Welcome, Guest. Please login or register.
6 Jun 2020 - 16:56:09
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Chicago Bulls  |  Topic: Off-season 2005 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [All]
Author Topic: Off-season 2005  (Read 13540 times)
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« on: 19 Aug 2005 - 09:24:16 »

Merhaba herkese, uzun sure sonra foruma girisimi canim takimima gec de olsa topic acarak degerlediricem.

Chandler konusunda hala bir yere varabilmis degiliz.Cok takip edemedim ama gorduum kadariyla yaz boyunca tuhaf oyunculara dagitilan tuhaf kontratlar yuzunden enflasyon tavan yapmis durumda bu transfer sezonunda. Misal, Dalembert $64 milyon aldiysa, ondan daha iyi istatistik cikaran Chandler daha yuksek kontrat alir gibi sinir bozucu bir izlenim var ortada.
Simdilik Chandler'i da Curry'yi de agirdan almaya devam ediyoruz. Ki ozellikle mevzu Curry olunca gayet akillica bir taktik bu. Kazancli cikacagiz ya danormalden az zarar edecegiz boyle giderse; hos.

Paxson'i anlindan opmek isterim Duhon konusunda zen. Keza yedekledigi adamin formsuzlugu sayesinde aldigi dakikalarda yaptigi pastan cok sut kullanan guard Keyon Dooling'in (nefret ediyorum bu adamdan, sirf bok atmak icin ornek veriyorum zaten) 10 milyon dolarlik kontrat aldigi piyasada, 10 yillik veteran tutarliliginda oynayan Duhon'a verilen para hic bisey.

Harrington'a 1 yillik $3 milyon degerinde sahane bir kontrat onerdik, kabul etmesi olasi.

« Last Edit: 19 Aug 2005 - 10:05:02 by Tobias » Logged

sarp
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1 on: 27 Aug 2005 - 23:09:35 »

hiç bi yere gitmedi daha muhtemelen de gitmicek,bulls onu daha az paraya bağlamak için beklio ve bence doğru yapıolar,sonuçta maximum alamayacağını anlayacaktır heralde
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 31 Aug 2005 - 05:47:59 »

Tyson Chandler'in Bulls'un yaptigi 6 yil 64 milyon dolarlik teklifi kolay kolay kabul etmeyecegi soyleniyor. Ama bizim de geri adim atacagimizi zannetmiyorum. Onune para yigabilecek baska pek takim olmadigini da goz onunde bulundurursak durum  3 sene onceki Rashard Lewis olayina donecek gibi. O yuzden pek endiseli degilim acikcasi.

Asil haber simdi geliyor. yeni Mid-level'in geri kalaniyla (Othella Harrington'dan kalani) Darius Songaila ile anlasacagimiz soyleniyor. Kings mid-level'ini Shareef Abdurrahim icin kullandigi ve zaten salary cap'in ustunde oldugu icin match edebilmesi pek mumkun gozukmuyor. Isin neredeyse bedavaya kapattimiz maddi durumunu bir kenara birakirsak, Songaila muthis transfer. Orta mesafeden cok iyi bir sutor olmasi, pas ve dribling yetenekleriyle hucumumuza gerek skor, gerek verimlilik anlaminda yeni bir soluk getirecegine eminim. Ki Kings'de bulamadigi dakikalara bizde sahip olacagi icin gizli kalmis yeteneklerini de ortaya cikartabilir. 10 numara bir hareket. Kutluyorum Pax'i bir kere daha sappi

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #3 on: 31 Aug 2005 - 06:10:04 »

kings'in teklifi match etmesi için mid-level'a ihtiyacı yok ki... ama zaten bir sürü forvetleri olduğundan (şerif, thomas, corliss, yeri geldiğinde skinner) ona para verme ihtiyacı duymayacaklardır. yani adam artık sizde. hayırlı olsun.
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #4 on: 31 Aug 2005 - 18:16:44 »

geçen sene hep verimli uzun sorunu var deniyordu chicago için.bu çok iyi olmuş.

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 3 Sep 2005 - 02:49:51 »

Kutuphane kapaniyor uzun yazamayacagim. Chandler ile anlasmisiz sonunda. Cok sukur.

http://www.dailyherald.com/sports/bulls.asp?id=11190

bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #6 on: 3 Sep 2005 - 16:44:06 »

malik allen da bulls oldu ama nie oldu anlamadımm!!!
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 8 Sep 2005 - 02:56:45 »

Malik Allen caliskan bir uzun. Othella ve Antonio abilerinin yasi dusunulurse ozellikle savunmada is yapacaktir. Aksi takdirde de pek muhim degil, uzerinde durulacak cok buyuk bir kontrat yapmadik zira.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 17 Sep 2005 - 20:58:57 »

Garbage time guard'i olarak Pargo ile devam edip, Jay Williams'i azad ettik. Yerinde bi karar. Pargo muhtemelen yine sure bulamayacak, ama takim icinde sevilen bir oyuncudur, ki iyi bir 12. adam olmasi icin yeterli bu. Jay Williams'in ise diger aday takimlar arasinda en fazla sans bulacagi Toronto ile anlasmasini umuyorum. Hayirlisi.

Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 17 Sep 2005 - 21:16:55 »

bu arada adrian griffini de tutma kararı almışsınız.birkaç gun içinde de songaila ile anlaşmasına kesin gozuyle bakılıyo bullsun.kings yapılacak olan teklifleri match etmeyi düsunmuyomuş okudugum kadarıyla.
PunkBoyTimmy
Guest
« Reply #10 on: 19 Sep 2005 - 00:54:03 »

Garbage time guard'i olarak Pargo ile devam edip, Jay Williams'i azad ettik. Yerinde bi karar. Pargo muhtemelen yine sure bulamayacak, ama takim icinde sevilen bir oyuncudur, ki iyi bir 12. adam olmasi icin yeterli bu. Jay Williams'in ise diger aday takimlar arasinda en fazla sans bulacagi Toronto ile anlasmasini umuyorum. Hayirlisi.

alston - calderon - jay williams

sence 3 senedir oynamayan jay williams bunların arasında süre alabilecek mi?? allahtan ukic de yok...
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 19 Sep 2005 - 01:36:41 »

Bi zahmet edip okusan orda 'aday takimlar arasinda' yaziyor.  Sampiyonluga oyanayan Miami'de J-Will ve Wade'den sure alacak da, hedefsiz Toronto'da mi oynayamayacak Williams? Calderon, Jason Kidd; Ukic denen arkadas da Baron Davis  falan olsa gerek...

Bir de madem oyle seylere takiliyoruz, Jay Williams'in '2' senedir oynamadigini bilmemiz gerekirdi.

Kirk Hinrich
Newbie
*

Kirk&Ben Association

View Profile
« Reply #12 on: 27 Sep 2005 - 17:35:11 »

Jay Williams Houston'la workout mu ne yapmış geçenlerde ama Houston adamla kontrat imzalamadı.3 sene önce draft'ın en çok konuşulan adamı olup 2.sıradan seçildikten sonra motosiklet kazası geçirip bi ton ameliyat oldu.vay be adam Nba'e gelio çok büyük umutlarla ama bi kaza herşeyi bitiriyo...(ya 15 gün araba kazası geçirdim ondan biraz jay Williams'ın psikolojisini anlıyom ayıptır sölemesi ben de takla attım arabayla da allahtan bi şi olmadı kemer takılıydı)
sarp
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #13 on: 28 Sep 2005 - 14:01:07 »

gecmiş olsun sana,ya bu jay williams gercekten cok yetenekli bi oyuncu gecirdiği kaza cok ciddi ama chicago bu kadar yukardan aldıı bi yeteneği hiç uğruna neden gönderio veya gönderecek anlamıorum
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 28 Sep 2005 - 14:24:01 »

houston oyuncu çokluğundan ötürü imzalayamadı.olurdu 1-2 kişiyi bırakırsa imzalanılabilir.chicagonun veya houston un imzalamamasının sebebi adamın büyük ölçüde bittiği de olabilir.
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 28 Sep 2005 - 19:49:27 »

gecmiş olsun sana,ya bu jay williams gercekten cok yetenekli bi oyuncu gecirdiği kaza cok ciddi ama chicago bu kadar yukardan aldıı bi yeteneği hiç uğruna neden gönderio veya gönderecek anlamıorum

chicago 2 yil once waive etti jay williams'i

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #16 on: 28 Sep 2005 - 23:03:24 »

chicago 2 yil once waive etti jay williams'i

waive edilen oyuncu 3 yıl sonra tam anlamıyla serbest kalıyor olabilir Wink
Bu süre daha dolmadı galiba

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
major
Forum Cobain'i
Sr. Member

bellick bunu okuyosan topsun olm...

View Profile WWW
« Reply #17 on: 29 Sep 2005 - 22:17:53 »

zaten güzel bir kadro kurdular kaptan kirk da jay kadar yetenekli.bence oturmuş kadroyu bozmamaları daha güzel olur.jay williams, tamam çok yetenekli oyuncuydu ama kirk olgunlaştı bence bu çok kısa zamanda sonuçta 2 sene bir oyuncu için çok büyük kayıp.artık kaza mı diyelim, bi çeşit sakatlık mı diyelim...toparlaması çok zor olur...
bide bir sorum olucak jay williams bu sene oynarsa, oynadığı 2.senesi olucak...peki iyi bir performans sergilerse allstar hafta sonunda çaylaklar maçında oynıyabilicek mi???

Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 29 Sep 2005 - 22:20:52 »

bide bir sorum olucak jay williams bu sene oynarsa, oynadığı 2.senesi olucak...peki iyi bir performans sergilerse allstar hafta sonunda çaylaklar maçında oynıyabilicek mi???

yok oyle bisey

Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #19 on: 4 Oct 2005 - 12:08:43 »

Ben sahsen takasa Bulls cephesinden bakinca pek de olumlu seyler gormuyorum. Tek basina Eddy Curry'i gonderseler daha derin dusunebilirdim ama isin icine Antonio Davis'in girmesi bende bu fikri olusturdu. Curry'nin yoklugunda pivot olarak cok iyi isler cikaran Davis'in gitmesi ile Bulls'un potaaltında Larry Brown'un kasesi kadar buyuk bir bosluk acilmis oldu kanimca. Kadroya bakinca pivot pozisyonunu oynayabilen yegane oyuncu olarak 4 numaradan bozma Othella Harrington gozukuyor. 5-10 dk arasi da Chandler'i kullanabilirsiniz ama daha fazlasi kasar adami. Bu takasin bir de Tim Thomas tarafi var oraya hic girmiyorum. Giren girmis cunku.

Kirk Hinrich
Newbie
*

Kirk&Ben Association

View Profile
« Reply #20 on: 4 Oct 2005 - 14:32:25 »

Ya sonunda şutluyoz adamı yanında pargo'yla piaykowski falan yazılıyo.Bulls için de micheal sweetney diyolar bi netleşsin tam anlamıyla sonra yorum yapmak daha doğru olcak gibi.Isiah Thomas'ı bi de biz kazıklayalım di mi?  Ya ESPN'de Antonio Davis+Curry=Tim Thomas+Sweetney falan diyo iyice mkafam karıştı şimdi. Huh
« Last Edit: 4 Oct 2005 - 15:16:17 by Kirk Hinrich » Logged
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 4 Oct 2005 - 15:40:38 »

espn in yazdığı doğru diye biliyorum bende tt ile sweetney e karşı a davis bide curry bence pota altı zayıflıcak chicagonun ama hayırlı olsun bakalım.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 4 Oct 2005 - 19:26:08 »

Davis'in New York tarafindan serbest birakilirsa dosdogru geri donecegi soyleniyor. Zira ailesi cok mesutmus, emkli olduktan sonra hayatina Chicago'da devam etmeyi dusunuyormus falan filan. Bu sekilde olursa o kadar da kotu degil, ancak Tim Thomas yine de sacma sapan duruyor. Onu da biz birakirsak, bilemicem.

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 4 Oct 2005 - 20:30:17 »

Açıkcası Davis'i göndermeleri büyük kayıp oldu. Karşılığında Tim Thomas'ı almaları daha büyük kayıptır ayrıca... Şu kadroda da sağlam uzun rotasyonu kalmadı Bulls'da, çok sınırlı....

Tabi eğer Davis serbest bırakılır ve Bulls'a geri dönerse hamle iyi olabilir. O da TT geldiği için değil nereden olursa olsun draft hakkı alındığı içindir Wink
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #24 on: 4 Oct 2005 - 20:41:07 »

bence bu takasta bulls'un en önemli kazancı 2006 1. tur draft hakkı oldu.tim thomas savaşçıdır ama bir yere kadar.davis geri dönerse yeni bir kazanım değil.rotasyon zarar gördü ama bulls curry'i bence son ana kadar bırakmak istemiyordu ama o kalple bir yere kadar demek ki.bulls'lu yetkililerin dediklerine göre,eğer yeni bir test ile yeni veriler elde edilemezse kendilerinin sahip olduğu veriler ışığında curry'i elde tutmak büyük riskmiş.gm'in dediğine göre eğer test sonucu sağlıklı bir bilgi alabilselermiş,1 sene kenarda oturması pahasına dahi curry'i elde tutmayı düşünüyorlarmış.kaynak new york times...

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
berdush
Newbie
*

View Profile
« Reply #25 on: 4 Oct 2005 - 23:23:47 »

Ben NY'un Davis'i serbest bırakacağını düşünmüyorum, bu sezon ondan maximum faydalanmaya çalışacaktır Larry Brown...

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #26 on: 5 Oct 2005 - 12:06:07 »

Isiah Thomas'ı bi de biz kazıklayalım di mi?  Ya ESPN'de Antonio Davis+Curry=Tim Thomas+Sweetney falan diyo iyice mkafam karıştı şimdi. Huh
Bu bi Thoması kazıklama durumundan çok Paxson'ın Curry için çare bulamaması takası oluyor biladerim maalesef. (Bi de çok itici geldi birden bi de biz kazıklayalım durumu, önümüze gelenden kazık yiyormuşuz hadisesi mi var?)
Knix kısmında söyledim gerçi Antonio 37 yaşında ve son anda konuşulanlara göre Knix onu bırakacak, o da ya Bullsa geri dönecek yada emekliliğini isteyecek. Davis önümüzdeki sezon Knix rotasyonunda olmayacak yani (tabi herşey oyuncuların fiziksel testleri geçmesinden sonra kesinleşecek)
Ama ben Curry için bu sene Bulls'un pişman olacağını düşünüyorum. Bulls'daki draft kaybı Jay Will'den sonra Curry ile devam edecek. Bi bahtsızlık var bu işte...

visionary
Newbie
*

Yeni bir yaklaşım !

View Profile
« Reply #27 on: 5 Oct 2005 - 15:33:30 »

Tim Thomas sezon ilerlerken olgunlaşan ve koruyan nadir oyunculardan. Sezonun son maçlarında sayı problemi yaşamaya başladıysa da geçmişine bakarak halen güçlü dönemde olduğunu söyleyebilirim.
Bence iyi tercih oldu. Davis'in gönderilişi de aynı yaklaşımın sonucu olarak görülebilir.

Açıkcası Davis'i göndermeleri büyük kayıp oldu. Karşılığında Tim Thomas'ı almaları daha büyük kayıptır ayrıca... Şu kadroda da sağlam uzun rotasyonu kalmadı Bulls'da, çok sınırlı....

Tabi eğer Davis serbest bırakılır ve Bulls'a geri dönerse hamle iyi olabilir. O da TT geldiği için değil nereden olursa olsun draft hakkı alındığı içindir Wink
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 5 Oct 2005 - 15:35:42 »

Evet Tim Thomas'in sezon icinde olgunlastigi dogru olabilir fakat tek bir yonden bakilirsa. O da armut olarak.

the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #29 on: 6 Oct 2005 - 11:31:30 »

ben açıkçası bulls yönetimine curry'nin maksimumunu bilmemize rağmen kızamıyorum.adamlar oynayıp oynamayacağı bile belli olmayan bir oyunuyu belli ki takımda tutmayı yeğlememişler.new york sonunda gerçek bir pivot kazandı ama thomas bazı testleri talep etmeyeceğini söylemiş.adama sahada bir şey olursa,thomas yemediği tek haltı da başarmış olacak.

ALDOUS HUXLEY
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #30 on: 6 Oct 2005 - 13:06:29 »

Curry'nin maksimumunu biliyoruz, bu sene fazlasiyla gosterdi. 20-10 potansiyele falan sahip oldugu da yalan baya eskilerden kalma bi yalan. Ozelikle 10 ribaund ortalama tutturmasi icin yaklasik 65-70 dakika oynamasi gerekiyor, ama ayni zamanda da 12 faulle oyun disi kalma sorunu mevcut. Karisik isler bunlar...

Pages: 1 2 3 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Chicago Bulls  |  Topic: Off-season 2005 « previous next »
    Jump to: