Welcome, Guest. Please login or register.
17 Jun 2019 - 13:56:08
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Lezzet Durakları 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 42
Author Topic: Lezzet Durakları  (Read 183237 times)
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #15 on: 30 Jun 2005 - 06:55:13 »

kobe mi tmac mi, smaç mı blok mu tayfası: açın lan bi kızılkayalar mı bambi mi topici  old
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #16 on: 30 Jun 2005 - 07:26:07 »

gökhanında dediği gibi buna benzer bir yer vardı oralara karalamıştık ama yine yazaılm şimdi tek bir lezzet durağı değil memleketin çeşitli yerlerin yeyipte damağımda ve beynimde yer etmiş bir kaç yeri yazim

-eğer balık seviyorsanız alanya dim çayına gidiptye yememek olmaz bir çok çeşit tatlı su ve deniz ürünü bulabilirsiniz tabi akdenize has balıklar ağırlıkta, çayın içinde masalar var ayak bileklerinize kadar suyun içinde yemek yiyorsunuz isteğe göre çayın üstündeki platformlarda yada büyük ağaçların üstüne yapılmış platformlardada yemek yemek mevcut manzara süper yemeklerde balığın yanına gelen salataya bile tav olabilirsiniz fiyatlarıda kasıcı değil.
 balık demişken mersin kızkalesinde yedim çuprayı ömrümde unutmam hani olaki yolunuz düşer es geçmeyin,tabi mersin kokoreçide es geçmeyin.

-pide türü yemeklerde (kıymalı,kaşarlı,karışık vs) olaylarda ankara necatibey caddesindeki kebap49 u tek geçerim adamlarda porsiyon olayı bir tuhaf 1 porsiyon diyosun kocaman bişi geliyor inanılmaz leziz ve nezih bir ortamı vardır.

-büfe tarzı yemeklerde sandaviçi tostu bilmemnesi otarzda hepimizn bildiği bambiden şaşmam.

-döner iskender gibi tadlarda ankara da ankara dönerini tercih ederim mekan olarak kumrular caddesinde yıllardır kömür ateşinde döner yapan bi yer var yapan ordan şaşmam ankaraya gittimde ilk uğrak yerimdir ismini hatırlamıyorum malesef.

-ankara-istanbul yolu üzerinde ismailin yerimi ne öle isimli bir yer var yanlış olmasın ismi biraz cins ama yemekleri kesinlikle değil,araba ile o yolu katedenlerin orda durup yemeleri elzemdir özelliği yemek öncesi üstü böle çilekli talı bişi geliyor manyak, üstüne karışık et alınmalı gerçekten harika yenilesi
« Last Edit: 30 Jun 2005 - 07:30:28 by ai#3 » Logged

jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #17 on: 30 Jun 2005 - 14:16:18 »

-ankara-istanbul yolu üzerinde ismailin yerimi ne öle isimli bir yer var yanlýþ olmasýn ismi biraz cins ama yemekleri kesinlikle deðil,araba ile o yolu katedenlerin orda durup yemeleri elzemdir özelliði yemek öncesi üstü böle çilekli talý biþi geliyor manyak, üstüne karýþýk et alýnmalý gerçekten harika yenilesi
   bence ismail in yeri cok abartiliyo.. eti insan bi terbiye eder biras bisiler yapar adamlar lop eti mangal yapip getiriyo, ekstradan lezzete bi katkisi yok.. insanlar sadece temiz ve guvenilir diye oraya gidiyolar bi kere ismini oturtmus yoksa onun gibi sittin tane et lokantasi var bolu daginda..

benim ankara da en sewdigim lokanta haci arif bey dir.. yeri guniz sokak ta demirel in evinin karsisindadir..antep lahmucunu hayatimda yedigim en ii lahmacundur acik ara.. onun disinda sisi harikadir, ali nazik adami kendisinden gecirir ama porsyonlar kucuktur.. o yuzden onceden bi lahmacun bi icli kofte soylenir hatta ortaya bi gavurdagi bi de humus soylenip lavasla yenir.. sis yemek tum bunnarin uzerine cila olur yani ana yemekle doyulmaz.. bi de eskiden kizilay da olup 4-5 sene once atakule nin ordaki taksi duraginin karsisina tasinan bi kofteci vardir ki inanilmazdir.. ecevitler kizilaydayken oglenleri paso burdan kofte solermis.. bi oturusta minumum 2 porsyon yenir yaninda supper bi aci sosla birlikte.. ortaya da piyaz soylenir ayranla cok iyi gider..

Richard Hammond
shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #18 on: 30 Jun 2005 - 15:02:36 »

benim ankara da en sewdigim lokanta haci arif bey dir.. yeri guniz sokak ta demirel in evinin karsisindadir..antep lahmucunu hayatimda yedigim en ii lahmacundur acik ara.. onun disinda sisi harikadir, ali nazik adami kendisinden gecirir ama porsyonlar kucuktur.. o yuzden onceden bi lahmacun bi icli kofte soylenir hatta ortaya bi gavurdagi bi de humus soylenip lavasla yenir.. sis yemek tum bunnarin uzerine cila olur yani ana yemekle doyulmaz.. bi de eskiden kizilay da olup 4-5 sene once atakule nin ordaki taksi duraginin karsisina tasinan bi kofteci vardir ki inanilmazdir.. ecevitler kizilaydayken oglenleri paso burdan kofte solermis.. bi oturusta minumum 2 porsyon yenir yaninda supper bi aci sosla birlikte.. ortaya da piyaz soylenir ayranla cok iyi gider..

kesinlikle katılıyorum... 4-5 sene önce anıtkabir ziyaretine geldiğimizde gitmiştik.. servis muhteşemdi.. önünde 1 sn bişi eksik olmuo.. mezeler, içli köfte, lavaş zart zurt.. ana yemek gelinceye kadar doymuş kadar oluyorsun Smiley ana yemek gelince tabi böle bişi olmuo  Grin ankara'ya yolum düşerse oraya uğramadan olmaz.. şiddetle tavsiye edilir...

m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #19 on: 30 Jun 2005 - 15:13:58 »

Dün geceden kalan açlık kendini daha dindirmedi ki yine bu topice yazıyorum.
HÜSREV TURİSTİK TESİSLERİ - Hopa Yolu Üzeri Çayeli Çıkışı, ÇAYELİ
Tabi artık çok "underground" değil ama heheh. Dünya'nın açık ara en iyi kurufasulye-pilav kombinasyonunu yapabileceğiniz yer. Köftesi dillere destan, sütlacı yemede yanında yat cinsten.
Rize'de açmış zamanında ilk lokantasını. Bizim memleket Rize olduğundan oraya birkaç kez gitme fırsatı buldum.
Daha sonra sırasıyla Ankara ve İstanbul'da da şubeler açtı. Rize'deki gibi olmamıştır eminim hiçbiri ama fırsat bulursanız mutlaka gidin. Tabi muhtemelen fiyatları da yükselmiştir bilemiyorum...

mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 30 Jun 2005 - 15:25:37 »

tost için sakız büfe st.joseph'in karşısı.

sosisli için park büfe beşiktaş iskelesinin yanı, çaprazı her neyiyse. (gidince tipimi tarif selam söleyin, indirim yaparlar; ciddiyim!!!) sosisli amerikan ve hardalla yenir. mamullerin hepsi kendi üretimidir, hardalı dünyanın en güzel hardalıdır, bu konuda da ciddiyim.

damdasyon'un ara sokaklarından birinde yokuşun bitimindeki ocakbaşı, ustanın adı ahmet; girmeden sorarsınız ahmet usta burda mı çalışıyo diye.

döner için iskenderun atlas büfe. öküz doyuran diyin içeriye girer girmez, önce gözleri açıp bakarlar nereden biliyo diye, sonra da 3 günlük midenizi idare edicek bişey koyarlar önünüze.

kebap için adana'da tavuklu adana yapan yer, adını öğrenirim adana'lı biri sorarsa.(tavuklu adanayı yapan bi yer var(dı daha dorusu))

yukarda bahsettiim kebapçının oralarda abuhayat diye bi içecek satan baba var, çok babadır. içecek kendine özel meyva suyunu, muzlu süt ile karıştırır.

atom için iskenderun petek pastanesinin oralardaki mekan. bu atom bambi, kızılkayalar yapılan atomla uzaktan yakından âlâkalı değildir. fındık, fıstık, bal gibi yemişlerle süt ile karıştırılarak yapılır, sabah bi tane içen 80 saat falan uyumadan, o bar senin bu bar benim dolaşabilir, iskenderun'da bar yoktur ayrı.

yine iskenderun'da soğukoluk'tan piknik alanlarına çıkarken, aşıklar köprüsü diye dallama bi yer var, ordaki restorana oturup, usta terbiyeli yarım tavuk diyin, bi tane de salata çakıver diyin, doyun. samimi konuşun böyle.

bolu, göynük yolunda soğuksu kasabasında hemen yolun üstünde bi kahve vardır, menemen ya da alabalık yapar. ikisi de efsanedir, salatası da çok iyidir, çayı ise bir numaradır.

bodrum,bitez,poyraz restoran,körili tavuk.

rexx sinemasının karşısında durak büfe vardır doyburger ve özelburger kombosu yapılır, limonata içilir.

bunlar gündüz uğrayabileceğiniz yerler; ama benim ilgi alanım gececi, sokak aşçılarıdır.

üsküdar'da beşiktaş motor iskelesinin hemen çıkışındaki pilavcı iyidir, baya. tipimi tarif ederseniz iyi muhabbet döner.

kadıköy'de sandviççi baba vardır.(gündüzleri olan asker usta değil bu.)karışığı acayiptir; ancak full karışık 3 kağıt, biraz pahalı; ama benim gibi devamlı müsterisi olursanız, önünde bekleyen taksicilere gündüz tarifesi açtırır.

bu sandviççinin paralelinde kebapçı vardır. sokak kebabına bayılırım. sudan ucuzdur.

rexx'in sokağında rakon isimli yerde çin böreği.

acıbadem caddesinin üzerinde hadi usta dondurmacısının orada mantıcı, mantı ya da çin böreği.

arnavutköy'de adem usta. içkisizdir, pahalı değildir, ucuz değildir; ama memnun kalırsınız.

koşuyolu park'ın oradaki veli usta hayatımda yediim en iyi kokoreçi yapar ki yemek konularında uzman olduuma emin olabilirsiniz. tipimi tarif ederseniz ve paranız yoksa sonra verirsin der, muhabbete sararsanız ekmek almaya gidiyorum diye size emanet bırakır, arabayı. yarım ekmek 3 kağıt, pahalı değil ucuz değil.

bi dakka lan gececiler diye yazmaya girdik, gene akla ne gelirse yazdık, hey allaaam. neyse aynen devam.

karaköy vapur iskelesinin önündeki midye dolmacı en iyisidir, yediklerim içinde.

dürümcü memo ilk çıktıında iyiydi, herifi ben zengin ettim, şimdi de pahalılaştı, işim olmaz. (koşuyolu caddesinin üstünde)

sarıyer böreği için, tarihi karaköy sarıyer börekçisi. sarıyer'de caminin oralarda, tabelası hayvan gibi.

iskenderun petek pastanesinde mangolu bi içecek yaparlar, içilir. (iskenderun'un en piyasa yeridir, ayrıyetten.)

izmir'de bornova'dan inerken soldaki benzincide bi fast food dükkanı vardır. adını kasarsam hatırlarım; ama gerek yok. sosis spesyal güzeldir.

kadıköy gold'da çağ kebap.

sarıyer, denizkızı lokantası, rakı-balık. karidesi muazzam, balık olarak hamsiyi tavsiye ederim. hesap için pazarlık yapılıyo; kemancısı, yan masadaki insanlarıyla çok iyi yer.

şimdilik bu kadar, bu topicte çok verimli olurum.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #21 on: 30 Jun 2005 - 16:09:42 »

iskenderun petek pastanesi para mı verdi olum sana, bize ne istanbul petek pastanesinden.

öncelikle şu park büfe mevzuu. iyi olduuna katılıyorum, sosislisi güzel, döneri büfe klasmanına göre vasatın üstü, tostundan yemedim, ayranı bildiimiz şişe ayran bi vasfı yok, limonu da öyle. ancak neden bilmiyorum can ve orkun inanılmaz sahiplendiler bu mekanı, abarttıkça abartıyolar. kanımca kadıköy'deki üsküdar'daki o yanyana duran büfelerden çok bi artısı yok. yine de hardalı enfes, katılmadan edemiycem.

yıllardır süregelen bu bambi kızılkayalar furyasından sanırım salı akşamı itibariyle kurtulmuş bulunuyorum, batu abinin özel tavsiyesiyle gittiimiz türk-iş (bambi'nin sırasında biraz daha aşşada) hem fiyatlarıyla hem de kalitesiyle gönlümü çaldı. ancak fiyatları görüp bir hırsla "abi bana önden bi mercimek çorba, akabinde 2 lahmacun, bi porsiyon da kuzu şiş" demeyin, yiyemiyorsunuz.

köfte için arnavutköy'de ali baba diye bi yer var, arnavutköy duraanın hemen arkasında kalıyo. fiyatları normal. doymadan çıkmazsınız içinize siner. ayrıca sultanahmet'te ferdi babanın yeri var, tarihi sultanahmet köftecisi diye geçer. kusursuz bir sürat ve kalitede gelir köfteler.

midye dolma dedin mi şehremini'de celal, eer 10 ve üzeri midye yerseniz ikram yapar fazla fazla, muhabbeti süperdir. seyyar pilav dedin mi çapa'da özcan, 2 tabak pilav yiyene ayranı beleş verir, muhabbetiniz bolsa benim gibi sigara tutar yemekten sonra. adımı verin, tavukluyu 1.5'a bırakır.

daha sonra devam ederim.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 30 Jun 2005 - 16:13:10 »

istanbul petek pastanesi ne lan, iskenderun bu. iskenderun a gidersen gidersin diye yazıyoruz. o zaman istanbul dışından kimse yazmasın. hey allaaaam ya
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #23 on: 30 Jun 2005 - 16:18:42 »

istanbul petek pastanesi ne lan, iskenderun bu. iskenderun a gidersen gidersin diye yazıyoruz. o zaman istanbul dışından kimse yazmasın. hey allaaaam ya

aferin iyi yakalamışsın. istanbul dediim için haksız duruma düştüm, özür dilerim.

bu arada palermo'nun 20 kilometre dışında tepenin üstünde süper bi restoran var, filetto a cetto balzamico adında inanılmaz bi spesyalleri vardır, manası balzamico soslu dana filetosu. bi yedi mi bi de parmaklarınızı yersiniz.

ayrıca roma'da taverna flavia'nın mozzarella peyniri, bernardo magnini'nin istakozu kusursuz.

bi de bologna'da şehrin 2 kilometre dışında bi benzinlikte mcdonald's var, hayatımda öyle bigmac yemedim. açık ara en iyisi.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #24 on: 30 Jun 2005 - 16:22:31 »

fiyatları nasıl baba buraların?
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #25 on: 30 Jun 2005 - 16:38:40 »

takdir edersin ki biraz tuzlu. flavia'dan kız arkadaşınla 150 euroya çıkarsın, dierlerinde 100 euroya kadar inersin.

istakoz pahalı balık, dierlerinin en az 5 katı.

Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #26 on: 30 Jun 2005 - 16:41:13 »

izmirde buca heykelde atomcu dayıdan kokereç yiyin.. hatta atom isteyin o zaten sosunu bolca koyuyo ama siz yinede fazladan söliiin...

şirinyerde natonun karşısında bergama köftecisi var sabah çorbayla başlıyor öğlen köfteyle ancak 3-4 gibi kapatıyorlar. çorbaları süper özellikle domates ve işkembe. köfteleri ise 10 üzerinden 1000 hayatımda yediğim en güzel köfteler zaten çoğu gazetede çıkmıştır mekan açık olduğu her saat natoda görevli yabancı bi subay görmek konuşmak geyik yapmak mümkündür çokta pahalı bi yer değildir.

çeşmeye gidipte kumrucu şevkiye gitmemek kesinlikle olmaz...

su ürünlerinde izmirde en iyi yer güzelbahçe sahildeki balıkçı barınakları hayatınızda yiyebileceğiniz en ucuz en taze balıklar ordadır.. hatta gitmeden önce ön tarafta satılan midye ve kalamarlardan alın kalamarla karın doyurabilirsiniz o kadar güzel.

izmirde midye bostanlı floryada yenir gerçi florya bitti artık ama bostanlıdaki barınaklarda da güzel midyeler oluyo..

şöp şiş olayına gircekseniz kuşadasına giderken selçukta bi mola vereceksiniz.. yandım çavuş süper çöp şiş yapıyo yanında ayranla beraber parmakları yersiniz..

eskiden alsancakta efes büfe vardı kaldırdılar sonra yumurtalı karışık filan yapıyolardı efsaneydiler sonra ne oldu meçhul orasıda çok iyidi

Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #27 on: 1 Jul 2005 - 00:44:39 »

*Nişantaşı Rumeli caddesinin başlangıcında Rumeli Cafe,her türlü kızartma vsvs. biraz pahalıdır..

*Taksim mcdonalds ın sokağından girin,Beyoğlu spor klübü binasını görünce sola dönün devam edin kahveyi geçtikten sonra solunuza bakarak yürüyün,St.puşe fransız lisesinin arka kapısıyla tam karşılıklı bir mekan Cafe ZADE yemekler çok lezzetli,favorim körili tavuk..

*Bambi tabii ki ne kızılı ne kayası???Kaşarlı dürüm döner rullzz (inanmayan Ahmet'e sorar yedirdim)

Rappelz fan..
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 1 Jul 2005 - 02:34:50 »

valla bambi - kızılkayalar genel bi kıyaslama yapamam.. hele dün gecenin 3 ünde bambi de 2 tane kaşarlı dürüm döner yedikten sonra.. ama hamburger konusunda biçok yerde yedim, kızılkayaların yakınından geçebilen bulamadım.. hamburger deyince kızıldır.. yakında da bağdatta açılıomuş bi şube.. popülaritesi 10 kat artmassa şerefsizim..

çanakkale ye yolunuz düşerse, eceabata girmeyin, orman yoluna doğru sapın.. sağdan girin yani.. abide, kumkamp falan yazan tabeladan..yola devam edin, bi 4 5 km sonra sağda bi gözlemeci var.. çatlayana kadar yersiniz.. hele salatları çok güzeldir.. sen sipariş veriosun salatayı, hemen arkadan bahçeden koparıp sunuolar.. özellikle sabah kahvaltıları için ideal bi yer..
gordon
Forum Libor+1'i
Sr. Member

Ben forumu seviyorum da o da beni seviyor mu?

View Profile WWW
« Reply #29 on: 1 Jul 2005 - 02:50:43 »

Samsun- Beyaz Ev... Döner üzerine ne yerseniz yiyin. İskenderi uludağ kebapçısı , hd gibi yerlerle kıyaslanabilir ve kıyasllandığında kesinlikle daha üstün çıkar...

Ol maşuk ki gezer yar peşinde diyar diyar

Maşukluk olma ise içte har, neyleyim yarı  hardır bana kar
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 42
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Lezzet Durakları « previous next »
    Jump to: