Welcome, Guest. Please login or register.
23 Jul 2019 - 09:46:04
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: "Allan Houston exception" ve sonrasında olası hareketler 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3]  All
Author Topic: "Allan Houston exception" ve sonrasında olası hareketler  (Read 10110 times)
capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #30 on: 4 Aug 2005 - 11:53:11 »

Şimdi benim bu hadiseyle ilgili bir sorum var?

Benim anladığım kadarıyla bu ingilizce seviyemden!!! Amnesty ile serbest bırakılan oyuncunun, serbest bırakıldığı kontrattan fazlasını alması söz konusu değil. Şöyle ki; Örneğin bizim gözümüzün olduğu Derek'i ele alalım. Kendisinin bu sene alacağı kontrat 9 milyondu. Biz de kendisine bu sene örneğin 3 milyon ödedik, benim anladığım kadarıyla, bu durumda Derek'in alacağı para toplamda 12 değil yine 9 olacak. Ama, 3 milyonu biz 6'yı Portland verecek. Bunu doğru mu anlamışım? (Bir de soru içinde soru burada yeni imzaladığı kontrat kadar tutar capten düşecek mi?)

Bu mevzuu şunun için önemli bize başarı ve dakika için gelecek olan DA'nı bu durumda bizden fazla para almasının bir anlamı olmayacak. Veteren minimumu veya LLE'ye imzalayabilir. Bu durumda da bizim Evans vs gibi isimlere saldırıp daha sert bir pota altı oluşturmak için elimizde MLE olacak.
« Last Edit: 4 Aug 2005 - 12:19:48 by capfiller » Logged
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #31 on: 4 Aug 2005 - 12:05:20 »

ben benim bildiğim kadarıyla penny'ninde kontratı kol gibi demiştim performansına göre

eh işte bi senelik kontrat diyorum (topik konusu çerçevesinde) bu sene trade deadline'dan önce cap boşaltacak bi takıma gönderilebilir. bırakmaya gerek yok. Zaten kural yanlızca bir oyuncu için.

modify sorununu düzelttim - oscar
« Last Edit: 4 Aug 2005 - 12:13:12 by OscarRE » Logged

Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #32 on: 4 Aug 2005 - 18:11:34 »

Örneğin bizim gözümüzün olduğu Derek'i ele alalım. Kendisinin bu sene alacağı kontrat 9 milyondu. Biz de kendisine bu sene örneğin 3 milyon ödedik, benim anladığım kadarıyla, bu durumda Derek'in alacağı para toplamda 12 değil yine 9 olacak. Ama, 3 milyonu biz 6'yı Portland verecek. Bunu doğru mu anlamışım? (Bir de soru içinde soru burada yeni imzaladığı kontrat kadar tutar capten düşecek mi?)

1-Derek her halukarda 9 almaya devam edicek portland'dan.
2-Siz de anlasirsaniz sizden de ekstra para alacak. Yani sizle 3'e anlasirsa toplam cebine inecek para 12m$ olacak.
3-Sizle anlastigi para kadar Portland'in cap'inden dusulecek. Yani Portland'in capinde 6 m$ isgal edecek.

Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #33 on: 4 Aug 2005 - 18:24:45 »

evans zaten mümkün değil bülent. 2 sene kontrat önerebiliyoruz. full mle versek bile seattle ''ay ne güzel'' diye biz imzaladıktan 10 dakika sonra match eder. adam 24 dakikada 9 ribaunt alıyor  Smiley
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #34 on: 13 Aug 2005 - 21:13:39 »

Topiğin adı "Allan Houston exception" ve sonrasında olası hareketler ama Houston'un kovulmama ihtimali yüksekmiş. Çünkü training camp sonrası kendini hazır görmezse (büyük ihtimal) emekli olma ihtimali varmış. Emekli olursa daha fazla para kurtarmış olacak NYK. NYK forumuna yazacaktım, buraya yazayım bari dedim... Cheesy
Benim tahminim: Houston emekli olur.
Benim isteğim: Houston emekli olmaz. 1 yılda 50+ maç oynar. 15 sayı ortalaması tutturur. Tongue

aNCHoRMaN
Newbie
*

www.batug.com

View Profile
« Reply #35 on: 14 Aug 2005 - 00:48:11 »

kovulması ihtimali su an %0.1 diyebilriz.rose taylor jerome shandon 4 lüsünden biri waiwe edilecek. waive edilme olasılıgı en yüksek olan da shandon.
x-Forge
Newbie
*

>Trust & Be Patient<

View Profile
« Reply #36 on: 15 Aug 2005 - 22:11:21 »

new york niye kesmedi allan houston'ı takımdan ya?salak mı bunlar? yok efendim,allan houston'ın emekli olma ihtimali varmış da o yüzden jerome'u kesmişler. ya houston emekli olmazsa?kol gibi kontratın zararlarından bir nebze kurtulacaklardı.hayır,houstın iyileşmiş olabilir mi diye düşünüyorum da;pek ihtimal vermiyorum,umut yok gibi ama bellide olmaz tabi thinking

mithril
Full Member

View Profile
« Reply #37 on: 15 Aug 2005 - 23:11:14 »

Ben olsam "şen don" u bırakırdım  Angry
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #38 on: 16 Aug 2005 - 12:09:01 »

new york niye kesmedi allan houston'ı takımdan ya?salak mı bunlar? yok efendim,allan houston'ın emekli olma ihtimali varmış da o yüzden jerome'u kesmişler. ya houston emekli olmazsa?kol gibi kontratın zararlarından bir nebze kurtulacaklardı.hayır,houstın iyileşmiş olabilir mi diye düşünüyorum da;pek ihtimal vermiyorum,umut yok gibi ama bellide olmaz tabi thinking
Knix AH20'yi bıraktığı taktirde sadece lüks vergisinden yırtacaktı. Emekli olursa capden düşme ihtimali de var ki bu bariz daha iyi bi ihtimal. Knix'in oyuncuya verilecek olan lüx vergisinden daha çok cap ile ilgilendiğini sanırım belirtmeye gerek yok. Keza ben AH20'nin sağlıklı olduğu taktirde yine az da olsa dakika alıp kritik şutları sokabilecek yapııda olduğunu biliyorum (her ne kadar bi Reggie olmasa da)
Junk Yard Dog yerine Shandon edilbilirdi ki tahminim de o yöndeydi ama JYD gitti, sağlık olsun. JYD bu haliyle nası olsa bi takımda kendine yer bulur. Kontrat açısından ikisinin de 2 yılı kalmıştı, JYD'nin 3.yılı takım ops. idi. Toplamda 12 M$ bi lüks vergisinden kaçmış olduk. Ha ne olacak JYD bi takımla anlaşırsa alcağı kadar bizim capten düşcek, çok da mühim değil yani salarysi 100M$ dayanmış bi takım için

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #39 on: 19 Aug 2005 - 18:31:09 »

1-Derek her halukarda 9 almaya devam edicek portland'dan.
2-Siz de anlasirsaniz sizden de ekstra para alacak. Yani sizle 3'e anlasirsa toplam cebine inecek para 12m$ olacak.
3-Sizle anlastigi para kadar Portland'in cap'inden dusulecek. Yani Portland'in capinde 6 m$ isgal edecek.

amnesty ile waive edilen oyuncunun yeni kontratinin yarisi eski takimina gidiyor. Yani Derek Anderson Rockets'la $3 milyona anlasirsa esasinda 1.5 alicak.(toplam 10.5) Kalan 1.5 Blazers'in. Burda Troy Bell icin ic burkucu bir durum soz konusu ki, cok buyuk ihimalle nba de olamayacak yeni takimindan alacagi 3 kurusun 1.5'unu Grizzlies aliyor.
« Last Edit: 19 Aug 2005 - 18:33:10 by Tobias » Logged

Pages: 1 2 [3]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: "Allan Houston exception" ve sonrasında olası hareketler « previous next »
    Jump to: