Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 Forum Kuralları
Welcome, Guest. Please login or register.
1 Dec 2021 - 02:06:16
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Forum Kuralları  |  Topic: Forum Kuralları 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Forum Kuralları  (Read 10941 times)
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6.098


View Profile WWW
« on: 2 Aug 2003 - 01:37:47 »

KURALLAR VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

1- Her forumun, grubunun veya en küçük topluluk ailenin olduğu gibi batug.com forumunun da bir takım kuralları vardır. Bu kurallara uymak zorunludur. Bu kurallara uymayan kişiler ilk önce uyarılır, uyarıya kulak asmamaları durumunda bir daha uyarılırlar. Hala bu uyarılar karşısında olumsuz tavrı sürüyor ise yöneticiler tarafından belirlenecek sürelerde ban atılır. Bu sürecten sonra üyenin yanlış davranışlar sürerse forumdan atılır.

2- Foruma üye olduktan hemen sonra gaz ile herhangi bir şey karalamayınız. Öncelikle en azından forumun eski başlıklarını bir kolaçan ediniz. Bu sizin için bir artı puan olacaktır. Eğer hemen bir şeyler karalama sevdasına kapılırsanız yapacağınız her yanlış başınızı feci şekilde ağrıtabilir. Bu ağrılar alaya alınma, başlıklarınızın veya cevaplarınızın silinmesi ve eleştirilme gibi sebeplere dayanabilir.

3- Yeni üye olan arkadaşların öncelikle forumu tanıması amacı ile 1 ay süre ile yeni topic açmaları yasaktır. Bu süre zarfında açacakları her entry silinecektir. Zaten o bir ay zarfında entry açmanın ne kadar gereksiz bir şey olduğunu görecek ve ne zaman entry açılması gerektiğini öğreneceklerdir...

4- Profilinizi değiştirirken belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle kullanacağınız şifreleri kimseye söylemeyiniz. Ve ayrıca profilinizde doğru bir mail adresi kullanınız. Eğer şifrenizi unutursanız kullanacağız hatırlatıcı kelime ile şifreniz vereceğiniz bu mail adresine gönderilecektir. Ayrıca kullanacağınız hatırlatma sorusu ve cevabının "takımımın adı", "favori oyuncum" gibi cevaplarınız incelendiğinde tahmin edilebilecek şeyler olmamasına dikkat ediniz. Forumda kullanacağınız avatar'ın bir nevi sizi temsil edecek bir simge olacağını düşünerek kesinlikle başkalarının kullandığı avatarları kullanmayınız. Ayrıca kullanacağınız avatarların enine 120 pixel, boyuna ise 170 pixel'den büyük olmamasına özellikle dikkat ediniz. Forumda kullanacağınız imzayı hazırlarken dikkat edeceğiniz en önemli nokta kışkırtıcı veya rahatsız edici ifadeler içermemesi... Dil,din, siyaset veya diğer duyarlılık noktalarına dokunacak imzalar kesinlikle yasaktır. Ayrıca kullanacağınız imzanın resim olması durumunda boyuna 120 pixel, enine ise 500 pixel'den büyük olmamasına dikkat ediniz. Bu noktalara dikkat etmemeniz durumunda öncelikle adminler imzanız veya avatarınızı kaldıracaktır. Herhangi bir uyarı yapılmayacaktır. Gerekli uyarıyı dikkate almamanız durumunda daha büyük yaptırımlara tabi olabilirsiniz. !!! DİKKAT! İmza ve Avatar olarak kullanacağınız resimler eğer forum dışında bulunuyorsa uzantılarının GIF olmasına özen gösteriniz. !!!

5- Forum başlıklarında, özel mesaj alanında ve chat odasında karşılıklı atışma ve tartışma yapmayınız. Bir hakaret veya sizi rahatsız edecek herhangi bir şey mevcut ise bunu yöneticilere iletin. Onlar en doğru olan neyse yerine getirmeye çalışacaklardır. Öncelikle bu ortamın bir basketbol forumu olduğunu unutmayın. Kilometrelerce uzaktaki yüzlerce insanı bir araya getiren en önemli unsurun basketbol olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Basketbol kültürlü, olgun ve belli bir seviyedeki insanların sporudur. Bu mantık ile yola çıkarak size yakışacak olan hareketleri forum içinde sergileyin. Karşınızdaki insan yanlış yapmış ise o yanlışa daha büyük bir yanlış ile cevap vermek haklı olduğunuz durumda haksız duruma düşmektir. Bu hem sizin forumda daha uzun süre yazabilmenizi sağlar, hem de forumun daha uygun bir şekilde yaşamasına ön ayak olur... 

6- Forum içinde dil, din, ırk, siyaset ve futbol tartışmaları kesinlikle yasaktır. Bu tür entryler açılması, konularının bu yöne çekilmesi ve de bu konularda çağrışımlar yapılması kesinlikle yasaktır. Bu tür hareket içine giren arkadaşlar forumdan katiyetle atılacaktır...

7- Forum içinde küfür ve hakaret kesinlikle yasaktır.

8- Forum içinde yazmak için veya mesaj sayınızın artması için yazmayınız. Eğer bir konuda bilginiz yok ise öncelikle öğrenmek için gayret gösteriniz. Her entry'e yazmak, yada her forumda yazmanız gibi bir şartımız yoktur. İsteyen sadece CM forumunda , isteyen sadece NBA forumlarında yazar. Bu yüzden sizi zor durumda bırakacak yanlışlar yapmayınız.

9- Alıntı yapmadığınız sürece arka arkaya kısa sürelerde birden çok mesaj atmayın... Bu tür mesajlar yöneticiler tarafından silinecektir.

10- Sadece smile kullanarak cevap vermek veya entry'i cıvık bir şekilde smile denizine dönüştürmek yasaktır.  Ayrıca sadece "teşekkür ederim" veya "saol" şeklinde cevaplar vermeyiniz. Bu tür "teşekkür cevapları" yöneticiler tarafından silinecektir. Gereksiz geyik tarafımızdan hiç hoş karşılanmaz.

11- Burası bir portal değildir. Bir siteden aldığınız haberi direkt buraya paste etmeyin. Araklanılmış ve ardına hiçbir yorum eklenmemiş mesajlar silinir... Haber paste etmek yerine haberin adresini paste etmeyi deneyiniz. Bu bizim tarafımızdan tercih edilen şıktır.

12- Tezahürat yapmak için forumu kullanmayın. Bu tür mesajlara da müsamaha gösterilmeyecektir.

13- Topic açmadan önce o başlığı içeren başka bir entry olmadığına emin olun. Eğer varolan veya konuyu içeren bir entry mevcut ise sizin açtığınız entry silinir. Tekrar tekrar aynı entry'i açmak yerine yöneticilere danışmayı deneyiniz...

14- Bazı arkadaşların forum içinde dönem dönem çokça mesajları silinebilir. Bu durumda onlara gıcık olunduğu gibi bir izlenime kapılmasınlar. Bilakis yaptıkları yanlışın ne olduğunu anlamaya çalışsınlar. Hatta anlamakta güçlük çekiyorlarsa yöneticilere sorsunlar. Gerekli cevaplar yöneticilerde gizli...

15- Nickleriniz alt tarafında yazmasını istediğiniz "Custom Title" denilen ifade var ise bunu Admin'lere veya Global Moderator'lere özel mesaj atarak iletiniz. En kısa zamanda bu isteğiniz yerine getirilecektir.

16- Kullanmak istediğiniz avatar var fakat nete atamıyor iseniz yöneticiler ile irtibata geciniz. forum@batug.org adresine avatarınızı gönderirseniz en kısa zamanda uygun bir şekilde avatar sizin icin hazırlanacaktır.

17- Entry iki kişi arasında karşılıklı muhabbete dönmeye başladığı an mümkünse özel mesaj ile veya chat odasında bu muhabbete devam ediniz. Diğer durumlarda güzelim el emeğiniz cevaplarınızın en kısa zamanda uçuşuna şahit olabilirsiniz...

18- Forum hakkında bilmediğiniz veya anlamadığınız bir şey var ise Duyurular Bölümü'ndeki SSS başlığında buna çare arayınız. Eğer çözümünüzü başlık altında bulamazsanız oraya yazıp sorabilirsiniz. Elbet bir bilen arkadaş çıkıp sizi yönlendirecektir.

19- Forumda MP3 linki yayınlamak,DivX film ticareti yapmak,warez,c rack,serial,şifre kırma... gibi konular hakkında mesaj atmak yasaktır.

20- Büyük harfle entry girmek yasaktır. Eğer Entry'nin tamamı büyük harfler ile girilirse o entry moderatorler tarafından silinir.

21- Üye alımı, her ayın ilk haftası açık olacaktır. Üyeliğin 1 aylık süre zarfında kullanılmaması durumunda, üyelikler silinir.

22- Bu kurallar daha iyi bir ortamda yazmamızı, okumamızı ve bir şeyleri paylaşmamızı sağlamak amacı ile hazırlanmıştır. Bu kurallara uyduğunuz sürece burası sizin her türlü isteğinize karşılık verebilecek bir ortamdır. Yok eğer "ben yasakları sevmem" diyorsanız burada işiniz yoktur. Bi zahmet bizi kendinize muhatap almayınız...

23- Her mesajın içeriğinden, mesajın yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı batug.com Forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Forum Yönetimi
« Last Edit: 18 Jun 2007 - 17:41:15 by BabyShaq » Logged
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Forum Kuralları  |  Topic: Forum Kuralları « previous next »
    Jump to: