Welcome, Guest. Please login or register.
18 Aug 2019 - 04:41:07
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Lezzet Durakları 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 42
Author Topic: Lezzet Durakları  (Read 186829 times)
HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #105 on: 5 May 2006 - 22:50:53 »

nişantaşı "the sofa hotel"in üst katında, "Tuus" restaurant ve hyatt regency'de "spasso" Afro

Bursa Çekirge meydan'da "Nurullah Kebap"da eti bol dürüm

Gaziantep:
Metanet'te Beyran içeceksin,
Yörem'de mercimekli köfte, arap köftesi, analı kızlı, yuvarlama,
Çavuşoğlu ve İmam Usta'da kebabın her türlüsü,
Üçler'de lahmacun,
Tenis Klubü'nde çingene salatası,
Karşıyaka'da Halil Usta'ya gidip "doldur" diyeceksin, "dur" diyene kadar kebaplar gelmeye devam edecek...

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #106 on: 5 May 2006 - 23:00:39 »

Bu topiği nerdeyse unutmuştum, büyük çoğunluk bilmeyecek belki ama yolu düşen olursa yazayım. Maltepe Üni'de okuyanlar veya gidenler bilir. Kampüse giden patikaya girerken sağda kuzu çevirme yapan bi kulübe var - adı aklıma gelmiyo şimdi -. Eti gayet güzel, salatalar hep bahçede kendi yetiştirdiği malzemelerdn. Hele de kışın o büyük sobanın etrafında oturuyosan ohhdlıtjhdr...

Arın
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #107 on: 5 May 2006 - 23:10:17 »

-Gelibolu Zafer Süt Ürünleri'nden peynir tatlısı (adamlar kralını yapıyorlar)
-Gelibolu'da Roma dondurmasından Sade dondurma (Keçi sütüyle yapıyorlar)
geliboluluyum ama şu donurmayı keçi sütüyle yaptıklarından emin değilim yine de çok güzel oluyor. peynir tatlısı ise zaten çok tatlı. gelibolu da her yer dondurmacı doldu. kralı tabiki roma. bir de sardalya tabiki. her yıl festivalde bedava dağıtılıyor ve hemen bitiyor. tavsiye ederim.
m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #108 on: 5 May 2006 - 23:15:00 »

Sabahları Cağaloğlu'nda işi olanlar elbet bilir. Türkocağı caddesi, eski Cumhuriyet gazetesi binasının oralarda Çakır adında  sandviç yapan bir seyyar araba var. İsmini falan bilmiyorum dayının, pek muhabbet olmadı malesef. Zaten sabahları arabanın önünde uzun kuyruklar oluşuyor, başını kaşıyacak vakti olmuyor sandviçleri doldurmaktan. Karışık dediğiniz zaman film kopuyor. Amerikanı güzel, salamın sucuğun binbir çeşidi mevcut. Gerçekten başarılı.
Bi' de forumdaki yüksek reputation'ına güvenerek yolumu Beşiktaş iskelesine düşürdüm bir şekilde ve Park Büfe'nin sosislisinden tatma fırsatım oldu. Hardalı bi' hayli başarılı, sosislisini beğendim. Bir de şu Caferağa'yı çok övdü arkadaşlar tez zamanda oraya da bir bakmak istiyorum.

anilkos
Forum Wolverine'ı
Full Member

hi,hi,hi,hi...

View Profile
« Reply #109 on: 5 May 2006 - 23:38:57 »

Eskişehirde en beğendiğim yer Ar Kebap.Hürriyet gazetesi tarafından en iyi 10 kebapçıdan biri seçildi Türkiyede.Servis,kalite çok çok iyi.Herşey önünde hazırlanıyor.İkramlar falan 4 4lük.Eskişehire yolunuz düşerse,astsubay orduevinin karşısındaki arkebapa gitmenizi öneririm.

Shaun Voxx
Jr. Member
**

Dr. Emmett Brown

View Profile
« Reply #110 on: 6 May 2006 - 03:13:02 »

Benim favorim Beyazıt Saray Büfe
Okuldan çıkarsın,hayattan bezmişindir çünkü o gün Rauf Versan ın dersi vardır.Beyazıt meydanında ikileme düşersin sola gidersem otobüsler,otobüs ev demek,sıcak yemek demek;saga dönersem saray büfe,iki sosili,bi kaşarlı,bi portakal demek,otobüsü kaçırmak demek,eve geç ama  mutlu gtmek demek
bence istanbulun en iyi ayaküstü büfesi özellikle en iyi sosislisi  burada.

-reklam gibi olmuş yahu Grin

T-Rex
Guest
« Reply #111 on: 16 Jul 2006 - 01:57:08 »

Ankara'da İskitler (Büyüksanayi ve civarı) bölgesinde seyyar gobitçiler var. Bazlamanın arasına haşlanmış yumurta , domates , yeşillik ve pul biber. Tadı muhteşemdir.
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #112 on: 16 Jul 2006 - 11:34:16 »

Abilerim ben  "Midyeci Ahmet" diyorum başka bişey demiyorum. Adam muazzam midye yapar. Özel dalgıçıyla hergün midyeleri çıkarır. Ve en temiz 10 midyeciden biri seçilmişti. KArşıyaka-Bostanlı'nın göbeğinde duran bu abimizin midyelerini hiç bir İzmir'li forumdaş kaçırmamalı bence. Web sitesi bile var yani. Wink www.meshurmidyeciahmet.com
« Last Edit: 16 Jul 2006 - 11:37:25 by Nowitzness » Logged

MVP
mine mine mine...
Veteran
Pro. Member

MVP

View Profile
« Reply #113 on: 17 Jul 2006 - 01:20:03 »

memo shish kebap - kings highway / brooklyn amigo
.
...
Yönetici
Pro. Member

M.U.F.C.

View Profile
« Reply #114 on: 17 Jul 2006 - 14:03:57 »

mc donalds san diago  basşka yerde böle cheesburger yiyemezsiniz her insanevladının denemesi gerek

EN İYİ POLİS  ÖLÜ POLİSTİR
T-Rex
Guest
« Reply #115 on: 20 Jul 2006 - 01:45:16 »

Ankara 'da yeni yapılan İncek Bulvarı üzerinde gözlemeci bahçeleri var. Özellikle ballı-cevizlı olanı tavsiye olunur.
Amaré_32
Guest
« Reply #116 on: 20 Jul 2006 - 07:31:16 »

Abilerim ben  "Midyeci Ahmet" diyorum başka bişey demiyorum. Adam muazzam midye yapar. Özel dalgıçıyla hergün midyeleri çıkarır. Ve en temiz 10 midyeciden biri seçilmişti. KArşıyaka-Bostanlı'nın göbeğinde duran bu abimizin midyelerini hiç bir İzmir'li forumdaş kaçırmamalı bence. Web sitesi bile var yani. Wink www.meshurmidyeciahmet.com

ben bu yeri her ordan geçitğimde görüyorumda hiç açık olmuyo' hep kenarda öyle bomboş duruyo',bi de fiyatları ne kadar bu midyelerin yıllardır yemediğimden hazır gitmişken alıyım baya bi'...
« Last Edit: 21 Jul 2006 - 17:50:24 by Amaré_32 » Logged
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #117 on: 20 Jul 2006 - 13:08:27 »

ben bu yer iher ordan geçitğimde görüyorumda hiç açık olmuyo' hep kenara öyle bomboş duruyo',bi de fiyatları ne kadar bu midyelerin yıllardır yemediğimden hazır gitmişken alıyım baya bi'...
Abi o verdiğim linkte sabhtan gece 2 ye kadar falan diyo ama sabahları olmuyo. Saat akşam 6-7 gibi geçersen mutlaka olacaktır. Fiyatları 300-400 bişeydi galiba ben şuan Bostanlı'da değilim Çeşme'deyim. Belki değişmiş olabilir. Bende uzun zamandır almıyorum.

Eurytos
Jr. Member
**

Long live Gandalf

View Profile
« Reply #118 on: 21 Jul 2006 - 11:17:02 »

manisali arklar bilir yolu düsenelr için gzl bi kokorecci wrem dedim... Beledie binasına geliosunuz orda böle sewgi yolu tarzında bi yerden geçip bi caddee geliosnz adı kuyumcular caddesi ordan duz devm editinizde ara sokakta bölö küçük beyaz bi dükkanya yaşlıca bi teyze yapıo kokorec yaa tadı inanılmaz ben 3 ekmek fln yiorm tadını siz düşünn tabe o senn  haywanlıın yorumunu yapabilirsınız ama hiç yemeyen 1 ekmek arası yio ölede güzl yapıo teyzecim bgn gidem de bidaa yiyem yummi karnim acıkt  Cheesy Wink
jordan23
Forum Föyü
Full Member

bir varım bir yokum

View Profile WWW
« Reply #119 on: 22 Jul 2006 - 18:21:01 »

Konya 'da havzan etliekmek vardır en iyi etliekmeği ora yapar onunuze yaklaşık  1.2 metrelik etliekmeği tüm olarak koyar herkes bir tane seçer ve gerisini çekerek yemeye devam eder.

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde  çok eskiden öğretmen evinin onunde hasan amca bufesi vardı çok süper tost yapar onun tostundan sonra hiçbir tosttan lezzet alamadım atrıca Beypazarı'nın  meşhur güveçinide kesinlikle tavsiye ederim Ankara da yaşayanlar mutlaka bir haftasonu gidip gezip bunları yemelidir haziranın ilk haftasında da şenliği oluyor ozaman giderseniz de çok guzel bir yaprak dolması yiyebilirsiniz.havuş suyuna temkinli yaklaşmanızda yarar goruyorum kimileri çok seviyo kimileri ise nefret ediyo ancak dönüşte hediye olarak beypazarı kurusu ve havuç lokumu almanız sevdiklerinizi mutlu edecektir.
Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 42
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Lezzet Durakları « previous next »
    Jump to: