Welcome, Guest. Please login or register.
15 Oct 2019 - 08:50:45
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: NBA'deki Afrikalı'lar 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [All]
Author Topic: NBA'deki Afrikalı'lar  (Read 17130 times)
mJ
Guest
« on: 6 Aug 2002 - 00:24:00 »

Nba de benim şu anda bildiğim Obinna Ekezie, Olumide Oyedeği
Deke ve Hakeem var acaba nba de oynayan  afrikalılar kimler?
« Last Edit: 8 Jul 2006 - 19:48:59 by BabyShaq » Logged
Allen_Iverson3
Guest
« Reply #1 on: 6 Aug 2002 - 00:32:42 »

Michael " Kandi-Man " Olowokandi ağbimizde yanılmıyorsam afrikalı..yannış mı biliyorum??
seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 6 Aug 2002 - 00:36:22 »

yanlış deil ama o ABD vatandaşşı olmuş ayrıca Nijerya asıllı OKulaja(Alman)NBA da oynadı ayrıca önümüzde ki yıl draftlara katılması beklenen Migan Niganbatse var o da Nijerya asılı alman
Allen_Iverson3
Guest
« Reply #3 on: 6 Aug 2002 - 00:44:09 »

ama kandi man afrika dan geldi değil mi???
mj in sorduğuda herhalde bu??? Huh Huh
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #4 on: 6 Aug 2002 - 02:11:49 »

Aklıma gelmişken, Akit (şimdiki Vakit) gazetesinin NBA sayfalarının hazırladığı ''Haftanın 5'i'':

Mahmoud Abdul-Rauf
Tariq Abdul-Wahad
Shareef Abdur-Rahim
Naz'r Mohammed
Hakeem Olajuwon

hehehe
ForeVer Celtics
Jr. Member
**

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #5 on: 6 Aug 2002 - 02:27:11 »

Manute Bol var eski Philedelphia'lı ülkesini unuttum şimdi sanırım Sudan'dı ama yanlışsa bilen biri düzeltir. Birçok NBA jeneriğinde görebilirsiniz 2.31 boyu vardı ve zıplamadan blok yapabilebilen ender oyunculardandı. Hatta aynu pozisyon içinde 3 blok arka arkaya yaptığı görüntüsü oldukça popülerdir. Geçen sene bir yerlerde okumuştum kazandığı paraları aptalca harcamış ve şu anda fakirlikle cebelleşiyormuş.
Bu arada Orkun Abdul- Wahad Afrika asıllı bir Fransız. Hatta şimdi yanlış mı biliyorum diye baktım. Fransa'da doğmuş ama üniversiteyi Amerika'da okumuş.
ForeVer Celtics
Jr. Member
**

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #6 on: 6 Aug 2002 - 02:31:51 »

Bu arada konu dışı ama Abdul- Wahad'da ilginç birşey dikkatimi çekti. 2001-2002 sezonu istatistikleri: Toplam 4 maç oynamış 24 dakika süre almış 3top kaybıyla oynayıp 5 faul yapmış ve sıkı durun 0 sayı atmış. Üstüne üstlük bu adam sanırım yılda 7-8 milyon dolar civarı bişi kazanıyor vay ben bu Denver GM'ine ne diim. Onu Kanizares'e havale ediyorum.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #7 on: 6 Aug 2002 - 02:32:13 »

Abi dikkat edersen Afrikalılar'ı yazmadım, müslümanları yazdım. Abdul-Wahad'ı biliyorum. Esas adı Olivier Saint-Jean'dır.
ForeVer Celtics
Jr. Member
**

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #8 on: 6 Aug 2002 - 02:35:39 »

Ok o zaman kusura bakma ona dikkat etmemişim.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #9 on: 6 Aug 2002 - 02:37:15 »

estağfurullah abi
seko
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 6 Aug 2002 - 11:29:07 »

1-Kandi-man Nijeryadan gelmiş
2-Manute Bol kariyerini bitirince yatırım yapmamış ve para bitince sudan a dönmüş şu anda orda hela sı bile olmayan bir klübe de yaşıyo hala ribaund rekoru kırılamamıştıe hatta Barkley yanına gidip ona yardım yapmıştı
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 6 Aug 2002 - 13:39:14 »

Abdul-Wahad, gecen sene icinde yapilan LaFrentz takasiyla birlikte Dallas'a gecti. Gecen sene sakatligi nedeniyle fazla dakika alamadi ama seneye Finley'in iyi bir back-up'i olur.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 6 Aug 2002 - 13:46:36 »

Bu arada konu dışı ama Abdul- Wahad'da ilginç birşey dikkatimi çekti. 2001-2002 sezonu istatistikleri: Toplam 4 maç oynamış 24 dakika süre almış 3top kaybıyla oynayıp 5 faul yapmış ve sıkı durun 0 sayı atmış. Üstüne üstlük bu adam sanırım yılda 7-8 milyon dolar civarı bişi kazanıyor vay ben bu Denver GM'ine ne diim. Onu Kanizares'e havale ediyorum.

hehe.. Grin yok artık o işe gamer bakıyo  Wink

jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 6 Aug 2002 - 14:39:33 »

kandiman in babasi ingiliz bir diplomattir we minik kandi babasinin gorewi dolayisiyla nijerya da ikamet ettigi donemde dunyaya gelmistir.. ayritten amerikan vatandasligiyla ilgisi yoktur..

Richard Hammond
seko
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 6 Aug 2002 - 16:34:33 »

adam ın tipide tam afrikalı Grin
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #15 on: 5 Feb 2003 - 00:08:15 »

michael olowokandi
mamadou n'diaye
olumide oyedeji
dikembe mutombo
nazr muhammed
tariq abdul-wahad
desagana diop

aklıma başka gelmedi.

3,5 yıl sonra baktım da, Tarıq Abdul-Wahad'ın afrikalı olduğunu mu sanıyormuşum ne? - sca
« Last Edit: 21 Nov 2006 - 23:36:55 by ScaLoPhobiA » Logged

starbury
Guest
« Reply #16 on: 6 May 2006 - 22:04:53 »

Bu Deng nereli yaw adamın memleketi ile ilgili hergün farklı şeyler duyuyom doğrusu bu heral kafamda böyle kurguladım:
adam afrika asıllı ingiliz vatandaşı koleji abd de okumuş
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #17 on: 6 May 2006 - 22:36:19 »

Bir de bizim Mavs'li DJ var. Didier Ilunga Mbenga da Kongo'lu. Mutombo'nun velihatı falan diyolar ama daha Mutombo ollmak için bir kaç yüzbin fırın ekmek yemesi lazım çok ham çünkü. Ama benim az çok bir şeyler yapacağından umudum var.Çünkü kısıtlı dakikalarda fena oynamadı bu sene.

Shaun Voxx
Jr. Member
**

Dr. Emmett Brown

View Profile
« Reply #18 on: 6 May 2006 - 23:12:58 »

Bu Deng nereli yaw adamın memleketi ile ilgili hergün farklı şeyler duyuyom doğrusu bu heral kafamda böyle kurguladım:
www.nba.com/playerfile/luol_deng/bio.html
Burdan bakabilirsin
Kendisinin aynı zamanda manute bol la  yakın ilişkisi de var

starbury
Guest
« Reply #19 on: 6 May 2006 - 23:25:44 »

Member of the Dinka tribe that produces many of the tallest people in the world
Deng bu kabiledeki en kısalardan biriydi heral
FliPtiKal3
Guest
« Reply #20 on: 7 May 2006 - 01:29:52 »

1-Kandi-man Nijeryadan gelmiş
2-Manute Bol kariyerini bitirince yatırım yapmamış ve para bitince sudan a dönmüş şu anda orda hela sı bile olmayan bir klübe de yaşıyo hala ribaund rekoru kırılamamıştıe hatta Barkley yanına gidip ona yardım yapmıştı
Sekocum  Manute su an amerikada yaşıo.Sanırım Ohio da. Bir kaç hafta önce CNN de Manute yle yapılan bir sohbeti yakalama sansım oldu.  Hayatından,NBA kariyeri boyunca sudan a yaptığı maddi manevi yardımlardan falan bahsetti.
Tv den gördüğüm kadarıyla 5-6 yaşlarında Carmelo hayranı birde oğlu var.(gencin üzerinde Denver Carmelo  forması vardı)  Smiley Kısaca Manute nin keyfi yerinde  gözüküodu.
düzeltme: şu an West Hartford, Connecticut ta yaşıomuş ...
« Last Edit: 7 May 2006 - 01:57:52 by flip » Logged
beko
Newbie
*

Shawny Dawny

View Profile
« Reply #21 on: 15 May 2006 - 17:41:19 »

luol deng sudan lı bir müslüman kardeşimiz

Matrix
lordapo
Guest
« Reply #22 on: 8 Jul 2006 - 19:48:16 »

Bu sene bizim draft ettiğimiz ve Detroit'e yolladığımız Chiekh Samb'de Sebegal'li doğal olarak da Afrika'lı oluyor kendileri.Halen nasıl Detroit bu erifi aldı anlam veremiyorum.Kendi kendime de yeni bir Diop mu ne doğrucaklar diye içimden geçmiyor değil.
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 9 Jul 2006 - 03:03:51 »

seattle'ın bu sezon seçtiği saer sene de senegalli diye biliyorum. ayrıca bizim pape sow da senegalli.

Logic
Newbie
*

View Profile
« Reply #24 on: 6 Nov 2006 - 23:42:41 »

bizim samuel dalembert haitili..dallastaki de sagana diop var bir de yeni olarak..
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #25 on: 6 Nov 2006 - 23:45:46 »

evet haiti de afrika'nın cennet köşelerinden biridir zaten.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #26 on: 7 Nov 2006 - 00:52:20 »

bizim samuel dalembert haitili..dallastaki de sagana diop var bir de yeni olarak..

brezilyali neneyi unutmussun biladerim

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Logic
Newbie
*

View Profile
« Reply #27 on: 7 Nov 2006 - 17:07:53 »

hayır daha önce okuduğum bir post için bunu yazdım samuel dalembertin afrikalı olduğunu yazmış biri şimdi ne olduysa bulamıyorum o postu alıntı yapacaktım ona cevaben bizim samuel dalembert haitili yazdım..sazanlık iyi birşey değildir..tavsiye etmem.. Afro
« Last Edit: 7 Nov 2006 - 17:10:02 by Logic » Logged
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #28 on: 7 Nov 2006 - 17:20:28 »

bak ne güzel sag üst kösede quote butonu var. ha mesaj silinmis mi? o zaman da belirteceksin daha önceden birinin sizin dalemberti afrikali olarak yazdigini ve senin bunu düzeltmek amaciyla bu postu attigini, sevgili tavsiye uzmani kardesim. hangi insan evladi senin orada yazdiginin bir düzeltme oldugunu anlayabilir ki?  Afro

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Logic
Newbie
*

View Profile
« Reply #29 on: 7 Nov 2006 - 18:39:30 »

tmmdır..kimseyle problemim yok  sorun benim o alıntı yapacağım lanet postu bulamamamdan kaynaklandı..forumları çok fazla dolaştığımdan belki de bu başlığın haricinde bir yerde gördüm..önemli olan dalembertin isveçli veya zimbabweli filan olduğu değil bu akşamki pacers maçında göstereceği performans  Smiley
« Last Edit: 7 Nov 2006 - 19:15:41 by Logic » Logged
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #30 on: 8 Nov 2006 - 00:46:04 »

neyse o kara kıçlı dalembertin lanet postu inşallah ortaya çıkar.

kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #31 on: 11 Jan 2007 - 21:01:06 »

afrikanın gururu mutombo bugün lakers maçındaki bloklarıyla kareem abdul-jabbarı geride bırakmıştır.

lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #32 on: 12 Jan 2007 - 01:11:41 »

Kağıt üstünde bu doğru olabilir ancak şunu unutmamak gerekir ki Abdul-Jabbar'ın ilk 4 sezonunda yaptığı bloklar total blok sayısında yer almamaktadır zira Abdul-Jabbar'ın 5. sezonuna yani 1973-74 sezonuna kadar blok (hatta asist ve top çalma) istatistikleri tutulmamaktaydı. Şayet o 4 sezonda da istatistikler tutulmuş olsaydı Kareem'in 4000 blok barajına ulaşması zor olmayacaktı.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
hafakan
Newbie
*

View Profile
« Reply #33 on: 12 Jan 2007 - 14:02:47 »

Kareem`in eksik istatistiklerini de ekledigimizde Mutombo geciliyor ama bence onemli olan toplam bloktan ziyade mac basina yapilan blok sayisi. Bu konuda hangisinin ortalamasi daha yuksek acikcasi bilmiyorum. Tabii ki demek istedigim Mutombo`nun daha iyi oldugu degil. Mutombo aslinda Ben Wallace`in 90`lli yillardaki hali. Hucum potansiyeli kisitli, savunma yonu muazzam... Kareem ise bambaska bir alem. Onun buyuklugunu anlamak icin sitede gecenlerde cikan bir yaziya bakabiliriz.

Don't get me wrong!
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #34 on: 12 Jan 2007 - 16:22:44 »

Kareem`in eksik istatistiklerini de ekledigimizde Mutombo geciliyor ama bence onemli olan toplam bloktan ziyade mac basina yapilan blok sayisi. Bu konuda hangisinin ortalamasi daha yuksek acikcasi bilmiyorum. Tabii ki demek istedigim Mutombo`nun daha iyi oldugu degil. Mutombo aslinda Ben Wallace`in 90`lli yillardaki hali. Hucum potansiyeli kisitli, savunma yonu muazzam... Kareem ise bambaska bir alem. Onun buyuklugunu anlamak icin sitede gecenlerde cikan bir yaziya bakabiliriz.

Kareem'in kariyer blok ortalaması 2.6, Mutombo'nun ki ise 2.8. Ancak daha önce dediğim gibi Abdul-Jabbar'ın kariyerinin ilk 4 sezonundaki bloklarının istatistiklere dahil edilmemesi Jabbar'ın blok ortalamasını ve total blok sayısını düşürüyor. Ayrıca Abdul-Jabbar'ın 20 sezon -42 yaşına kadar- oynayıp son iki sezonunda 1.15 blok ortalamasıyla oynaması da ortalamasını düşüren bir başka faktör. Mutombo 40 yaşında ve sezon sonunda muhtemelen basketbolu bırakacak. Ancak iki sezon daha oynayacak olsa 2.8'lik kariyer blok ortalaması düşebilir.

Bu arada Ben Wallace-Mutombo kıyaslamasının pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Mutombo her ne kadar hücum gücü üst düzey olan bir oyuncu olmasa da 18 sezonun 12'sinde çift haneli sayı ortalaması tutturmayı başarmış bir oyuncu. Hatta çaylak sezonunda 16.6 sayı ortalamasıyla Denver'ın en skorer ikinci oyuncusu durumundaydı. Son 5 sezonda yaklaşık 4 sayı ortalamayla oynamasına rağmen kariyer sayı ortalaması 10.3.
Ben Wallace'ın ise henüz kariyerinde çift haneli sayı ortalamasıyla bitirdiği bir sezon yok. Kariyer ortalamaları 6.6 sayı 10.7 ribaund olan Ben Wallace daha ziyade bu noktada 7.3 sayı 13.1 ribaund kariyer (14 sezonda) ortalamasına sahip Dennis Rodman ile aynı düzlemde yer alıyor ki zaten stil olarak da bu iki oyuncuyu karşılaştırmak daha mantıklı bir tercih olacaktır.
« Last Edit: 12 Jan 2007 - 16:28:34 by lombuck » Logged

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
hafakan
Newbie
*

View Profile
« Reply #35 on: 12 Jan 2007 - 16:54:11 »

Evet haklisin. Dedigin gibi Kareem`in kariyeri daha uzun ve istatistiksel acidan eksiklikler ihtiva ediyor. Cunku o kayip dort sezonda Kareem`in yaklasik 3-4 blok ortalamasiyla oynadigini dusunuyorum. Ote yandan Ben Wallace`i Mutumbo`ya benzetmemin sebebi blok ortalamasi. Bildigim kadariyla Rodman`in bu kadar parlak bir blok ortalamasi yok. Ayrica Mutombo`nun o yuksek ortalamalara ragmen Ben Wallace`tan daha uzun olan boyu sayesinde tip-in ve diger jump-shot`a dayanmayan atislardan sayiya ulastigini dusunuyorum, cunku kendisinin pek guvenilir bir jump-shot`u olmadi. Toparlamak gerekirse bu uc adami cesitli yonleriyle ele alip beraberce karsilastirma yapmak daha mantikli olabilir galiba...

Don't get me wrong!
Brent Barry
Newbie
*

View Profile
« Reply #36 on: 29 Jun 2007 - 02:14:13 »

Luol Deng de bu listeye dahil hatta babası sudan da üst düzey politikacı sanıırım sudandan mısıra savaş yüzünden göç ediyolar galiba.Mısırda büyüo fln ama aslen sudanlı
hilmydogan
Guest
« Reply #37 on: 29 Jun 2007 - 02:16:59 »

Öyle muhteşem bir coğrafya bilgisine sahip olmamama rağmen Mısır'ın Afrika kıtası dahilinde işlem gördüğünü biliyorum Allah'a şükür.
edit: evet Gencay ben de İngiltere'de büyüdüğünü falan hatırlıyorum.
« Last Edit: 29 Jun 2007 - 02:19:20 by hilmydogan » Logged
Gencay
Adana Demirspor
Sr. Member

View Profile
« Reply #38 on: 29 Jun 2007 - 02:17:53 »

afrikalı olmasına rağmen ingiltere'de büyümemiş miydi yaw deng?orada bir basketbol organizasyonuna filan katılmıştı hatta...
« Last Edit: 29 Jun 2007 - 02:18:24 by Gencay » Logged
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #39 on: 29 Jun 2007 - 02:19:09 »

Sudan doğumlu İngiltere vatandaşı.

lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #40 on: 29 Jun 2007 - 14:27:21 »

Geçen ay NBA Türkiye almış olsaydınız Luol Deng ile ilgili herbişeyi bilirdiniz yaaa yaaa, bu da size ders olsun Tongue
« Last Edit: 29 Jun 2007 - 14:27:51 by lombuck » Logged

Brent Barry
Newbie
*

View Profile
« Reply #41 on: 29 Jun 2007 - 16:32:16 »

Geçen ay NBA Türkiye almış olsaydınız Luol Deng ile ilgili herbişeyi bilirdiniz yaaa yaaa, bu da size ders olsun Tongue

valla ben aldım ama unutmuşum hatta poster amare yi vermişti Cheesy
beko
Newbie
*

Shawny Dawny

View Profile
« Reply #42 on: 19 Sep 2007 - 17:24:47 »

rick fox nereli ? ben brezilyalı diye duydum bir yerden doğru mudur?

Matrix
üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #43 on: 19 Sep 2007 - 17:27:03 »

kanada'lı

ama brezilya da afrika'da değil

occansey
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #44 on: 19 Sep 2007 - 19:54:29 »

rick fox halis türk yahu; pis sakal, jöleli geriye taranmış saç, cak cak sakız çiğneme  Grin.
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #45 on: 19 Sep 2007 - 19:59:22 »

Ona Türk denmiyo, genel tabir olarak "zıpçıktı" deniyo, her millette var.
KHAN
Jr. Member
**

Sıcak...

View Profile
« Reply #46 on: 19 Sep 2007 - 22:19:25 »

bizim millette daha çok o yüzden aklı karıştı tabi onada hak vermek lazım Cheesy

FOREVER HEAT

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #47 on: 19 Sep 2007 - 22:45:58 »

kanada'lı
ama brezilya da afrika'da değil

herhalde sörf çülük olayı yüzünden oralardadır.

Pages: 1 2 3 4 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: NBA'deki Afrikalı'lar « previous next »
    Jump to: