Welcome, Guest. Please login or register.
15 Oct 2019 - 09:25:19
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Cola Turka Olayı 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Takımınız alış-verişlerini etkiliyor mu Huh
Evet - 24 (31.6%)
Hayır - 52 (68.4%)
Total Voters: 10

Pages: 1 2 [3] 4 5  All
Author Topic: Cola Turka Olayı  (Read 16661 times)
Kaboom
Newbie
*

Libido endo sum!

View Profile
« Reply #30 on: 17 Jun 2005 - 16:29:53 »

Evet ama annemler 1 yaşında Cola içermezlermiş bana sonra bağımlılığım başlamış babamın 1 yaşında tattırmasıyla Wink ....Şimdi zaten kardeşimede hiç içirmiyorlar ama ben ona gizli gizli veriyorum eee çocukda küçük yaştan alışsın abisi gibi:)

Taklit müzikde de hat safada ben geçen gün bir şarkı dinledim Amerikada 2 sene önce çıkmış bir şarkıdaki aynı müzikti,birde aklıma gelen geçenlerde "Neden" diye bir şarkı vardı oda Yunanlılardan çalıntıymış Embarassed

Biraz offtopic olacak ama sen böyle diyince aklıma meşhur Regal reklamları geldi Grin

Banks'ın tavsiyesi üzerine sabah maçtan sonra cola-turka alıp içtim. Tabii saat 6:30'da açıp bakkal bulmak zor oldu benim için. Cola-Turka farklı bi damak tadı. İnsan kahvaltıdan 2-3 saat önce içtimi daha da güzel oluyo. Huh Acaba bizleri Coca-Cola'ya bu kadar bağımlı yapan tadı mı yoksa içerisinde diğer cola markalarına nazaran çok daha fazla kafein mi bulunması?..

Banks'ın örnek ağabey davranışına da pes doğrusu. Çok merak ediyorum kardeşine cola içirme maceralarını biberonunun içine cola katıyo filan.

Büyüklerimizin dedikleri artık günümüz Türkiye'sinde çürümeye başlamış atasözü niteliğinde laflardan biri de kolanın içerisinde kafein olduğundan dolayı sigara gibi parazitsel bir bağımlılık yarattığı yani "kola içme! Büyüğünce sıkıntılarını sen çekersin.." inancıdır. Yaw kardeşim sanane!? Hiç birisinin bir büyüğünün nasiyatlerine uyup ertesi gün kolayı bıraktığını gördünüz mü?

Sponsorluk konusuna gelince:
Posted by: RuSTeDSouL
  klüp ya da takım sponsorluğunda firmalar bence çok büyük risk alıyolar.. yandaş toplayabilecekleri gibi karşılarına da alma ihtimali çok büyük.. bu sırf firmalar için değil, sponsorluğu alanlar içinde böle.. sonuçta kimse seri üretimden çıkmıo.. burda markaların inandırıcılığı ve güvenirliliği önemli olan şey, kalite bence sonradan geliyo.. ne kadar amaç  reklamını daha iyi bi şekilde yapmak olsada, bu tepkiye de dönüşebilir, faydasını yitirebilir.. ama yine de burda dediim gibi önemli olan markanın gerçek anlamda marka olmasıdır.. şöle açıyım, galatasaray lıyım, ülker ya da saray ürünlerinin gs ye sponsor olması beni hayatta o ürünleri kullanmaya itemez.. tabi burda benim için o üründen çok,o ürünün bana yüklediği anlam ve bazı özel düşüncelerimdir bunla ilgili.. tepki derken bu tarz şeyleri anlatmaya çalışmıştım.. onun dışında kalkıpta coca cola nın bi fenere, kings e ya da shaq e sponsor olması benim için bi şeyi değiştirmez.. ben yine gider o ürünü kullanmaya devam ederim.. mesela efes i sevenler var sevmeyenler var ya da son seriden sonra ben sanmıorum ki bjk liler efes içmesin bundan sonra..

shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #31 on: 17 Jun 2005 - 16:48:28 »

hiçbir zaman tuttuğum takımların sponsorlarının ürününü kullanmak gibi zoraki bir isteğim hiç olmadı.. zoraki diorum çünkü bana öyle geliyor. çoğu insanın olaya bu mantıkla yaklaştığına inanıyorum. sponsor olayı ile ilgili bir örnek değil ama sarı-kırmızı renkleri var diye shell'den benzin almayan insanlar biliyorum. öte yandan sponsor için bir vizyon olayı her ne kadar kişiyi direk yönlendirmese de merakta bırakıyor. acaba nedir? nasıldır vs gibi şeklinde.. mesela piyasa yeni giren tanınmadık bir ürün olsa bu şekilde sponsorluk reklamı ile girilebilir. bu manada sponsorluk kavramı firmalar için önemli bir halka ulaşma yolu. bunun için de her türlü girişiminde bulunmaları doğaldır.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #32 on: 17 Jun 2005 - 21:54:00 »

bu arada yeni gördüüm bişi (daha önce görenler olabilir, çullanmasınlar), efes pilsen official ürünlerini online satmaya başlamış.

http://www.sanalmagaza.com.tr/efesdunyasi/products.aspx

forma dışında bi sürü ürün var. ben özellikle dart seti, sootucu ve birahi seti beendim, fiyatlar da makul gözüküyo.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Mikael Forsell
Guest
« Reply #33 on: 17 Jun 2005 - 23:57:12 »

Şimdi şöyle bir durum var.Coca Cola şu anda Türkiye'de pazar payının yüzde 60'ına sahip.Cola Turka yüzde 25'e Pepsi ise yüzde 15'ine sahip.Cola Turka'nın hem piyasadaki mevcut pazar payını korumak hem de Coca Cola'nın pazar alanını daraltmak için giriştiği bu hareket bence son derece olumlu.Sonuçta Türkiye'de futbol diğer spor dalları arasında insanlar tarafından öncelikli rağbet görüyor.Türkiye'nin en büyük 3 takımından biri olan Beşiktaş'ın basketbol takımına reklam vermeleri ekonomik açıdan son derece kurnazca bir davranış.Bence Ülker firması bu işten karlı çıkacaktır.Çünkü Pepsi piyasaya devamlı yeni ürünler sürüyor.Örnek pepsi blue.Şu anki mevcut pazar paylarının daralma ihtimaline karşı oldukça akıllı bir hareket olarak değerlendiriyorum bu atılımı.Benim garibime giden olay ise birbirlerine basketbolda rakip olan ve yarı finalde birbirleriyle mücadele eden iki takımdan birinin diğerini ekonomik açıdan finanse etmesi.Böyle bi şeyi basketbolda değilde futbolda düşünsenize.Galatasaray fenerbahçe'ye reklam veriyor formasında.Veyahut tam tersi.Aslında isimler de önemli değil,önemli olan birbirlerine rakip iki takımın böyle bir şeye girişmesi.Bu da basketbolun hoşgörüsünü kanıtlıyor aslında bir bakıma.Ama sonuç itibariye alan razı veren razı.Beşiktaş yönetimi önümüzdeki sene amatör branşlara yapacağı yatırımı yarı yarıya indireceğini açıkladı.Umarım elde edecekleri bu reklam gelirini basketbol şubesinin yararı için kullanırlar.Bir juan fran'a 5.5 milyon avro harcadıktan sonra bir el amin'e hak ettiği ücreti vermeyip takımdan ayrılmasına sebep olurlarsa hem Türk basketboluna hem kendilerine yazık etmiş olurlar.Saygılar..
Rudy-T
Choke2Clutch
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #34 on: 18 Jun 2005 - 00:41:12 »

bende beşiktaşın ülkere yenildiği bi maç sonrası elimde çokonat vardı abimde işte senn gibiler sayesinde ülker bu herifleri alıo dedi o zamandan beri hiç ülkerin aburcurlarına  elimi sürmedim ( en azından abim yanımdayken )

T-Rex
Guest
« Reply #35 on: 18 Jun 2005 - 11:49:27 »

Tuttuğum takım tercihlerimi etkiler , ama sadece lisanlı ürünlerde. BJK baskılı biralardan  , şapkalardan , diş fırçalarında alırım. Ama Ülker ve Cola Turca dan çok alsam takımıma çok para gelecek die bi durum yok. Olsa da Cocacola varken colaturka almam doğrusu. Ayrıca şimdi kaç ytl oldu bilmiyorum ama takımımım rengine uymayan formayı da alıp giymem. TRcell sponsorken haybeden kontür yüklenmeyeceğine , Beko zamanında habire beyaz eşya alınmayacağı gibi Ülker ürünü alacaz die bişey de yok
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #36 on: 18 Jun 2005 - 14:29:51 »

anlamadığım 7 tane evet oyu var onlar nie bişi yazmıyor Huh
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #37 on: 18 Jun 2005 - 16:12:09 »

Bu mevzuunun para için gerçekleştiği gün gibi ortada zaten.Bence de 2 taraf için de hayırlı oldu.BJK yönetimi onlar için külfet olan basketbola para buldular,ülker de cola markasını uzun süre hafızalarda tutacak Beşiktaş adı sayesinde.Ben Beşiktaşa sponsor oldu diye cola turka içmem ama içecek bir sürü insan olacağına eminim...

Cola turkayı denedim ilk çıktığı zaman.Denedim çünkü coca colaya biraz bile yaklaşılmış olsa,coca cola yerine onu içerdim,sırf Türk malı diye...Ancak hiç beğenmediim için içmiyorum,içeni de kınamıyorum Smiley

Asıl soruya gelirsek beni etkilemez,takımıma sponsor oldu diye bir ürünü kullanmam ama denerim,kalitesine inanırsam ancak kullanmaya başlarım.

Rappelz fan..
mithril
Full Member

View Profile
« Reply #38 on: 18 Jun 2005 - 17:40:19 »

24. Hayır da benden
Ben Beşiktaşlıyım ama takımıma sponsor olması benim Cola Turca içmemi sağlamaz
Daha önce bir arkadaşın dediği gibi benim Cola Turca içmemle Beşiktaş'ın kasasına giren tutar artmayacak. Lisanslı Beşiktaş ürünleri alırım takımımı desteklemek için
tHeKhAn23
Jr. Member
**

Life is an endless adventure...

View Profile WWW
« Reply #39 on: 19 Jun 2005 - 03:24:16 »

Ligimizde daha once PINAR Karsıyaka ve Tuborg ornekleri varolan bir durumu tekrar yasıyoruz. Bence bu degisiklik BJK basketbol subesini kuvvetlendirip daha iyi bir kadro kurabilme imkanı verecektir. Darısı diger kulup takımlarının basına...

*---------------*
tHeKhAn23
*---------------*
frank
Guest
« Reply #40 on: 19 Jun 2005 - 03:42:46 »

valla bence de bjk ve bjkliler acisindan çok iyi oldu keske aynisini cola-turca veya le-cola hatta ve hatta herheangi bi bed markaisi da  gsyede böle bi teflik yapsa ve bizde sampiyonluga oyniyabilecek düzeyde bi takim kurabilecek parayi bulmus olsak böle sürünmekten milletin diline düsmekten iidir
valla benm için takim ismi tamamen degismedigi yani takim satilmadigi sürece sorun yok isterse takimin adi molped galatasaray olsun
ozziejoe
Newbie
*

View Profile
« Reply #41 on: 19 Jun 2005 - 12:40:55 »

hayatımda kola içmedim (içmem de). ülker firmasını sevmem (tamamen ideolojik) bir firmanın beşiktaşa bu kadar bütce saglamıs olması benim icin sevindircidir. ancak malesef bu sezon hicbir besiktas forması almayacagım. onunde COLATURKA yazan bir forma giymem...

m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #42 on: 19 Jun 2005 - 18:51:59 »

hayatımda kola içmedim (içmem de). ülker firmasını sevmem (tamamen ideolojik) bir firmanın beşiktaşa bu kadar bütce saglamıs olması benim icin sevindircidir. ancak malesef bu sezon hicbir besiktas forması almayacagım. onunde COLATURKA yazan bir forma giymem...
Kristal Cola olsa giyecektin yani, ben mi yanlış anladım ?

WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #43 on: 19 Jun 2005 - 19:11:44 »

Duyduğuma göre GS'de cafe crown ile anlaşmış yani yine Ülker'le hemde seneliği 1 milyon dolara...

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #44 on: 20 Jun 2005 - 00:08:51 »

Kristal Cola olsa giyecektin yani, ben mi yanlış anladım ?

ben bu konudaki düşüncelerimi yazmıştım.. bu tarz sponsorluk, forma reklamı ya da isim hakkı konusunda hedeflenen kitle çok önemlidir.. özellikle de forma reklamlarında.. bu reddetmede onun gibi bişi.. he bana sorarsanız ben de kesinlikle almam, ilgilenmem hatta kızarım..
Pages: 1 2 [3] 4 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Cola Turka Olayı « previous next »
    Jump to: