Welcome, Guest. Please login or register.
15 Oct 2019 - 09:23:16
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Dünya & Türk Basketbolu  |  Topic: 2006 Dünya Şampiyonası 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 27 28 29 [30] 31 32 33 ... 66
Author Topic: 2006 Dünya Şampiyonası  (Read 175495 times)
absolutue
Newbie
*

View Profile
« Reply #435 on: 22 Aug 2006 - 17:40:21 »

İşte bu ya   Afro Sonunda yine kazandık.İlk çeyrek ve son çeyrek teki iyi performanslarımız maçı getirdi.Barbosa ya maçın ortalarında çare bulamadık.Hücumda da düştük bu süre içinde.Hep zorlama atışlar denedik ve Brezilya farkı kapattı. ama son çeyrekte  müthiş savunmamıza Brezilya bir çare bulamadı.Yürüyün aslanlar  Smiley Murat KOsova yine abarttı.Hakem taraf tutuyor dedi resmen.Yanlış karar olabilir ama böyle seöylemesi yanlış.bu kaçıncı oluyor bu turnuvada

Ayrıca Engin Atsur a da bir alkış  Afro Tabjevic sonunda süre verdi ve kendini kanıtladı Engin.Ender e göre daha iyi hücumu idare ediyor.
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 17:52:59 by ZenMaster » Logged
SirDreAm
Newbie
*

www.batug.com

View Profile
« Reply #436 on: 22 Aug 2006 - 17:40:40 »

Murat Kosova'nın bu heyecan nasıldır ya.Bu adam antrenör falan olsa tam cihansever yeşildağ tarzı bir antrenör olur. helal olsun çocuklara ! ayrıca barbaosa nın serbest atışların kaçmasının en büyük nedeni kosova'nın haykırışları heralde..
MineField
Forum Mayını
Pro. Member

Dikkat Mayın Var!

View Profile WWW
« Reply #437 on: 22 Aug 2006 - 17:41:18 »

Kosova da abarttıkça abarttı... Bu hakemin yönettiği maçı oynamaktansa ABD ile oynamayı tercih edermiş. Yok artık...

Bunu Çok Güldüm konusuna yazmak lazımdı aslında Smiley Helal olsun Kosova Smiley Maça gelirsek çok heyecanlı bir maç oldu. Kaan Kural'ın da üstüne basa basa söylediği gibi son çeyrekte savunma karakterimizi ön plana çıkararak maçı kazanmayı başardık. Gerçekten çok güzel bir maç ve galibiyet oldu bizim için. Tüm oyuncularımıza tebrikler..

Arın
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #438 on: 22 Aug 2006 - 17:43:07 »

her maç böyle olacaksa gidecez kalpten.
en önemli oyuncu bence engin atsür dü. 2 maç kenarda beklemesine rağmen hiç birşey olmamış gibi gayet profesyonelce oynadı. tabiki kaya nın 4 faulle uzun süre oynaması da büyük etkendi.
bi de sakatlıklar bir ara acaip abartıldı bence. kerem in kenarda acılar içinde yattığı söyleniyordu. büyütülcek bişey yokmuş. hırs falan var da duygu sömürüsüne gidilmesin bence.
acaba o faulü sırf eddie rush verdiği için mi bu kadar hırs yaptık millet olarak.  thinking
gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #439 on: 22 Aug 2006 - 17:43:38 »

Helal olsun.Tek kelimeyle helal.Bu kadar istekle mücadele eden,bu kadar inanan,bu kadar birbirine bağlı ikinci bir takım gelmedi sanırım.Yürü Gerçek 12 dev adam!!! Tey tey clapping

Kosova gerçekten abarttı biraz.Ama olsun,bu zaferi gölgeleyemez Afro.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #440 on: 22 Aug 2006 - 17:46:31 »

Şu günden itibaren takımımız kesinlikle herkesin dkkatini çekmiş olcak.4.bir galibiyet bizi adaylar arasında gösterir.Yunanlıları yenersek daha çok oyuncuya NBA kapısı bile açılabilir bence.Gerçekten şaşırıyorum bu sonuçlara.Ben takımdan sadece 2 galibiyet bekliyordum grupta.

Ayrıca konuyu kesinlikle oraya çekmek gibi bir amacım yok ama çekilecek sanırım bu mesajımdan sonra  Cheesy litvanya galibiyetinin akşamında sonra kuzenim Hidayet'i Reina'da görmüş."Eeee ne var" da diyebilrisiniz.Ben ciddi anlamda gıcık oldum hidoya ki oyununu çok takdir ettiğim bir adamdır.Aslında gıcık da olmadım üzüldüm onun gibi kaliteli bir oyuncuunun sahada olmayışına.Bugün sahada o da sakat sakat oynamlıydı brezilyalılara karşı.Ondan daha yorucu sezonlar geçiren Barbosa ve Varejao var.Gerekirse tanjevicle olan sorunlarını bile bir kenara bırakmalıydı.Neyseki takımımız yüzümüzü güldürüyor diğer yıldızlarımız olmadan.Bu galibiyetler gurur verici.Sahada herkes savaşıyor ve Engin Atsür de bence bugün güzel işler yaptı.Allah bozmasın valla ne diyelim,düşüşte olan türk sporu tekrar yükselişe geçecek gibi gözüküyor bu sene...
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 17:49:00 by Gorky » Logged

muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #441 on: 22 Aug 2006 - 17:48:47 »

Bu mac sonunda herhangi bir kalp veya mide rahatsizligi gecirmediysem sirtim herhalde bir daha yere gelmez. Kotu oynarken bile kazanmak yakisiyor bu takima sappi
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #442 on: 22 Aug 2006 - 17:49:47 »

Ya bi bende mi oluyor bilmiyorum, Kosova'nın desibeli arttıkça "vjjzt bjzzt" diye sesler çıkmaya başlıyor televizyondan, bir bende oluyorsa eyvallah da herkeste durum aynıysa niye 3 gündür bir Allah'ın kulu uyarmıyor şunları?

2. yarının önemli bir kısmında Ender'in oynamasıyla Brezilya'nın ritmi yerine geldi, Ender oyundayken başı kesilmiş tavuk gibi ne yaptığımızı bilmez bir halde hücum ediyoruz.
Bir de bu kadar kasıp bunca sakatlık yaşayıp eleme turlarında o sakatlıklar yüzünden elenirsek çok malzeme çıkar bu maçtan, ilk başta ben çemkiririm "bu kadar sakatlığa değdi mi?" diye. Hemen hemen bütün uzunlarımız hafif-ağır sakatlık yaşadı, umuyorum sadece benim karamsarlığımdandır.

(Beyler buraya "helal olsun, kazandık, Türk'ün gücünü geyşaya gösterdik" diye mesajlar yerine daha spesifik bilgiler verirseniz, yorum yaparsanız sevinirim. Mecburiyetiniz yok tabi de, her girdiğimde hayal kırıklığı yaşadığım bir topic olmaya başladı burası. Öner gibi 3 sayfa değerlendirme yazın, üşenmez okuruz, okunmayacak diye korkmayın)
fReeMaN
Forum T-Mac'i
Sr. Member

View Profile
« Reply #443 on: 22 Aug 2006 - 17:50:42 »

bu galibiyetle çok büyük ihtimalle ilk 2'yi garantiledik...yarınki katar maçını erken kopartıp yunanistan maçı için dinlenmeliyiz...bu arada tanjevic de burda dediklerimizi yedirtti hepimize Roll Eyes hep takıma övgü düzüyoruz ama tanjevic'in de hakkını vermek lazım...geç de olsa takımı düze çıkardı...şu an sırası değil ama ben koç olsam bi daha hido-memo'yu takıma çağırıp bu takımın havasını bozma riskini almazdım...
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 18:13:15 by fReeMaN » Logged

piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #444 on: 22 Aug 2006 - 17:57:13 »

bu galibiyetle çok büyük ihtimalle ilk 2'yi garantiledik.

büyük ihtimal falan değil.. ilk ikiyi garantiledik.. grupta 3 galibyete ulaşacak her takımla 2 li üçlü her türlü averaj hesabına göre öndeyiz. son 2 maçı kaybetsek bile ilk 2 de bitiriyoruz.  katar maçını alırsak son maçı yunanistanla grup birinciliği için oynuyacağız..

öbür gruptan da slovenya veya porto-riko ile eşleşeceğiz.. çeyrek final yolu ardına kadar açıldı...

edit: katara kaybetsek bile yunanistanla final maçı yapıcaz..
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 18:02:24 by piston'r » Logged

Form a Fuckin\\\' Wall
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #445 on: 22 Aug 2006 - 17:59:46 »

Ya bi bende mi oluyor bilmiyorum, Kosova'nın desibeli arttıkça "vjjzt bjzzt" diye sesler çıkmaya başlıyor televizyondan, bir bende oluyorsa eyvallah da herkeste durum aynıysa niye 3 gündür bir Allah'ın kulu uyarmıyor şunları?

O sesler bende de çıkıyor. Ayrıca ben Murat Kosova'nın o açıdan Ersan'ın faul yapmadığını çok merak ediyorum, üstelik orada Ersan'dan önce Engin'in kendini Barbosa'nın ayaklarına atması da bana kalırsa.
Çok değerli bir galibiyet, bu kadar sakatlığa değdi bence. Çünkü bundan sonraki 2 maça fazla asılmamızın anlamı kalmadı.
Bu saatten sonra yarın Katar maçına yedeklerle çıkıp kazanalım.
Sonraki Yunan maçına da fazla asılıp kendimizi hırpalamak hata olur, o maça da rolantide çıkalım. "Vatan millet Sakarya" gazıyla o maçı kazanmak için kendimizi yırtmak, 2. tur öncesi yorgunluğa ve sakatlığa sebep olur.
Salaklığın alemi yok.

Seneye de şampiyon görelim sizi
AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #446 on: 22 Aug 2006 - 18:03:25 »

İyi de gruptan birinci çıkmamız çok önemli. Aksi takdirde diğer turlardaki rakiplerin gücünü arttırmış oluyoruz...
« Last Edit: 22 Aug 2006 - 18:04:15 by Jr. Kobe » Logged
xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #447 on: 22 Aug 2006 - 18:06:08 »

kötü bir organizasyon,kötü hakemler,çirkef rakipler ama harika bi milli takım sanırım milli takımda ki bu düzelmenin en önemli nedenlerinden biri harun un da aralarına katılması

slovenya ve porto riko ya bakarsak ikiside birbirinden kötü biri nesterovic li lakovic li slovenya diğeride bize ters bir oyun oynayan porto riko ama yine de neden yarı final olmasın diye düşünmüyor değilim belki finalide görebiliriz Smiley

edit : kötü derken bizim açımızdan kötü
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #448 on: 22 Aug 2006 - 18:07:12 »

son ceyrekte yaptigimiz savunmayi ne kadar övsek azdir. son ceyrekte 13 sayi yedik ama daha önemlisi sadece 3 basket yapmalarina izin verdik. geri kalan 7 sayiyi serbest atislardan bulabildiler. ve bu faullerin cogu ön alanda yapilan faullerdi. basket pozisyonunda olan belki sadece bir pozisyon vardi. yillardir hep diger takimlarin savunmalarina özenirdik bence suanda turnuvadaki en iyi savunma yapan takim biziz.
bu arada mac sonunda kalbimde hafif bi sanci hissettim Grin diger maclardada bunu hissetmek istiyorum Wink
bu arada Tayshaun un dedigi gibi kosova bagirinca benim tvdende bijjzt diye sesler geliyor. 2-3 dk kala ermanin bi basketinin ardindan; ermal-bijjzjzt- ermal kucoooooo- bijzzzt sonra susup devam etti. sanirim cok abarttigini farketti.

tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #449 on: 22 Aug 2006 - 18:07:35 »

İyi de gruptan birinci çıkmamız çok önemli. Aksi takdirde diğer turlardaki rakiplerin gücünü arttırmış oluyoruz...
Gruptan birinci çıkacaz diye sakat verirsek, diğer turları düşünecek hale gelemeyiz.
2. turda eşleşeceğimiz Porto Riko ya da Slovenya'yla yorgun karşılaşmak istemem.

Seneye de şampiyon görelim sizi
Pages: 1 ... 27 28 29 [30] 31 32 33 ... 66
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Dünya & Türk Basketbolu  |  Topic: 2006 Dünya Şampiyonası « previous next »
    Jump to: