Welcome, Guest. Please login or register.
19 Mar 2019 - 18:40:08
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Lezzet Durakları 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 42
Author Topic: Lezzet Durakları  (Read 179746 times)
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« on: 29 Jun 2005 - 03:11:46 »

hadi bakalım, en sevdiğimiz yemek mekanları hangileri?

ben başlayayım:

kadıköy park büfe... kadıköy'deki beşiktaş iskelesi'nin çaprazında. diğer iskelelerin yanındaki büfelerle kıyaslanamaz bile, 5 tur falan bindiriyor. sosislisi meşhurdur. ketçap/mayonez koymazlar ama gerek de yoktur. bol soslu demeniz yeter. hardal, turşu ve amerikan opsiyonları da mevcut. tercihim bol soslu, turşulu (belki hardallı). muazzamdır, caferağa'dakinden falan hiç bahsetmeyin bile zaten. döneri kalitelidir. şişe ayranı bir numaralı içecek tercihimdir, sonra limon. ortalama seviyede aç olduğum bir anda bile gittiğim anda sosis+ayran+yarım döner yemeden duramayacak kadar çekiyor beni.

bazı detaylar:

- sosisli'yi sosisçinin olduğu taraftan isteyin. yanlardan girip isteme dallamalığını yapmayın. veriyolar birşey demeden ama diğer taraftan çok uyuz gözüküyor.

- zaten koyarlar ama siz yine de ''bol soslu'' isteyin, enfes oluyor.

- oturmayın, ayakta yiyin.

- dönerci domates mevsiminin açılmasıyla birlikte başladı domates-patates ikilisine. sosisçinin turşusundan özel isterseniz koyarlar, muazzam bi şey olur.

- gecenin 1'inde karnım acıktı, ne yapacam şimdi?

TFM
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #1 on: 29 Jun 2005 - 03:18:29 »

Haşlama sosislilere hayır  Angry..Yani iyidir ama tercih olunmaz  Roll Eyes

Yok mu bu ülkede tütsülenmiş kızartma sosis satacak yer..Hardal ile dayanılmaz bir tattır  Tongue

Bir yer de benden..

Mekan Moda'da..Ali Usta'nın olduğu göbekten sağa dönün (Kırıntıya doğru).Kırıntıya gelmeden solda Cafe Sedef var..Eskiden New Page'di,kapandı bu oldu..

Tavuk çeşitleri tavsiye olunur.Fiyatlar el yakmıyor.Saatlerce de oturup etrafın tadını çıkabilirsiniz..

Dönüşte de köşeden dondurma ya da waffel almayı unutmayın  Cool

if you are reading this then warning is for you. every word you read of this useless fine print is another second off your life. don't you have other things to do?is your life so empty that you honestly can't think of a better way to spend these moments?d'you read everything you're supposed to read?
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 29 Jun 2005 - 14:58:51 »

izmir pierde mezzaluna tek!!!    (fazla mı sosyetik oldu Roll Eyes)

muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #3 on: 29 Jun 2005 - 15:01:55 »

avrupa yakasinda bakırköy ve bahcelievler civarinda oturanlara önerebilecegim cok guzel bir köfteci mevcut. incirlinin bahcelievler istikametinde istanbul köftecisi var. bircok farkli kofte cesidini deneyebileceginiz gibi benim size onerim karisik istemeniz olacaktir. makul denilebilecek bir fiyata mekandan cikmak mumkun. ayrica sevdiginiz kofteleri pismemis olarak kilo ile alma sansiniz da mevcut.
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #4 on: 29 Jun 2005 - 15:06:13 »

şampiyon kokoreç'i tüm istanbullular bilir ama ben şampiyon'a gidince kokoreç değil, zümküfül yerim. bundan daha lezzetli birşey düşünemiyorum.. ne zaman istanbul'a gelsem napar eder giderim oraya..

bence orası ismini şampiyon kokoreç değil şampiyon zümküfül yapmalı..

Form a Fuckin\\\' Wall
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 29 Jun 2005 - 17:58:23 »

şampiyon kokoreç'i tüm istanbullular bilir ama ben şampiyon'a gidince kokoreç değil, zümküfül yerim. bundan daha lezzetli birşey düşünemiyorum.. ne zaman istanbul'a gelsem napar eder giderim oraya..

bence orası ismini şampiyon kokoreç değil şampiyon zümküfül yapmalı..

abi zümküfül ne?

bu arada forum efsanesi aynalıyı unutmamak gerek!!!  duble eritmeli!!! aramızda yemiyen var mı? Roll Eyes

Rocketmaniac
Rockets Holiganı
Full Member

Era "Underdog"

View Profile WWW
« Reply #6 on: 29 Jun 2005 - 19:22:02 »

happymoons kadıköy(kumpirciler sokağında,süreyyanın karşı sokağı) veya  şaşkınbakkal (özsütün arasında)
çok leziz çok doyurucu çok ucuz (du) biraz pahalanmış ! ama yinede Mc donalds ta yemeylen kafa kafaya geliyor

adapazarı (mustafanın ıslama köftesi) eser okulu yanı  Smiley

bide tam yerini tarif edemeyeceğim bi yer varki ben böyle bişi görmedim dedirtecek cinsten
fatihte onu biliyorum bitek ismi ŞAVAK
tam yerini bilen varsa yazsın bi zahmet

FORUMU ROCETS TOPİĞİNE TOPLAMA MAKİNASI
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #7 on: 29 Jun 2005 - 19:27:05 »

Bizim bakkal Hasan'ın zeytinyağlı dolmaları birde salamlı sandiviçleri Smiley

-Fenerbahçedeki Divan
-Cağferağadaki sosisci zaten sohbetlerine doyum olmuyor...
-Tüm Dünyadaki Burger Kingler ve Pizza Hutlar
-Birde Kızıltopraklılar bilir bizim buradaki ROUTE 24,acayip sosisli ve ekmek arası  köfte yapıyorlar...

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #8 on: 29 Jun 2005 - 19:27:30 »

Merzifon Sakız dondurmacısı super ceşitli. Hele Balkayma k dondurması yemede yanında eri

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #9 on: 29 Jun 2005 - 21:10:12 »

Bizim bakkal Hasan'ın zeytinyağlı dolmaları birde salamlı sandiviçleri Smiley

-Fenerbahçedeki Divan
-Cağferağadaki sosisci zaten sohbetlerine doyum olmuyor...
-Tüm Dünyadaki Burger Kingler ve Pizza Hutlar
-Birde Kızıltopraklılar bilir bizim buradaki ROUTE 24,acayip sosisli ve ekmek arası  köfte yapıyorlar...

kızıltopraklı... önemli birini atlamışın  Wink

kızıltoprak shell ışıklar'daki simitçi (karşı tarafında shell'in) muharrem tunca bir efsanedir. kızıltoprak'ın simgelerindendir. ben kendimi bildim bileli ordadır muharrem baba. hürriyet'ten ege cansen (eko diyalog'daki) kendisi hakkında bi yazı yazmıştır, büfesinin camında çerçevelidir. beyaz önlüğü, eldivenleri ve sürekli gülen yüzüyle alemin en baba simitçisidir.

ekşi sözlük'ten bir entry:

kiziltoprak ışıklardaki simitçi... simitçilerin lordu.
her daim temiz. guleryuzlu. simit alana 'cay alir miydiniz?' diye ikramda bulunan güzel insan.
sırf yaptığı işe ve kendisine olan saygısından dolayı küflü simit satan fırınlarla arasını açmak pahasına mücadeleye yeltenmiş; ve bu yüzden de zora girmiş modern zamanlar şövalyesi! (celebi, 16.03.2003 15:43)
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #10 on: 29 Jun 2005 - 21:15:56 »

Hiç dikkat etmedim ona orkun abi afedersin birdahaki geçişimde mutlaka bakıcam hatta bir simitde alırız Smiley

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 29 Jun 2005 - 21:21:50 »

bizimde burda bi simitçi var ama sadece var ben sabahları gidiyom kafama göre alcağımı alıyom paramı bırakıp gidiyom hani sanki açık büfe filan gibi bişi servis yok hizmet yok  Grin

frank
Guest
« Reply #12 on: 29 Jun 2005 - 23:14:04 »

kadıköyden bi kac yer yazılmıs ama kadıköy efsanesi şöhretler büf yazılmamıs piskopatı deshettir yemeyen ilk kadıköye gidisinde denesin kumrusuda ayrı bi  güzeldir
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #13 on: 30 Jun 2005 - 03:07:35 »

Antalya

Beyaz Değirmen : Sanırım bir topic vardı buna benzer, arada kaynamış olabilir. Bir daha yazayım. Bu mekan ilk olarak mantısı ve eriştesiyle tanınmıştı. Daha sonra tavuk sote falan yapmaya başladılar. Onlara özel bir yiyecekleri var (ben başka bir yerde görmedim en azından) tavuk göğsünü ufak parçalara (bi kalem pil kadar işte) ayırıp özel harçlarıyla kızartıyorlar, bunu da patetes kızartmasıyla servis ediyolar. servisi ufak bi sepette yapıyolar, zaten yemeğin adı "tavuk basket"
Onur abi gelsin, götürücem
m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #14 on: 30 Jun 2005 - 04:53:37 »

Bakırköy'de Ali Usta Urfa Kebap ve Lahmacun Salonu diye bir kebapçı olması lazım. Uzantısını salladım ama "Ali Usta..." Bakırköy'ü pek bilmiyorum fakat mcdonalds'ın falan üzerinde bulunduğu caddenin üzerinde yeni bir yer açtı ya geçen sene ya da önceki sene. Büyük bahçeli falan bir yerdi yamulmuyorsam. Oraya gitmeyin, gidecekseniz yanılmıyorsam aynı cadde üzerinde Akbank'ın başında bulunduğu sokağın içinde esas Ali Usta kebapçısı var. Kendimi bildim bileli ailecek ayda 2 kez falan gideriz malum uzak oturuyoruz anca o kadar. Hayatımda yediğim açık ara en güzel kebapları burada yedim. Ali Usta'nın Patlıcanlı Kebabı mıydı tam hatırlamıyorum patlıcan ezmeli kebap mükemmel. Mekân ramazan günlerinde ise muhteşem oluyor tavsiye ederim. Fiyatlar normal kebapçı seviyesinde, ne pahalı ne de çok kelepir. Yediğiniz yemek ile mukayese edince bence verdiğiniz parayı sonuna kadar hakediyor.
Bi' de Taksim'de Kızılkayalar var. Onu bilmeyeni dövüyolar, ben geçen seneye kadar bilmiyodum heheh. Hamburgere aldanmayın ve direk döner yiyin. O zaman neden insanlrın Kızılkayalar diye yırtındığını anlıyorsunuz.
Oh gecenin bu vaktinde de aç karna olmuyor ki bu mesaj...

Pages: [1] 2 3 4 ... 42
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Lezzet Durakları « previous next »
    Jump to: