Welcome, Guest. Please login or register.
19 Nov 2019 - 11:25:27
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Kenan Onuk anısına... 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3] 4  All
Author Topic: Kenan Onuk anısına...  (Read 12343 times)
OzgurM
being ron jeremy
Veteran
Sr. Member

View Profile
« Reply #30 on: 12 Jul 2005 - 15:44:12 »

Türkiye'de gazetecilik ve televizyonculukta ilke ve spor adamlığı denince 1. sıraya yazabileceğimiz bir ''adamı'' yitirdik. Herkesin başı sağolsun.

PS. bu forumdaki antu.com veya ultraaslan seviyesindeki kulüpçülük midemi bulandırmaktaydı ancak artık çaresizlik hissediyorum sadece.   
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #31 on: 12 Jul 2005 - 16:33:32 »

siz daraacını kurmuş, mahkumu asmışsınız bile... olumsuz hiçbir eleştiriye kapı açık olmayınca yorumlar da havada kalıyo..

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #32 on: 12 Jul 2005 - 16:52:39 »

açıkçası kenan onuk u sadece 90 dakika üzerinden yargılamak bence çok insafsızlıktır.illaki bişiler yazmak grekmemektedir sanırım ki bu da bu forumun kurallarından biridir.çünkü devletin tv si bile yayınlamazken ntv de daha önceki yıllar da ve 2 yıl aardan sonra bu yıl tekrar golden league i alarak amatör sporlara nasıl katkı yaptığı ortadır.ben bugün sporu seviosam atletizm,fransa turunu,tennis bunlar 90 dakikadaki -klüpçü- kişilerin sayesindedir.çünkü ben onları sadece 90 dakikada takip etmedim yazılarını okudum,kitaplarını okudum ve hayata ve spora dair bişiler kapmaya çalıştım bazen 90 dakikadakii -gerçekten klüpçülüklerine- uyuz oldum,sinirlendim.ama bunlar o kişilerin mutemadiyen öle olduğunu göstremez çünkü 90 dakika buzdağının sadece görünen kısmıdır.
amatör sporlara yaptığı katkı yok diyenlere cevabı aslında çok önceden  birçok amatör federasyonun kurulmasında öncü olarak göstermiştir.kendisi sadece bir futbol yorumcusudur ama benim gözümde gerçek bir atletizm uzmanıdır.olimpik ruhlu bi insandır...

3-4 gün önce içimden geçiriodum,golden league yarışları tekrar başladı ama kenan onuk,cuneyt koryurek ve hıncal uluç eskisi gibi program yapmıolar,keşke yapsalar diyordum........

ruhun şad olsun,ışık ve sevgiyle....
Arwen
Newbie
*

I lafff this game!:)

View Profile
« Reply #33 on: 12 Jul 2005 - 18:47:35 »

Kenan Onuk,Kazım Koyuncu vs. Kansere Kurban verilenler.Bu illet hastalık belki insan icadı ama umarım en kısa sürede devası bulunan bir dert haline gelir,yoksa bir bir harcanır olunucak...Çok üzücü ama elden bir şey gelmiyor malesef,mekanı cennet olsun,onun sesi özlenenler arasında olucak... Embarassed

nba tv,all day,all night...!
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #34 on: 12 Jul 2005 - 19:12:43 »

şimdi burda şöyle bir yanlış var. kenan onuk'u beenmemek için illa fenerbahçe düşmanı olmak gerekmiyo, yani burdaki eleştiren arkadaşlarımızın değinmek istedii nokta bu diil sanıyorum ki. ben fenerliyim ancak kenan onuk'un gerek 90 dakikadaki gerekse gazetedeki yazılarını çok basit bulurdum ve hiçbir futbol görgüsü içermediini düşünürdüm.

olayı futbol boyutuna indirirsek pek bir katkısı olduunu düşünmüyorum türk futboluna, 90 dakika da vasatı aşamayan bir programdı.

diğer sporlara -özellikle atletizme- ilgisi olabilir, ntv'nin grand prix'leri vermesinde falan da büyük çabası vardır muhakkak. bunun da ne kadar büyük bir katkı olduu tartışılır. atletizm haricinde de bir şey hatırlamıyorum ben ntv'nin yayınladıı. tamamen futbola odaklanmış bi kanal, olimpik ruh falan hikaye gibi geliyo bana.

ntv'nin bir spor kanalı olduuna kesinlikle karşı çıkıcam kimse kusura bakmasın, futbol kanalı demek çok daha uygun düşecektir. özellikle bu sene net bi şekilde gördük bu vaziyeti.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #35 on: 12 Jul 2005 - 19:39:15 »

NTV'i kesinlikle bir spor kanalıdır. Futbola öncelik verdiği ve kayırdığı doğrudur ama diğer sporlarla ilgileri tartışılmaz. Her spor dalı için aynı miktarda zaman ve para ayırmalarını istemek mantıksızdır. Böyle olsaydı bu sefer de "Ne diye bu poker turnuvasını gösteriyorlar" denirdi.

Tanımadığımız ve yaptıklarını bilmediğimiz bir adam hakkında çok fazla konuşuyoruz. Kenan Onuk ile ilgili anım diyebileceğim tek şey 90 Dakika programında verdiği bir tepkiydi. Ortega'nın Fenerbahçe'ye geldiği zaman Haşmet Babaoğlu "Neden, asıl eksiğiniz başka yerde" demişti. Hıncal Uluç da "Bunlar hep böyle" diyerek onaylamıştı. İşte o sırada Kenan Onuk'un suratında kocaman bir gülümseme -hatta sırıtma- vardı. "Evet biz böyleyiz, ne yapabilirim" diyen bir gülümseme. Haklı, biz böyleyiz.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #36 on: 12 Jul 2005 - 19:59:47 »

Valla NTV'nin spora TRT'den daha fazla değer verdiği de ortade. Sonuçta NTV ticari bir şirket ve kezenç sağlayıp reklamlarla ayakta kalmak zorunda. Esas yatırım yapması TRT'ye bakarak NTV gayet çok değer veriyor spora.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #37 on: 12 Jul 2005 - 20:04:05 »

Onuk'u beğenmemekle fenerbahçe düşmanlığını birbirine bağlayan olmadı, Onuk'a getirilen klüpçülük ve ilkesizlik tanımlarına, rakip takım fanatikliği gözlüğünden bakıldığı yorumunu getirdim.. o kadar..

Kenan Onuk'un ntv kanalını spor yayıncılığı konusunda getirdiği çizgi ortadadır. bunu tartışmayı bile yersiz bulurum. elbetteki ne yaparsanız yapın futboldan çok da uzaklaşmanız mümkün değildir. Kenan Onuk'lu ntv hiç seyredilmeme riskine karşı atletizm golden leauge yarışlarını hem de prime time da ekranlarımıza getirmiştir. Gerek haber bültenlerinde gerekse spor kuşaklarında, voleybolden, tenise, bisikletten okçuluğa, wind sörften, motor sporlarına kadar türlü spor branşlarından programlar ve haberler yapmıştır ntv..

elbette ntv bir spor kanalı değildir ve o amaçla da kurulmamıştır, bu sene avrupa futboluna bu kadar ağırlık vermesindeki etkenin ise ilkesizlikten çok genç yayıncıların futbla olan ilgileri etkili olmuştur kanımca; nitekim bir ara Murat Kosova, premier leauge yayını için Kenan Onuk'a nasıl diller döktüğünü anlatmıştı bir programda.

burda önemli olan, bizlerin vergisiyle kamu yararına yayın yapma durumunda olan ve trt3 kanalını da spora ayırdığını ilan eden devlet kurumunun, bu kanalda, arşivinden çıkardığı, nuh nebiden kalma 1.lig maçları, 80 li yıllardan kalma dünya kupası maçlarını bizimle dalga geçer gibi yayınlamasına karşı, bir özel kanalda, bir adamın tek başına, elinden geldiği kadar, yapmaya çalışmasıdır.

sanki her kanalda doyasıya spor programları izliyebiliyormuş, bu ülkede eurosport ayarında yada geçtim, onun onda biri ayarında spor kanalları varmış gibi, Onuk'un yapmaya çalıştığı işe burun kıvırmak bana ters geldiği için tepki verdim, dahası bir eleştiri yaparken birilerinin tutuğu takımlara göndermeler yapmanın da doğru olduğu kanısında değilim.

Form a Fuckin\\\' Wall
jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #38 on: 12 Jul 2005 - 23:43:42 »

bana ters gelen olen bir insanin yaptiklarina duyulan takdir hayranlik sukran icin acilan bir topic te belki kamera arkasinda bi sanat asigi spor adami super bi insan olabilir ama soleydi boyleydi tarzi yorumlar yazilmasi.. nasil ki bjork topic ine(o topic onun sanatina olan hayranliktan acilmis oldugu icin) bjork hakkinda olumsuz seyler yazmak abes kaciyorsa; burda kenan onuk icin acilmis topic e de olumsuz seyler yazmak o kadar abestir..

Richard Hammond
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #39 on: 13 Jul 2005 - 00:04:50 »

buna katılamicam. björk'ü tanıyosan, sanatı ve yaşamı hakkında bilgin varsa bu konularda eleştiri getirebilirsin, kimse de bişey demez. "björk çok kötü ya nası dinliyosunuz" dersen abes kaçar. burda kenan onuk'u eleştirenler kenan onuk hakkında bilgi sahibi olan insanlar, onun yürüttüü tv kanalını takip eden insanlar. bu bakımdan yazılan şeylere sırf olumsuz olduu için karşı çıkmak dooru olmaz. fakat ters gelen noktalar varsa tabiki de cvp verilir tartışılır.

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #40 on: 13 Jul 2005 - 00:13:14 »

şimdi o hesaba göre 90 dakika vasatı aşamayan bir program eleştirisine bende diğer spor programlarına (kına vermeli,sapıklık lafları ile bezeli yada kabzımalıkla örnek verilen futbol yorumlu programları) göre kat ve kat daha iyidi, neye göre kime göre sen şöle dersin veya diyemezsin denilebilirki, bunun bir çizgisi yok.
« Last Edit: 13 Jul 2005 - 00:18:30 by ai#3 » Logged

blackfish
Full Member

View Profile
« Reply #41 on: 13 Jul 2005 - 01:24:13 »

türkiye ve türk sporu bir nebzede olsun kendince deger yargıları olan ve spor ve müzik için imkanların elverdiği şekilde hizmet eden bir insanı kaybetmiştir..

yukarda yazılan larda kenan onuk'un türk sporuna gerektiği kadar hizmet etmediği  hakkında görüş yapan arkadaşlarıma saygı duyarım  kendi görüşleridir ve kendilerince haklı sebepleri elbetteki vardır tabikide.

Ama belkide söyle bir durumu gözden kaçırıyoruz futbolun 1. spor kabul edildiği ( ve olduğu ) bir ülkede görev yaptığı kanalda elinden geldiğince yer vermeye çalışan bir insandı  futbolun tartışıldığı bir ortamda (90 dk ) diger 2 insan ne kadar takımsal kimlikleri ile program yapıyorsa kenan onukta o kadar takımsal kimliğinden uzak durmaya çalışıyordu benim görüşümce. Ama şunuda unutmamak lazım bu ülkede her düşündüğünüz veya gerçekleştirmek istediğiniz şeyi yapmanıza kolay olmuyor yani bazı insanları bunlara inandırmak gerekiyor kenan onuk bu  engelleri aşmaya çalışan bir insandı bence ama ne yazıkki buna  hastalığı izin vermedi.

kendisine allahtan rahmet diliyorum ......
« Last Edit: 13 Jul 2005 - 08:33:04 by blackfish » Logged
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #42 on: 13 Jul 2005 - 14:31:38 »

kanser oldugunu bilmiyordum. Erken yasta ölünce kalp krizi diye dusundum.... gercekten cok uzuntu verici...

Ayrıca TRT haberlerinde Kenan Onuk'un eski goruntulerini verirken,onun sesinden bir Artistik patinaj sampiyonası gosterdilerki... agzım acık kaldı. Evet eskiden seyrettigimiz artistik patinaj sampiyonlarını sunan Kenan onuk'un ta kendisi idi... O goruntuden sonra bir kat daha uzuldum...

gercekten cok seviyeli bir adamdı. Amigo taraftar degildi.NTV deki Atletizm ile ilgili yorumlarını da severdim 90 dakikayı da. ZAten piyasada 90 dakika dısında kac futbol programı var ki ?

Allah rahmet eylesin...

Son Turnuva Şampiyonu
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #43 on: 13 Jul 2005 - 16:04:13 »

yani ntv ye futbol kanalı deniyorsa bu konuyu pek fazla uzatmaya gerek duymuyorum.sadece gwelişi güzel söylenmiş bir laf olarak algılıyorum çünkü verilen programlar ortadadır.atletizm,motor sporları,basketbol ve de tabiki futbol ana spor dalarıdır ntv de.bu dalların en önemli organizasyonları ekrana gelmektedir ve de ayrıca tüm sporlar hakkında da haberler ve programlar verilmektedir.
ve de bir de olaya şöyle bakmak gerk diye düşünüyorum; ntv bu yaz ekrana taşıyacağı  spor dallarının reklamlarını gösterdikten sonra buna karşılık olarak cnnturk wimbledon ve beach volley maçlarını vermiştir.bunu da hafife alıosanız daha da başka bişi demiyorum.
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #44 on: 13 Jul 2005 - 16:40:10 »

Duyduğumda çok üzüldüm Nur İçinse Yatsın,Televizyonculuğun Spor dalına sayısız emekleri geçti...Buz patenini Türkiye'ye anlatan öğretende ta kendisi idi...

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
Pages: 1 2 [3] 4  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Kenan Onuk anısına... « previous next »
    Jump to: