler her halde Avni Küpeliden çok maç dinlediler. Onun gibi birisini arıyorlar.

Oyuna gelince... Herkesten turnuva boyunca aynı performansı bekleyemeyiz. Geçen maç iyi olan Ersan oyuna bir üçlükle başlamasına rağmen  oyunun gerisinde yoktu. İlk iki maçta çok kötü oynayan Serkan ise skorumuzu taşıyan kimseydi. Özellikle açın sonlarına doğru Brezilya bize potayı bile göstermedi. Bu bölümde faul atışlarıyla ayakta kalabildik. Oyun olarak Brezilya bizden daha iyiydi ama bu sefer şutları ve özellikle faul atışlarını sokamayan onlardı.

Grupta ikincilik garanti. Yanlış bilmiyorsam büyük ihtimalle   Slovenya veya Porto Riko ile eşleşeceğiz İkisinide eleyecek durumdayız. Ama daha ötesi zor. Olsun varsın.  İlk sekiz büyük başarıdır.

No more tears
Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #504 on: 22 Aug 2006 - 21:42:22 »

Grup birincisini belirleyecek olan Yunanistan maçına önceki mesajlarda yazıldığı sıkı hazırlanmalıyız ve ne olursa olsun yenmeliyiz. Çünkü liderlik çok önemli bizim için. bu bir üst turlardaki maçlar içinde çok iyi bir mesaj niteliği taşır bence... Hem biz moral motivasyon olarak en üst noktaya çıkarız, hem de rakiplerimiz bizle oynadıkları maçlarda daha çok çekinir. Bu da psikolojik anlamda avantaj elde etmemizi sağlar.

Bu noktadan sonra çeyrek finale çıkacaığımıza inanıyorum açıkcası... Çünkü ne Slovenya ne Porto Riko bize rakip olabilirler. Porto Riko'da Ayuso ve Arroyo üzerinden oynanan hücum setlerini kolayca çözüp onları yenebiliriz. Keza Slovenya'da da keskin şutörleri durdurabiliriz.

Ama işte daha ilerisi için ne kadar umutlu olacağımızı Yunanistan maçında göreceğiz. Onlara karşı ne kadar sakin kalabiliriz bilmiyorum. En çok da bu yönümüzden korkuyorum. Tamam belki bugün Brezilya maçında sakin kalabildik ve onların sertliğine karşı sinirlerimize haklim olabildik. Ama Türkiye - Yunanistan maçlarının kendine has özellikleri beni korkutuyor. Sakin kalıp akıllı hüzum ettiğimizde Yunaistan'ı yenebileceğimizi düşünüyorum
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 21:43:24 by Majesteleri » Logged

ozgurr
Sr. Member

I'm a llama!

View Profile
« Reply #505 on: 22 Aug 2006 - 21:57:03 »

ben brezilyalı yetkili olsam marcelinho huertas ı acilen eve geri gönderirim.kaya nın bloğu sonrası top kendilerinde olduğu halde gereksiz yere sinirlenip teknik faul aldı ve ardından önce ibo nun 2 serbest  atışı peşinden serkan ın 3 lüğü ile oyunun tüm gidişatı değişiverdi.

umarım 2. turda porto rico ile eşleşiriz.brezilya ile 2002 den kalan hesabımızı kapattık sıra porto rico da.malumunuz her iki maçı da kerem tunçeri nin üstün gayretleri sonucu son anda vermiştik.
dirkn
Full Member

View Profile
« Reply #506 on: 22 Aug 2006 - 22:05:47 »

bence de Murat Kosovaya çok yükleniliyor..tamam bazen hakem ler lehine konuştuğu oluyor ama olsun artık o da..
BU arada maç sırasında ; kaan kural ın ; varejavo nun bir pozisyonda yediği feyk iiçin ; yorumu ;;
"MARKETE KADAR GİTTİ ... ARTIK GİTMİŞKEN BAYAĞI DA ALIŞVERİŞ YAPMIŞTIR " dediği anda gülmekten 5-6 dk maç izleyemdeim..
bu tür benzetmeler çok komik ve ilginç oluyor..
anilkos
Forum Wolverine'ı
Full Member

hi,hi,hi,hi...

View Profile
« Reply #507 on: 22 Aug 2006 - 22:10:23 »

Murat Kosova'ya kızıyorsunuzda şu anda maçları anlatabilecek kaç kişi var Türkiyede Kosova'dan iyi.Oldu olcak İsmet Badem anlatsın.

dirkn
Full Member

View Profile
« Reply #508 on: 22 Aug 2006 - 22:16:48 »

ismet badem de ..iyidir ama ...murat murathanoğlu ile çok iyi bir ikili oluşturuyorlardı
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #509 on: 22 Aug 2006 - 22:24:28 »

Murat Kosova'ya kızıyorsunuzda şu anda maçları anlatabilecek kaç kişi var Türkiyede Kosova'dan iyi.Oldu olcak İsmet Badem anlatsın.

arkadaşlar, siz okumuyo musunuz yazılanları?

yaptığı işte bu ülkenin en iyilerinden biri olması kosova'nın eleştirilemeyeceği anlamına gelmez ki... ne alakası var yani söylediğiniz şeyin? ayrıca böyle kabullenmeyin her şeyi.
Pages: 1 ... 31 32 33 [34] 35 36 37 ... 66
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Dünya & Türk Basketbolu  |  Topic: 2006 Dünya Şampiyonası « previous next »
    Jump to: