Welcome, Guest. Please login or register.
6 Jun 2020 - 16:13:32
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Müzik  |  Topic: RockIstanbul 2005 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: RockIstanbul 2005  (Read 5247 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« on: 26 Jun 2005 - 22:34:42 »

geçen haftasonundan çarşambaya kadar sarkan bi organizasyon idi solar beach'te, 5. gerçekleşti bu sene.

başarılı bi festival olmadıını düşünmekle birlikte, bu sene getirdikleri isimleri gayet başarılı buldum.

görüşlerinizi buraya aktarabilirsiniz.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 26 Jun 2005 - 22:38:35 »

kamp olayına girmekte geciktim; sadece olayın 3. gününe denk gelen salı günü kilyos'taydım.

öncelikle eğlendim ve memnun kaldım. kısaca izlediim performansları değerlendirirsem;

kurban beceriksiz kariyerli bir grup olsa da, kemikleşmiş diye tabir edebileceğimiz kitlesinin önderliinde başarılıydı. zaten orada bulunup dinledikten sonra müziğin kalitesini eleştirmenin mânası yok bence. son albümlerinden olduğunu zannettiim 1-2 şarkıyı da beğendim.

daha soora alternatif sahnede 110'u dinnedim ve çok beendim, zıpladım, hopladım; koptum kısacası.

hayatım boyunca hiç dinlememiş ve bunun eksikliğini hissetmemiş olsam da, kamp alanında sığınacak bi walkmen'im ve/veya çadırım olmadıından megadeth'i de izledim; ama beklediimden daha iyi geçti, benim açımdan konser, ondan da pişman değilim.

son olarak beklediim grup olan garbage'ı izledim; ama açıkçası çok beğenmedim, hayal kırıklığı yaşamadım ama çok daha iyisini bekliyordum. özellikle kitleye çok şaşırdım, hakkaten çok iyi bir kitle vardı, ingilizce espriler anlaşıldı, şarkılara eşlik edildi, bis için çok iyi örgütlenildi.

yemekler yine pahalıydı; ama evimde iyi depolamıştım mideye. tuvaletler yine kontrol dışıydı. 4 milyona 33 ml'lik tuborg içtik. hava sıcaktı. deniz dalgalıydı. bi ara yağmur başladı. dönmek için sağlam eziyet çektik. ama eğlendim ve memnun kaldım. günlük olmuyormuş, adapte olamıyor insan.
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #2 on: 26 Jun 2005 - 22:46:22 »

heorhoehro
« Last Edit: 26 Jul 2007 - 23:57:52 by Raymond » Logged
frank
Guest
« Reply #3 on: 26 Jun 2005 - 23:42:29 »

ben festivalin en basından sonuna kadar 4 gün boyunca ordaydm bi kac aksaklık hariç gercekten iyi organizyondu.mimar sinan dagcılık kulübünden gönülllüler çok yardımcı oldular cadır kurmakta 8 kisilik cadırı 20 dkka da kurduk nerdeyse rekor olabilir

neyse yemekler pahalıydı gercekten ama  bizde otosptola bazen yürüyerek kilyosun merkezine indik sabah kahvaltımızı aksam yemegimizi ihtiyacımızı ucuzundan orda yaptık.33 lük bira içierde 3bucuk ytl idi valla onu da dısradan temin ettik ama kap alanına sokmak yasak oldugu için onları da dısarda içtik ama içki ihtiyacımızı gidermis olduk

ilk gün duman tek kelimeyle berbattı beni yak ın arasına another brick in the wall sıkıstırmaya calısarak,ve gitaristlerinin aynı ritmi calamayarak ne kadr dandik bi grup olduklarını gösterdiler

2 .gün ilk kez dinlemis oldugum ankaralı raindog adlı grubu gercekten begendim ah çikolata sarkılarıda gayet güzel,ondan sora ise bnm favori gruplarımdan olan trdeki en iyi grunge grubu deli gömlegi çıktı birer tane pearl jam ve nirvana coverı bekliodum ama onlar kendi parcalarını calmayı uygun gördüler ve solistleri son parcada seyircilerin arasına fırlayarak 97 yapımı fender marka gitarını kırdı ki görülmeye deger bi sahneydi solistin üstündeki seattle supersonics tişörtü solisti ayrı bi sevmemi saglad. bu iki gruptan sora valla hiç bi grubu dinlemedk bülent ortacgile kadar denizdeydim denizi çok tehlikeli deniliodu ama o sıcakta yapıcak bisi yoktu girdik brz dalgalı olmasına ragmen güzeldi

aksam üzeri ilk önce bülnet ortacgille insanı rahtlatan alıp baska diyarlara götüren bir konser ziyafeti çektik sora malum ceza konseri edilen küfür haricinde gercekten mükkemel bi performans gösteriodu.bulutsuzluk özlemi de bi okdar güzel bi kosner verdi.

ve salı günü beklenen gündü herkes tarafından.zardanadam,deja vu ,suitcase ve çilekesden en çok karakedinin performansını begendim slayer ve judaspriest coverları beklenmedik ama çok güzeldi.

ayrıca salı gününün agır toplarından gürol agırbas vardı ana sahnede gercekten inanılmaz caldı bass gitarını ve izleyen az kişi olmasına ragmen     sarkılarım sana dogruyla  seyircileri büyüledi

kurbanın yeni albümündeki sarkıların canlı versionlarını dinleyemeyi çok istiyordum ama kurban konserinin basında telkefonum calındıgı için pek izliyemedim kurbanı ama milletin dedigine göre iyi bi performans sergilemis.bu arada ilk kez dinledigim 110 u da begendim tr de tutma potansiyeli yüksek bi müzik yapıolar

ve tabiki dave msutaine ve grubu megadeth.grubun hava alanından alan gerizekalı söför yolu kaybedince yrm saat 40 dkka geç çıktı sahneye megadeth.ama mustaine sahneye çıktı olması gerekenden kısa bi konser vermelerine ragmen tek kelimeyle mükemmeldi.tornado of souls ve in my darkest hour u canlı en önden dinlerken hayat bnm için sanki durdu en sevdigim rockstar karsımda en sevdiim sarkıalrını calıordu bundan daha güzel ne olabilirki konser sonunda zmn olmadıgı için biz bile yapamadı lar ama o kısacık süre de bile bizi hacı yapmayı basardı megadeth tek cümle mustaine is god
ondan sonra garbage ı da dinledim sevdigim bi gruptur amam megadeth den sora sinek vızıltısı gibi kaldı bi tek aklımda kalan why do u love me de shirley nin yaptıgı sahne sovu ve bacakları bu konsere ait baska bisi hatırlamıyorum
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #4 on: 27 Jun 2005 - 23:35:37 »

heorhoeohroohr
« Last Edit: 26 Jul 2007 - 23:58:07 by Raymond » Logged
AnThRaX
Forum Dreameri
Jr. Member
**

Do not underestimate the power of Mavericks!!!

View Profile WWW
« Reply #5 on: 30 Jun 2005 - 12:54:02 »

ben de son iki gün gittim Rockiste. Fena değildi bence yani sabahları insanları kavuran sıcağı ve gece geç saatlerde insanı donduran ayazı saymazsak. Megadeth harikaydı (gerçi mustaine'in ses gitmiş, gitaristinden de bir Friedman beklememekk lazım) Garbage'ı sirf Shirley abla için izleyecektim =) baktım onlar da baya güzeldi. Hayatında ilk kez garbage dinleyen ben bir pop grubu beklerken gayet başarılı (gitaris baya iyiydi kendi tarzlarına göre) bir performans izlemiş oldum.

Son gün de Andromeda zaten tek izlemek istediğim gruptu fakat insanların ilgisizliğinden korkuyodum allahtan baya şaşırttılar insanları yetenekleriyle (ehehe progressive rules)

Yalnız bir grup vardı ki The Kills diye müzik mi yapıyolar yoksa sahnede titreşmek amaçlı bir şov mu yapıyolar anlamadım bir garip gruptu.

Neyse genel olarak ben beğendim Rockistanbulu

HERKES BİR GÜN DREAMER OLACAK!!! ÇOK YAŞA DREAM THEATER!!!
drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #6 on: 28 Jul 2005 - 03:39:49 »

sanırım biraz geç oldu ama bnde oradaydım

festiwalin en sinir bozucu yanı mor we ötesinin konsere yaklaşık 1 saat 20 dakka geç çıkışıdır.  sinirleri bayaa germişlerdir. sonucunda da küfür yemişlerdir. bnmde haklarında söölemiş olduum ''kaset satamazlar demedim ki adam olamazlar dedim'' sözümde yine haklı çıkardılar saolsunlar. biliorum orjinal bi söz olmasa da onları anlatan bi söz bnce

bundan bşka fiyatların artması we suların kesilmesi diğer problemlerdir

geri kalan kısım gayet eğlencelidir.

*

View Profile
« Reply #7 on: 23 Jul 2007 - 04:35:49 »

topicteki son mesaj 2 yıl once yazılmıs tamam ama rockistanbul bence cok iyi bir organizasyondu.neden artık yok?
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #8 on: 23 Jul 2007 - 06:59:56 »

...battı.

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
angry wizkid
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #9 on: 30 Jul 2007 - 10:40:11 »

Ayrıca Megadeth'e ödeme yapmadıkları için de halen bir davaları mevcut. Zira bu adamların gelmeme sebepleri bu olmasa da ülke karizması açısından çok boktan bir durum. Yazık cidden.
Bülent Burgaç'ı görseydim soracaktım masstival'de. Ayrıca şirket hala batmadığını iddia ediyor.

şenol güneş
Guest
« Reply #10 on: 4 Sep 2011 - 07:08:29 »

türkiyede gerçekleşmiş en iyi festivaldir
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Müzik  |  Topic: RockIstanbul 2005 « previous next »
    Jump to: