Welcome, Guest. Please login or register.
15 Jul 2019 - 23:08:00
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Cola Turka Olayı 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Takımınız alış-verişlerini etkiliyor mu Huh
Evet - 24 (31.6%)
Hayır - 52 (68.4%)
Total Voters: 10

Pages: 1 [2] 3 4 5  All
Author Topic: Cola Turka Olayı  (Read 16274 times)
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #15 on: 17 Jun 2005 - 01:19:50 »

Madem hiç ağzına sürmedin, kötü olduğunu nerden biliyorsun? Milletimiz ucuz ve taştan olduğu için değil de beğendiği için içiyordur belki, olamaz mı?

sanılanın aksine çok ucuz değil hatta cola turca ile arasında çok küçük bir fark vardı diye hatırlıyorum.

Kaboom
Newbie
*

Libido endo sum!

View Profile
« Reply #16 on: 17 Jun 2005 - 01:27:04 »

Tobias:
Smiley Ben içmedim ama içenlerle konuşmuşluğum var. Neredeyse hepsi de sadece ucuz olduğu için aldıklarını söylüyorlar.

-

Bizim okuldaki kantinde çeşit çoktur ama pahalıdır. Cola Turka ilk çıktığı zamanlar kutusu 750.000 TL. iken Coca Cola ve Pepsi 1.000.000 TL.'ydi.
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 01:31:17 by Kaboom » Logged

FliPtiKal3
Guest
« Reply #17 on: 17 Jun 2005 - 01:30:47 »

bence çeşitli sömürülere çok açık bi millet olduğumuz için cola turka ve benzeri markalar bunu kullanıo. Biz turkuz bizi alın alt mesajlı duygu sömürüsü yapılıyor. Ayrıca ulker gibi isim yapmış bi firmanın urunlerinin bi çoğu yabancı markalardan alıntı!(albeni-twix ,  dankek-danish cake , mars-metro vb...) no
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #18 on: 17 Jun 2005 - 01:37:46 »

Pistons'ın official sponsoru Amerika'nın en büyük mortgage firmasının (Rock Financial) sahibi Dan Gilbert, Cavaliers'ın sahibi.

İlgili makale
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #19 on: 17 Jun 2005 - 01:43:00 »

bence çeþitli sömürülere çok açýk bi millet olduðumuz için cola turka ve benzeri markalar bunu kullanýo. Biz turkuz bizi alýn alt mesajlý duygu sömürüsü yapýlýyor. Ayrýca ulker gibi isim yapmýþ bi firmanýn urunlerinin bi çoðu yabancý markalardan alýntý!(albeni-twix ,  dankek-danish cake , mars-metro vb...) no

Evet aynen katılıyorum,Türküz diye hep bizim yaptığımız en güzel olmak zorunda sanki!Hiçte öyle bişi yok valla Cola Turka içtim ilk çıktığında zaman zaman da içerim ancak 15 sene Coco Cola içtikten sonra Cola Turka'ya asla geçemem....

Aslında bazen de şöyle düşünüyorum gerçek kola neki yani belki biz Coco Cola'ya alıştık diye Pepsi,Cola Turka ve Le Cola gibi markaları içmiyoruz....

Tobias:
Smiley Ben içmedim ama içenlerle konuþmuþluðum var. Neredeyse hepsi de sadece ucuz olduðu için aldýklarýný söylüyorlar.
Bu arada sevgili arkadaşım ön yargılı olma hiç içmeden başkalarının duydukları ile haraket edersen oooo belkide ağız tadına çok uygun git bir dene yarın sonra yorum yap Wink

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 17 Jun 2005 - 01:52:15 »

bence çeşitli sömürülere çok açık bi millet olduğumuz için cola turka ve benzeri markalar bunu kullanıo. Biz turkuz bizi alın alt mesajlı duygu sömürüsü yapılıyor.
O duygu sömürülerine açık grubun dışında kalanların büyük kısmı da 'türkse dandiktir' önyargısıyla düşünüp hareket ettiğinden (ki bisküvi'den çok daha geniş bi alanda etkili bu durum; müzik ilk aklıma gelen örnek) çok geçerliliği olduğunu düşünmüyorum  o mesajın.

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #21 on: 17 Jun 2005 - 01:55:36 »

Evet aynen katılıyorum,Türküz diye hep bizim yaptığımız en güzel olmak zorunda sanki!Hiçte öyle bişi yok valla Cola Turka içtim ilk çıktığında zaman zaman da içerim ancak 15 sene Coco Cola içtikten sonra Cola Turka'ya asla geçemem....

sen 16 yaşında deil misin Huh
Kaboom
Newbie
*

Libido endo sum!

View Profile
« Reply #22 on: 17 Jun 2005 - 01:56:26 »

Benim için Cola Turka da ana sütü gibi helal. Ama alışamam. Zaten sütü de pek sevmem. Tongue Bilmediğim şeyleri yiyip içemiyorum. Zaten colayı da pek içtiğim yok. Snn için yarın bi denerim. Şimdi yorgunum, yoksa gidip alırdım. Ama milletimiz sadece colada değil her konuda ucuz olanın her zaman iyi olduğundan yana. Ben pahalı olsun iyi olsun taraftarlarındanım.

WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #23 on: 17 Jun 2005 - 01:59:57 »

Evet ama annemler 1 yaşında Cola içermezlermiş bana sonra bağımlılığım başlamış babamın 1 yaşında tattırmasıyla Wink ....Şimdi zaten kardeşimede hiç içirmiyorlar ama ben ona gizli gizli veriyorum eee çocukda küçük yaştan alışsın abisi gibi:)

Taklit müzikde de hat safada ben geçen gün bir şarkı dinledim Amerikada 2 sene önce çıkmış bir şarkıdaki aynı müzikti,birde aklıma gelen geçenlerde "Neden" diye bir şarkı vardı oda Yunanlılardan çalıntıymış Embarassed

Benim için Cola Turka da ana sütü gibi helal. Ama alýþamam. Zaten sütü de pek sevmem. Tongue Bilmediðim þeyleri yiyip içemiyorum. Zaten colayý da pek içtiðim yok. Snn için yarýn bi denerim. Þimdi yorgunum, yoksa gidip alýrdým. Ama milletimiz sadece colada deðil her konuda ucuz olanýn her zaman iyi olduðundan yana. Ben pahalý olsun iyi olsun taraftarlarýndaným.

Biraz offtopic olacak ama sen böyle diyince aklıma meşhur Regal reklamları geldi Grin
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 02:02:39 by Banks » Logged

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #24 on: 17 Jun 2005 - 03:16:51 »

klüp ya da takım sponsorluğunda firmalar bence çok büyük risk alıyolar.. yandaş toplayabilecekleri gibi karşılarına da alma ihtimali çok büyük.. bu sırf firmalar için değil, sponsorluğu alanlar içinde böle.. sonuçta kimse seri üretimden çıkmıo.. burda markaların inandırıcılığı ve güvenirliliği önemli olan şey, kalite bence sonradan geliyo.. ne kadar amaç  reklamını daha iyi bi şekilde yapmak olsada, bu tepkiye de dönüşebilir, faydasını yitirebilir.. ama yine de burda dediim gibi önemli olan markanın gerçek anlamda marka olmasıdır.. şöle açıyım, galatasaray lıyım, ülker ya da saray ürünlerinin gs ye sponsor olması beni hayatta o ürünleri kullanmaya itemez.. tabi burda benim için o üründen çok,o ürünün bana yüklediği anlam ve bazı özel düşüncelerimdir bunla ilgili.. tepki derken bu tarz şeyleri anlatmaya çalışmıştım.. onun dışında kalkıpta coca cola nın bi fenere, kings e ya da shaq e sponsor olması benim için bi şeyi değiştirmez.. ben yine gider o ürünü kullanmaya devam ederim.. mesela efes i sevenler var sevmeyenler var ya da son seriden sonra ben sanmıorum ki bjk liler efes içmesin bundan sonra..
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 03:21:55 by RuSTeDSouL » Logged
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #25 on: 17 Jun 2005 - 04:16:27 »

valla açıkçası bu sponsorluk iyi oldu.diğer büyüklere de yolu açtı bjk.helal olsun
ama cola turka fenere sponsor olsa çok üzülürdüm o ayrı. Wink
bi de ülker bjk yönetiminde söz sahibi olacak mı?

valla ben aras kargo bize sponsor olduğundan beri hep onunla yollarım kargoları ve de gnel olark düşüncem şudur ki müzik,sanat,spor ve kültür alanında yapılan sponsorluklarda tercihimi ondan yana kullanırım.misal eğer bira içsem hep efes içerdim sanırım.çünkü spora ve sanat yaptıkları işler ortada....
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #26 on: 17 Jun 2005 - 07:00:00 »

cola sağlığa zararlı beyler meyva suyu için soda için asit sora yakar midenizi heh heh. Banane kardeşim midenizden için içebildiğiniz kadar:) Ben cola içerim yerim kola turkayı

muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #27 on: 17 Jun 2005 - 07:31:05 »

öncelikle markanın sponsor olmasindan dogabilecek tepki olayi cok sinirli bir olay ve makul birsey olmadigindan kampanya olmadigi surece bir etkisi olmaz. tam tersine bjk veya baska bir camia ismi ile bir marka isiminin yanyana gelmesi uzun süreler unutulmamasini saglar. ki zaten reklamveren buyuk firmalarin ilk entrylerimde de dedigim gibi amaci budur. ismini unutturmamak. reklam stratejileri bunun uzerine olusur. bunu en guzel kullanan coca cola'dir. guzel bir yaz reklami yapar ve akilda kendini tutmayi becerir. kimse o reklam yuzunden belki kola almaz ama tercihler bilincalti bile olsa coca cola'ya kayabilir.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #28 on: 17 Jun 2005 - 14:19:38 »

O duygu sömürülerine açık grubun dışında kalanların büyük kısmı da 'türkse dandiktir' önyargısıyla düşünüp hareket ettiğinden (ki bisküvi'den çok daha geniş bi alanda etkili bu durum; müzik ilk aklıma gelen örnek) çok geçerliliği olduğunu düşünmüyorum  o mesajın.
o duygu somürülerine açık  grubun dışında kalan buyuk kısım toplamın çok kucuk bi parçası. Bunu ii bilen keskin zekalı reklamcılarımız şeker satmak için huzur evindeki yaşlıları kullanır , cola piyasına yeni giren bir marka turk imajını kullanır gibi...
 Müzik hadisesi bambaşka bi olay ama sırf yabancı die kişinin zevk almadığı bi müziği tüketebilceği bana pek mantıklı gelmio.
HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #29 on: 17 Jun 2005 - 16:28:36 »

hiçbir zaman sponsor firmanın ürünlerini kullanmak zorundaymışım gibi bir hisse kapılmadım.

ülker'i yıllardır basketbola, kent'i de motorsporlarına verdiği destekten ötürü iyi firmalar olarak görürüm.
ama olayın içine inince sponsorlukların reklam ve halkla iliişkilerin yanında şahsi duyguların da etkisiyle hayata geçtiğini görüyorsunuz.
Örneğin tahincioğlu ailesi tam bir yarış tutkunu, kendi tutkuları olan ve zevk aldıkları bu sporları ülkelerinde yaygınlaştırmak için birçok organizasyona sponsor olup, çoğunda araç yarıştırmaktalar...

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
Pages: 1 [2] 3 4 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Cola Turka Olayı « previous next »
    Jump to: