Welcome, Guest. Please login or register.
6 Jun 2020 - 13:03:17
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Yeni sezon şampiyon adayınız? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Yeni sezonda şampiyon adayınız?
Boston - 8 (24.2%)
Chicago - 1 (3%)
Cleveland - 2 (6.1%)
Dallas - 2 (6.1%)
Denver - 1 (3%)
Detroit - 1 (3%)
Houston - 6 (18.2%)
Phoenix - 5 (15.2%)
San Antonio - 7 (21.2%)
Total Voters: 30

Pages: 1 [2]  All
Author Topic: Yeni sezon şampiyon adayınız?  (Read 5993 times)
Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member
*****
Offline Offline

Posts: 2.022View Profile
« Reply #15 on: 23 Sep 2007 - 00:11:09 »

en iyisi bütün takılmları yazsaydı yav Cheesy
« Last Edit: 23 Sep 2007 - 00:11:38 by Mustafa » Logged

early
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1.088


'eybi'


View Profile WWW
« Reply #16 on: 23 Sep 2007 - 12:13:02 »

Güneybatı grubu yani batının ve Nba'in en güçlü grubunun önemli analizi ve bu analizin harmanlanmış çevirisi sizlerle..

Biliyoruz ki, San Antonio Spurs, geride bıraktığımız yıl NBA şampiyonluğunu elde etti ve şüphesiz ki hala şampiyonluk yarışında bulunmalarını sağlayacak kadroya sahipler.

Madem öyle peki neden Spurs'un bulunduğu grubu birinci bitireceğinden emin değiliz? İşte bu Güneybatı'nın zorluğunun ve de zorluk raddesinin arttığının göstergesi olmakla birlikte, buradaki yaşayışın sembolü.

Güneybatı grubu, off-season süreci boyunca kadrolarına güç katan ve iddialı konuma gelmeye çalışan takımların çatısı oldu nitekim. NBA'in şuandaki en zor grubu olan bu grup yani Güneybatı grubu, belli ki, yine pek kolay olmayacak ve de çetin düellolara sahne olacak.

Üç takım -Rockets, Mavericks ve Spurs- Batı konferansını en üstte bitirmeyi umarken; Hornets da, 3 yıllık play-off orucunu bozabilecek yetenekte yeterli bir kadroya sahip. Bunların dışında geride kalan sezon diplerden kurtulamayan Grizzlies ise, yaz boyu gücünü arttırıp, dünyaca ünlü bir starı kadrosuna katarak daha iyi olmaya ve Draft'ten getirdiği müthiş oyun kurucu ile iddialı hale gelmeye çalıştı.

Bir başka tabirle, grubu birinci bitirmenin hiçbir takım açısından kolay olmayacağını söylemek mümkün -geçen yılın şampiyonu bu grupta olsa bile- Kısa ve öz yorumların ardından Güneybatının görünümüne ve 2007-2008 sezonu için duruşlarına bakmanın zamanı geldi gibi ...

:: Houston Rockets:

Koç: Rick Adelman
Geçtiğimiz sezona ait derecesi: 52-30
Son Play-Off yaptığı tarih: 2007

Analiz: Houston Rockets off-season içerisinde yaptığı hamleler doğrultusunda Batı konferansında contender olmaya aday ve bu potansiyele sahip takımlardan bir tanesi. Rick Adelman'ın hücum anlayışının, Tracy McGrady ve Yao Ming'in işlerini daha da kolaylaştıracağı ve onları daha iyi yapacağı göze çarparken; bir de Steve Francis ve Mike James hamleleri ile, Rockets'ın rakiplerinin işini oldukça zorlaştıracağı ve de şutları engellenemez bir takım haline geleceği düşünülmekte.Aslında en önemli hamle ise Luis Scola. Arjantinli yıldızın hücuma katacağı aktiflik önem kazanırken, sıkıntı dolu dört numara pozisyonunu da domine edeceği kesin. Bu hamleler yerine oturacak mı yada Güneybatı'da Rockets'ın Spurs ve Mavericks gibi takımları geçmesi için yeterli olacak mı? Göreceğiz.

İzlenmesi Gereken Oyuncu: Luis Scola. Bir takımın ihtiyacı olan her şeyi yapabilecek bir dört numara oyuncusu olan Scola, oyun karakteri ile de takıma büyük şeyler katacaktır. Geride kalan sezon içerisinde kaçan trenin ardından Scola, bu yıl bu takımın önemli bir parçası olacaktır.

-> Gelenler: Aaron Brooks, Jackie Butler, Steve Francis, Mike Harris, Mike James,Carl Landry, Justin Reed ve Luis Scola.

<- Gidenler: Juwan Howard, Vassilis Spanoulis, Jake Tsakalidis, Brad Newley.

:: Dallas Mavericks:

Koç: Avery Johnson
Geçtiğimiz sezona ait derecesi: 67-15
Son Play-Off yaptığı tarih: 2007

Analiz: Gerçekten güçlüler. Yetenekliler. Ve ligin en değerli oyuncusu yani Mvp'sine sahipler. Bir başka açıdan bakarsak, bu takımın şampiyonluğu kaçırması gerçekten büyük hayal kırıklığı olarak nitelendirilebiliyor. Geçen sezon buna örnek verilebilir. Mavs, 06-07 normal sezonu boyunca Nba'in en iyi takımı olarak ilerlemiş ancak play-off ilk turunda Golden State Warriors'a elenerek, 67 galibiyetli şanlı sezonuna hayal kırıklığı lekesini sürmüştü. Bunca yaşanan şeyin ardından, Mavs'in üzerinde bu yıl büyük bir baskı olacak. Özellikle Dirk Nowitzki'de. MVP play-off serisinde berbat performanslar sergilemişti ancak bunu düzeltmek ve özrünü göstermek adına bir şansa daha sahip.

İzlenmesi Gereken Oyuncu: Dirk Nowitzki. Nowitzki, Dallas ligin en iyi rekoruna ulaştıktan sonra Mvp ödülünü elde etmişti. Ancak etkileyici normal sezon performansı, play-off ilk turunda sönmüştü. Acaba bu sezon durumu düzeltebilecek mi ..?

-> Gelenler: Brandon Bass, Nick Fazekas, Eddie Jones ve Reyshawn Terry.
<- Gidenler: Austin Croshere ve Kevin Willis.

:: San Antonio Spurs:

Koç: Gregg Popovich
Geçtiğimiz sezona ait derecesi: 58-24
Son Play-Off yaptığı tarih: 2007

Analiz: Spurs, geride kalan 9 sezonda tam dört şampiyonluk elde etmiş ve beşinciyi de elde etmeleri çok zor görünmüyor. Her bir oyuncu hala bu takımda ve bench için de güzel olarak kabul edilebilecek bir Ime Udoka takviyesi. Burada anahtar sözcük, "sağlık". Spurs Nba deneyimi 10 yılın üzerinde olan 6 oyuncuya sahip ve bunlardan bazıları Tim Duncan ve Bruce Bowen olarak gösterilebilir. Ancak bu birçok veteran bir başka sezon yine ayakta ve sağlıklı, dinç bir şekilde kalıp, bulundukları yerde yaptıklarını aksatmaz ve de sorun çıkarmazlarsa; Spurs bir başka şampiyonluk yürüyüşü daha yapabilir...

İzlenmesi Gereken Oyuncu: Tony Parker. Nba'deki en iyi point guard Parker mı? Kendisi, geçen yıl müthiş katkılar yaptı, Spurs'ü şampiyonluk yolunda sırtladı ve de bu doğrultuda finallerin Mvp'si olarak, En Değerli Oyuncu ödülünü kaldırdı.

-> Gelenler: Ime Udoka ve Marcus Williams (forvet)
<- Gidenler: Jackie Butler, Luis Scola ve Melvin Ely

:: New Orleans Hornets:

Koç: Byron Scott
Geçtiğimiz sezona ait derecesi: 39-43
Son Play-Off yaptığı tarih: 2004

Analiz: Bu takım play-off yarışı için ayakta kalabilecek mi veya bunun için yeterliler mi? Hornets'ın üç skoreri -Chris Paul, David West ve Peja Stojakovic- geride bıraktığımız sezonda toplam 117 maç kaçırdılar. Ancak her şeye rağmen, New Orleans geride bıraktığımız yıl son sıradan play-off yapan Warriors'ın yalnızca üç maç arkasında kalmıştı. Tercüme edelim biraz olayı. Bu takım sağlıklı ve diri kalabilirse bir play-off takımı!. Hornets kadrolarına uygun bir skorer olan Morris Peterson takviyesini yaptı ancak burada play-off yarışı için skorerlerinin sağlam durabilmesi çok mühim.

İzlenmesi Gereken Oyuncu: Peja Stojakovic. Keskin şutör Peja, 06-07 normal sezonunda oynadığı maçlarda önemli yardımda bulunmuş ancak bu sağlıklı maç sayısı yalnızca 13 maç olarak kalmıştı. Söylenenlere göre sırt ameliyatının ardından çok iyi duruma geldiği ve kendini iyi hissettiği belirtilmekte. Ancak bir başka sezonluk bir Stojakovic'in sakatlık vakası daha Hornets'ı ters duruma sokabilir.

-> Gelenler: Melvin Ely, Adam Haluska, Morris Peterson ve Julian Wright.
<- Gidenler: Brandon Bass ve Desmond Mason

:: Memphis Grizzlies:

Koç: Marc Iavaroni
Geçtiğimiz sezona ait derecesi: 22-60
Son Play-Off yaptığı tarih: 2006

Analiz: Pau Gasol'ün biraz yardıma ihtiyacı var. Geçen sezon Grizzlies adına Nba'in en kötü derecesi olarak kazınırken, bu kötü sonuç takımın off-season hamlelerini hızlandırmasını ve kadroyu geliştirmesini sağladı. Darko Milicic, Pau Gasol'ün yanında özellikle çok önemli bir isim olacak ve onu hücumda rahatlatabilecekken, Juan Carlos Navarro takviyesi de Memphis hücumunu güçlendirecek. Şutörlüğü ve pasörlüğü ile önemli faydası dokunacak Navarro'yu bir kenara bırakırsak, Memphis'in play-off kaçırdığı bir sezonun ardından genç oyuncularının hızlıca gelişimine ihtiyacı var. İlk tur seçimleri Mike Conley, hızlı ve sağlam bir point guard ancak bu daha oyuncunun Nba'deki ilk senesi olacak. Ayrıca Rudy Gay de daha ikinci sezonunda forma giyecek.

İzlenmesi Gereken Oyuncu: Juan Carlos Navarro. Pau Gasol'ün İspanya'dan yakın arkadaşı olan Navarro, bu sezon Nba'e emin adımlarla geliyor. Takımın ihtiyacı olduğu skorer kimliği ve pasa dayalı oyunu beraberinde getirebilecek kapasitede.

-> Gelenler: Andre Brown, Mike Conley, Casey Jacobsen, Darko Milicic ve Juan Carlos Navarro
<- Gidenler: Chucky Atkins, Alexander Johnson, Scott Padgett.
 

Eralp Demirkul
« Last Edit: 23 Sep 2007 - 12:17:46 by Eralp » Logged

Pages: 1 [2]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Yeni sezon şampiyon adayınız? « previous next »
    Jump to: