Welcome, Guest. Please login or register.
15 Jul 2019 - 23:07:33
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Cola Turka Olayı 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Takımınız alış-verişlerini etkiliyor mu Huh
Evet - 24 (31.6%)
Hayır - 52 (68.4%)
Total Voters: 10

Pages: 1 2 3 [4] 5  All
Author Topic: Cola Turka Olayı  (Read 16273 times)
ozziejoe
Newbie
*

View Profile
« Reply #45 on: 20 Jun 2005 - 01:45:07 »

Kristal Cola olsa giyecektin yani, ben mi yanlış anladım ?

evet yanlış anladın. derdim tamamen ideolojikken kristal kola (ihlas grubuna ait kola markası) yazan bisey de giymem. beşiktaşlı olmak benimne kadar kimligimin bir parcasıysa bu markaların karsısında olmak da oyle. ikisi cakıstıgında besiktası bırakmam ama o markaların reklamını da yapmam....

Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #46 on: 20 Jun 2005 - 03:41:45 »

galatasaray yeni sezonda büyük ihtimalle galatasaray café crown olcak maalesef...

konuya gelince.. ben hayır dedim daha öncede sevmezdim ülkeri ve ülker ürünlerini bunu kişisel bi sebebi yok ancak ülker ürünlerine bi antipatim var bu yüzden de mebur kalmadıkçada eti varken ülkeri tercih etmiyorum... Ancak efesi severim yani bakkala gidince direk efes isterim (bu arada 2sene kadar tuborg da oynadım) tuborg veya başka bi marka yerine efesi seçerim bunun efesin bana sempatik gelmesiyle bi alakası yok bi yerde kalite meselesi yani snickers ve cebimde param varken rodeo yemem

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #47 on: 20 Jun 2005 - 17:33:21 »

alıs verisimin tamamını sponsorlara gore yapmasam da sponsor olan firmaların ürünlerini kullanmaya özen gösteririrm

mesela kargoda itü'ye ve fener'e sponsor olmasından beri aras kargoyu kullanıyorum. ürünlerde büyük cogunlukla ülker'i tercih ediyorum

cola ornegi ise bence extreme bi ornek cunku coca cola cok dominant cok buyuk bir marka... coca cola varken cola turka icmem ama cola turka'yı da bi kristalla zemzem kola ile falan da bir tutmam

Son Turnuva Şampiyonu
tHeKhAn23
Jr. Member
**

Life is an endless adventure...

View Profile WWW
« Reply #48 on: 20 Jun 2005 - 18:34:51 »

hep merak ederim takım uğruna böyle şeyler olur mu Huh
veya siyasal görüşü için karşıt olmak Huh

benim çalıştığım yurtta coca cola yoktu ben dışardan alıp gelirdim pepsi içmemek için cola turka çıktığında usa ya gideceğine TURK e gitsin dediler ama ben gene coco cola da kaldım...

sizin görüşünüz Huh

lütfen olayın içine futbol ve siyaseti fazla bulaştırmayalım...
bu arada ben sponsor olmalarına sevindim o ayrı konu...
Şimdi bu olayda kapitalizm, siyaset ve diğer meseleleri katmadan nasıl yorum yapılacak? Eğer içi boş muhabbet yapılacaksa neden bu başlık açılmıştır merak etmekteyim.
Ulker firmasının hepimizce bilinen bazı iliskileri ve siyasi durusu var, bunlar olmadan Ulker dusunuldugunde ortada bir sorun kalmıyor ki...

Saygılarımla.

*---------------*
tHeKhAn23
*---------------*
ozziejoe
Newbie
*

View Profile
« Reply #49 on: 20 Jun 2005 - 18:40:30 »

bir beşiktaşlı olarak x firmasının turkiye standardlarının cok ustunde paralarla takımıma sponsor olması beni mutlu eder ancak bu x firmasının bir siyasal durusu varsa (ki ornegimizde x=ulker ve evet bir siyasal durusu var) ve bu durus benim karsımdaysa ben o firmanın logosunu (veya reklamını) iceren urunleri giymem.

GalileoScr
Forum Van Horn'u
Veteran
Pro. Member

turnuva mantarı

View Profile
« Reply #50 on: 20 Jun 2005 - 19:50:46 »

Ewet...hayır yani belki  Roll Eyes
Şimdi şu kola turka olayına giriyim hemen geçen batug.com turnuvasında cümbür cemmaat aldık elimize turkalarımızı içtik ve genel kanaat coca cola gibi değil ama pepsiden güzel di. Adamların bu türk kolası alın alın diye bağırmaları normal. türkiye nin menba sularını ile karıştırıp mahmut abimizin doldurup bize gelen bi ürün herşeyiyle türk (ismi dışında !!) Gerçi baktıüğımızda coca cola da türk çünkü manisada üretilip geliyor (yannış bilmiyorsam). Şimdi bide şöle bir konu var geçenlerde amerikadan gelme bir coca cola geldi elime üzeirnde hiç bi promosyon zamazingosu yok ve orjinal formul yazıyor Shocked yani bizim içtiğimiz orjinal formul değilmiş içtim biraz bi değişik sola turka - coca cola arasındaki olmayan fark kadar Cheesy Ama yıllarca coca cola içmiş biri olarak her gittiğim yerde coca cola isterim hatta sırf bu yüzden burger gibi yerlerde cocacola satanlara giderim pepsiye bi antipatim vardır. bana pepsi getiren adama bune der cola turka getiren adamada fazla bişi demem Cheesy

Neyse asıl konuya gelirsek dandirik olmadığı sürece türk firmasını tercih ederim. Tuttuğum takım sponsoru olayı ilk kez kullanacağım ürünlerde bana etki eder mesela şampuan alıcam gider öle bakınırken gs ye sponsor olmuş ipek şampuanı bi deniyim die alırım. Mesela kent şekerlemeleri motor sporlarına destek verdiğini kime sorsan bilir gidip markete şeker alıyım dediğinde 5 lira yerine 6 lira olan kent şekerini alırım (kötüçıkarsa bi daha almam Cheesy) hemen çünkü snickertan fazla aklımdadır o  Huh Her ürünü güvenilir gözüküyorsa alır bi denerim güzelse dandirik olsada ondan alırım.

En güzel örneği sprite, fruko, sevenup (ki yok artıksanırım :d) uludağ, çamlıca ne bilim elvan bunlar benim için fasa fiso sakaryamın yerel içeceği neşe gazozun ötesini tanımam koli koli alıp getirririm bursaya... bu anlamsız yazıdan çıkan sonuç herseyden önce tad geliyor ama ilk kez fıstıklı çikolata alacaksam sponsorluk olayları kafada film şeridi gibi geçiyor...

Comeback...inş...
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #51 on: 22 Jun 2005 - 04:21:53 »

Şimdi bu olayda kapitalizm, siyaset ve diğer meseleleri katmadan nasıl yorum yapılacak? Eğer içi boş muhabbet yapılacaksa neden bu başlık açılmıştır merak etmekteyim.
Ulker firmasının hepimizce bilinen bazı iliskileri ve siyasi durusu var, bunlar olmadan Ulker dusunuldugunde ortada bir sorun kalmıyor ki...

Saygılarımla.
Siyasete girmeden mesaj yazılamayacağını düşünüyorsan yazmazsın olur,biter Wink
Konuyla ilgili mesajlarda lütfen kurallara uymaya dikkat edelim!!! allperka nickli üyenin buraya yazdığı mesajı bu yüzden sildim.
Ben de evet oyu verenlerdenim ama sırf takımıma sponsor oldu diye bir markayı körü körüne kullanmam.Bu konuda İsmail ile benzer şeyleri düşünüyorum.Avea sponsor oldu diye hattımı kesinlikle değişmem ama alacağım ürün lisanslı olarak satılıyorsa(forma,deodorant,sakız...) bunu almaya özen gösteririm(en kötü ihtimalle bakkaldan sakız bile alacaksam varsa lisanslı olanı alırım).Eğer birbirine yakın 2 marka arasında kesin bir tercihim yoksa takımıma sponsor olan firmayı tercih ederim(benzer şekilde rakip takıma sponsor olan markanın ürününü de kullanmam)...
Bugün gazetelerde yazdığına göre Ülker,FB ve GS ile de benzer bir anlaşma yapmayı düşünüyormuş(tabi ki Muyu'nun yazdığı şekilde bir ilişki sözkonusuysa diğer takımların alacağı ücretler daha düşük olacaktır).Sonuçta bu tür fanatiklerin sayısının çok olmamasına rağmen onlar da bir takımı yanlarına alıp diğerlerini karşısına almak istemiyorlar,diğer büyük sponsorluk anlaşmalarında olduğu gibi tüm takımların desteğini almaya çalışıyorlar Afro
HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #52 on: 22 Jun 2005 - 13:30:51 »

daha önce yazmıştım bir firma takımıma sponsor oldu diye onun ürünlerini almam.
Ama rakip takımla (aslında rakip takım dediğim bi tek fb var, diğerleri kardeş takımlar Grin ) ilişkisini bildiğim, firmaların ürünlerinde bana soğuk gelen birşeyler var.
örneğin kiğilı ve sarar magazalarindan hep uzak durmuşumdur, tek nedeni de fbyle olan ilişkileri.

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #53 on: 22 Jun 2005 - 18:34:54 »

daha önce yazmıştım bir firma takımıma sponsor oldu diye onun ürünlerini almam.
Ama rakip takımla (aslında rakip takım dediğim bi tek fb var, diğerleri kardeş takımlar Grin ) ilişkisini bildiğim, firmaların ürünlerinde bana soğuk gelen birşeyler var.
örneğin kiğilı ve sarar magazalarindan hep uzak durmuşumdur, tek nedeni de fbyle olan ilişkileri.

halittt cim sadece kiğili ve sarar kesmez seni ozaman aldığın her türk malına dikkat edersen alcak türk malı bulamazsın.çünkü çoğunun sahibi fenerli Wink Grin ama yabancı marka alırım diosan ozaman yine işin zor distribütörlerde fenrli Wink Grin

anlamadağım olay ise; x takımın taraftarının y takımına sponsor olan markayı tercih etmemesi.bu durumda aynen şu anda türkiyede olduğu gibi markalar sponsor olmaya çekiniyor.dolayısıyla bu da senin tuttuğun  takımınla direk ilgili..

ayrıyeten forza eti
bullsarda
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #54 on: 23 Jun 2005 - 00:42:16 »

bide şunu düşünmek lazım;3 büyük klüble beraber ürünlerin marka değeri artacağı için seçim yapmadan alan ve de fanatik olan büyük bir kitle için bu bilinirlik çok önemli.çoğu kişi için dondurmanın arkası bence önemli değildir türkiyede yada kolanın ne bulursa onu alan büyük bir kesim var.ve 3 klübe verecekleri 3 milyon doları çok rahat karşılarlar.
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #55 on: 23 Jun 2005 - 00:51:47 »

Üç klube üç milyon dolar vermiyorlarki GS'ye Cafe Brown için 1 milyon dolar senelik BJK'ye 3 milyon dolar senelik Fenerbahçe'nin kesin değil zaten ihtiyaçlarıda yok adamlar para üretiyor başka biişi diyecektim ama terebiyem elvermedi.

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
bullsarda
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #56 on: 23 Jun 2005 - 01:08:37 »

Üç klube üç milyon dolar vermiyorlarki GS'ye Cafe Brown için 1 milyon dolar senelik BJK'ye 3 milyon dolar senelik Fenerbahçe'nin kesin değil zaten ihtiyaçlarıda yok adamlar para üretiyor başka biişi diyecektim ama terebiyem elvermedi.
ne 3 milyonu yıllık yaw, avrupada bile yok o kadar para, naptınnn neettiinn
gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #57 on: 23 Jun 2005 - 13:20:20 »

Ya ben etkilemez yazmışım ama yanlış olmuş.Baştan söyliyim ben fanatik bir Galatasaray'Lıyım çok şükür.Dün bir pil alacaktım baktım bir FB'li pil bide Gs'li pil vardı.Adam bana Fb'li pili verdi ben abi GS'lisini ver dedim.Bunun ana fikri etkiliyomuş...
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #58 on: 10 Jul 2005 - 23:28:54 »

bugun euroleague kura cekiminde murat ozyer ulker'in ayrica trabzonspor'a da sponsor olacagini ve basketbol subesinin kurulmasini saglayacagini soyledi... ilginc bir not olarak buraya duseyim istedim.
Babylonia
Newbie
*

ekmek teknesi...

View Profile
« Reply #59 on: 11 Jul 2005 - 11:58:55 »

İlk olarak şunu söyliyim sponsorlar takımlar için iyidir ve evet takımım alışverşimi etkiliyo ikinci olarak herzaman yerli mallı benim için birinci tercih olmuştur çünkü bence markalarımız kaliteli işler çıkarıyo ülker cola turka olsun,beko arçelik,vestel,mavi vs...ve asla şu yeşil bu kırmızı bu pembe şu yavruağzı sermaye diye br ayrım yapmam yerli malı yerli malıdır benim içi tabi şunu unutmamamız gerekir yabancı sermayede önemlidir bu ülkede istihdamı artırırlar vergi verirler ve teknoloji,hizmet konularında ülkeyi bir standarda kavuşturular.özün sözü yerli malı herzaman tercih edilmelidir ama bu demek değildirki yabancı sermaye yok olsun ikiside bu ülke için gerekldir.Ve ikisde varolmalıdır
Pages: 1 2 3 [4] 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Cola Turka Olayı « previous next »
    Jump to: