Welcome, Guest. Please login or register.
17 Oct 2019 - 00:33:10
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Cola Turka Olayı 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Takımınız alış-verişlerini etkiliyor mu Huh
Evet - 24 (31.6%)
Hayır - 52 (68.4%)
Total Voters: 10

Pages: 1 2 3 4 5 [All]
Author Topic: Cola Turka Olayı  (Read 16663 times)
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« on: 17 Jun 2005 - 00:02:06 »

hep merak ederim takım uğruna böyle şeyler olur mu Huh
veya siyasal görüşü için karşıt olmak Huh

benim çalıştığım yurtta coca cola yoktu ben dışardan alıp gelirdim pepsi içmemek için cola turka çıktığında usa ya gideceğine TURK e gitsin dediler ama ben gene coco cola da kaldım...

sizin görüşünüz Huh

lütfen olayın içine futbol ve siyaseti fazla bulaştırmayalım...
bu arada ben sponsor olmalarına sevindim o ayrı konu...
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 00:03:55 by WhiteChocolate » Logged
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1 on: 17 Jun 2005 - 00:09:43 »

valla benim icin damak tadi ozeldir. coca cola varken cola turka icmek nasil abesse, snickers varken rodeo yemekte abes geliyor. bence etkilememesi gerekir ve etkilemiyor tahminen. yani en sevdigim biskivüleri eti yapiyor, ulker takimim veya sponsorum diye gidip kiytirik ulker biskivülerini alamam Smiley
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #2 on: 17 Jun 2005 - 00:12:31 »

birde şöyle bir durum var sonuçta bunlar garanti anlaşma hani satışlardan yüzde gitse alırım ama öyle de bişi yok Smiley

bu arada oy verenler yorumda yazarlarsa güzel olur hani Wink
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #3 on: 17 Jun 2005 - 00:18:57 »

ya soyle birsey var. firmalarin reklam yapma amaci genellikle ismi bellekte tutmaktir. urunu tanitmak veya sevdirmek oncelikli amac degildir. ulker'in colaturka imaji biraz daha farkli ve coca cola gibi dominant bir markaya karsi basari elde edebileceklerine inanmiyorum. tabi iyi bir tat yakalamadiklari surece(ki bence isim de marka icin degerlidir, cola turka komik bir marka bu acidan)

bu arada ulker'in bir basketbol takimi varken hele hele ayni ligde oynayan baska bir takima baska bir isimle sponsor olmasini pek etik bulmadigimi belirteyim. ulker'in ticari hedefleri olabilir fakat bu anlasmaya onay veren bjk yonetimi ayni parayi veya yakin degerleri verebilecek firmalar varken ulker ile anlasmamaliydi. sonucta bu standart bir sponsorluk degil isim verme anlasmasi. ve eminim bircok firma bjk icin 3-4 milyon verebilirdi...
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #4 on: 17 Jun 2005 - 00:26:45 »

Coca Cola varken Cola Turka ben de içmem ama Snickers, Bounty gibi bir tanesi ile 2 kutu coca cola içebileceğim bir çikolaya yerine Wanted'ı tercih ederim. Ne kadar marka olursa olsun, sadece marka olduğu için benzerlerinden 4-5 kat pahalıya satılan ürün benden en fazla "nah" işaretini alır. Aynı şey giyim, ıvır zıvır için de geçerli tabi.

Saray bisküvileri fenerbahçe'ye, tekelspor'a, pistons'a sponsor olsa da tüketmem.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 17 Jun 2005 - 00:28:15 »

Valla cebimdeki para neyi uygun görüyorsa onu alırım genel olarak, markaya karşı duyduğum sempati - antipati pek etkilemez. Kola içmem ama ülker'in diğer ürünlerini tercih ederim, gayet de iyiler bence fiyat/performans bazında buba

gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 17 Jun 2005 - 00:31:12 »

Ülker'in cidden gidip BJK'ya sponsorluk teklif etmesi yanlıştı.Benim damak tadım bu konuda herşeyden önce gelir MuYu abim gibi onun için etkilemez diyorum...
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 17 Jun 2005 - 00:34:01 »

Ülker'in cidden gidip BJK'ya sponsorluk teklif etmesi yanlıştı.

niye yanlisti? kim icin yanlisti? acarmisin biraz

m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #8 on: 17 Jun 2005 - 00:39:16 »

Cola türevlerinde uzman olan Kaan abi yanlış bilmiyorsam Grin
Ben Cola Turka içmiyorum açıkçası. Genelde sokaktayken hadi bir kola alıp içeyim durumum olmadığı gibi sadece restoranda kafede o tip yerlerde ara sıra içiyorum. Sporcu adama kola dokunuyor Smiley Oralarda da Cola Turka verildiğine hiç rastlamadım. Ha verseler içerim o ayrı.
Takım olayı ancak forma alırken beni etkiliyor, bu da benden bi' kötü espri olsun bu gecelik.

WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #9 on: 17 Jun 2005 - 00:40:07 »

Ben ilginçtir nedenini anlayamadım sabah gazetede görüp şok oldum ama sonra aklıma beşiktaş başkanı yıldırım demirören'in tüm bütçemizi futbol a yartırıcaz bu sene dediği geldi ve bu reklamın nedenin sadece para olduğunu çaktım oda beşiktaş klubü tarafından ayırılmayan parayı karşılamak için...

Ha birde Murat abinin de dediği gibi ya Coco Cola varken Cola Turka ne kadar Türk malıda olsa biraz tatsız tutsuz kaçıyor be..... Afro

Birde takımım o reklamı yapıyor diye asla kullanmam mesal GS Basketbol takımı bir ara bir ayran reklamı yapıyordu hiç içmedim o ayrandan.... Smiley

Evet hatır işide olabilir ama büyük ölçüde paranında konuştuğu kesin Murat abi...
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 00:54:06 by Banks » Logged

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #10 on: 17 Jun 2005 - 00:44:02 »

bu arada bilmek gereken birsey var ki cola turka sponsorlugunun arkasinda yatan isim su an ulkerspor baskani olan ali dogan'dir. bu kisi ayni zamanda family finans genel muduru, ulker yonetim kurulu uyesi ve bjk kongre uyesidir. zaten anlasmadan sonra demiroren ona tesekkur etmistir. bu sebepten dolayi olayin birazda hatir isi oldugunu dusunmuyor da degilim.
gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #11 on: 17 Jun 2005 - 00:48:49 »

niye yanlisti? kim icin yanlisti? acarmisin biraz
Bu soruya şu cevabı verim
bu arada ulker'in bir basketbol takimi varken hele hele ayni ligde oynayan baska bir takima baska bir isimle sponsor olmasini pek etik bulmadigimi belirteyim. ulker'in ticari hedefleri olabilir fakat bu anlasmaya onay veren bjk yonetimi ayni parayi veya yakin degerleri verebilecek firmalar varken ulker ile anlasmamaliydi. sonucta bu standart bir sponsorluk degil isim verme anlasmasi. ve eminim bircok firma bjk icin 3-4 milyon verebilirdi...

Yalnız bu benim fikrimdir Alim Abi sana yanlış geldiyse kusura kalma.......
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 01:11:28 by Melo Anthony » Logged
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #12 on: 17 Jun 2005 - 00:51:09 »

coca cola özel bir içecektir, benim için su ne kadar kutsalsa oda öledir, coca cola varken turca içmeyi bünyeme hakaret sayarım.

Kaboom
Newbie
*

Libido endo sum!

View Profile
« Reply #13 on: 17 Jun 2005 - 01:03:04 »

ai#3'e katılıyorum. Ben şimdiye kadar Cola Turka'yı ağzıma sürmedim. Zaten marketler dışında da pek bi yerde görmüşlüğüm yok. Anlamıyorum şu Türk milletini, nasıl oluyor da "marka" Amerikalı bir sanatçıyı (Çevi Çeys) reklam filminde oynattı diye o markadan alıyor. İlk çıktığı zamanları hatırlıyorum da Coca Cola, Pepsi ve diğer tüm markaların satışlarından daha çok satmıştı. Bizim milletimizde ucuz olsun taştan olsun anlayışı dewam ettiği sürece bu iş olmaz.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 17 Jun 2005 - 01:06:53 »

Madem hiç ağzına sürmedin, kötü olduğunu nerden biliyorsun? Milletimiz ucuz ve taştan olduğu için değil de beğendiği için içiyordur belki, olamaz mı?
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 01:11:12 by Tobias » Logged

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #15 on: 17 Jun 2005 - 01:19:50 »

Madem hiç ağzına sürmedin, kötü olduğunu nerden biliyorsun? Milletimiz ucuz ve taştan olduğu için değil de beğendiği için içiyordur belki, olamaz mı?

sanılanın aksine çok ucuz değil hatta cola turca ile arasında çok küçük bir fark vardı diye hatırlıyorum.

Kaboom
Newbie
*

Libido endo sum!

View Profile
« Reply #16 on: 17 Jun 2005 - 01:27:04 »

Tobias:
Smiley Ben içmedim ama içenlerle konuşmuşluğum var. Neredeyse hepsi de sadece ucuz olduğu için aldıklarını söylüyorlar.

-

Bizim okuldaki kantinde çeşit çoktur ama pahalıdır. Cola Turka ilk çıktığı zamanlar kutusu 750.000 TL. iken Coca Cola ve Pepsi 1.000.000 TL.'ydi.
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 01:31:17 by Kaboom » Logged

FliPtiKal3
Guest
« Reply #17 on: 17 Jun 2005 - 01:30:47 »

bence çeşitli sömürülere çok açık bi millet olduğumuz için cola turka ve benzeri markalar bunu kullanıo. Biz turkuz bizi alın alt mesajlı duygu sömürüsü yapılıyor. Ayrıca ulker gibi isim yapmış bi firmanın urunlerinin bi çoğu yabancı markalardan alıntı!(albeni-twix ,  dankek-danish cake , mars-metro vb...) no
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #18 on: 17 Jun 2005 - 01:37:46 »

Pistons'ın official sponsoru Amerika'nın en büyük mortgage firmasının (Rock Financial) sahibi Dan Gilbert, Cavaliers'ın sahibi.

İlgili makale
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #19 on: 17 Jun 2005 - 01:43:00 »

bence çeþitli sömürülere çok açýk bi millet olduðumuz için cola turka ve benzeri markalar bunu kullanýo. Biz turkuz bizi alýn alt mesajlý duygu sömürüsü yapýlýyor. Ayrýca ulker gibi isim yapmýþ bi firmanýn urunlerinin bi çoðu yabancý markalardan alýntý!(albeni-twix ,  dankek-danish cake , mars-metro vb...) no

Evet aynen katılıyorum,Türküz diye hep bizim yaptığımız en güzel olmak zorunda sanki!Hiçte öyle bişi yok valla Cola Turka içtim ilk çıktığında zaman zaman da içerim ancak 15 sene Coco Cola içtikten sonra Cola Turka'ya asla geçemem....

Aslında bazen de şöyle düşünüyorum gerçek kola neki yani belki biz Coco Cola'ya alıştık diye Pepsi,Cola Turka ve Le Cola gibi markaları içmiyoruz....

Tobias:
Smiley Ben içmedim ama içenlerle konuþmuþluðum var. Neredeyse hepsi de sadece ucuz olduðu için aldýklarýný söylüyorlar.
Bu arada sevgili arkadaşım ön yargılı olma hiç içmeden başkalarının duydukları ile haraket edersen oooo belkide ağız tadına çok uygun git bir dene yarın sonra yorum yap Wink

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 17 Jun 2005 - 01:52:15 »

bence çeşitli sömürülere çok açık bi millet olduğumuz için cola turka ve benzeri markalar bunu kullanıo. Biz turkuz bizi alın alt mesajlı duygu sömürüsü yapılıyor.
O duygu sömürülerine açık grubun dışında kalanların büyük kısmı da 'türkse dandiktir' önyargısıyla düşünüp hareket ettiğinden (ki bisküvi'den çok daha geniş bi alanda etkili bu durum; müzik ilk aklıma gelen örnek) çok geçerliliği olduğunu düşünmüyorum  o mesajın.

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #21 on: 17 Jun 2005 - 01:55:36 »

Evet aynen katılıyorum,Türküz diye hep bizim yaptığımız en güzel olmak zorunda sanki!Hiçte öyle bişi yok valla Cola Turka içtim ilk çıktığında zaman zaman da içerim ancak 15 sene Coco Cola içtikten sonra Cola Turka'ya asla geçemem....

sen 16 yaşında deil misin Huh
Kaboom
Newbie
*

Libido endo sum!

View Profile
« Reply #22 on: 17 Jun 2005 - 01:56:26 »

Benim için Cola Turka da ana sütü gibi helal. Ama alışamam. Zaten sütü de pek sevmem. Tongue Bilmediğim şeyleri yiyip içemiyorum. Zaten colayı da pek içtiğim yok. Snn için yarın bi denerim. Şimdi yorgunum, yoksa gidip alırdım. Ama milletimiz sadece colada değil her konuda ucuz olanın her zaman iyi olduğundan yana. Ben pahalı olsun iyi olsun taraftarlarındanım.

WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #23 on: 17 Jun 2005 - 01:59:57 »

Evet ama annemler 1 yaşında Cola içermezlermiş bana sonra bağımlılığım başlamış babamın 1 yaşında tattırmasıyla Wink ....Şimdi zaten kardeşimede hiç içirmiyorlar ama ben ona gizli gizli veriyorum eee çocukda küçük yaştan alışsın abisi gibi:)

Taklit müzikde de hat safada ben geçen gün bir şarkı dinledim Amerikada 2 sene önce çıkmış bir şarkıdaki aynı müzikti,birde aklıma gelen geçenlerde "Neden" diye bir şarkı vardı oda Yunanlılardan çalıntıymış Embarassed

Benim için Cola Turka da ana sütü gibi helal. Ama alýþamam. Zaten sütü de pek sevmem. Tongue Bilmediðim þeyleri yiyip içemiyorum. Zaten colayý da pek içtiðim yok. Snn için yarýn bi denerim. Þimdi yorgunum, yoksa gidip alýrdým. Ama milletimiz sadece colada deðil her konuda ucuz olanýn her zaman iyi olduðundan yana. Ben pahalý olsun iyi olsun taraftarlarýndaným.

Biraz offtopic olacak ama sen böyle diyince aklıma meşhur Regal reklamları geldi Grin
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 02:02:39 by Banks » Logged

RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #24 on: 17 Jun 2005 - 03:16:51 »

klüp ya da takım sponsorluğunda firmalar bence çok büyük risk alıyolar.. yandaş toplayabilecekleri gibi karşılarına da alma ihtimali çok büyük.. bu sırf firmalar için değil, sponsorluğu alanlar içinde böle.. sonuçta kimse seri üretimden çıkmıo.. burda markaların inandırıcılığı ve güvenirliliği önemli olan şey, kalite bence sonradan geliyo.. ne kadar amaç  reklamını daha iyi bi şekilde yapmak olsada, bu tepkiye de dönüşebilir, faydasını yitirebilir.. ama yine de burda dediim gibi önemli olan markanın gerçek anlamda marka olmasıdır.. şöle açıyım, galatasaray lıyım, ülker ya da saray ürünlerinin gs ye sponsor olması beni hayatta o ürünleri kullanmaya itemez.. tabi burda benim için o üründen çok,o ürünün bana yüklediği anlam ve bazı özel düşüncelerimdir bunla ilgili.. tepki derken bu tarz şeyleri anlatmaya çalışmıştım.. onun dışında kalkıpta coca cola nın bi fenere, kings e ya da shaq e sponsor olması benim için bi şeyi değiştirmez.. ben yine gider o ürünü kullanmaya devam ederim.. mesela efes i sevenler var sevmeyenler var ya da son seriden sonra ben sanmıorum ki bjk liler efes içmesin bundan sonra..
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 03:21:55 by RuSTeDSouL » Logged
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #25 on: 17 Jun 2005 - 04:16:27 »

valla açıkçası bu sponsorluk iyi oldu.diğer büyüklere de yolu açtı bjk.helal olsun
ama cola turka fenere sponsor olsa çok üzülürdüm o ayrı. Wink
bi de ülker bjk yönetiminde söz sahibi olacak mı?

valla ben aras kargo bize sponsor olduğundan beri hep onunla yollarım kargoları ve de gnel olark düşüncem şudur ki müzik,sanat,spor ve kültür alanında yapılan sponsorluklarda tercihimi ondan yana kullanırım.misal eğer bira içsem hep efes içerdim sanırım.çünkü spora ve sanat yaptıkları işler ortada....
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #26 on: 17 Jun 2005 - 07:00:00 »

cola sağlığa zararlı beyler meyva suyu için soda için asit sora yakar midenizi heh heh. Banane kardeşim midenizden için içebildiğiniz kadar:) Ben cola içerim yerim kola turkayı

muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #27 on: 17 Jun 2005 - 07:31:05 »

öncelikle markanın sponsor olmasindan dogabilecek tepki olayi cok sinirli bir olay ve makul birsey olmadigindan kampanya olmadigi surece bir etkisi olmaz. tam tersine bjk veya baska bir camia ismi ile bir marka isiminin yanyana gelmesi uzun süreler unutulmamasini saglar. ki zaten reklamveren buyuk firmalarin ilk entrylerimde de dedigim gibi amaci budur. ismini unutturmamak. reklam stratejileri bunun uzerine olusur. bunu en guzel kullanan coca cola'dir. guzel bir yaz reklami yapar ve akilda kendini tutmayi becerir. kimse o reklam yuzunden belki kola almaz ama tercihler bilincalti bile olsa coca cola'ya kayabilir.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #28 on: 17 Jun 2005 - 14:19:38 »

O duygu sömürülerine açık grubun dışında kalanların büyük kısmı da 'türkse dandiktir' önyargısıyla düşünüp hareket ettiğinden (ki bisküvi'den çok daha geniş bi alanda etkili bu durum; müzik ilk aklıma gelen örnek) çok geçerliliği olduğunu düşünmüyorum  o mesajın.
o duygu somürülerine açık  grubun dışında kalan buyuk kısım toplamın çok kucuk bi parçası. Bunu ii bilen keskin zekalı reklamcılarımız şeker satmak için huzur evindeki yaşlıları kullanır , cola piyasına yeni giren bir marka turk imajını kullanır gibi...
 Müzik hadisesi bambaşka bi olay ama sırf yabancı die kişinin zevk almadığı bi müziği tüketebilceği bana pek mantıklı gelmio.
HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #29 on: 17 Jun 2005 - 16:28:36 »

hiçbir zaman sponsor firmanın ürünlerini kullanmak zorundaymışım gibi bir hisse kapılmadım.

ülker'i yıllardır basketbola, kent'i de motorsporlarına verdiği destekten ötürü iyi firmalar olarak görürüm.
ama olayın içine inince sponsorlukların reklam ve halkla iliişkilerin yanında şahsi duyguların da etkisiyle hayata geçtiğini görüyorsunuz.
Örneğin tahincioğlu ailesi tam bir yarış tutkunu, kendi tutkuları olan ve zevk aldıkları bu sporları ülkelerinde yaygınlaştırmak için birçok organizasyona sponsor olup, çoğunda araç yarıştırmaktalar...

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
Kaboom
Newbie
*

Libido endo sum!

View Profile
« Reply #30 on: 17 Jun 2005 - 16:29:53 »

Evet ama annemler 1 yaşında Cola içermezlermiş bana sonra bağımlılığım başlamış babamın 1 yaşında tattırmasıyla Wink ....Şimdi zaten kardeşimede hiç içirmiyorlar ama ben ona gizli gizli veriyorum eee çocukda küçük yaştan alışsın abisi gibi:)

Taklit müzikde de hat safada ben geçen gün bir şarkı dinledim Amerikada 2 sene önce çıkmış bir şarkıdaki aynı müzikti,birde aklıma gelen geçenlerde "Neden" diye bir şarkı vardı oda Yunanlılardan çalıntıymış Embarassed

Biraz offtopic olacak ama sen böyle diyince aklıma meşhur Regal reklamları geldi Grin

Banks'ın tavsiyesi üzerine sabah maçtan sonra cola-turka alıp içtim. Tabii saat 6:30'da açıp bakkal bulmak zor oldu benim için. Cola-Turka farklı bi damak tadı. İnsan kahvaltıdan 2-3 saat önce içtimi daha da güzel oluyo. Huh Acaba bizleri Coca-Cola'ya bu kadar bağımlı yapan tadı mı yoksa içerisinde diğer cola markalarına nazaran çok daha fazla kafein mi bulunması?..

Banks'ın örnek ağabey davranışına da pes doğrusu. Çok merak ediyorum kardeşine cola içirme maceralarını biberonunun içine cola katıyo filan.

Büyüklerimizin dedikleri artık günümüz Türkiye'sinde çürümeye başlamış atasözü niteliğinde laflardan biri de kolanın içerisinde kafein olduğundan dolayı sigara gibi parazitsel bir bağımlılık yarattığı yani "kola içme! Büyüğünce sıkıntılarını sen çekersin.." inancıdır. Yaw kardeşim sanane!? Hiç birisinin bir büyüğünün nasiyatlerine uyup ertesi gün kolayı bıraktığını gördünüz mü?

Sponsorluk konusuna gelince:
Posted by: RuSTeDSouL
  klüp ya da takım sponsorluğunda firmalar bence çok büyük risk alıyolar.. yandaş toplayabilecekleri gibi karşılarına da alma ihtimali çok büyük.. bu sırf firmalar için değil, sponsorluğu alanlar içinde böle.. sonuçta kimse seri üretimden çıkmıo.. burda markaların inandırıcılığı ve güvenirliliği önemli olan şey, kalite bence sonradan geliyo.. ne kadar amaç  reklamını daha iyi bi şekilde yapmak olsada, bu tepkiye de dönüşebilir, faydasını yitirebilir.. ama yine de burda dediim gibi önemli olan markanın gerçek anlamda marka olmasıdır.. şöle açıyım, galatasaray lıyım, ülker ya da saray ürünlerinin gs ye sponsor olması beni hayatta o ürünleri kullanmaya itemez.. tabi burda benim için o üründen çok,o ürünün bana yüklediği anlam ve bazı özel düşüncelerimdir bunla ilgili.. tepki derken bu tarz şeyleri anlatmaya çalışmıştım.. onun dışında kalkıpta coca cola nın bi fenere, kings e ya da shaq e sponsor olması benim için bi şeyi değiştirmez.. ben yine gider o ürünü kullanmaya devam ederim.. mesela efes i sevenler var sevmeyenler var ya da son seriden sonra ben sanmıorum ki bjk liler efes içmesin bundan sonra..

shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #31 on: 17 Jun 2005 - 16:48:28 »

hiçbir zaman tuttuğum takımların sponsorlarının ürününü kullanmak gibi zoraki bir isteğim hiç olmadı.. zoraki diorum çünkü bana öyle geliyor. çoğu insanın olaya bu mantıkla yaklaştığına inanıyorum. sponsor olayı ile ilgili bir örnek değil ama sarı-kırmızı renkleri var diye shell'den benzin almayan insanlar biliyorum. öte yandan sponsor için bir vizyon olayı her ne kadar kişiyi direk yönlendirmese de merakta bırakıyor. acaba nedir? nasıldır vs gibi şeklinde.. mesela piyasa yeni giren tanınmadık bir ürün olsa bu şekilde sponsorluk reklamı ile girilebilir. bu manada sponsorluk kavramı firmalar için önemli bir halka ulaşma yolu. bunun için de her türlü girişiminde bulunmaları doğaldır.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #32 on: 17 Jun 2005 - 21:54:00 »

bu arada yeni gördüüm bişi (daha önce görenler olabilir, çullanmasınlar), efes pilsen official ürünlerini online satmaya başlamış.

http://www.sanalmagaza.com.tr/efesdunyasi/products.aspx

forma dışında bi sürü ürün var. ben özellikle dart seti, sootucu ve birahi seti beendim, fiyatlar da makul gözüküyo.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Mikael Forsell
Guest
« Reply #33 on: 17 Jun 2005 - 23:57:12 »

Şimdi şöyle bir durum var.Coca Cola şu anda Türkiye'de pazar payının yüzde 60'ına sahip.Cola Turka yüzde 25'e Pepsi ise yüzde 15'ine sahip.Cola Turka'nın hem piyasadaki mevcut pazar payını korumak hem de Coca Cola'nın pazar alanını daraltmak için giriştiği bu hareket bence son derece olumlu.Sonuçta Türkiye'de futbol diğer spor dalları arasında insanlar tarafından öncelikli rağbet görüyor.Türkiye'nin en büyük 3 takımından biri olan Beşiktaş'ın basketbol takımına reklam vermeleri ekonomik açıdan son derece kurnazca bir davranış.Bence Ülker firması bu işten karlı çıkacaktır.Çünkü Pepsi piyasaya devamlı yeni ürünler sürüyor.Örnek pepsi blue.Şu anki mevcut pazar paylarının daralma ihtimaline karşı oldukça akıllı bir hareket olarak değerlendiriyorum bu atılımı.Benim garibime giden olay ise birbirlerine basketbolda rakip olan ve yarı finalde birbirleriyle mücadele eden iki takımdan birinin diğerini ekonomik açıdan finanse etmesi.Böyle bi şeyi basketbolda değilde futbolda düşünsenize.Galatasaray fenerbahçe'ye reklam veriyor formasında.Veyahut tam tersi.Aslında isimler de önemli değil,önemli olan birbirlerine rakip iki takımın böyle bir şeye girişmesi.Bu da basketbolun hoşgörüsünü kanıtlıyor aslında bir bakıma.Ama sonuç itibariye alan razı veren razı.Beşiktaş yönetimi önümüzdeki sene amatör branşlara yapacağı yatırımı yarı yarıya indireceğini açıkladı.Umarım elde edecekleri bu reklam gelirini basketbol şubesinin yararı için kullanırlar.Bir juan fran'a 5.5 milyon avro harcadıktan sonra bir el amin'e hak ettiği ücreti vermeyip takımdan ayrılmasına sebep olurlarsa hem Türk basketboluna hem kendilerine yazık etmiş olurlar.Saygılar..
Rudy-T
Choke2Clutch
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #34 on: 18 Jun 2005 - 00:41:12 »

bende beşiktaşın ülkere yenildiği bi maç sonrası elimde çokonat vardı abimde işte senn gibiler sayesinde ülker bu herifleri alıo dedi o zamandan beri hiç ülkerin aburcurlarına  elimi sürmedim ( en azından abim yanımdayken )

T-Rex
Guest
« Reply #35 on: 18 Jun 2005 - 11:49:27 »

Tuttuğum takım tercihlerimi etkiler , ama sadece lisanlı ürünlerde. BJK baskılı biralardan  , şapkalardan , diş fırçalarında alırım. Ama Ülker ve Cola Turca dan çok alsam takımıma çok para gelecek die bi durum yok. Olsa da Cocacola varken colaturka almam doğrusu. Ayrıca şimdi kaç ytl oldu bilmiyorum ama takımımım rengine uymayan formayı da alıp giymem. TRcell sponsorken haybeden kontür yüklenmeyeceğine , Beko zamanında habire beyaz eşya alınmayacağı gibi Ülker ürünü alacaz die bişey de yok
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #36 on: 18 Jun 2005 - 14:29:51 »

anlamadığım 7 tane evet oyu var onlar nie bişi yazmıyor Huh
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #37 on: 18 Jun 2005 - 16:12:09 »

Bu mevzuunun para için gerçekleştiği gün gibi ortada zaten.Bence de 2 taraf için de hayırlı oldu.BJK yönetimi onlar için külfet olan basketbola para buldular,ülker de cola markasını uzun süre hafızalarda tutacak Beşiktaş adı sayesinde.Ben Beşiktaşa sponsor oldu diye cola turka içmem ama içecek bir sürü insan olacağına eminim...

Cola turkayı denedim ilk çıktığı zaman.Denedim çünkü coca colaya biraz bile yaklaşılmış olsa,coca cola yerine onu içerdim,sırf Türk malı diye...Ancak hiç beğenmediim için içmiyorum,içeni de kınamıyorum Smiley

Asıl soruya gelirsek beni etkilemez,takımıma sponsor oldu diye bir ürünü kullanmam ama denerim,kalitesine inanırsam ancak kullanmaya başlarım.

Rappelz fan..
mithril
Full Member

View Profile
« Reply #38 on: 18 Jun 2005 - 17:40:19 »

24. Hayır da benden
Ben Beşiktaşlıyım ama takımıma sponsor olması benim Cola Turca içmemi sağlamaz
Daha önce bir arkadaşın dediği gibi benim Cola Turca içmemle Beşiktaş'ın kasasına giren tutar artmayacak. Lisanslı Beşiktaş ürünleri alırım takımımı desteklemek için
tHeKhAn23
Jr. Member
**

Life is an endless adventure...

View Profile WWW
« Reply #39 on: 19 Jun 2005 - 03:24:16 »

Ligimizde daha once PINAR Karsıyaka ve Tuborg ornekleri varolan bir durumu tekrar yasıyoruz. Bence bu degisiklik BJK basketbol subesini kuvvetlendirip daha iyi bir kadro kurabilme imkanı verecektir. Darısı diger kulup takımlarının basına...

*---------------*
tHeKhAn23
*---------------*
frank
Guest
« Reply #40 on: 19 Jun 2005 - 03:42:46 »

valla bence de bjk ve bjkliler acisindan çok iyi oldu keske aynisini cola-turca veya le-cola hatta ve hatta herheangi bi bed markaisi da  gsyede böle bi teflik yapsa ve bizde sampiyonluga oyniyabilecek düzeyde bi takim kurabilecek parayi bulmus olsak böle sürünmekten milletin diline düsmekten iidir
valla benm için takim ismi tamamen degismedigi yani takim satilmadigi sürece sorun yok isterse takimin adi molped galatasaray olsun
ozziejoe
Newbie
*

View Profile
« Reply #41 on: 19 Jun 2005 - 12:40:55 »

hayatımda kola içmedim (içmem de). ülker firmasını sevmem (tamamen ideolojik) bir firmanın beşiktaşa bu kadar bütce saglamıs olması benim icin sevindircidir. ancak malesef bu sezon hicbir besiktas forması almayacagım. onunde COLATURKA yazan bir forma giymem...

m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #42 on: 19 Jun 2005 - 18:51:59 »

hayatımda kola içmedim (içmem de). ülker firmasını sevmem (tamamen ideolojik) bir firmanın beşiktaşa bu kadar bütce saglamıs olması benim icin sevindircidir. ancak malesef bu sezon hicbir besiktas forması almayacagım. onunde COLATURKA yazan bir forma giymem...
Kristal Cola olsa giyecektin yani, ben mi yanlış anladım ?

WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #43 on: 19 Jun 2005 - 19:11:44 »

Duyduğuma göre GS'de cafe crown ile anlaşmış yani yine Ülker'le hemde seneliği 1 milyon dolara...

RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #44 on: 20 Jun 2005 - 00:08:51 »

ben bu konudaki düşüncelerimi yazmıştım.. bu tarz sponsorluk, forma reklamı ya da isim hakkı konusunda hedeflenen kitle çok önemlidir.. özellikle de forma reklamlarında.. bu reddetmede onun gibi bişi.. he bana sorarsanız ben de kesinlikle almam, ilgilenmem hatta kızarım..
ozziejoe
Newbie
*

View Profile
« Reply #45 on: 20 Jun 2005 - 01:45:07 »

evet yanlış anladın. derdim tamamen ideolojikken kristal kola (ihlas grubuna ait kola markası) yazan bisey de giymem. beşiktaşlı olmak benimne kadar kimligimin bir parcasıysa bu markaların karsısında olmak da oyle. ikisi cakıstıgında besiktası bırakmam ama o markaların reklamını da yapmam....

Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #46 on: 20 Jun 2005 - 03:41:45 »

galatasaray yeni sezonda büyük ihtimalle galatasaray café crown olcak maalesef...

konuya gelince.. ben hayır dedim daha öncede sevmezdim ülkeri ve ülker ürünlerini bunu kişisel bi sebebi yok ancak ülker ürünlerine bi antipatim var bu yüzden de mebur kalmadıkçada eti varken ülkeri tercih etmiyorum... Ancak efesi severim yani bakkala gidince direk efes isterim (bu arada 2sene kadar tuborg da oynadım) tuborg veya başka bi marka yerine efesi seçerim bunun efesin bana sempatik gelmesiyle bi alakası yok bi yerde kalite meselesi yani snickers ve cebimde param varken rodeo yemem

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #47 on: 20 Jun 2005 - 17:33:21 »

alıs verisimin tamamını sponsorlara gore yapmasam da sponsor olan firmaların ürünlerini kullanmaya özen gösteririrm

mesela kargoda itü'ye ve fener'e sponsor olmasından beri aras kargoyu kullanıyorum. ürünlerde büyük cogunlukla ülker'i tercih ediyorum

cola ornegi ise bence extreme bi ornek cunku coca cola cok dominant cok buyuk bir marka... coca cola varken cola turka icmem ama cola turka'yı da bi kristalla zemzem kola ile falan da bir tutmam

Son Turnuva Şampiyonu
tHeKhAn23
Jr. Member
**

Life is an endless adventure...

View Profile WWW
« Reply #48 on: 20 Jun 2005 - 18:34:51 »

hep merak ederim takım uğruna böyle şeyler olur mu Huh
veya siyasal görüşü için karşıt olmak Huh

benim çalıştığım yurtta coca cola yoktu ben dışardan alıp gelirdim pepsi içmemek için cola turka çıktığında usa ya gideceğine TURK e gitsin dediler ama ben gene coco cola da kaldım...

sizin görüşünüz Huh

lütfen olayın içine futbol ve siyaseti fazla bulaştırmayalım...
bu arada ben sponsor olmalarına sevindim o ayrı konu...
Şimdi bu olayda kapitalizm, siyaset ve diğer meseleleri katmadan nasıl yorum yapılacak? Eğer içi boş muhabbet yapılacaksa neden bu başlık açılmıştır merak etmekteyim.
Ulker firmasının hepimizce bilinen bazı iliskileri ve siyasi durusu var, bunlar olmadan Ulker dusunuldugunde ortada bir sorun kalmıyor ki...

Saygılarımla.

*---------------*
tHeKhAn23
*---------------*
ozziejoe
Newbie
*

View Profile
« Reply #49 on: 20 Jun 2005 - 18:40:30 »

bir beşiktaşlı olarak x firmasının turkiye standardlarının cok ustunde paralarla takımıma sponsor olması beni mutlu eder ancak bu x firmasının bir siyasal durusu varsa (ki ornegimizde x=ulker ve evet bir siyasal durusu var) ve bu durus benim karsımdaysa ben o firmanın logosunu (veya reklamını) iceren urunleri giymem.

GalileoScr
Forum Van Horn'u
Veteran
Pro. Member

turnuva mantarı

View Profile
« Reply #50 on: 20 Jun 2005 - 19:50:46 »

Ewet...hayır yani belki  Roll Eyes
Şimdi şu kola turka olayına giriyim hemen geçen batug.com turnuvasında cümbür cemmaat aldık elimize turkalarımızı içtik ve genel kanaat coca cola gibi değil ama pepsiden güzel di. Adamların bu türk kolası alın alın diye bağırmaları normal. türkiye nin menba sularını ile karıştırıp mahmut abimizin doldurup bize gelen bi ürün herşeyiyle türk (ismi dışında !!) Gerçi baktıüğımızda coca cola da türk çünkü manisada üretilip geliyor (yannış bilmiyorsam). Şimdi bide şöle bir konu var geçenlerde amerikadan gelme bir coca cola geldi elime üzeirnde hiç bi promosyon zamazingosu yok ve orjinal formul yazıyor Shocked yani bizim içtiğimiz orjinal formul değilmiş içtim biraz bi değişik sola turka - coca cola arasındaki olmayan fark kadar Cheesy Ama yıllarca coca cola içmiş biri olarak her gittiğim yerde coca cola isterim hatta sırf bu yüzden burger gibi yerlerde cocacola satanlara giderim pepsiye bi antipatim vardır. bana pepsi getiren adama bune der cola turka getiren adamada fazla bişi demem Cheesy

Neyse asıl konuya gelirsek dandirik olmadığı sürece türk firmasını tercih ederim. Tuttuğum takım sponsoru olayı ilk kez kullanacağım ürünlerde bana etki eder mesela şampuan alıcam gider öle bakınırken gs ye sponsor olmuş ipek şampuanı bi deniyim die alırım. Mesela kent şekerlemeleri motor sporlarına destek verdiğini kime sorsan bilir gidip markete şeker alıyım dediğinde 5 lira yerine 6 lira olan kent şekerini alırım (kötüçıkarsa bi daha almam Cheesy) hemen çünkü snickertan fazla aklımdadır o  Huh Her ürünü güvenilir gözüküyorsa alır bi denerim güzelse dandirik olsada ondan alırım.

En güzel örneği sprite, fruko, sevenup (ki yok artıksanırım :d) uludağ, çamlıca ne bilim elvan bunlar benim için fasa fiso sakaryamın yerel içeceği neşe gazozun ötesini tanımam koli koli alıp getirririm bursaya... bu anlamsız yazıdan çıkan sonuç herseyden önce tad geliyor ama ilk kez fıstıklı çikolata alacaksam sponsorluk olayları kafada film şeridi gibi geçiyor...

Comeback...inş...
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #51 on: 22 Jun 2005 - 04:21:53 »

Şimdi bu olayda kapitalizm, siyaset ve diğer meseleleri katmadan nasıl yorum yapılacak? Eğer içi boş muhabbet yapılacaksa neden bu başlık açılmıştır merak etmekteyim.
Ulker firmasının hepimizce bilinen bazı iliskileri ve siyasi durusu var, bunlar olmadan Ulker dusunuldugunde ortada bir sorun kalmıyor ki...

Saygılarımla.
Siyasete girmeden mesaj yazılamayacağını düşünüyorsan yazmazsın olur,biter Wink
Konuyla ilgili mesajlarda lütfen kurallara uymaya dikkat edelim!!! allperka nickli üyenin buraya yazdığı mesajı bu yüzden sildim.
Ben de evet oyu verenlerdenim ama sırf takımıma sponsor oldu diye bir markayı körü körüne kullanmam.Bu konuda İsmail ile benzer şeyleri düşünüyorum.Avea sponsor oldu diye hattımı kesinlikle değişmem ama alacağım ürün lisanslı olarak satılıyorsa(forma,deodorant,sakız...) bunu almaya özen gösteririm(en kötü ihtimalle bakkaldan sakız bile alacaksam varsa lisanslı olanı alırım).Eğer birbirine yakın 2 marka arasında kesin bir tercihim yoksa takımıma sponsor olan firmayı tercih ederim(benzer şekilde rakip takıma sponsor olan markanın ürününü de kullanmam)...
Bugün gazetelerde yazdığına göre Ülker,FB ve GS ile de benzer bir anlaşma yapmayı düşünüyormuş(tabi ki Muyu'nun yazdığı şekilde bir ilişki sözkonusuysa diğer takımların alacağı ücretler daha düşük olacaktır).Sonuçta bu tür fanatiklerin sayısının çok olmamasına rağmen onlar da bir takımı yanlarına alıp diğerlerini karşısına almak istemiyorlar,diğer büyük sponsorluk anlaşmalarında olduğu gibi tüm takımların desteğini almaya çalışıyorlar Afro
HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #52 on: 22 Jun 2005 - 13:30:51 »

daha önce yazmıştım bir firma takımıma sponsor oldu diye onun ürünlerini almam.
Ama rakip takımla (aslında rakip takım dediğim bi tek fb var, diğerleri kardeş takımlar Grin ) ilişkisini bildiğim, firmaların ürünlerinde bana soğuk gelen birşeyler var.
örneğin kiğilı ve sarar magazalarindan hep uzak durmuşumdur, tek nedeni de fbyle olan ilişkileri.

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
bullsarda
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #53 on: 22 Jun 2005 - 18:34:54 »

daha önce yazmıştım bir firma takımıma sponsor oldu diye onun ürünlerini almam.
Ama rakip takımla (aslında rakip takım dediğim bi tek fb var, diğerleri kardeş takımlar Grin ) ilişkisini bildiğim, firmaların ürünlerinde bana soğuk gelen birşeyler var.
örneğin kiğilı ve sarar magazalarindan hep uzak durmuşumdur, tek nedeni de fbyle olan ilişkileri.

halittt cim sadece kiğili ve sarar kesmez seni ozaman aldığın her türk malına dikkat edersen alcak türk malı bulamazsın.çünkü çoğunun sahibi fenerli Wink Grin ama yabancı marka alırım diosan ozaman yine işin zor distribütörlerde fenrli Wink Grin

anlamadağım olay ise; x takımın taraftarının y takımına sponsor olan markayı tercih etmemesi.bu durumda aynen şu anda türkiyede olduğu gibi markalar sponsor olmaya çekiniyor.dolayısıyla bu da senin tuttuğun  takımınla direk ilgili..

ayrıyeten forza eti
bullsarda
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #54 on: 23 Jun 2005 - 00:42:16 »

bide şunu düşünmek lazım;3 büyük klüble beraber ürünlerin marka değeri artacağı için seçim yapmadan alan ve de fanatik olan büyük bir kitle için bu bilinirlik çok önemli.çoğu kişi için dondurmanın arkası bence önemli değildir türkiyede yada kolanın ne bulursa onu alan büyük bir kesim var.ve 3 klübe verecekleri 3 milyon doları çok rahat karşılarlar.
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #55 on: 23 Jun 2005 - 00:51:47 »

Üç klube üç milyon dolar vermiyorlarki GS'ye Cafe Brown için 1 milyon dolar senelik BJK'ye 3 milyon dolar senelik Fenerbahçe'nin kesin değil zaten ihtiyaçlarıda yok adamlar para üretiyor başka biişi diyecektim ama terebiyem elvermedi.

bullsarda
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #56 on: 23 Jun 2005 - 01:08:37 »

Üç klube üç milyon dolar vermiyorlarki GS'ye Cafe Brown için 1 milyon dolar senelik BJK'ye 3 milyon dolar senelik Fenerbahçe'nin kesin değil zaten ihtiyaçlarıda yok adamlar para üretiyor başka biişi diyecektim ama terebiyem elvermedi.
ne 3 milyonu yıllık yaw, avrupada bile yok o kadar para, naptınnn neettiinn
gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #57 on: 23 Jun 2005 - 13:20:20 »

Ya ben etkilemez yazmışım ama yanlış olmuş.Baştan söyliyim ben fanatik bir Galatasaray'Lıyım çok şükür.Dün bir pil alacaktım baktım bir FB'li pil bide Gs'li pil vardı.Adam bana Fb'li pili verdi ben abi GS'lisini ver dedim.Bunun ana fikri etkiliyomuş...
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #58 on: 10 Jul 2005 - 23:28:54 »

bugun euroleague kura cekiminde murat ozyer ulker'in ayrica trabzonspor'a da sponsor olacagini ve basketbol subesinin kurulmasini saglayacagini soyledi... ilginc bir not olarak buraya duseyim istedim.
Babylonia
Newbie
*

ekmek teknesi...

View Profile
« Reply #59 on: 11 Jul 2005 - 11:58:55 »

İlk olarak şunu söyliyim sponsorlar takımlar için iyidir ve evet takımım alışverşimi etkiliyo ikinci olarak herzaman yerli mallı benim için birinci tercih olmuştur çünkü bence markalarımız kaliteli işler çıkarıyo ülker cola turka olsun,beko arçelik,vestel,mavi vs...ve asla şu yeşil bu kırmızı bu pembe şu yavruağzı sermaye diye br ayrım yapmam yerli malı yerli malıdır benim içi tabi şunu unutmamamız gerekir yabancı sermayede önemlidir bu ülkede istihdamı artırırlar vergi verirler ve teknoloji,hizmet konularında ülkeyi bir standarda kavuşturular.özün sözü yerli malı herzaman tercih edilmelidir ama bu demek değildirki yabancı sermaye yok olsun ikiside bu ülke için gerekldir.Ve ikisde varolmalıdır
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #60 on: 11 Jul 2005 - 16:35:48 »

Özellikle kullandığım bi marka yoksa sponsor firma benim için tercih sebebi olabilir. Bi çok kişinin belirttiği gibi kargoda bende Aras'ı kullanıyorum. Ama devamlı kullandığım bi tercihim olmadığından böyle..Onun dışında lisanslı ürünler konusundada hassasım Smiley

Tamamen katılıyorum, Bi yandan kendi oyuncularının kontratlarını kısıp bu paraları kendi oyuncularının sahada mücadle ettiği gecen sezon kendilerini finalden eden rakiplerine yatırması bana yanlış geliyo..
Düşünsenize mesela Fenerbahçe 3 Ankara (Gençler, A.Gücü, Belediye) veya 3 İzmir (KSK, Göz, Altay) takımına sponsor olduğunu.. (Fenerium Gençlerbirliği, 1907 Ankaragücü.. Smiley)
Bu arada bu kadar para aldığı konuşulan Beşiktaş'ın da El-Amin'i parasal sorunlardan dolayı (başka bi şey de olamaz bu kadar sevildiği ve Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini açıkladıktan sonra) Ukrayna'ya kaptırması da düşündürücü... 

shaq_32
Guest
« Reply #61 on: 11 Jul 2005 - 17:41:36 »

yanlis hatirlamiosam fenerium goztepe ye sponsor olmustu goztepe 2.ligdeyken alsancak da reklami vardi feneriumun...burda biseyi karistiriyoruz bence sponsor olmak baska sey isim vermek baska sey ulker fenerbahce ye sponsor mu olmak istiyo yaptirsin kadikoye 10000 kisilk bi salon adinida artik ne koyarsa koysun ama adim gibi eminim ulker fenerbahce ye sponsor olamaz ...
shaq_32
Guest
« Reply #62 on: 22 Jul 2005 - 01:39:29 »

ibo transferinin basin toplantgisinda ulkerli bi yonetici 3 buyuk takimimiza da sponsor olduk gibi cumleler kullandi...
fenerbahcenin  ulkerin teklifini kabul etmedigni duymayan kaldimi hala ne sacmaliyo bu adamlar?Huh
sarp
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #63 on: 22 Jul 2005 - 22:19:30 »

Benim tercihlerimi de etkilio valla.
Besiktas la cola turka anlastıktan sonra gittim 5 tane cola turka aldım,o günden beri eve coca cola girmio
T-Rex
Guest
« Reply #64 on: 10 Sep 2005 - 22:00:03 »

İyi de 5 dill 5000 alsanda zaten etkilemiycek BJk a girecek parayı. Ben de de ters tepki yaptı. Bir Beşiktaşlı olarak böyle bir anlaşmayı tasvip etmediğimden Ülker ürünü almıyorum. 
« Last Edit: 13 Sep 2005 - 00:29:12 by Cordoba » Logged
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #65 on: 11 Sep 2005 - 01:22:38 »

ibo transferinin basin toplantgisinda ulkerli bi yonetici 3 buyuk takimimiza da sponsor olduk gibi cumleler kullandi...
fenerbahcenin  ulkerin teklifini kabul etmedigni duymayan kaldimi hala ne sacmaliyo bu adamlar?Huh
Fenerbahce takımının maclarda koluna dikkatli bakarsan "cola turka" armasını görürsün.

Iverson_Style
Newbie
*

View Profile
« Reply #66 on: 23 Jan 2006 - 16:33:54 »

aBicim tabii ki de reklam alcak takımlar ki gelir sağlasın..Üstelik herkezin damak tadı,zevki başkadır bu reklamların amacıda ürününü tanıtmak için dikkat çekmektir.İster istemez insan merak ediyor ve denemek istiyor.Burda reklamın etkisi çok büyük ama bundan sonrası size kalmış bir şey bjk in forma reklamı cola turka diye cola turka içenler  var mıdır bilemem ama insan sevdiği tattan vazgeçemez sadece merak uyandırır.O yüzden bu reklamlar benim alışverişimi etkilemez.

I love this game...
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Cola Turka Olayı « previous next »
    Jump to: