Welcome, Guest. Please login or register.
23 Jan 2019 - 02:40:18
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Lezzet Durakları 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 38 39 40 [41] 42
Author Topic: Lezzet Durakları  (Read 177838 times)
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #600 on: 6 Jun 2014 - 16:05:59 »

Virginia Angus Nişantaşı'na da açılmış geçen gittim hayranlarına duyrulur,Rumeli Caddesi'nde çok rahat bir yerde.Hala ekmeği ve patatesi çok vasat geliyor bana nedense,ama et olarak bir numara o tartışılmaz.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #601 on: 6 Jun 2014 - 16:47:19 »

Virginia Angus Nişantaşı'na da açılmış geçen gittim hayranlarına duyrulur,Rumeli Caddesi'nde çok rahat bir yerde.Hala ekmeği ve patatesi çok vasat geliyor bana nedense,ama et olarak bir numara o tartışılmaz.

Bayağı oldu açılalı ya Nisan sonu gibi açıldı. Genelde Mercan daki tadı lezzeti yakalasa da bazen de yavan olabiliyo, ilk zamanlarındaki fiyatına göre büyük artış olsa da hala o fiyata şişli-nişantaşı civarında tercih edilecek en iyi 1-2 mekandan biri konumunda.
Mevki olarak vali konağının harbiye girişinden girdikten sonra yaklaşık 200metre ilerde soldaki ufak sokağın içinde yer alıyor.(Top shop karşı sokağı )
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #602 on: 22 Mar 2015 - 05:00:26 »

Bir arkadasim onumuzdeki ay Istanbul'a gidecek ve Galata kulesinin oralarda bir otelde kalacak. Onerdiginiz restoran var mi civarda, cogunlukla Turk mutfagi odakli?

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #603 on: 22 Mar 2015 - 17:14:53 »

kulenin hemen önünde kiva han var. orası yeterince iyi.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #604 on: 23 Mar 2015 - 13:07:32 »

Kule civarından ziyade biraz daha aşağısı yani Karaköy tarafı için bikaç yer önereyim bende. Karaköyüm Restorant, Köşkeroğlu, Namlı Gurme, Köfteci Sami, Burger Lab ilk aklıma gelenler. Sokak arası esnaf lokantaları olarak istersen o konuya da girebilirim...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #605 on: 14 May 2015 - 19:53:35 »

evet beyler bayanlar, bilenler bilir yıllardır nar pera adında asmalı'da bir dükkanda çalışmaktaydım. bu sene eylül ayında dükkanı bir arkadaşımla beraber devraldık. henüz lezzet durağı olarak nitelendirmek saçma olur, ama yemek menüsüne müdahelelerde bulundum ve şu an hem hesaplı hem de leziz seçeneklere sahip olduğumuzu düşünüyorum. fiyatlar atıştırmalıklardan ana yemeklere kadar 12-20 tl arasında değişiyor. o tarafta çalışan, yaşayan arkadaşlara haber olsun dedim. özellikle ev yapımı kesme makarna (murat can :wink:) ve burgerlere özellikle bir şans vermenizi tavsiye ederim. batug.com'dan geldiğini belirten aslanlara %10 da indirim var.

bunun yanında, gelemeyecek veya gelmeyecek olanlardan da instagram'da (nar_pera) ve facebook'ta (narpera asmalımescit) birer like talep ediyorum. hadi aslanlar tıklayın tuşlara.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #606 on: 15 May 2015 - 23:46:09 »

bir şeyler yazıldığını gorunce buraya bende de yazma ıstegı olustu lezzet duragı. hemen buraya yumurtlayayım gecen hafta dugune gıttıgım Gazıantep'te yedıgım ıctıgım mekanları.

oncelıkle damak lezzetınde cok ayırt edıcı bır ınsan olmadıgım ıcın soyleyeceklerım belkı de sınırlı olacak. ancak bıze Anteplı arkadasların onerdıklerı yerler arasında hem gezmelı hem yemelı olarak ayarladıgımız haftasonunda yemek yedıgım mekanlar soyle oldu.

forumda daha once yazılmıstır belki de, zahmet edip de bakmadım acıkcası. antepli arkadaslar eksiklerimi mazur gorup tamamlasınlar lutfen.

carsı'da metanet. beyran. net. tandır+pirinçli çorba diyebilirim.

carsı'dayken tahmis kahvesi. menengic kahvesi içtik. bu menengic denen bitki, bizim buralarda çitlenbik olarak geciyor. bana tadı fazla sekerli geldigi icin uymadı.  süt + seker + menengic seklinde yapılıyormus. esim bayagi begendi. calgi cengili degisik bir konsept var. cok guzel bir yer. kahveli nargile de içtik, o da gayet guzeldi. nargile yanında bir de zahter içtik. zahter de yabani kekikten yapılan bir çay. o iyiydi.

tutuncu han. eski halini muhafaza etmiş. sedirlere uzanıp dinlenebileceginiz degisik bir havası olan hoş bir işletme. antep fırstıgı atıstırıp zahter + cay içtik burada da. nargile de veriyorlar.

imam cagdas. cok adı duyulan mekan. bir o kadar kalabalık. karma yorumlar aldık burayla ilgili. kebabı iyi degil, tatlısı iyi veya kebab iyi, tatlı eh. ikisi de iyi degil gibi gibi. ama gayet guzeldi bana gore. her sey tadımlık dedigimde bana ve esime gelen kebab mıktarı komaya sokuyordu neredeyse benı. oyle cok geldi. boyle yemegin ustune de baklava karması soyledik. hepsi biribirinden güzeldi. kuru baklavası olsun, dolaması olsun. sobiyeti olsun. ama bu tatlılar ıcın bır sonrakı maddeyi okuyun.

sobiyetin en iyisi zeki inal diyorlar. ben zaman ve aclık yaratamadım bunyede. o yuzden deneyemedim malesef. sehir merkezindeymiş, ataturk heykelı cıvarında.

baklava icin de kocak diyorlar. bizim kaldıgımız otele yakındı. grand hotel'in orası. mahalleyi bilemiyorum ama sehir merkezinden taksi ile 10 TL tutuyor neredeyse her yer. en fazla 15. kocak'ın baklavaları diyince akan sular diyor herkes. ama imam cagdas ile karsılastırınca benım damagım ıkısı arasındakı farkı ayırt edemıyor.

tatlı denılınce bır de katmer var. biz orkide pastanesinde kahvaltıda yedik katmeri. cok buyuk zaten, 2 kişi bile bitiremedik kahvaltı ile beraber. yoresel antep kahvaltısı ıcın gıttık ama orkide pastanesi bayagı cagdas bir tasarımdaydı. oyle yerele ve geleneksele aıt bır hava alamadık pek. Buradan bir parantez acayim- konustugumuz esnaf ve taksici yoresel yemek ve kahvaltı konusunda antep'in mekan eksikliginden dem vurdular. Kebab ve tatlı ve beyran konusunda sıkıntı olmadıgında cogu kımse hem fıkırdı Smiley - parantezi kapadım. Katmerin piri de Zekeriya Usta imiş. Biz kahvaltı edip katmeri aradan cıkartmak ıstedıgımız ıcın Orkide'yi tercih ettik.

lahmacun. bey mahallesi. ataturk'un nufusa kayıtlı oldugu mahalle. ermeni kilisesi yanı. kadir usta. bakırcılar carsısındaki esnaftan oneri ile gittik. cok memnun kaldık. yedıgım hıcbır lahmacuna benzemıyordu.

degısık bır ambıyans ve alkollu bır yemek ısteyenler ıcın de Bayazhan'ı onerebılırım. koskocaman bır hanı ısletmeye cevırmıs Bayaz Aga'nın mahdumları. ben alı nazık ve cıger yedım. alkol alamadım tıka basa doydugumdan Smiley soda ile idare ettim.

antep'e gıtmıstıken halıl usta'ya gıtmemek olmaz dedıler. bız gıdemedık. halıl usta carsı tarafında degıl. zeugma muzesıne cok yakın. zeugma gezımızı pazara bırakınca kaldı halıl usta. zira halıl usta pazar acık degıl. gideceklerin bilgisine.

ciger konusunda daha iyi yerler de varmıs ama ben biraz daha yerelden uzak, ticarileşmiş mekanda yedigim halde cok begendim antep cigerini. bilenler buraya yazsın lutfen. bir de nohut dürüm var dediler. ona da midemde yer ve gezimizde zaman kalmamıstı, deneyımleyemedim.

antep mutlaka gorulmesı gereken bır yer. halkı cok guleryuzlu. yardımsever. herkes kendi isine bakıyor. caliskan ve uretken. ve genel olarak benım kısıtlı zamanda gozlemleyebıldıgım cok cagdas bir sehir. herkese oneririm.
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #607 on: 16 May 2015 - 17:57:19 »

halil usta ve koçaktır benim de ayıtenbe gidince uğradığım yerler. halil ustayı açıkken yakalamak önemli, adam öğlen kapatıyor dükkanı.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #608 on: 17 May 2015 - 13:24:30 »

like'ı bastık ilk müsait anımda gelirim mutlaka burger deyince benim için akan sular durur. Batug'dan kedi desem yeterli midir ? Smiley

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #609 on: 17 May 2015 - 17:42:20 »

Pazartesi ve salı akşamları orda olmuyorum çarşamba veya perşembe gelirsen karşılaşırız heralde.

tarihselmaddeci
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #610 on: 18 Jun 2015 - 10:20:12 »

Kadıköy'deki Zurna burada yer almalıydı. Öğrencisinden zenginine kadar herkesin uğrağı. Özelliği yok aslında, İskenderun usülü dürümü 70 cm yapıyorlar ve bu İstanbul şartlarında bolluk olarak görülüyor.

Ich liebe dieses spiel!
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #611 on: 3 Jun 2016 - 15:54:58 »

ankara için herhangi bir yiyeceği en iyi hangi mekanların yaptığını merak eden varsa hepsini cevaplayabilirim. yazması çok uzun olur diye yazamıyorum. o yüzden buradan sorarsanız daha makul olur. yine de birkaç tanesini yazabilirim.

pizza:
üstkat
pizza il forno (özellikle yıldız şubesi)
the italian cut
esposito's
double zero pizzeria
pizzacı altan (asıl şubesi tunalı)
new york pizza delivery
pizza house
mezzaluna (iran caddesi)
la gioia
piel roja
little kitchen

hamburger:
hmbrgr
big baker
mickey's by las chicas (kentpark ve armada)
bakermill
franco burger
that's burger
carl's jr
the bigos
timboo cafe
beeves burger
little kitchen

et döner:
mutlu lokantası
cici piknik
özge piknik
çankaya lokantası
özler döner
peçenek döner

kokoreç:
aoç (burada pek çok mekan var ve genel olarak hepsi iyi zaten)
pikolet
kokoreççi hacı
profesör

waffle:
big momma's waffle house
waffle corner
abbas waffle
levent waffle
the lox
tint

dondurma:
meto dondurma
lipa dondurma
roko dondurma
gelato ice & caffe
sim dondurma
roma dondurma
hatun pastanesi
vardar dondurma

bunlar dışında da çok iyi yerler vardır belki ama aşağı yukarı en iyiler bunlar. belki ilerleyen zamanlarda editlerim.
« Last Edit: 20 Jan 2017 - 01:47:54 by Ilkkan » Logged

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #612 on: 3 Jun 2016 - 17:15:56 »

ankara döner de ankara kalesindeki dursun ustayı da tavsiye ederim ilkkan yanlız ben mutlu lokantasını ilk defa duydum gelince onu bir test edeyim.
dursun usta: https://www.youtube.com/watch?v=_bZKZB5-enk

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #613 on: 3 Jun 2016 - 18:18:48 »

valla şöyle diyim benim de bu konuda en çok ismini duyduğum yer. cici piknik'ten bile. hatta son birkaç yılda aynı caddede 200 metre içinde 2 tane daha mutlu isminde dönerci açıldı ve orijinal olanlarıyla bi alakası yok. en sonunda adamlar tabelalarına yazmak zorunda kaldı tek gerçek yer burası diğerlerinin bizle bi ilgisi yok diye. aynı zaman da bayağı eski bir yer 1969 yılında kurulmuş.

kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #614 on: 3 Jun 2016 - 20:08:27 »

erzurum doneri seviyorsaniz cevizlidere'de donerci hacibaba var, orasi da guzel.

pizzacilardan altan yavsak bi herif. kennedy'deki dukkanda hakkaten cok guzel pizza yapiyordu. sonra odtu'ye dadandi, millete sarkmaya basladi. sonra da dukkanlari baskalarina devredip gitti galiba. odtu'deki subesi kardesindeydi, sonra kapandi. kennedy ne durumda bilmiyorum.

ugur mumcu'da peperoncino ristorante italiano diye bir restaurant var. sefi meshur. pizza ve corbalari harikaydi.

burgercilere de ek olarak fess burger'i soyleyebilirim. dukkan balgat'ta ama hic gitmedim, paket servis hep guzeldi.

ankara'ya gelirseniz bunlarin hepsini bosverip bi aspava gormeniz lazim tabii.

Pages: 1 ... 38 39 40 [41] 42
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Lezzet Durakları « previous next »
    Jump to: